Alhambra - czy warto dla 2 osób?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
amaroczek
Posty: 84
Rejestracja: 13 kwie 2011, 02:42
Lokalizacja: Rzeszów

Alhambra - czy warto dla 2 osób?

Post autor: amaroczek »

Czy Alhambra dobrze sprawdza się na 2 osoby i czy od razu kupować z dodatkami czy podstawka wystarczy?
wajwa
Posty: 2222
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 248 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Alhambra - czy warto dla 2 osób?

Post autor: wajwa »

Nawet bardzo dobrze się sprawdza. Z dodatkami nie grałem , ale sama podstawka już daje radę.
Na 2 osoby - ja polecam.
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Alhambra - czy warto dla 2 osób?

Post autor: jingowawa »

wajwa pisze:Nawet bardzo dobrze się sprawdza. Z dodatkami nie grałem , ale sama podstawka już daje radę.
Na 2 osoby - ja polecam.
Ja grałem w 2, 3 i 4 osoby w Alhambre i na 2 było zdecydowanie najgorzej, a jedynym fajnym plusem gry na 2 osoby był zapis w instrukcji mówiący, że trzeba wyobrazić sobie niewidzialnego gracza o imieniu X...;) Zdecydowanie odradzam grać w 2 w to... Zresztą inna sprawa, że to dość przeciętna gra i chyba jedno z najsłabszych Spiel des Jahres ever...
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Alhambra - czy warto dla 2 osób?

Post autor: cezaras »

hm,
Alhambra nie jest taką złą grą jak napisał(a) jingojawa, ale zgadzam się, że lepiej chodzi w 4 osoby niż we dwie :). Ba - chodzi zdecydowanie lepiej.
Na dwie osoby znajdziesz lepsze pozycje.
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Alhambra - czy warto dla 2 osób?

Post autor: khaox »

Gra jest zdecydowanie mocniejsza z dodatkami... tylko trzeba przeanalizować które dodatki wybrać (tak to wrednie popakowali, że w każdym dodatko-packu jest coś dla grających w mniejszych grupach i coś dla zwolenników większych zgromadzeń).

Na 2 osoby faktycznie, u nas "Dawid" gra dosyć irytująco ;) ale tak jak mówię dobór dodatków sprawia, że zaczyna działać tylko jako ograniczenie kafelków. Zwróć szczególną uwagę na 4. pudło (szczególnie skarbiec, ataki, bazary) i całe 5. pudło. IMHO trzeba zachować solidne odstępy między kupnem podstawki i dodatków tak przynajmniej na kilka partii, żeby wiedzieć samemu co chce się zmienić (bo zakładam, że Twoje 2 osoby znaczą to samo co stała grupa graczy)
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Alhambra - czy warto dla 2 osób?

Post autor: jingowawa »

cezaras pisze:hm,
Alhambra nie jest taką złą grą jak napisał(a) jingojawa, ale zgadzam się, że lepiej chodzi w 4 osoby niż we dwie :). Ba - chodzi zdecydowanie lepiej.
Na dwie osoby znajdziesz lepsze pozycje.
Alhambra jest zła jako Spiel des Jahres, abstrahując do tego, jako gra jest bardzo przeciętna i jest o niebo więcej lepszych gier dwuosobowych, zarówno samych dwuosobowych jak i wieloosobowych, w które można grać w więcej niż 2 osoby i nie wymaga to wyobrażania sobie i grania za niewdzianych graczy.

Oczywiście wypowiadam się z poziomu podstawki, bo w żadne dodatki nie grałem...

Jeśli podasz amaroczek, jakie masz kryteria wobec szukanej gry, na pewno dzięki forum znajdziesz lepsze propozycje niż Alhambra.
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: Alhambra - czy warto dla 2 osób?

Post autor: srokaplotkara »

POPIERAM jingowawe w 100 % !!!
Granie za niewidzialnego gracza to naprawdę dla mnie osobiście beznadzieja. Ogólnie to przeciętna gra. Ale to oczywiście wyłącznie moje (i kilku moich znajomych), subiektywne zdanie.
Jednym odpowiada, innym nie...
...ten wymyślony gracz to już przegięcie.
wajwa
Posty: 2222
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 248 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Alhambra - czy warto dla 2 osób?

Post autor: wajwa »

Cóż , ile ludzi tyle opinii 8)

Mnie się z żoną grało b. fajnie , natomiast niewątpliwie jest wiele lepszych gier na 2 osoby , woogóle gier lepszych też jest całe multum , no ale kolega pytał o Alhambrę ...
Always look on the bright side of life
Archibald
Posty: 167
Rejestracja: 03 cze 2004, 23:39
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Alhambra - czy warto dla 2 osób?

Post autor: Archibald »

Bez problemu, osobiscie nie widzialem roznicy miedzy gra na 2 a na 3 osoby.
ODPOWIEDZ