Warhammer: Inwazja LCG (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: SeeM »

Dobra wiadomość dla fanów Ulthuanu. Wygląda na to, że wobec słabej popularności krasnali po restrykcjach Elfy wracają powoli na stół. Dostały ostatnio niezłe karty na niebezpośrednie obrażenia i popularne talie turniejowe nie mają gdzie ich "wchłaniać". To może być chwilowe, bo Orki maja Trolla, Imperium ma Czołg Parowy, ale na dzisiaj za bardzo się nimi nie gra. Nawet jeśli to będzie chwilowe, to da czas graczom z Elfami na dopracowanie tych talii na turniejach.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Tommy »

Bardzo, ale to bardzo zła wiadomość dla tych którzy kupują angielskie wersje.

Galakta stała się dystrybutorem FFG (przynajmniej tych tytułów które wydali po polsku). Oznacza to ni mniej ni wiecej tylko totalna obstrukcje w sciaganiu dodatków (już starali się to robić zanim byli disti, teraz to już masakra będzie). w ich interesie jest jaknajbardziej odsunąć wejście angielskich wersji, albo wręcz zablokować. Tego nie przewidujemy, ale pewnie dodatki bedą teraz wychodzić już z absurdalnym poślizgiem.

Ja osobiście zostaje przy jedynie słusznej angielskiej wersji. Pewnie będę ściągał ze stanów...
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2466
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 573 times
Been thanked: 279 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Markus »

Czy to są potwierdzone informacje? Skąd pewność że Galakta zamorduje angielską wersję gry?(wrogie przejęcie :D ???)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: SeeM »

Tommy pisze:Ja osobiście zostaje przy jedynie słusznej angielskiej wersji. Pewnie będę ściągał ze stanów...
Są jeszcze anglojęzyczne kraje Unii, więc może aż tak źle nie będzie.

http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?p=49264#49264
Ostatnio zmieniony 16 cze 2011, 17:47 przez SeeM, łącznie zmieniany 1 raz.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
amaroczek
Posty: 84
Rejestracja: 13 kwie 2011, 02:42
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: amaroczek »

Polskie wydanie gry też jest bardzo dobre i mam nadzieję, że jego poziom jeszcze wzrośnie (poprawione zostanie parę niejasnych kwestii). Gdy mam wybierać to wybieram polskie karty. Ograłem się już kilka lat w anglojęzyczne karcianki i język polski jest tu pozytywną odmianą :mrgreen:
Awatar użytkownika
siemian
Posty: 114
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: siemian »

Tommy pisze:Bardzo, ale to bardzo zła wiadomość dla tych którzy kupują angielskie wersje.

Galakta stała się dystrybutorem FFG (przynajmniej tych tytułów które wydali po polsku). Oznacza to ni mniej ni wiecej tylko totalna obstrukcje w sciaganiu dodatków (już starali się to robić zanim byli disti, teraz to już masakra będzie). w ich interesie jest jaknajbardziej odsunąć wejście angielskich wersji, albo wręcz zablokować. Tego nie przewidujemy, ale pewnie dodatki bedą teraz wychodzić już z absurdalnym poślizgiem.
Ten tekst wróży zupełnie co innego Link. Chyba nie ma się czego bać.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Tommy »

siemian pisze:
Tommy pisze:Bardzo, ale to bardzo zła wiadomość dla tych którzy kupują angielskie wersje.

Galakta stała się dystrybutorem FFG (przynajmniej tych tytułów które wydali po polsku). Oznacza to ni mniej ni wiecej tylko totalna obstrukcje w sciaganiu dodatków (już starali się to robić zanim byli disti, teraz to już masakra będzie). w ich interesie jest jaknajbardziej odsunąć wejście angielskich wersji, albo wręcz zablokować. Tego nie przewidujemy, ale pewnie dodatki bedą teraz wychodzić już z absurdalnym poślizgiem.
Ten tekst wróży zupełnie co innego Link. Chyba nie ma się czego bać.
Oby, bo akurat info które docierało swego czasu do mnie nie było wcale tak wspaniale. Przyszłość pokaże, mam nadzieje ze totalnie się mylę i już za niedługo odszczekam wszystko i pochwale Galakte za "nowe rozdanie" dystrybucji wersji angielskiej.

Czekam na Legends.

A co do wersji polskiej - sorry, ale jak prawie dwa lata zbieram wersje angielska i mam wszystko co do tej pory się ukazało po angielsku to nie będę teraz kupował wersji polskiej, a nikt mi nie wmowi, ze jest lepsza od angielskiej :D
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: szmajchel »

Bo nie jest, zdarzają się (bardzo rzadko, ale są) polskie tłumaczenia niezbyt dokładne i trzeba się posiłkować wersją oryginalną.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1348
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Atamán »

Nie powstrzymam się, by jednej rzeczy tutaj nie skomentować. Co prawda dotyczy to innej gry, ale jednak wydawnictwa te same (FFG, Galakta).

Mianowicie dwie karty do Władcy Pierścieni LCG miały nieprecyzyjny zapis na kartach i ludzie nie wiedzieli jak grać. W dyskusjach na forum FFG jako jeden z argumentów za jedną z interpretacji było powoływanie się na polską wersję tych kart (bo polski zapis Galakty był jednoznaczny). Sprawa jednak wisiała w powietrzu do czasu ukazania się na stronie FFG oficjalnego FAQ, które potwierdziło interpretację zgodnie z tekstem na kartach od Galakty. :wink:

Dla dociekliwych:
Chodzi o kartę Wódz Ufthak, który dostaje +2 do siły ataku za każdy żeton zasobów na nim umieszczony, a żeton zasobów umieszczamy na nim przy każdym atakowaniu. Przy czym angielska wersja karty brzmiała: "After Cheiftan Ufthak attacks, place 1 resource token on him." - dlatego gracze skłaniali się do tego, że pierwszy atak jest wykonywany wg standardowej siły Ufthaka a dopiero po od drugiego ataku dostaje +2, potem +4 itd. Okazało się to nieprawdą (wg oficjalnego FAQ), bo pierwszy żeton powinien zostać położony już przy pierwszym ataku Ufthaka. W wydaniu PL mamy: "Kiedy Wódz Ufthak atakuje, umieść na jego karcie 1 żeton zasobów." - co od samego początku było zgodne z prawidłową grą i nie budziło wątpliwości użytkowników polskiej wersji. A wystarczyłoby, by angielska wersja zawierała słówko WHEN zamiast AFTER i wszystko byłoby jasne (tak jak w polskiej mamy KIEDY).

Nie wiem czy to tylko przypadek, czy też tłumacz z Galakty miał możliwość dopytania się o klaryfikację zasad / słownictwa w grze przed wydrukiem, ale wynika z tego, że i w angielskiej wersji zdarzyć się mogą (nawet jeśli będzie to rzadko) zapisy niezbyt dokładne i może to kiedyś spotkać również Warhammera Inwazję.
szmajchel pisze:Bo nie jest, zdarzają się (bardzo rzadko, ale są) polskie tłumaczenia niezbyt dokładne i trzeba się posiłkować wersją oryginalną.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: SeeM »

Atamán pisze:Sprawa jednak wisiała w powietrzu do czasu ukazania się na stronie FFG oficjalnego FAQ, które potwierdziło interpretację zgodnie z tekstem na kartach od Galakty. :wink:
Polskie karty z podstawki do Inwazji mają "zaaplikowany" FAQ 1.1, więc również w WHI czasem gra się wygodniej. Inna sprawa, że jak dotychczas jedna polska karta na źle przetłumaczone zasady, więc może kiedyś bilans się wyrówna.
+ (BGG)
Eahl
Posty: 45
Rejestracja: 17 sie 2009, 21:56
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 7 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Eahl »

SeeM pisze:
Atamán pisze:Sprawa jednak wisiała w powietrzu do czasu ukazania się na stronie FFG oficjalnego FAQ, które potwierdziło interpretację zgodnie z tekstem na kartach od Galakty. :wink:
Polskie karty z podstawki do Inwazji mają "zaaplikowany" FAQ 1.1, więc również w WHI czasem gra się wygodniej. Inna sprawa, że jak dotychczas jedna polska karta na źle przetłumaczone zasady, więc może kiedyś bilans się wyrówna.

Wcale nie jedna :)
Awatar użytkownika
Camilus
Posty: 91
Rejestracja: 26 gru 2008, 16:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Camilus »

A możecie napisać jakie to karty?
Ciężko jest sprawdzić wszystkie na deckboxie.

W W:I gram tylko casualowo, ale jednak chciałbym grać zgodnie z zasadami.

A co do polskiego tłumaczenia, to mnie zupełnie nie przeszkadza. Mam wersję polską, a z angielską stykam się właśnie przez deckboxa. Polska wydaje mi się zupełnie ok.
Jakimś fanatycznym znawcą Starego Świata nie jestem, ale swego czasu grałem trochę w battla więc orientuję się mniej więcej we fluffie.
Wydaje mi się więc, że nawet jak ktoś żył w Old World in english, to Stary Świat po polsku nie jest taki zły.
GambitGrelfer
Posty: 75
Rejestracja: 21 cze 2009, 15:16

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: GambitGrelfer »

Nieważne, jakie to karty. Tak naprawdę liczy się tylko to co jest w oficjalnym polskim FAQ, grając w polską wersję i to, co jest na kartach i w instrukcji. Z tymi rzeczami nie da się grać długo źle. Jeśli masz wątpliwości co do zasad, to różni tytani piszą w www.whinvasion.pl i na oficjalnym forum galakty w topicach poświęconych inwazji.
Awatar użytkownika
Camilus
Posty: 91
Rejestracja: 26 gru 2008, 16:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Camilus »

O tej stronce/forum wiem i korzystam. Z objaśnień co do zasad również.

A co do tych kart, to ja po prostu lubię wiedzieć takie rzeczy, nawet jeśli nie są one do niczego potrzebne.
Awatar użytkownika
Camilus
Posty: 91
Rejestracja: 26 gru 2008, 16:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Camilus »

Nie wiecie może co z tym Szturmem na Ulthuan?
Zastanawiałem się nad kupnem a tu wszędzie niedostępny... :/
(tzn. domyślam się, że się skończył nakład, ale co dalej?)
GambitGrelfer
Posty: 75
Rejestracja: 21 cze 2009, 15:16

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: GambitGrelfer »

Skorzystaj z obiegu wtórnego. Napisz na forum galakty i whinvasion.pl oraz najlepiej na tym forum w dziale handel, tylko oferty prywatne, że chętnie kupisz szturm w wersji polskiej z kompletnym zestawem kart.
Awatar użytkownika
Camilus
Posty: 91
Rejestracja: 26 gru 2008, 16:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Camilus »

To jest opcja nie dla mnie.
Jak już to ja muszę mieć "świeżą" wersję. (nówkę, znaczy)
(Takie moje małe zboczenie :oops: )
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: szmajchel »

Z tego co wyczytałem, na stronie jednego ze sklepow, ponownie w sprzedaży ma się pojawić koło 30 września.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: RunMan »

Napisz może do wydawcy z zapytaniem, czy planują dodruk, jednak jeżeli nie był to dodatek popularny (zwłaszcza, że dodatki na polskim rynku nie schodzą zwykle jakimś wielkim nakładem) może być ciężko.

Jeżeli nie będzie innego wyjścia, spróbuj się przełamać ze swoim zboczeniem - bardzo często sprzedawane gry są w baaardzo dobrym stanie, niejednokrotnie karty trzymane są w koszulkach, także wszystko wygląda jak nówki (ot, niedawno kupiłem Cytadelę o połowę taniej niż w sklepie, a jej jedynym defektem są lekkie otarcia rogów pudełka - reszta praktycznie pachnie drukarnią :D)
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: szmajchel »

Dodruk dodatku będzie, to jest IMO oczywiste, bo ogólnie WH:I świetnie się sprzedaje
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: RunMan »

Bardzo możliwe, z racji mojego krótkiego stażu, nie mogę odnosić się do konkretnych tytułów, gdyż ich po prostu nie znam ;)
Awatar użytkownika
Camilus
Posty: 91
Rejestracja: 26 gru 2008, 16:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Camilus »

Dzięki za odzew.
Trzeba będzie poczekać, a w ostateczności kupić wersję angielska chyba, choć to by paskudnie wyglądało potem :/

No nic, ale jak pisałem gdzieś wcześniej, gram tylko casualowo, więc nie mam jakiegoś ogromnego ciśnienia na to.
Po prostu się trochę zdziwiłem, że wszędzie zniknęło. :)

Jeszcze raz dzięki, pozdrawiam
GambitGrelfer
Posty: 75
Rejestracja: 21 cze 2009, 15:16

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: GambitGrelfer »

Szturm na ulthuan to jedyny dodatek duży w którym wszystkich kart nie było po 3 kopie, a skoro są maniacy, co to mają 3 coresety to z pewnością są i tacy co mają po 3 szturmy :P
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Tommy »

GambitGrelfer pisze:Szturm na ulthuan to jedyny dodatek duży w którym wszystkich kart nie było po 3 kopie, a skoro są maniacy, co to mają 3 coresety to z pewnością są i tacy co mają po 3 szturmy :P

Hmmm, mam 3 core sety, mam i 3 Ulthuany, ale chyba jednak maniakiem nie jestem :-)

Co do dodruku to akurat jak chodzi o te produkty to trzeba czekać aż FFG będzie drukować całość w Chinach, także to nie jest tak, że Galakta nagle sobie dodrukuje. Trzeba śledzić kiedy będzie dodruk w innych językach bo to odbywa się razem.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Krwawisz »

Tommy pisze:
GambitGrelfer pisze:Szturm na ulthuan to jedyny dodatek duży w którym wszystkich kart nie było po 3 kopie, a skoro są maniacy, co to mają 3 coresety to z pewnością są i tacy co mają po 3 szturmy :P

Hmmm, mam 3 core sety, mam i 3 Ulthuany, ale chyba jednak maniakiem nie jestem :-)
Alkoholik też się nigdy do nałogu nie przyzna ;)
ODPOWIEDZ