Neuroportal

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 130 times
Been thanked: 57 times

Re: Neuroportal

Post autor: poooq »

Zbyt podobne do siebie ilustracje mogą spowodować poczucie jednostajności i znużenia po wpatrywaniu się w nie podczas rozgrywki. Może niech każdy grafik, reprezentujący inny styl rysunku zajmie się jednym rodzajem kart (zasoby, postaci, akcje, ekwipunek) do różnych talii, a talie (domy? korporacje?) niech posiadają na ilustracjach wyraźne akcenty w swoich kolorach przewodnich? Wtedy karty będą zróżnicowane ale dopasowane do talii.
Po co piać, gdy można grać?
neurolowca
Posty: 39
Rejestracja: 13 cze 2011, 22:20

Re: Neuroportal

Post autor: neurolowca »

Było by ekstra, sęk w tym, że niestety nie mogę sobie pozwolić na dyktowanie warunków na obecnych etapie i biorę to co jest. Owszem, kilku grafików rysuje pod temat, ale w ogólnym rozrachunku większość po prostu odsprzedaje mi to, co sobie wybiorę, a ja to dopasowuję... no i niestety często jest tak, że dana grupa (np. żołnierze) są tworami 3 - 4 osób...

Ważne jednak, że nie jest to męczące (chyba).

Pojawiła się nowa ilustracja wraz z opisem karty na blogu neuroportal.blog.onet.pl Zapraszam ;)
tito
Posty: 45
Rejestracja: 21 gru 2010, 01:00

Re: Neuroportal

Post autor: tito »

Mam drobną sugestię, całkowicie nie na temat ów nowej <ironia> niesamowicie świetnej </ironia> karcianki.
Być może wydam się niektórym niemiły jednakże kierowany silnym poczuciem obowiązku podniosę ów temat.

Będąc w pełni władz umysłowych i całkowicie świadomy konsekwencji obrzucenia błotem i nazwania mnie TROLL'em, proszę autora tego tematu o :

- nie zakładanie nowych tematów dotyczących tej gry;
- nie zakładanie nowych tematów dotyczących pomysłów i podpowiedzi na karty, pomysłów na zasady gry karcianej czy satysfakcji jaką gracze czerpią z gier karcianych jeżeli odpowiedzi na powyższe maja na celu udskonalenie tworzonej przez niego gry karcianej;
- zebranie wszystkich dotychczasowych zapytań i wypowiedzi, podsumowanie ich i przeniesienie konkluzji tutaj (czyli to tegoż właśnie tematu) oraz pozamykanie tych tematów z których zostaną ów informacje przeniesione.

Prośbę swoją dyktuję czysto egoistyczną potrzebą zarządzania ludźmi oraz dobrem ogółu forumowiczów którzy chcieliby zachować porządek ale nie mają śmiałości o tym napisać.
Niezmiernie się cieszę że autor posiada ogromny zapał i potencjał do wprowadzenia na rynek swojego pomysłu niemniej jednak obowiązują nas wszystkich podobne zasady a zgodnie z niepisaną (bądź gdzieś spisaną ale zapomnianą) zasadą - jedna gra = jeden temat.

Bardzo więc proszę o rozważenie mojego stanowiska.
Z gory dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam,
tito

PS. Tak na codzień jestem zajebitym i pomocnym kolesiem ale szybko się denerwuję kiedy ktoś nie zwraca uwagi na obowiązujące zasady.
PS2. Wiem również że zasady są po to żeby je łamać, ale uważam że ich łamanie powino nieść za sobą wyższy cel służący szerszej grupie stworzeń.
PS3. Jestem ateistą nie splugawicie mnie Wy Szatany !
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Neuroportal

Post autor: BartP »

tito pisze:całkowicie nie na temat ów nowej karcianki.
Sory, ale nie mogę się powstrzymać. Jak nie znacie słów, nie piszcie, bo brzmi to komicznie, powinno być "owej".

Później w tekście: ów informacje.
Serio to piszesz czy to jakieś nawiązanie do czegoś, czego nie łapię?
neurolowca
Posty: 39
Rejestracja: 13 cze 2011, 22:20

Re: Neuroportal

Post autor: neurolowca »

titio <ironia> ; )
Czy niesamowicie świetnej - hmm.. nie wiem, ale wiadomo, że jako jej twórca chciałbym by była jak najlepsza. Jednak póki co uważam ją po prostu za udaną wypocinę dotychczasowej twórczości, a czy faktycznie będzie dobra - okaże się gdy wyjdzie.

Nie wiedziałem natomiast, że zasada dot. jednej gry i jednego tematu tutaj panuje, choć jak się wczytuję pomału w resztę wątków, to zaczynam to dostrzegać jak przez mgłę, wiec jeśli tak jest, to sorry, wasza hacjenda, wasze zasady ; ) Rozumiem, że kierujemy się porządkiem owej, bo inaczej - jak sam widzisz - odnośnie jednej gry wątków może być masa... szczególnie, że pomysłów już mam kilka nowych na pytania przynajmniej i... no muszę się powstrzymywać od teraz ; )

PS. Bądź więc taki dalej i jednocześnie popracuj nad emocjami, warto trzymać je w ryzach, bo ludzie się potem denerwują na ludzi, inni na innych i wreszcie ktoś może rzucić fireballa na kogoś, kto myślał, że jego będzie szybszy.
PS2. Taki też jest ! Mam nadzieję, że to widoczne (chodzi oczywiście o wszem i wobec pożądaną przygodę i zabawę, no i mam nadzieję edukację logiczno-matematyczną ... pomijając już inne, o których, jeśli Bóg pozwoli dowiecie się [jak i ja sam] gdy wszystko się uda)
PS3. No jeśli Bóg pozwoli... ; )


BartP natomiast: a naleciałości przymróżalcze i derywacje mikro-subkulturowe, tudzież zwyczajne maniery i tiki ty znajesz ? Ja się w pierś biję, a jak ty oko jeszcze do tego przymrużysz, półbanana przypniesz na usty i nawyków tych osobników, co to Pratchett, zwany Terrym klasyfikował między łupkami a silicium się pozbędziesz w myśl wyższych idei i pomocy bliźniemu, to od razu świat stanie się jaśniejszy nad nami (o kyrie !). Nie ma to jak odwaga grupowa... jeden grzecznie próbuje nawracać, a ten drugi zza pleców od razu wyskakuje i swoje miedziaki rzuca w twarz ; )... No i w sumie głupio mi jako goszczącemu tu u was świeżo (i na zbity... trakt jeszcze nie wywalonemu) było by napisać, że ta druga propozycja, którą tu podałeś raczej... więc po prostu postaram się pisać jak najjaśniej, dla najjaśniejszych paniczy, ale to od następnego razu + 2k6 przynajmniej jeśli pozwolisz ; )

Swoją drogą natomiast dziękuję wszystkim za podjęcie wątku/ów... (w sensie wielości, nie "owych" ;) ) I to miejsce, które tak zaciekle chronicie przed chaosem, ponieważ forum macie fajne i jak widzę w miarę żywe. Gratuluję, dziękuję i oby tak dalej... to i ja tu pewnie zagoszczę na dłużej (jak coś, to wystarczy ten kącik przy piecu, w cieniu... ; ). Zawsze to jakiś nowy powiew (i proszę skatologów bez nadinterpretacji mi tu ; )
Ostatnio zmieniony 17 cze 2011, 20:48 przez neurolowca, łącznie zmieniany 1 raz.
Archibald
Posty: 167
Rejestracja: 03 cze 2004, 23:39
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Neuroportal

Post autor: Archibald »

tito pisze:- nie zakładanie nowych tematów dotyczących tej gry;
- nie zakładanie nowych tematów dotyczących pomysłów i podpowiedzi na karty, pomysłów na zasady gry karcianej czy satysfakcji jaką gracze czerpią z gier karcianych jeżeli odpowiedzi na powyższe maja na celu udskonalenie tworzonej przez niego gry karcianej;
- zebranie wszystkich dotychczasowych zapytań i wypowiedzi, podsumowanie ich i przeniesienie konkluzji tutaj (czyli to tegoż właśnie tematu) oraz pozamykanie tych tematów z których zostaną ów informacje przeniesione.

Prośbę swoją dyktuję czysto egoistyczną potrzebą zarządzania ludźmi oraz dobrem ogółu forumowiczów którzy chcieliby zachować porządek ale nie mają śmiałości o tym napisać.
Niezmiernie się cieszę że autor posiada ogromny zapał i potencjał do wprowadzenia na rynek swojego pomysłu niemniej jednak obowiązują nas wszystkich podobne zasady a zgodnie z niepisaną (bądź gdzieś spisaną ale zapomnianą) zasadą - jedna gra = jeden temat.
Nie no, bez przesady. To jak zwracanie komus w autobusie uwagi, ze powinien sciszyc muzyke w swoim walkmanie... Co mu zalowac tych kilku tematow ktore grzecznie sobie siedza we wlasciwym podforum, ktorego i tak prawie nikt nie czyta.
tito
Posty: 45
Rejestracja: 21 gru 2010, 01:00

Re: Neuroportal

Post autor: tito »

Dziękuję za reakcję.

tito
ODPOWIEDZ