(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Geko »

MichalStajszczak pisze: Aczkolwiek zgadzam się z tym, że jak ktoś chce z własną ekipą testować własną grę, to może to robić w każdym innym miejscu, a nie akurat na spotkaniu Monsoon Group
Pytanie teoretyczne: a gdyby do lokalu (zakładam, że ogólnodostępnego dla ludzi) w którym trwa wasze spotkanie przyszła grupa ludzi i zaczęła sobie testować swoją grę, to co byś zrobił? Wyrzucił ich, bo tu trwa spotkanie Monsoon Group?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: MichalStajszczak »

Geko pisze:Pytanie teoretyczne: a gdyby do lokalu (zakładam, że ogólnodostępnego dla ludzi) w którym trwa wasze spotkanie przyszła grupa ludzi i zaczęła sobie testować swoją grę, to co byś zrobił? Wyrzucił ich, bo tu trwa spotkanie Monsoon Group?
Pytanie rzeczywiście teoretyczne. Oczywiście ani ja ani Filip, Yosz albo Konev nikogo takiego byśmy z lokalu nie wyrzucali. Problem z Witkiem jest taki, że niby działa w ramach naszej grupy ale:
Filippos pisze:Natomiast faktycznie Witku byłoby super gdybyś pograł też gry innych autorów w najbliższym czasie, a nie ciagle tylko swoje. To w sumie nasza jedyna zasada żeby zachowywac równowagę pomiędzy braniem pomocy innych i udzielaniem się jako tester.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: yosz »

Koniec tematu - Witek wziął uwagę do serca, Filip też, ja się kiedyś na pewno pojawię. Nie ma sensu drążyć tematu, a na pewno nie w taki sposób.

Dziękuję, dobranoc.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Geko »

yosz pisze:Koniec tematu - Witek wziął uwagę do serca, Filip też, ja się kiedyś na pewno pojawię. Nie ma sensu drążyć tematu, a na pewno nie w taki sposób.

Dziękuję, dobranoc.
Spoko, nie zamierzam drążyć :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
@Doktor Doktor:
Spoiler:
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Sir-lothar pisze:Witam,
@Doktor Doktor:
Spoiler:
Pozdrawiam.
- Szpiedzy sa faktycznie jeszcze do przemyślenia, w pierwszym systemie gry spełniali nieco inną funkcję. Zastanowię się nad tym. Natomiast syutuacja którą opisujesz nie jest do końca taka że ty musisz poświęcić aż 3/10 swojej armii na obronę trzech pól. Jakbyś miał agresywnego sąsiada musiałbyś poświęcic pewnie znacznie więcej więc to nie do końca jest tak że taki atak szpiegami jest bardzo mocny. :wink: Jak mówiłem tych trzech szpiegów kosztuje twojego przeciwnika 6 kasy, a ciebie trzech rycerzy 3 kasy. Na pewno jeszcze się temu przyjrzę.
- rekrutacja tez u maga ma sens, sprawdzimy.
- a nie uważasz że warto zaryzykować zdobycie terenu i jego późniejszą utratę niż nie robić nic i nie zdobyć punktu żetonu? Zwłaszcza że ty ten teren najpierw odbijasz od kogoś więc i tak zabierzesz mu żetonik, potem możesz go stracic oczywiście ale nie musisz. Reasumując: nie jest tak że atak to szansa na zdobyci czegoś i ewentualną stratę czyli wyjście na zero, a stanie w miejscu to po prostu nic?
- niebieskiemu jeszcze się pewnie przytnie/przesunie siedzibę.
- jasne podeślę, przypomnij proszę adres przez PW.
- Gra nie ma być familijna ale nie ma też być gamers game. To ma być gra dla nastoletnich chłopaków i starszych panów po trzydziestce do piwa. :wink:

I bardzo dziękuję wszystkim za wczorjasze testy. Było nas mniej bo sezon urlopowy w pełni ale udało się zagrać jeszcze Fruwające Turtlesy Witka.

I za tydzień warto przyjść bo Michał przyniósł bardzo fajne designerskie gadżety w prezencie od Granny. :) Staraliśmy się wszystkiego nie rozkraść, ale podejrzewam że za tydzień będzie ostatnia okazja żeby coś chapsnąć. :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Mustafa »

Ja myślałem na Dr Lubiczem i wymyśliłem, że dużo mogłoby zmienić inny system punktacji.
Nie wiem jaki, bo jeszcze tego do końca nie przemyślałem , ale zalążek się pojawił :twisted:
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Filippos pisze:
Sir-lothar pisze:- głównym powodem dla którego gra jest pasywna to fakt, że wojska rodzą się wyłącznie w stolicy (i twierdzach jednego z graczy). Jest jeden czar dający mobilność (teleport) i jest to chyba najfajniejszy czar. Może zasada, że buduje w stolicy, albo tam gdzie mag? albo na każdym swoim polu?
- rekrutacja tez u maga ma sens, sprawdzimy.
Nie grałem w ostatnią wersję, ale było to aktualne i dwa tyg temu. Jeśli są punkty rekrutacji są położone na planszy niezależnie od stolicy, bardzo istotnym elementem planowania rozgrywki stają się ruchy taktyczne mające na celu opanowanie lub przejęcie pola rekrutacyjnego (choćby po to, żeby przeciwnik go nie miał). Obecne rozwiązanie jest ciut zbyt statyczne.
Filippos pisze:I za tydzień warto przyjść bo Michał przyniósł bardzo fajne designerskie gadżety w prezencie od Granny. :) Staraliśmy się wszystkiego nie rozkraść, ale podejrzewam że za tydzień będzie ostatnia okazja żeby coś chapsnąć. :wink:
Ledwo człowiek wyjedzie na tydzień z miasta, a już mu coś przechodzi koło nosa. Ładnie to tak, koledzy? :P proszę mi coś zostawić! ;)

Ja się zapowiadam i przyniosę różne rzeczy.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

W międzyczasie miałem jeszcze jeden test Dr House'a. :) Rekrutacja u magów zadziałała bardzo dobrze, wzmacniam też karty postaci aby wszystkie były atrakcyjne i kombinuję z czarami. W środę chciałbym sprawdzic opcję odkrytych czarów dostępnych dla wszystkich tak jak już raz to testowalismy kiedyś. Dodatkowo wzmiocnimy szpiegów pozwalając im na kradzież kasy odpowiednią kartą postaci. :)

Kto jeszcze będzie i z czym?
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: yosz »

Powinienem się zjawić ale zobaczymy jak będzie w robocie. Zagrałbym w doktorka ale potrzebuję wyjaśnienia zasad od początku - za to mogę dać w zamian świeżość spojrzenia :P
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

yosz pisze:Powinienem się zjawić ale zobaczymy jak będzie w robocie. Zagrałbym w doktorka ale potrzebuję wyjaśnienia zasad od początku - za to mogę dać w zamian świeżość spojrzenia :P
Kein problem - gra się robi coraz bardziej kompaktowa i z tłumaczeniem zasad zejdę już chyba do 10 minut :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

Ruszyłem do przodu z prototypem Balonów i zabiorę go w tę środę.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

Będę...
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

ja tyż bydę...
z Ptasim Karmnikiem (ex Ptaki).
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

No proszę jaka piękna pourlopowa frekwencja się szykuje. :D
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
pachel
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2011, 13:52

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: pachel »

widzę, że tu jakieś ciekawe spotkania fanów planszówek. Jestem tu nowy i nie bardzo wiem jeszcze o co w chodzi w tych spotkaniach, ale chętnie sie dołączę, a nawet "dołączymy", bo z chęcia przyszedłbym z dziewczyną.
Chcielibyśmy zagrać w magia i miecz, dominion lub 7 cudów, bo wiele razy słyszelismy, że to klasyki, a jeszcze nie mieliśmy okazji ich przetestować.
Miło by było jakby ktoś dał znać czy jest taka mozliwość, czy są to otwarte dla wszystkich spotkania itd.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

pachel pisze:widzę, że tu jakieś ciekawe spotkania fanów planszówek. Jestem tu nowy i nie bardzo wiem jeszcze o co w chodzi w tych spotkaniach, ale chętnie sie dołączę, a nawet "dołączymy", bo z chęcia przyszedłbym z dziewczyną.
Chcielibyśmy zagrać w magia i miecz, dominion lub 7 cudów, bo wiele razy słyszelismy, że to klasyki, a jeszcze nie mieliśmy okazji ich przetestować.
Miło by było jakby ktoś dał znać czy jest taka mozliwość, czy są to otwarte dla wszystkich spotkania itd.
pozdrawiam
Pachelu w każdym wątku na początku jest notka o rodzaju i miejscu spotkania.
Akurat na naszych spotkaniach nie gramy w gry wydane.
Tak więc proponuje zajrzeć na poniższe wątki, które dla Was będą bardziej odpowiednie.
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... f=4&t=9588
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... f=4&t=4753
pachel
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2011, 13:52

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: pachel »

sipio, dzieki za odpowiedź.
nie gracie w gry "wydane", więc rozumiem, że w jakieś supernowości, któych jeszxcze nie ma na rynku? w sumie tęz mogło by być ciekawie :)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: MichalStajszczak »

pachel pisze:nie gracie w gry "wydane", więc rozumiem, że w jakieś supernowości, któych jeszcze nie ma na rynku? w sumie też mogło by być ciekawie
To są faktycznie supernowości - gry, których jeszcze nie ma na rynku i nie wiadomo czy się na nim kiedykolwiek pojawią. A te, które się pojawią, też muszą przebyć długą drogę do ostatecznej postaci. I właśnie tym się zajmujemy na spotkaniach Monsoon Group - testujemy nowe pomysły. Oczywiście to też jest ciekawe doświadczenie, ale czasami (a nawet dość często) w trakcie takich testów okazuje się, że gra nie działa i dla graczy kontakt z nią bywa raczej męczarnią niż przyjemnością. :D
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: draco »

MichalStajszczak pisze:dla graczy kontakt z nią bywa raczej męczarnią niż przyjemnością. :D
Krótko pisząc uprawiamy planszówkowe sado-maso. :D
Przyjdę na najbliższą orgię z własnymi gadżetami. :wink:
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

To chyba ustawki czas zacząć. Śniło mi się, że wychodzę na testy, ale ciągle coś mnie zatrzymuje, spoglądam na zegarek, już 17:00, ok, zaraz wyjdę, 18:00… jeszcze zagram… 19:00… okropny, męczący sen!

Ja będę miał Migawki na kilka rundek (załóżmy, że 6 do 8 maks) do których potrzebuję 4 ochotników (może być i 5 ale marudzicie, że za wolno) oraz coś na 2-3, może 4 osoby?
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

A ja zrobiłem podwójny użytek z urlopu ojcowskiego i mam do przetestowania prototyp gry "Letnisko". Rzecz się dzieje 100 lat temu na linii Otwockiej... Chętnie też zobaczę co słychać w Waszych prototypach :)
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

No cóż za wybuch frekwencji! Wspaniale. :D
Jeśli robimy ustawki to szukam trzeciego do Doktorka, Yosz już zgłosił akces. Sam spróbowałbym bardzo chętnie i Migawek i Letniska i Karmnika ale obawiam sie że wszystkiego nie zdążę. Musimy tym razem po prostu grac do późna. :D
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

No no, zapowiada się kolejna rekordowa środa... :mrgreen:
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: zath »

Będę koło 17:30 na jakieś 2.5 godzinki, jeśli mnie znów ulewa nie zatrzyma. Bez prototypu (jeszcze), ale z chęciami.
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
ODPOWIEDZ