Rune Age (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Rune Age (Corey Konieczka)

Post autor: pan_satyros »

FFG szykuje karciankę w świecie Terrinoth.

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... 155&esem=1
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Zet »

A ponieważ tym razem to nie LCG, to już zaczyna mnie kusić :)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: SeeM »

Zet pisze:A ponieważ tym razem to nie LCG, to już zaczyna mnie kusić :)
To tylko dla zmyłki, żeby wciągnąć ludzi, którzy jeszcze nie grają w karciankę FFG.
+ (BGG)
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: ajfel »

Dotychczasowe propozycje FFG w linii LCG (CoC, W:I, GoT i szykowany LotR) miały tę mocną cechę, że ich akcja toczyła się w niezwykle ciekawych światach.

Terrinoth to świat nudny jak flaki z olejem, z tego względu Rune Age mało mnie interesuje, niezależnie od tego czy ma na pudełku ikonkę LCG czy nie.

Poczekam na fajną LCG w świecie Warhammera 40k ;)
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: GoldenDragon »

Tylko to ma być coś bardziej w stylu Dominiona czy Thunderstone'a, a nie LCG :)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: SeeM »

GoldenDragon pisze:Tylko to ma być coś bardziej w stylu Dominiona czy Thunderstone'a, a nie LCG :)
Które bez dodatków są rewelacyjne i nigdy się nie nudzą. :) Ja tu i tak czuję podstęp. Obstawiałbym pierwszy battlepack góra dwa miechy po premierze.

Fabularnie Terrinoth to po prostu kolejne nic nie wnoszące do gatunku uniwersum, nie ma więc go co porównywać do Śródziemia, czy Warhammera. Ale jak narobią dużo gier i będą popularne, to autorzy do opowiadań się znajdą.
+ (BGG)
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Matio.K »

GoldenDragon pisze:Tylko to ma być coś bardziej w stylu Dominiona czy Thunderstone'a, a nie LCG :)
Hm ... dopiero do mnie dotarło, iż FFG nie ma jeszcze swojego Dominiona :P

:mrgreen:

Edit : znów Konieczka - ten facet jest jak taśma i robotnicy przy niej pracujący w jednym jeśli idzie o produkcję planszowek. Choć z drugiej strony trudno zarzucić mu jakieś nowatorstwo, co przyśpiesza proces.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2011, 12:56 przez Matio.K, łącznie zmieniany 1 raz.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Tommy »

No jakby to miało być Dominionopodobne to się mogę zastanowić, Na razie jedno bardzo aktuywne LCG mi wystarczy (WH:I), prawdopodobnie wjedziemy w LORTa LCG, więc trzecia taka gra to byłby tłum.

Ale Dominiona uwielbiam, więc to może być fajna opcja, a kwestia uniwersum zupełnie jest mi obiojętna. W Warhammera grałem ostatni raz z 15 lat temu, a jakoś swietnie się bawię w WH:I (choć fak, że jak czasem posłucham kolegów którzy są na bieżąco jak czasem rozmawiają, a jaka inna rasa, a skąd, a jakie mogła by mieć opcje, a taki bohater, a inny, etc. etc.)
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Senaszel »

Zdaje się że Blood Bowl: Team Manager to deck bulding game od ffg.
Wingmakers
Awatar użytkownika
Roballo
Posty: 168
Rejestracja: 12 paź 2010, 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Roballo »

ajfel pisze:Poczekam na fajną LCG w świecie Warhammera 40k ;)


Jak Ja o tym marzę :D
pułkowniki


Nigdy nie ufaj maszynom....
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: ajfel »

Roballo pisze: Jak Ja o tym marzę :D
Myślę że to kwestia czasu. FFG stara się wydusić z posiadanych licencji ile się da;-)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: SeeM »

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=2166

Ostatnie, co można o tym powiedzieć, to "klon dominiona". Przede wszystkim są scenariusze, trochę jak w Runebound. Poza tym jest bezpośrednia walka, na przykład o miasta, które można sobie wzajemnie odbijać. Są cztery frakcje, takie same jak w Runewars i każdy gra jakoś tam inaczej.

Bardzo ciekawie prezentuje się kupowanie kart, gdyż są 3 różne surowce i karty "wypluwają" często inny surowiec od tego, za który były kupowane.

Ale przede wszystkim chodzi o te scenariusze, dzięki którym mamy zmienne warunki zwycięstwa. Spodziewam się olbrzymów, korony królów i innych dodatków znanych z Runiego. No i dodatkowo jest walka między sobą, która utrudnia pokonanie "globalnego" przeciwnika. Szykuje się fajna gierka. Mam nadzieję na jakieś zasady turniejowe. Tak jak na Władcę Pierścieni nie mam ochoty (na skutek grania w Inwazję), tak jako fan Runecośtam obok Rune Age nie przejdę obojętnie.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Roballo
Posty: 168
Rejestracja: 12 paź 2010, 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Roballo »

O kurdę! TO brzmi serio super! o wiele ciekawiej niż Lotr LCG (który jakoś w ogolę mnie nie zainteresował)

Wiedziałem żeby się wstrzymać z kupnem Deck building'a :D

jestem zainteresowany!
pułkowniki


Nigdy nie ufaj maszynom....
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Dabi »

Blood Bowl na pewno czekam bo to ciekawa gra jest i pewnie to co FFG wymyśli oparte na tej licencji będzie dobre :-)

LOTR jest akurat dla mnie w podobnym stopniu nudny co Terrinoth ;-) A już chyba z tym Terrinoth mam więcej wspólnego ze względu na to, że lubię Descenta :D

Warhammer 40 K LCG praktycznie jest gotowy - wystarczyłoby wskrzesić i lekko zmienić karciankę Dark Millenium
Awatar użytkownika
Roballo
Posty: 168
Rejestracja: 12 paź 2010, 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Roballo »

W lotrze nie sam świat a mechanika leży Moim zdaniem....ale to chyba nie odpowiedni wątek :D

Szkoda że teraz tak długo będzie trzeba czekać na RuneAge bo się trochę zajarałem tą zapowiedzią :D
pułkowniki


Nigdy nie ufaj maszynom....
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: SeeM »

Dabi pisze:LOTR jest akurat dla mnie w podobnym stopniu nudny co Terrinoth ;-) A już chyba z tym Terrinoth mam więcej wspólnego ze względu na to, że lubię Descenta :D
Terrinoth jest fajny, tylko FFG nie umie tego pokazać. To taki Fallout w fantasy. Jest wielka super cywilizacja ludzi i są smoki. Potem ludzie się poróżnili i pokumali ze smoczymi władcami, którzy ustalili swoje strefy wpływów pomiędzy głównymi miastami. Ale smoki też się pokłóciły i wyginęły we wzajemnych walkach. Pozostali mutanci - nieudani smokoludzie, którzy po zakończeniu wojny nikomu nie są potrzebni i żerują na pustkowiach. Potomkowie niemal wygasłych rodów książęcych i uciekinierzy ze zniszczonych miast prowadzą awanturnicze życie. Wszędzie pozostało pełno kawałków runów, których te smoki używały i teraz walczą o nie kultyści, władcy, nekromanci próbujący wskrzesić smoki i cała reszta. Cywilizacja nikogo nie obchodzi, tylko dopakowane runy.

Brakuje wyraźnej wizji a zarazem też ogólnego "fluffu", czego w FFG widać kompletnie nie rozumieją. W przeciwieństwie do Games Workshop i dlatego to Warhammer jest wszędzie, a nie Terrinoth.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: SeeM »

http://www.youtube.com/watch?v=Bs_WcSDi78I

Niestety jest to typowy filmik - reklama FFG, więc szczegółów nie ma. Są częściowo pokazane scenariusze i szczątkowo przedstawione bitwy.
+ (BGG)
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: bazyn »

FFG przywróciło mi Władcą Pierścieni wiarę że potrafią wydawać dobre gry, więc jako fan deck-buildingu pewnie sobie kupię.

A głos pana w filmikach FFG jest wystarczającym powodem by je oglądać:)
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Dr Doom
Posty: 118
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Dr Doom »

To mogę powiedzieć z całą pewnością, że to jest co w stylu Dominiona z elementami zaczerpniętymi z Runewars (oprócza pieniędzy są np. wpływy - influence, są te same cztery rasy, itd.).

Generalnie budowanie talii. Ciekawy twist jest taki, że gra jest oparta o scenariusze, niektóre z nich są kooperacyjne, w niektórych walczy się z graczami.
Spieszmy się grać z ludźmi, tak szybko odchodzą...
Cogito
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Cogito »

Zbaczymy jak to wyjdzie - osobiście przywitam z otwartymi rękoma Dominiona z klimatem. Miałem taką nadzieję przy Thunderstone'nie - ale ta gra była poprostu mechanicznie (balans kart, wygrywające układy itp) wg mnie bardzo słaba. Miejmy nadzieję, że rune age będzie "dotestowany".
Awatar użytkownika
Dr Doom
Posty: 118
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Dr Doom »

Tutaj jest dużo więcej interakcji, dużo atakowania się wzajemnego, przejmowania sobie miast i budowania kombosów w trakcie walki.
Bardziej mi przypomina ta gra połączenie inwazji z dominionem, niż thunderstona.
Spieszmy się grać z ludźmi, tak szybko odchodzą...
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: schizofretka »

No i jest dostępna. Wszyscy wiedzieli, że będzie nastawiona na dodatki, ale z pierwszych recenzji wygląda na to, że bez nich jest mało grywalna. Ludzie narzekają na znikomą liczbę wyborów i powtarzalność. Pewnie można się było tego spodziewać, porównując 250 kart, które znajdziemu w pudełku do dwukrotnie większej liczby w Dominionie i Kamieniu Gromu - zwłaszcza, że duża część kart jest specyficzna dla danej frakcji i tylko jeden gracz może je kupić, podobnie jak w Nightfall.

Tak jak byłem nastawiony, że kupię jak wyjdzie, tak teraz chyba wezmę na wstrzymanie do czasu wyjścia dodatku. Tyle, że jeśli mam zapłacić dwa razy tyle by otrzymać pełnoprawną grę, to przestaje się to być dobry biznes.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Hej, można wiedzieć gdzie jest dostępna? Wiem że są oferty na zamówienie i do 2 tygodni ale może jest gdzieś od ręki.

Rune Age właśnie w odróżnieniu od podobnych gier ma podobno sporo interakcji. W grach z budowaniem talii właśnie interakcji mi najbardziej brakuje. Zastanawiam się tylko czy Rune Age czy ... A few acres of snow :).
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: schizofretka »

Tak od ręki to nie wiem, czy ktoś ma. Ja też nie lubię pasjansa, więc obecnie waham się między Rune Age (jak wyjdzie dodatek) a Nightfall. Ten ostatni wydaje się mieć duży potencjał, ale wolałbym zagrać wcześniej.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
ignus
Posty: 129
Rejestracja: 20 lis 2008, 15:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: ignus »

jestem ciekaw co z tymi dodatkami, zwłaszcza, że Rune Age jest wydany w Silver Line (do których to gier dodatków nie ma z tego co mi wiadomo).
ludzie narzekają na powtarzalność mówicie - nie żeby w tym drętwym Thunderstone nie było powtarzalności. Nie wiem zresztą czego się wszyscy spodziewali - Dominion podstawowy też się nudził szybko, bo wpadał w rutynę.

Rune Age przynajmniej w moim odczuciu jest tym, czym Thunderstone powinien być. grą, której setup nie trwa sto lat, która umiejętnie kontroluje flow talii i ilość kart w talii (eventy), a której rozgrywka może się zamknąć w godzinie bez przeciągania i nudy. i w którą gra będzie przyjemnością, nie męczarnią.

posiadam grę i uważam, że zasługuje na 7/10 - nie więcej nie mniej. porządna gra, scenariusze są o tyle fajnym pomysłem, że można sobie wybrać rodzaj gry (w przeciwieństwie do Thunderstone'a, gdzie każda gra jest identyczna jak poprzednia). Karty są o wiele bardziej czytelne i przy okazji zwyczajnie ładniejsze. karty bez ramek >>> karty z ramkami

Dla mnie miła gra, w miarę możliwości będę do niej wracał, byle nie za często, bo faktycznie może się przejeść.

z dwóch gier, które kupiłem ostatnio (Rune Age i Glory To Rome), ta druga ma szanse pójść na handel. Rune Age zostaje.
"tym gorzej dla faktów"
Mam lub chcę mieć
ODPOWIEDZ