Alien Frontiers (Tory Niemann)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: BartP »

tajemniczy_padalec pisze:Może to moja własna konfabulacja,
Może tak, ale konfabulacja o.O ?
W każdym razie ja tam sobie zdanie wyrobiłem o tej grze przed recenzją Wookiego, której nie oglądałem i pewnie kiedyś zakupię.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2011, 21:25 przez BartP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: Wookie »

A ja tylko przypomnę, że Wookie dał 7+, a potem zdał sobie sprawę z lepszej ceny gry i ostatecznie dał 8+/10, czyli bardzo dobra gra.

A wady nie są na siłę wyszukane. Stara cena była o wiele za wysoka, a przestoje mogą (nie muszą, o czym wspomniałem) popsuć trochę zabawę.

No i dosyć regularnie recenzje publikuje GameTroll TV, tak gwoli ścisłości.


Ale z tej całej akcji jedno jest pewne - mam moc "zabijania gier" :) kto da więcej, żeby wykończyć konkurencję?? :P
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: schizofretka »

Wookie pisze:A ja tylko przypomnę, że Wookie dał 7+, a potem zdał sobie sprawę z lepszej ceny gry i ostatecznie dał 8+/10, czyli bardzo dobra gra.
To ja zaryzykuję kontynuuowanie offtopa i powiem, że bardzo nie lubię brania pod uwagę ceny przy wystawianiu recenzji. Cena jaka jest każdy widzi, i nie potrzebuję recenzenta by mi powiedział, czy jest wysoka, czy niska, zwłaszcza, że różni ludzie różną wagę do niej przywiązują i są bardziej lub mniej na grę napaleni. Do tego zmienia się z czasem, bywają promocje i taka ocena robi się szybko nieaktualna.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: BartP »

Też tak sądzę. Cena to na chwilę obecną jedna ze stałych (ale zmienna w czasie). Tak samo, jak ktoś by oceniał, na ilu graczy jest gra. Jest na dwóch i tyle - nie można obniżać oceny, bo nie hula na czterech (to przykład jakby co ;]).
Awatar użytkownika
wicked
Posty: 205
Rejestracja: 23 lip 2009, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alien Frontiers

Post autor: wicked »

No właśnie, ja bym wszystkim grom, które źle się skalują na dwóch graczy, od razu obniżał ocenę. Planszówa od 3 osób? Znaczy, że zepsuta :) Gdyby odejmować punkty za cenę, szczególnie w stosunku do zawartości, a czasem jakości, to właściwie połowa gier powinna zostać zbesztana. Tu ukłon w stronę karcianek.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: janekbossko »

dobra, pogadaliście ale wróćmy do problemu...

to żart z ta informacja?
mało śmieszny ale żart?

Plany dotyczące wdania gry po polsku rozbijają się o JEDNĄ recenzje?

Czy tylko mnie się wydaje że to trochę hmmmm śmieszne...?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Olgierdd »

mnie bardziej dziwi fakt, że przytoczone przez Locworks argumenty (bardzo niska ocena recenzenta i krytyka ceny) zupełnie nie pokrywają się z tym co zaprezentował w filmie Wookie. Jakby na siłę szukano powodu wstrzymania polskiego wydania.

Dla mnie to wielka szkoda, uwielbiam grać u kolegi w Kingsburga i gdyby AF pojawiło się po polsku to na pewno bym kupił.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 119 times
Been thanked: 88 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: rand »

Dopiero dokopałem się do wątku i nie mogę uwierzyć w to co czytam. Recenzja która generalnie dobrze mówiła o grze wstrzymała prace nad polską wersją?! Troszkę to śmieszne...
Wg mnie tak jak dla wielu to tylko wymówka. Myśleli że będzie dobry interes zrobią polską wersję i sprzedadzą za 160zł. Cena spadała, dużo osób stwierdziło że w takiej cenie by gry nie kupiło i ich plan upadł. Nie chcą robić gry bo musieliby dostosować cenę do wersji zagranicznej, no i jakiś powód trzeba wymyślić. Innego wytłumaczenia nie ma, gra by się spokojnie sprzedała,zresztą tak jak opisali gra jest świetnie przyjęta przez graczy za granicą, krytyków i środowisko BGG. A jak dobrze powinni wiedzieć spora część graczy przy wyborze gry kieruje się właśnie opiniami z forum BGG.
Lubie bardzo Kingsburg i z pewnością grę bym kupił, ale z racji na angielski tekst kart musiałaby być po polsku i w rozsądnej cenie :-)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Geko »

No trzymajcie mnie bo padnę ze śmiechu :lol: Wookie powiedział, że cena za wysoka i że duże przestoje i tą wypowiedzią powalił wydanie polskiej wersji AF. Wookie, kuj żelazo póki gorące. Zostań konsultantem do spraw wydawania polskich wersji gier planszowych. Usługi konsultacji co do wydania świadczyłbyś oczywiście odpłatnie. I nie miałyby one, rzecz jasna, nic wspólnego z Twoimi recenzjami. A w tych recenzjach wystarczyłoby, żebyś np. wspomniał, że chociaż gra kosztuje 170 zł, to biorąc pod uwagę masę elementów i świetną grywalność, to cena jest śmiesznie niska. Albo, że chociaż na ruch czeka się 15 minut i nic w tym czasie się nie da myśleć, to można np. studiować instrukcję, bo ta jest zawiła. I już wydawca by mógł planować ile pięter będzie miała willa na Majorce...

A tak na serio, to nie wystarczy napisać, że impreza przestała się wydawnictwu opłacać i rezygnuje?

A najlepsze w tym wszystkim jest to, że Wookie pozytywnie ocenił grę jako całość.

I ostatnia sprawa - jak ktoś nie zajrzy do tego wątku, to z oficjalnej strony gry, ani z profilu na Facebooku nie dowie się, że gry jednak nie będzie (chyba, że czegoś na tych stronach nie zauważyłem).
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Alien Frontiers

Post autor: BloodyBaron »

a ja myślę, że przesadzacie z tym, że to tylko jedna recenzja przesądza sprawę, ostatecznie locworks ma prawo do podejmowania suwerennych decyzji co do wydawanych gier, i jeśli z jakiegoś powodu uważa, że ryzyko trudności z uzyskaniem za nią ceny pozwalającej pokryć koszta jest zbyt wysokie, to jego prawo.

Zresztą wiele osób żywi przekonanie, które Wookie wyartykułował w recenzji - pierwotna cena gry ok. 180 zł była dość wysoka, a niższa widać nie pozwoliłaby uzyskać odpowiednio dużego przychodu, przy pewnie niewielkim nakładzie i dodatkowych kosztach związanych z tłumaczeniem gry sensowniejsze jest dla locworks dystrybuowanie wersji angielskiej.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: BartP »

Ależ oczywiście, ale argumentacja była inna.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Geko »

BartP pisze:Ależ oczywiście, ale argumentacja była inna.
Dokładnie, i to jest dla mnie dziwne, a nie sam fakt porzucenia projektu.
lockworks pisze:W związku ze zbyt niską oceną w serwisie Gry planszowe u Wookiego, prace nad pełną polską wersją zostały wstrzymane.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Alien Frontiers

Post autor: tajemniczy_padalec »

BartP pisze:
tajemniczy_padalec pisze:Może to moja własna konfabulacja,
Może tak, ale konfabulacja o.O ?
W każdym razie ja tam sobie zdanie wyrobiłem o tej grze przed recenzją Wookiego, której nie oglądałem i pewnie kiedyś zakupię.
Ano tak. Nie wiem na pewno, czy zjechanym tytułom spadła sprzedaż. Wydaje mi się, że tak mogło być, ergo: mogę konfabulować, jeśli tak nie było :wink:

Edit: ergo oczywiście.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2011, 12:24 przez tajemniczy_padalec, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: janekbossko »

Ego czy ergo? :)
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: locworks »

Serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy przesłali do mnie tak prywatnie jak i publicznie bardzo miłe wiadomości w ostatnich dniach. Dziękuję też Łukaszowi za to, że miał odwagę zmienić swoją ocenę. Mam nadzieję, że jeszcze długo będzie uczył i informował polskojęzycznych graczy.

Ubolewam natomiast, że informacja o zawaleniu się moich planów wydawniczych tak bardzo rozbawiła niektórych członków forum.

Mają oczywiście rację ci, którzy sugerują, że nie sama recenzja Łukasza w swojej pierwotnej formie spowodowała zawieszenie prac nad pełną polską wersją Alien Frontiers. Po prostu przerabiałem już raz wydanie gry (Chez Geek), która nie doczekała się na zapowiedzianą recenzję w serwisie Gamesfanatic i którą administratorzy tego forum bezlitośnie skasowali. Nie mam ochoty przechodzić przez to kolejny raz z nową grą. Recenzja Łukasza była więc katalizatorem mojej decyzji, a nie jej powodem.

W chwili, w której pisze te słowa, “generalnie przehypowana” Alien Frontiers jest już od dwóch dni w TOP 100 w serwisie BGG. Prace nad wersjami czeską, węgierską, rumuńską, litewską, łotewską i estońską są w toku. Wersje te wydam we współpracy z lokalnymi dystrybutorami, prawdopodobnie w tym samym momencie w którym pojawią się wersje niemiecka, francuska, włoska i hiszpańska wydane przez Ystari.

Jeśli chodzi o Polskę, gra będzie ponownie dostępna we wrześniu w wersji angielskiej z pełną polską instrukcją oraz z tłumaczeniem kart i innych elementów.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Krwawisz »

locworks pisze: Ubolewam natomiast, że informacja o zawaleniu się moich planów wydawniczych tak bardzo rozbawiła niektórych członków forum.

Nie sądzę żeby to informacja o zawaleniu się planów wydawniczych kogoś rozbawiła. W końcu wszyscy mamy interes w tym, żeby jak najwięcej dobrych gier ukazywało się po polsku. Chodziło raczej o podanie recenzji Wookiego jako jedynego powodu takiej, a nie innej decyzji. Teraz kiedy mówisz o katalizatorze (potwierdzając przy tym słuszne domysły wielu) wszystko jest jasne i nie ma nic do śmiechu... Pozostaje jedynie życzyć powodzenia i wytrwałości z kolejnymi projektami.


ps. czyżby naprawdę bardziej opłacało się wydać grę na Litwie czy w Estonii niż w Polsce? :shock:
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: Nataniel »

locworks pisze:i którą administratorzy tego forum bezlitośnie skasowali.-
Żal.pl
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
mro123
Posty: 35
Rejestracja: 21 gru 2007, 22:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alien Frontiers

Post autor: mro123 »

która nie doczekała się na zapowiedzianą recenzję w serwisie Gamesfanatic i którą administratorzy tego forum bezlitośnie skasowali
to jak jej nie było to jak mogli ją skasować???
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: jax »

Czyli podsumowując: Lockworks nie wyda gry AF po polsku, bo jej recenzja może się nie ukazać na gamesfanatic (a nawet zostanie skasowana - mimo nie ukazania się).
Katalizatorem (li tylko) decyzji o nie wydaniu była recenzja Wookiego.

Wszystko już jasne :lol:

A na Litwie i Estonii nie ma gamesfanatic, zatem wersja lokalna ukazać się może.

Jeszcze jakieś pytania? 8)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: pan_satyros »

Im dalej brnę w ten temat tym bardziej zaczyna mi się wydawać, że ktoś właśnie robi mi lobotomię ;p
Wiadomo jaki faktyczny powód wstrzymania prac?
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: farmer »

Trochę powagi Panowie.
Lockworks do przedsiębiorca, a nie Św. Mikołaj - działa na rynku by zarabiać na spełnianiu zachcianek graczy, a nie po to, by czynić jeno to drugie.
Podjął decyzję o wejściu w spolszczenie i dystrybucję jakiegoś produktu, a potem tą decyzję zmienił - do czego miał święte prawo, niezależnie od tego, czy Jego podejrzenie, że na produkcie nie zarobi jest trafne czy nie i czy to się komuś podoba, czy nie.
Suwerenna decyzja wydawcy, nikomu na złość nie uczyniona.

Biznes is biznes.
I żadne uszczypliwości, docinki, marudzenie czy inne dorosłostki tego faktu nie zmienią.

PS
Na naszym rynku jest jeszcze kilka innych wydawnictw - może któreś z Nich przejmie pałeczkę? :)

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: Nataniel »

farmer pisze:Suwerenna decyzja wydawcy, nikomu na złość nie uczyniona.
Tylko dlaczego na ten temat trzeba się żalić i jako winnych tej decyzji wskazywać złych recenzentów (Wookie) i zły serwis (GamesFanatic / forum) ??
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: pan_satyros »

Wracając do tematu samej gry, mam pytanie:
Weźmy taką sytuację: moja kolonia jest na 6 polu w Colonist Hub, dodaję 1 kostkę i ląduje na 7 polu. Podbijam Asimov Crater mając tam dominację dostaję kartę. Teraz biorąc pod uwagę jej zdolność dodając kolejną kostkę do Colonist Hub moja kolonia pojawi się od razu na 2 polu?
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: locworks »

mro123 pisze:
która nie doczekała się na zapowiedzianą recenzję w serwisie Gamesfanatic i którą administratorzy tego forum bezlitośnie skasowali
to jak jej nie było to jak mogli ją skasować???
Skasowali grę, nie recenzję. Wątek na forum się miło rozwijał, a tu trach: kto powie coś złego o grze? 9 minut po dośrodkowaniu sandmana, Don Simon stanął na wysokości zadania. Po tym pozytywne komentarze ustały.

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 51&start=0
Don Simon pisze:
Sandman pisze:Tutaj same pozytywne komentarze, a ocena na BGG słabiutka... Ktoś ma pomysł z czego to wynika?
To ja dodam komentarz negatywny. Gra jest nudna, smieszna pewnie tylko w specyficznych gronie (i po procentach), dlugo sie czeka na swoja kolejke, przy wiekszej ilosci graczy wlasciwie nie sposob powiedziec kto jakie karty ma.

Zagralem raz i wiecej nie zamierzam. Pewnie nie jestem typowym i planowanym odbiorca tej gry. 3/10.
Don Simon pisze:Nie wiem co mam jeszcze napisac?
Dla mnie gra jest fatalna i nie trafia w moj gust.

Na pewno jest grono osob (moze lepiej byloby uzyc slowa okreslone, a nie specyficzne), ktorym sie to bedzie podobalo - tak jak sie niektorym podoba Chinczyk, Wiochmen, Kapitan Bomba itp.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Alien Frontiers

Post autor: Don Simon »

No, ale nie bardzo rozumiem o co chodzi. :shock:

Mam swoja opinie ukrywac? Podkreslam - swoja, a nie GF. Czy bronie komus miec inne zdanie? Kasuje "nieprawomyslne" posty?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
ODPOWIEDZ