Pret-a-Porter (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
loreciak

Re: Pret-a-Porter

Post autor: loreciak »

Nataniel pisze:Radku, czy osoby, które kupiły pierwszą edycję TTA otrzymały poprawione karty? Czy osoby, które kupiły starszą wersję Toyoty Avensis otrzymały nowszą wersję, skoro pierwsza była wyraźnie słabsza (skoro poprawiono)?
Wszyscy, którzy kupili w Polsce starszą wersję Toyoty Avensis przyczynili się do jej rozwoju. Dzięki temu w nagrodę będą mogli sobie kupić nową, ulepszoną Toyotę Avensis - z kierownicą z prawej strony :)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: melee »

trzewik pisze:NS HEX Duel ulepsza NS HEX.
tu się nie zgodzę ;)
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Pret-a-Porter

Post autor: ragozd »

trzewik pisze:
Ragozd, powszechnie wiadomo, że nie lubisz Portalu i atakujesz na forum wszystkie nasze produkty,
Staram się ulepszać dużo gier z niezłym i niewykorzystanym potencjałem. Czyli wszystkie ostatnie Portalu ;) Co pokrętnie może być odbierane jako komplement ;)
trzewik pisze:
choć nie masz tych gier i w nie nie grasz.
A jak myślisz dlaczego? PaP kupie porządnie wydane, czyli angielską wersję, podejrzewam że 51st również jeśli angielskie wydanie wyciśnie z tego potencjału to co można. Zasady singlowe jak na razie idą w dobrą stronę. Zaś poprawione wydanie strongholdu - kupię, jeśli będę miał okazję, a i gry nie odmówię np. w Bieszczadach - bo to dobra gra po oczekiwanych ;) zmianach.
Czego nie kupie zaś? Najgenialniejszej kolejnej gry Portalu, w pierwszej edycji. Poczekam na tę dopracowana ;)

Zresztą sam widziałeś moje entuzjastyczne reakcje po Strongholdzie i PaP, póki jeszcze dziegć nie dotarł do tego miodu ;)
trzewik pisze:
W Portalu dokładamy wszelkich starań, by każdy nasz produkt był lepszy od poprzedniego.
Bardzo możliwe, niestety kilka szans zostało niewykorzystanych :(
trzewik pisze:
Chcemy być lepsi. Każdego jednego dnia. Z każdą jedną grą. Amen.
Oby - na razie nie będzie to trudne, bo baza niewysoka :) I dalej poprawiajcie gry, nie zamykajcie ich, by były coraz lepsze :)
Szczerze, powodzenia
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: BartP »

Zresztą sam widziałeś moje entuzjastyczne reakcje po Strongholdzie i PaP, póki jeszcze dziegć nie dotarł do tego miodu
dziegć?
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Pret-a-Porter

Post autor: ragozd »

Masz mnie - Dziegieć :P

I jeszcze jedno, by przejść na konkrety ;)
trzewik pisze:
Ragozd, powszechnie wiadomo, że nie lubisz Portalu i atakujesz na forum wszystkie nasze produkty,
Stonghold - prośba by zmienić coś by nie opłacało się zostawiać murów i by taran był bardziej użyteczny - załatwione :) dopiero po 2 latach :(
51st - przyłączenie się do lobby dodrukowywaczy żetonów - załatwione. Zmiany zasadach - tylko krok w dobrym kierunku w wersji dla singli
PaP - polskie karty do angielskiej wersji w zwiększonym nakładzie tak by mogli je otrzymać posiadający polską wersję. ??? Za kilka zł upgrade do właściwej wersji PaP - Trzewik - potraktuj ten kryzys jako szanse, nie zagrożenie ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
arti
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2011, 16:45

Re: Pret-a-Porter

Post autor: arti »

Co innego krytyk konstruktywna a co innego postawa roszczeniowa, gdzie udając krytykę konstruktywną pisze się: "...zróbcie to i to i dajcie to za darmo lub pół darmo kajając się i przyznając do słabości a my może łaskawie wybaczymy i przestaniemy mówić źle o was." (celowo przejaskrawiam)

Owszem, Portal miał parę wpadek. Owszem, PaP gdy wyszedł nie był produktem doskonałym.
Ale.
I to ale jest ważne. Prace nad nową edycja trwają, wszystkie konstruktywne uwagi są rozpatrywane i brane pod uwagę, błędy są naprawiane.
A skąd wiem? Bo mam przyjemność testować te poprawki.
Co z tego mam? Przyjemność testowanie, ale i wyjeżdżone paliwo by dojechać do siedziby.

Nie da się stworzyć od razu skończonego idealnego produktu, przy ograniczeniach czasowych i/lub budżetowych. Gdyby czekać na ideał to by się czekało na święty nigdy. Wychodzi produkt, jeśli jest nim większe zainteresowanie jest praca nad jego udoskonaleniem.

Nie jest uzasadnione ekonomicznie rozdawanie poprawionych egzemplarzy - zwłaszcza, ze z wielką przyjemnością można w pierwszą edycję grać, czego jestem chodzącym dowodem.

Przyznam, że mierzi mnie czepialstwo i krytyka tylko po to by wykazać jak coś jest złe, bo ma się taką potrzebę. Sugeruje to problemy z radzeniem sobie z własnym gniewem i frustracjami. Ale w to nie wnikam. Mogę zaoferować rozmowę, zracjonalizowanie i ciepły uśmiech.

A reszcie polecam wstrzymanie oddechu i poczekanie na wydanie drugie :) będzie serio fajne :)
co ja robię tu uu uuu
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: melee »

trzeba rozróżnić dwie rzeczy, jedna to ewidentne braki, jak te nieszczęsne żetony
druga to "wizja artystyczna" autora, trudno abyśmy wpływali np. na warunki zwycięstwa w grze, może auto ma po prostu taką koncepcję? to tak, jakby pisać do autora piosenki, że nie podoba ci się refren i musi coś z tym zrobić
pisać na forum można oczywiście wszystko, tylko trudno mieć o to pretensje
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: veljarek »

Opublikowanie pdf z ikonami na karty raczej nic nie będzie kosztować a Portal się bardzo przed tym broni.
Przecież tym sposobem można zadowolić klientów, a to naprawdę niewiele. Gra mi się podoba ale skoro będzie upgrade to warto by był dostępny w wersji elektronicznej do "samodzielnego montażu".
Czy jest na to jakakolwiek szansa?
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
trzewik

Re: Pret-a-Porter

Post autor: trzewik »

Wydawnictwo Portal nie broni sie przed publikowaniem pdf z ikonami. Nie wiem skad takie podejrzenie. Na naszej www sa dziesiatki plikow pdf z dodatkowymi materialami i pomocami do naszych gier.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Pret-a-Porter

Post autor: ragozd »

arti pisze:Co innego krytyk konstruktywna a co innego postawa roszczeniowa
Zgadza się, czasami jednak roszczenia są uzasadnione - vide nabywcy żądający dodruku żetonów do 51st.
Więc jeszcze raz konstruktywnie - Portal pisze, że zastanawia się czy robić polskie karty do angielskiej (uniwersalnej edycji). Wiąże się to z sytuacja że 4500 + 1500 kart jest sporo droższe niż 6000 kart. Koszty jednostkowe będą jednak lepsze jeśli zrobi się 4500 + 2500 kart, a tym samym decyzja może być prostsza.
Dodatkowo, można wybadać wielkość rynku, choćby za pomocą Rebela i prostego zapytania czy nabywca PaP jest zainteresowany nowymi poprawionymi kartami za np. 5 zł?
Nie znam skali zmian w nowych kartach - jednak im jest ich jest więcej tym bardziej powinno to Portal obligować do lepszej ceny dla nabywcy dążącej nawet do zera :)

Z drugiej strony, sposób reakcji na problem w 51st nie napawa optymizmem, choć jeśli Potral faktycznie pracuje nad poprwą, to jest szansa ;)
melee pisze:
druga to "wizja artystyczna" autora, trudno abyśmy wpływali np. na warunki zwycięstwa w grze, może auto ma po prostu taką koncepcję? to tak, jakby pisać do autora piosenki, że nie podoba ci się refren i musi coś z tym zrobić
Tylko co jeśli autor po 2 latach nagrywa nową aranżacje z poprawionym refrenem, i dziękuje za natchnienie nowej żonie, mimo że głowę o to suszyła mu stara? :P Nowa była piękna i bogata, to jej posłuchał :P Lepiej późno niż wcale ;)

PS
Liczby i wartości, czyli sugerowany nakład, są wzięte z sufitu ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
GambitGrelfer
Posty: 75
Rejestracja: 21 cze 2009, 15:16

Re: Pret-a-Porter

Post autor: GambitGrelfer »

Jestem ciekawy, czy dodrukowanie dodatkowych kart dla polskich nabywców faktycznie stanowi problem? Bo rozumiem, że mówimy głównie o kartach kontraktów, pracowników i budynków.

Czy są jeszcze jakieś ciekawe zmiany w nowej wersji pret'a'porte?
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Pret-a-Porter

Post autor: ragozd »

GambitGrelfer pisze:Jestem ciekawy, czy dodrukowanie dodatkowych kart dla polskich nabywców faktycznie stanowi problem? Bo rozumiem, że mówimy głównie o kartach kontraktów, pracowników i budynków.
Tak - 3 x 24 karty o rozmiarze 44mm x 68mm :) Niestety potrzeba 2 talie na to, co podraża dwukrotnie realizację :(
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: Pret-a-Porter

Post autor: ronczi »

arti pisze: Nie da się stworzyć od razu skończonego idealnego produktu, przy ograniczeniach czasowych i/lub budżetowych. Gdyby czekać na ideał to by się czekało na święty nigdy. Wychodzi produkt, jeśli jest nim większe zainteresowanie jest praca nad jego udoskonaleniem.
Lubię PaP lubię Trzewika i generalnie uwagi mam do produktu ale się nie czepiam. Jednak z powyższym zdaniem zgodzić się nie mogę.
Sentymenty na bok - jestem klientem idę do sklepu kupuje cokolwiek np. zestaw garnków. I okazuje się że pokrywki niedopasowane uchwyty się urywają, i ogólnie połowa ganków przecieka (UWAGA nie jest to porównanie do PaP mnie się w tę grę gra naprawdę dobrze) a producent (sprzedawca):
- Nie da się stworzyć od razu skończonego idealnego produktu, przy ograniczeniach czasowych i/lub budżetowych. Gdyby czekać na ideał to by się czekało na święty nigdy. Wychodzi produkt, jeśli jest nim większe zainteresowanie jest praca nad jego udoskonaleniem.
:)
Jeszcze raz powtórzę czepiam się kontekstu wypowiedzi w świetle wydawania gier jako produktu, tak się nie można tłumaczyć w końcu wydałem swoje pieniądze czasami 30, 50 100 lub 300 pln na grę a nie na makulaturę lub figurki.
trzewik

Re: Pret-a-Porter

Post autor: trzewik »

[Dzieło to nie garnek]
Dzieło, w przeciwieństwie do garnka, to rzecz, która można poprawiać w nieskończoność, wynajdywać nowe pomysły i drogi, wciąż się nim bawić i odkrywać.

Dlaczego w branży filmowej powstają wersje reżyserskie filmów?
Dlaczego powstają wersje alternatywne, lub nowe wersje filmów przez nowych ludzi robione. Dlaczego powstają sequele i kolejne części?
Alien był genialnym filmem, po cóż ktoś siadał i zrobił Aliena2? A po cóż Aliena3?

A dlaczego artyści nagrywają covery innych piosenek?
A dlaczego artyści nagrywają swoje piosenki w różnych aranżach, w wersjach akustycznych, orkiestrowych, folkowych itp?

Bo artysta, człowiek twórczy, tym różni się od producenta garnków, że wciąż go rajcuje jego dzieło, wciąż w nim dłubie, gmera, poprawia, wciąż wpada na nowe pomysły. To się nazywa umysł twórczy. Atakowanie umysłów twórczych, za to że są twórcze jest absurdalne.


[Pret-a-Porte jest najwyżej ocenianą grą ekonomiczną dostępną w polskich sklepach]
Jeszcze raz podkreślam, bo robi się tu zamieszanie. Gra PaP w wersji PL jest grą bardzo dobrą, nominowaną do nagrody Gra Roku, z bardzo wysoką średnią ocen na BGG, absolutnie godnym polecenia tytułem z gatunku gier ekonomicznych (w wątku "Jaką grę ekonomiczną polecacie" na tym forum PaP jest jedną z najczęściej polecanych gier). Nie ma tu mowy o błędnej edycji, nie ma mowy o bubu. Porównania do garnków bez ucha, albo sugestie o braku testów są absurdalne i nie mają się nijak do rzeczywistości - co wynika z opinii fanów, nie Portalu. Gra jest przez graczy piekielnie dobrze oceniana.

Aktualnie wydawnictwo Portal szykuje wersję międzynarodową, i tam, siłą rzeczy musi usunąć txt z kart, by w grę mogli grać zarówno Francuzi, jak i Niemcy jak i Anglicy. W żaden sposób nie dotyka to zmian w grze, w wersji Essen nie ma zmian reguł gry Pret-a-Porter, co można błędnie wywnioskować z postów Ragozda, który na oczy prototypu Essen nie widział, ale wypowiada się w tym wątku za trzech. Wydawnictwo Portal nie naprawia jakieś błędnej gry. Wydawnictwo Portal szykuje edycję z obrazkami zamiast literek.

Dodatkowo trwają prace nad podbalansowaniem jeszcze kilku kart.

[Wydawnictwo Portal zawsze dba o fanów swoich gier]
Wydawnictwo Portal jak zawsze zapewni - jesli okaże się to potrzebne - możliwie najlepsze wsparcie dla posiadaczy edycji PL. Przypominam, że w wypadku wpadki z żetonami w 2010 roku każdy posiadacz gry 51 otrzymał od nas komplet nowych żetonów. Nie mamy jeszcze wypracowanego rozwiązania problemu, bowiem w chwili obecnej problemu nie ma. Gdy wersja Essen będzie gotowa, będziemy mogli ocenić ostateczne zmiany pomiedzy edycjami i wtedy będzie zaproponowane rozwiązanie, które zadowoli fanów, czy to w formie PDF z naklejkami na karty, ktore zamienią txt na ikony, czy to talia na wymianę w koszcie różnicy w cenach pomiędzy edycją PL a Essen. Wszystko będzie rozważone i wybrane zostanie uczciwe i satysfakcjonujące rozwiazanie.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Pret-a-Porter

Post autor: folko »

Z różnych powodów nie zamierzam odnosić się do dyskusji na temat wydania, ale do tego się odniosę:
trzewik pisze: [Pret-a-Porte jest najwyżej ocenianą grą ekonomiczną dostępną w polskich sklepach]
Czyli najwyżej ocenianą na świecie, bo chyba wszystkie ważne gry ekonomiczne są u nas dostępne ;-)
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: Pret-a-Porter

Post autor: ronczi »

A pisałem że PaP do garnka bez ucha nie porównuje ale ogólnie oczekuje jako nabywca gry dzieła kompletnego. Czepiałem się tylko słów Arti że "Nie da się stworzyć od razu skończonego idealnego produktu, przy ograniczeniach czasowych i/lub budżetowych.

Idealnego faktycznie nie da od razu ale chciałbym mieć skończony produkt, a nie przedsmak zabawy dziełem artysty i zapowiedzi kolejnych dodatków. Garnek ma być praktyczny, Wazy to ja sobie mogę w muzeum pooglądać. W grę którą kupię chcę grać, wersje testowe mogę na spotkaniach pooglądać.

ZA UKOŃCZONY GRYWALNY PRODUKT UWAŻAM PaP!!!

Moje osobiste uwagi co do gry nie odbiegają od uwag jakie mam do innych posiadanych przez mnie tytułów.
Odnosi się to do mechaniki (co do jakości wydania mam trochę więcej uwag :), ale przed zakupem grę widziałem dotknąłem i z pełną świadomością kupiłem.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Pret-a-Porter

Post autor: ragozd »

trzewik pisze: w wersji Essen nie ma zmian reguł gry Pret-a-Porter, co można błędnie wywnioskować z postów Ragozda, który na oczy prototypu Essen nie widział, ale wypowiada się w tym wątku za trzech. Wydawnictwo Portal nie naprawia jakieś błędnej gry. Wydawnictwo Portal szykuje edycję z obrazkami zamiast literek.

Dodatkowo trwają prace nad podbalansowaniem jeszcze kilku kart.
Czy ja gdzieś piszę o zmianie zasad? Czy mówię o dodruku instrukcji, nowej planszy? Jak widać, Portal poprawia grę. Słusznie uważa że lepsze jest wrogiem dobrego.
Jeśli Francuzi, Anglicy i Niemcy będą używać tych samych, podbalansowanych kart, dlaczego zamknąć tę opcję polskim nabywcą wcześniejszego wydania? Skoro stare karty są dobre, a nowe lepsze, to można za nie zażądać kasy. Jeśli zaś wspomniany "balans" będzie duży, to dodatkowe karty choćby płatne powinny być dostępne dal posiadaczy obecnej wersji. Reputacja Portalu tylko na tym zyska, a koszt nie jest wielki przecież nawet jeśli się te karty rozda - wliczając go np. w cenę tylko planowanej sprzedażu na Essen będzie to liczone w centach, nie euro.
Moża też wypromować też np. stałych kupujących w Rebelu (abo tylko w przedsprzedaży - oni nie znali recenzji ani gry!) - oni płacą tyle drożej niż w przelotnych planszówkowych sklepach, że dla nich te karty mogły by być gratis, a dla reszty płatne. Opcji marketingowych jest wiele, można też skonsultować się Commandante, który tym zajmuje się profesjonalnie ;)
Przecież tutejsi czytelnicy pamiętają ile czasu trwała tak oczywista decyzja nt. dodruku żetonów do 51st ...

No i znów kolejne "nie znasz się, spadaj na drzewo" :P Dwa lata temu deprecjonowano moje stanowisko argumentem że zagrałem tylko raz w Strongholda. Po tej jednej rozgrywce wypunktowałem 2 problemy, do jednego zaproponowałem kilka wariantów poprawek - od prostych do bardziej złożonych. Fala krytyki tak bezczelnego zachowania spadła nawet na mojego psa, który do tej pory nie może dojść do siebie i zarzekł się że już w żadną planszówke ze mną nie zagra ;) i przestał czytać to forum :(
A potem te błędy poprawiono, super :) Tylko tego musieli już domagać się Amerykanie, bez tego nie chcieli wydać super dotestowanej pozycji :P Trzeba przyznać, że ich poprawki mają klasę, są proste a skuteczne jak brzytwa Ockhama ;) Proponowaną przeze mnie tabelkę uprościli do jednej pozycji :)
Może więc więcej ostrożności w takich wypowiedziach, by nie wyjść jak minister Grabarczyk, który na filmie 4 lata temu szuka zaginionej autostrady A2 :P
I jeszcze raz podkreślę, trzymam kciuki za Essenową edycję PaP - bo sam zamierzam ją nabyć.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2111
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 70 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: pabula »

To i ja wrzucę swoje 3 penny.
Do każdego artykułu w sprzedaży można się czepiać - nawet do garnków.
- Ale ten garnek mały, nie ugotuję w tym zupy dla 4.
- Mogli ten uchwyt przykręcić a nie kleić.
itp...
I nikt nie wymieni ci na inny garnek.
Poza tym nie tylko Portal tak robi.
Cały czas czekam na wydanie poprawionych kart Lookoutu do I wydania Le Havre.
Owszem, wydali dodatek z kartami korygującymi, ale do wydania II :)
A fani i tak się nie obrażą i poczekają albo pokombinują i sprzedają swój egzemplarz i nabędą nowe wydanie...
Awatar użytkownika
arti
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2011, 16:45

Re: Pret-a-Porter

Post autor: arti »

Pierwsze wydanie PaP jest w pełni grywalne, zachwyciło mnie od pierwszego zagrania i dlatego je kupiliśmy.
Główna część użyteczności tego produktu jest w pełni sprawna i spełnia swoja rolę, a sądząc po wyróżnieniach to nawet bardzo dobrze.

Wydanie drugie będzie produktem udoskonalonym.
Dodane są ulepszenia i usprawnienia. Przy okazji zostaną naprawione pewne niewielkie usterki, które jednak nie wpływają na "grywalność" pierwszego wydania.
(to nie to samo co brak żetonów w 51 który sprawę utrudniał)
co ja robię tu uu uuu
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2466
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 573 times
Been thanked: 279 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: Markus »

w jednej spawie popieram Ragozda, gry Portalu należy kupować TYLKO z drugiej edycji lub wyższej (np NHex 2.5 ) :D , pierwsze edycje to może dzieła skończone ale drugie sięgają absolutu :D żarty na bok, jak już wydawać pieniądze to tylko na skończony produkt a nie płatne beta testy,
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pret-a-Porter

Post autor: mst »

Markus pisze:w jednej spawie popieram Ragozda, gry Portalu należy kupować TYLKO z drugiej edycji lub wyższej
Gdyby wszyscy kupujący kierowali się tą zasadą to żadnych drugich edycji by nie było. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: veljarek »

mst pisze:
Markus pisze:w jednej spawie popieram Ragozda, gry Portalu należy kupować TYLKO z drugiej edycji lub wyższej
Gdyby wszyscy kupujący kierowali się tą zasadą to żadnych drugich edycji by nie było. :twisted:
Innym wydawnictwom czasem się to udaje :twisted:
Przykładowo Rebel wydaje drugą, poprawioną wersję K2 i nikt nie krzyczy tak jak tu.

Np. Lacercie też zdarzają się wpadki ale nie takie jak Portalowi. Przykro to mówić ale Portal przoduje pod tym względem w Polsce, chociaż przyznaje że bardzo lubię gry Ignacego i cenię jego pracę.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Pret-a-Porter

Post autor: ragozd »

Przesadzasz mst, mamy przecież Essen ;) Tam się sprzeda wszystko, o czym Trzewik napisze na BGG ;)
A na serio - budowa czy odbudowa reputacji to ciężka i mozolna praca, Portal ma okazje niedużym nakładem zrobić pierwszy, czy też kolejny krok. Czy skorzysta? Oby :)
Markus pisze: gry Portalu należy kupować TYLKO z drugiej edycji lub wyższej (np NHex 2.5 ) :D , pierwsze edycje to może dzieła skończone ale drugie sięgają absolutu :D
I bez absolutu do nich nie podchodzić ;) PaP i tak jest o tyle niezłe, że rekomendacja "zagraj u kolegi" jest jak najbardziej OK. Np. jaxa, on najpierw kupuje, potem gra a na końcu przeważnie sprzedaje ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pret-a-Porter

Post autor: mst »

veljarek pisze:
mst pisze:
Markus pisze:w jednej spawie popieram Ragozda, gry Portalu należy kupować TYLKO z drugiej edycji lub wyższej
Gdyby wszyscy kupujący kierowali się tą zasadą to żadnych drugich edycji by nie było. :twisted:
Innym wydawnictwom czasem się to udaje :twisted:
Naprawdę? :shock: To podaj, proszę więcej szczegółów - jakie wydawnictwo po tym jak nie sprzedało ani jednej gry z pierwszego wydania wypuściło na rynek drugie wydanie tej samej gry. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
GambitGrelfer
Posty: 75
Rejestracja: 21 cze 2009, 15:16

Re: Pret-a-Porter

Post autor: GambitGrelfer »

Ja nie wiem szczerze powiedziawszy na co jest nastawiona teraz ta dyskusja, bo w końcu Trzewik napisał, że Portal wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom graczy i po tym jak już ukończy drugą edycję zadecyduje jak najlepiej będzie dać graczom I edycji to czego chcą.

Jednak gdyby Portal wydawał same karty dla właścicieli I ed. to nie kupiłbym nawet za grosze kart takiej jakości jakie prezentowały karty z minidodatku bohaterów do strongholda, które otrzymałem razem z Undeadem.
ODPOWIEDZ