(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Filippos pisze:No cóż za wybuch frekwencji! Wspaniale. :D
Jeśli robimy ustawki to szukam trzeciego do Doktorka, Yosz już zgłosił akces. Sam spróbowałbym bardzo chętnie i Migawek i Letniska i Karmnika ale obawiam sie że wszystkiego nie zdążę. Musimy tym razem po prostu grac do późna. :D
No ja bym chętnie pomęczył Doktorka, ale oznacza to, że trzeba by chyba zacząć od Migawek ;)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: MichalStajszczak »

W zeszłą środę prawie nie było w co grać - tylko dwa prototypy. Na szczęście :?: :D testujących też było niedużo. Miałem zamiar przyjść jutro ze swoim prototypem, ale skoro jest już tyle zapowiadanych, to przesunę go na któreś z następnych spotkań. Na pewno przyniosę to, co dostałem od Granny, a o czym Filip pisał w raporcie z poprzedniego spotkania.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

stalker pisze:
Filippos pisze:No cóż za wybuch frekwencji! Wspaniale. :D
Jeśli robimy ustawki to szukam trzeciego do Doktorka, Yosz już zgłosił akces. Sam spróbowałbym bardzo chętnie i Migawek i Letniska i Karmnika ale obawiam sie że wszystkiego nie zdążę. Musimy tym razem po prostu grac do późna. :D
No ja bym chętnie pomęczył Doktorka, ale oznacza to, że trzeba by chyba zacząć od Migawek ;)
Ok Stalkerro - najpierw migniemy potem będziem leczyć. :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Filippos pisze:
stalker pisze:
Filippos pisze:No cóż za wybuch frekwencji! Wspaniale. :D
Jeśli robimy ustawki to szukam trzeciego do Doktorka, Yosz już zgłosił akces. Sam spróbowałbym bardzo chętnie i Migawek i Letniska i Karmnika ale obawiam sie że wszystkiego nie zdążę. Musimy tym razem po prostu grac do późna. :D
No ja bym chętnie pomęczył Doktorka, ale oznacza to, że trzeba by chyba zacząć od Migawek ;)
Ok Stalkerro - najpierw migniemy potem będziem leczyć. :wink:
Niom niom lejesz miód na moje serce
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

stalker pisze: Niom niom lejesz miód na moje serce
To tylko ucieknij o czasie z plantacji i się nie spóźnij :D Ja będę od 17.30
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Chwycę maczetę i zetnę nią poganiaczy!
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Witold Janik »

Ja tylko dla porządku napiszę, że tak jak zapowiadałem tydzień temu na spotkaniu - tym razem będę bardziej "klasycznie" korzystał z jednego z dwóch wolnych wieczorów jakie mam w tygodniu, więc mnie nie będzie 8)
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Kejos
Posty: 1
Rejestracja: 02 sie 2011, 22:51

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Kejos »

Okej, ja byłem dwa tygodnie temu po raz pierwszy. W zeszłym tygodniu z przyczyn osobisto-międzynarodowych nie mogłem się pojawić. Jutro będę. Mam nadzieję, że się przydam.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Mustafa »

Mnie nie będzie , jakieś parszywe choróbsko mnie dopadło i ledwo się ruszam.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: bazyn »

A mi się dziś uda wpaść więc będę gdzieś trochę po 17.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Sir-lothar »

Witam,

@Zwierzątka
Spoiler:
@Doktor
Spoiler:
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Frekwencja była doskonała, wręcz za dobra. Chyba nawet przez chwilę nie mieliśmy gier dla wszystkich uczestników. Bardzo Wam wszystkim dziękujemy za cierpliwość i pomoc :)
Sir-lothar pisze:@Zwierzątka
Rozumiem, że testowana była mechanika, ale ta sprowadza się do: połóż kafelek nie-w-kolorze, aby położyć zwierzątko na kafelku w-kolorze. Za mało się dzieje z kafelkami i zwierzątkami.
Czy mechanika działa: tak
Czy punktacja działa: tak, ale jest dziwna
Czy mechanika jest w stanie udźwignąć grę? - nie
Dziękuję Ci bardzo za zwięzłe podsumowanie :) Trochę się przeze mnie musieliście pomęczyć, bo projekt przygotowałem do testu pospiesznie, chcąc go jak najszybciej skonfrontować z graczami. Wyniki mnie nie zadowoliły i nie będę tego mechanizmu na razie rozwijać, niezależnie od tego, że pewne problemy można by rozwiązać i próbować rozwijać to dalej.
@Doktor
na 3 osoby jakoś bardziej zbalansowane mam wrażenie. (…) Aha i 1 gracz nie jest w stanie walczyć z 2 pozostałymi (chyba, że mają złe rzuty).
Czyli klasyczny problem ;) mam nadzieję, że uda mi się spróbować za tydzień.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

Dzięki za testy "Balon Rajder". Podwójna punktacja za bojkę w swoim kolorze działa źle, bo każdy z graczy leci tylko w kierunku swojej bojki i wszyscy rozłażą się po całej planszy. Dobrze działają karty akcji specjalnych, choć niektóre są zbyt agresywne w stosunku do przeciwnika. Kolejny raz okazało się, że kolejność ruchu w rundzie jest bardzo istotna i to będzie największa rewolucja w kolejnym prototypie. Na razie nie dojrzałem do pomysłu zwiększenia ilości bojek kosztem zmniejszenia ich ilości na stosie, ani też do zróżnicowania wartości bojek. Do rozważenia jest zdobywanie jakichś elementów tuningowych, które poprawiają graczowi balon w całej grze.
Migawki. Im lepiej rozumiem zasady działania tej gry tym bardziej mi się podoba. Jednak jeśli jej istotą jest zaplanowanie optymalnej trasy przy wykonaniu możliwie największej ilości zdjęć to przydałby się czytelniejszy system wyliczania kosztu połączeń oraz kojarzenia unikatowych miejsc w danej lokalizacji. Przykładowo jeśli wybieram się do Ameryki Południowej to chciałbym w łatwy sposób oszacować jakie są w danym momencie dostępne atrakcje do zwiedzenia w tym regionie. Jeśli jestem w Europie i widzę na rynku dostępne 3 odmienne karty atrakcji w Afryce Północnej to którą z nich należy traktować jak bilet i ile należy zapłacić za te trzy karty? Ta zasada kalkulacji jest dla mnie nieczytelna. Może warto rozróżnić karty biletów pomiędzy krajami od kart atrakcji w danym kraju...
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

Bardzo udany wieczór za który dziękuję.

Sipio naliczył 15 osób, a ja naliczyłem 7.5 prototypów :).

Dziękuję Panu Michałowi za prezent w postaci pięknych białych pudełeczek. Muszę jeszcze tylko nanieść napis Unpublished Prototype ;).

Na chłodno uwagi, co do prototypów:
Ptaki - większość mojej uwagi zajmowało znalezienie odpowiedniej kombinacji pożywienie-ptak. Przy czym była to tylko kwestia spostrzegawczości, a nie planowania. Jeżeli zobaczyłem, że jest taka kombinacja to ją po prostu robiłem i tyle. Nie patrzyłem na innych graczy, nie planowałem zbytnio brania pożywienia - brałem to czego nie miałem, układanie karmika też mnie nie zajmowało zbytnio i było mi obojętne. Dwie pierwsze karty na dół, pierwszy ptak na dół - mało decyzji. Wydaje mi się też, że ptaki za szybko punktują. Ptak przylatuje i czeka kolejkę, w której TEORETYCZNIE ktoś może mi go podebrać. Przez całą grę tylko ja raz podebrałem ptaszka, tak więc równie dobrze ptaki mogłyby punktować od razu. No ale chyba nie o to chodzi. Tak więc by mechanizm czekania ptaków na punkcik działał musi być więcej podbierania. Jeżeli to ma być gra dla młodszych to może poszedłbym bardziej w budowanie karmika, ale tak, żebym widział ten karmik - tu są ziarenka, tu jest słoninka, tutaj woda, a tutaj słonecznik. I później patrzę jak ptaszki się zlatują i tutaj też uwaga... fajnie gdyby tych ptaszków sporo latało po planszy, no ale jeżeli przy okazji gracze mają się nauczyć nazw ptaków to odpada. Podsumowując: dla młodszych musi być bardziej atrakcyjne, dla starszych musi być więcej decyzji. Designer decyduje...

Letnisko - szybka, miła i przyjemna gra, której brakuje balansu i decyzji. Niektórych rzeczy nie opłaca się budować. Praktycznie nie patrzy się na innych graczy. Decyzje są dosyć proste i automatyczne. Trzeba dodać więcej dramaturgi i planowania. Może jakiś plan przyjazdu ludzi? Nie czułem, że gdziekolwiek podejmuje jakieś ryzyko ze względu na obraną strategię. No ale ogólnie pozytywnie.

Jeszcze raz dzięki i do za tydzień :).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: MichalStajszczak »

konev pisze:Dziękuję Panu Michałowi za prezent w postaci pięknych białych pudełeczek.
To był prezent od Granny, ja tylko je przywiozłem.
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

MichalStajszczak pisze:
konev pisze:Dziękuję Panu Michałowi za prezent w postaci pięknych białych pudełeczek.
To był prezent od Granny, ja tylko je przywiozłem.
Dziękujemy w takim razie za fatygę.
konev pisze:Bardzo udany wieczór za który dziękuję.
Sipio naliczył 15 osób, a ja naliczyłem 7.5 prototypów :).
Poprawka, w szczytowym momencie doliczyłem się 17 osób.
Choć taki tłum wokół Migawek Stalkera był, że mam nadzieje, że dobrze się policzyłem.

Dzięki za uwagi, na pewno za tydzień będę dalej Was męczył Ptasim Karmnikiem :mrgreen:
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Już jest wtorek, a nikt się nie zapowiada na spotkanie? :shock:

Ja ze swojej strony przyniosę Migawki, ale mogę w nie nie grać, tylko pomęczyć cudze projekty (trochę przy swojej grze dłubie, ale wciąż jest grywalna :) ).
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

Ja niestety zalatany tak więc wpadam na krótko z Ptasim Karmnikiem jak będzie miejsce.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Ok, może to być pierwsza rzecz do zagrania. Widzę, że chyba tłumów nie będzie :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Ja dam znać jutro rano. Jesli będę piszę się na Migawki.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

Będę...
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

Jak mnie rodzina wypuści to mam do przetestowania poprawione Letnisko. Chętnie zagram we wszystko co dacie stół :)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: draco »

Przyjadę i będę robić to samo, co tydzień temu.
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

będę ze zmienioną wersją balonów
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

ja niestety jednak dzisiaj odpadam :x
ODPOWIEDZ