Linie lotnicze Europa (G3)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Linie lotnicze Europa (G3)

Post autor: adikom5777 »

Czy ktoś z Was wie gdzie można kupić w/w grę? Znalazłem o niej info w gazetce reklamowej firmy G3.
Mimo, iż powinna być już wydana (marzec), sklepy nie mają tej gry w swoim asortymencie.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Linie lotnicze Europa (G3)

Post autor: yosz »

Jest opóźnienie w wydaniu tej gry - jeszcze nie jest dostępna.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Linie lotnicze Europa (G3)

Post autor: folko »

Z tego co słyszałem, gra ma opóźnienie. To wydanie międzynarodowe, a z nimi często tak jest. Ma być za około miesiąc.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Linie lotnicze Europa (G3)

Post autor: adikom5777 »

dzięki Panowie :)
Awatar użytkownika
ThomasBittern
Posty: 108
Rejestracja: 27 sty 2005, 15:39
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Linie lotnicze Europa (G3)

Post autor: ThomasBittern »

Istotnie, druk jest łaczony i jak to często bywa początkowo ustalone terminy mają się nijak do rzeczywistości. Jak tylko gra do nas dotrze, to od razu zostanie rozesłana do sklepów. Niestety, opóźnienie jest spore.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Linie lotnicze Europa (G3)

Post autor: Banan2 »

Witam!
Pytanie do G3. Czy patrząc na autora i planszę to możemy się spodziewać takiego lotniczego "Wsiąść do pociągu"?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Linie lotnicze Europa (G3)

Post autor: watman »

Banan2 pisze:Witam!
Pytanie do G3. Czy patrząc na autora i planszę to możemy się spodziewać takiego lotniczego "Wsiąść do pociągu"?
popatrz w instrukcje - jest dostepna na BGG o ile pamietam ;)
ogolnie, to jest nieco bardziej zakombinowana niz T2R, ale na rocket sicence nie wyglada :)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Linie lotnicze Europa (G3)

Post autor: WRS »

Przecież to jest reedycja Union Pacific!
opis na stronie 6
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
ThomasBittern
Posty: 108
Rejestracja: 27 sty 2005, 15:39
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Linie lotnicze Europa (G3)

Post autor: ThomasBittern »

Oczywistą inspiracją do powstania Linii Lotniczych Europa były obie poprzedniczki, gry Airlines i Union Pacific. Zmian jest jednak na tyle dużo, że nie możemy tu mówić o prostej zamianie pociągów (Union Pacific) na samoloty (Linie Lotnicze Europa). Idea gry pozostała faktycznie ta sama, ale Linie Lotnicze Europa to znacznie "podrasowany" Union Pacific. Skócono czas rozgrywki i uproszczono liczenie punktów. Znacznie zyskała na tym dynamika gry. Znacznemu skróceniu uległa pojedyncza tura gracza, co było znacznym problemem poprzednich wersjach gry. Gracze potrafili nieźle "mulić" :).Teraz decyzje do podjęcia stojące przed graczem są bardziej oczywiste.
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Linie lotnicze Europa (G3)

Post autor: Senaszel »

Dawno Cię tu nie widziałem! Witaj!
Wingmakers
Awatar użytkownika
ThomasBittern
Posty: 108
Rejestracja: 27 sty 2005, 15:39
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Linie lotnicze Europa (G3)

Post autor: ThomasBittern »

Senaszel pisze:Dawno Cię tu nie widziałem! Witaj!
:) Nadmiar pracy, ogólny brak czsasu i zbyt krótka doba... Jak już nastąpi kolonizacja pozostałych planet Układu Słonecznego, to wybiorę sobie planetę z czasem obrotu dookoła własnej osi nieco dłuższym niż Ziemia...
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Linie lotnicze Europa (G3)

Post autor: wojo »

Hej,

Czy wiadomo coś o aktualnej dacie premiery polskiej wersji? Zamówiliśmy z żoną wersję angielską ale w sklepie powiedzieli, że wersja PL będzie na dniach ... dni minęły i zastanawiam się czy warto czekać czy brać jednak po angielsku.

Wojtek
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
ThomasBittern
Posty: 108
Rejestracja: 27 sty 2005, 15:39
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Linie lotnicze Europa (G3)

Post autor: ThomasBittern »

Linie Lotnicze Europa powinny trafić do sprzedaży 26 lipca tego roku... O ile nie nastąpi koniec świata... To najdłużej produkowana z naszych gier. Prawodopodobnie modele samolotów miały awarię i musiały mieć międzylądowanie na Islandii :?
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Linie lotnicze Europa (G3)

Post autor: FortArt »

Rozwijanie "własnych" linii, walka o przewagi - fajne. Dużo linii - a to już bardzo dobre. Trochę sporo miejsca na planszy i na moje oko za mało blokowania. Grało się sympatycznie, ale ...
Rezultat po pierwszej partii niemal identyczny (117-115-113). Gdzieś słyszałem, że to standard w tej grze i co by się nie robiło wyniki są podobne. Ktoś może to potwierdzić albo obalić?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Linie lotnicze Europa (G3)

Post autor: gafik »

Ostatnio sporo kopię i ten wykop może ubiegać się o nominacje do "Złotej Łopaty" w wielu kategoriach... ;P
Ale szukam czegoś troszkę trudniejszego od Pociągów (TTR) dla 3 osobowej rodzinki.

Właśnie obejrzałem sobie odcinek DiceTower (https://youtu.be/rhfD3Rp5lNg?t=2846), w którym mówią o grach, które zastąpiły inne gry i wynika, że LLE to lepsza wersja Union Pacific i Acquire. Acquire mam i bardzo lubię ale odstrasza innych swą "matematycznością" i wybitną suchością :(

Cisza tu nastąpiła. Ktoś ma, grał i podzieli się opinią?
ODPOWIEDZ