The Resistance - Agenci Molocha

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

The Resistance - Agenci Molocha

Post autor: kolderek »

Żołnierze Posterunku zbierają się na kolejnej naradzie. Trzeba wybrać zespół ludzi, którzy pójdą na misję, zaryzykują życiem w walce z Molochem i pozwolą armii ludzi uzyskać przewagę na froncie. Niestety, wśród żołnierzy są Agenci Molocha. Przeszkadzają w obradach. Sieją ziarno niepewności. Gdy zaś zostaną wybrani, by pójść na misję, zapewne zrobią wszystko co w ich mocy, by misja zakończyła się fiaskiem…

Czy zdołasz domyślić się, kto z zebranych jest agentem Molocha?

The Resistance: Agenci Molocha to nowatorska wariacja na temat znanej w Polsce gry Mafia – wariacja bez eliminacji graczy, z możliwością gry od 5 do 10 graczy!

To gra, w której każdy wciela się w postać, której tożsamość jest ukryta przed innymi graczami. Gracze dzielą się na Żołnierzy Posterunku i Agentów Molocha. Posterunek stara się wygrać zażartą walkę z siłami maszyn, a Moloch wysła w ich szeregi Agentów, których zadaniem jest infiltracja oddziałów i sabotowanie ich działań w kolejnych misjach.

Posterunek wygrywa w momencie, gdy trzy z pięciu misji zakończą się sukcesem, a Agenci wygrywają gdy trzy misja zakończą się porażką. Agenci mogą również przeszkadzać Posterunkowi w momencie wybierania osób uczestniczących w misji. Jeżeli w fazie Wyboru Drużyny pięć razy nie uda się jej skompletować, gra kończy się zwycięstwem Agentów Molocha.

Najistotniejszym elementem The Resistance są rozmowy, które można prowadzić w każdym momencie gry. Dyskusje, podstępy, uniki, wymiana informacji, intuicja czy umiejętność wyciągania wniosków, to klucze do zwycięstwa.
Co będziemy robić?
1. losowanie tożsamości (ja)
agenci się znają

2. losowanie postaci (ja)
co zdarzyło się w przeszłości - wątek fabularny

3. wybór przywódcy
wg. kolejności zgłoszeń

4. wybór misji (ja)
jakie zadanie będzie do wykonania

5. wybór Drużyny na misję (przywódca)
proponuje skład Drużyny na misję. liczba uczestników misji jest uzależniona od liczby wszystkich graczy w grze.
misja 1 = ? uczestników
misja 2 = ? uczestników
misja 3 = ? uczestników
misja 4 = ? uczestników
misja 5 = ? uczestników


6. głosowanie (wy)
każdy z graczy, wliczając w to Przywódcę, w tajemnicy przed innymi wybiera TAK lub NIE pisząc do mnie PW. następnie ujawniamy głosowanie. drużyna wskazana przez Przywódcę weźmie udział w misji, jeśli większość ją poprze.

7. przebieg misji (drużyna)
Każdy gracz będący w Drużynie musi w tajemnicy przed innymi graczami zdecydować, czy WSPIERA, czy SABOTUJE misję, pisząc do mnie PW.
Misja powiedzie się wyłącznie wówczas, gdy wszyscy wspierają misję. Jeżeli choć jeden gracz sabotuje, misja kończy się Porażką.
Żołnierze Posterunku zmuszeni są wyłącznie wspierać Misję, podczas gdy Agenci Molocha mogą stosować dowolną taktykę.


Uczestnicy:
1. Pioro
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
1o.


Ktoś chętny na rozgrywkę PBF? (play by forum) :-) fajnie by było gdyby był komplet.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2011, 13:30 przez kolderek, łącznie zmieniany 1 raz.
pioro
Posty: 117
Rejestracja: 05 mar 2009, 11:19
Lokalizacja: Poznań

Re: The Resistance - Agenci Molocha

Post autor: pioro »

ja sie zgłaszam
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: The Resistance - Agenci Molocha

Post autor: Nataniel »

Dlaczego głosowanie na drużynę jest niejawne?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: The Resistance - Agenci Molocha

Post autor: kolderek »

głosuje się niejawnie - ale wyniki głosowania już są jawne :-)
JaX7
Posty: 39
Rejestracja: 03 lip 2011, 13:21

Re: The Resistance - Agenci Molocha

Post autor: JaX7 »

Ja wyjeżdżam do 11 sierpnia na urlop i nie będę miał dostępu do internetu, ale z chęcią potem zagram (zwłaszcza, że mam zamiar kupić Agentów Molocha). Jeżeli do tego czasu nie znajdziesz pełnego składu to możesz mnie dopisać :)
ODPOWIEDZ