Jaką grę przygodową?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Jaką grę przygodową?

Post autor: Eltonos »

Witam,
Zamierzam kupić grę przygodową, jestem po paru godzinach szukania w necie i tytuły które mi się spodobały to:

- Arkham Horror
- Android
- Merchants & Marauders

Chodzi o grę z:
- wciągającym klimatem
- może być długa i "ciężka"
- na 3-4 graczy (i więcej, nie musi być koniecznie na 2)
- dobrze wykonana
- jak najmniej losowości (złe wspomnienia z "ryzyka", choć wiadomo jakaś losowość musi być)
- interakcja między graczami
- najlepiej gra w której zwiedza się nowe lokacje, zbiera przedmioty, ekwipunek, wybiera swoją postać, gdzie jest dużo kart zdarzeń itp..
- może być po angielsku

Co byście polecili? Z gier których szukałem zainteresowały mnie 3 wyżej podane, którą byście wybrali i dlaczego? Nie potrafię się zdecydować, a może wybrać jeszcze coś innego?
Pozdrawiam
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Jaką grę przygodową?

Post autor: Muttah »

Z tego co podajesz, to poleciłbym chyba Arkham Horror. Potrafi być długi i ciężki (szczególnie z dodatkami), ale chyba nie powinien być to dla Ciebie minus. Z tego samego klimatu jest też Mansions of Madness - jak dla mnie fajniejszy (i krótszy oraz bardziej "zwarty"), ale nadal dość dobrze wpisywałby się w Twoje kryteria. Z kolei Androida mam na sprzedaż, jeśli byś się decydował - na mój gust jest to bardziej coś a'la strategia z podczepionym motywem przygodowym, niż przygodówka sensu stricte (mimo mocno podkreślonej fabuły itd.). Co by tu jeszcze... No cóż, Talisman / Magię i miecz pewnie kojarzysz (to w końcu klasyk gatunku), natomiast jest to raczej mocno losowa gra. Ogólnie rzecz ujmując, w przygodówkach raczej ciężko o małą losowość - przeważnie muszą być jakieś zmienne, bądź losowe wydarzenia żeby gra nie była zbyt przewidywalna.

Jeśli natomiast masz siłę na coś naprawdę ciężkiego i lubisz klimaty fantasy, to warto przemyśleć Descent. Mnie nie podszedł, ale może warto się nad nim zastanowić. Jest to w sumie bardziej "dungeon crawler" niż typowa przygodówka, ale pakowanie postaci i zbieranie sprzętu jest jak najbardziej.
JAnosik
Posty: 4
Rejestracja: 14 sie 2011, 19:00

Re: Jaką grę przygodową?

Post autor: JAnosik »

Arkham Horror
+do 8 osób możesz zagrać ze wszystkimi dziewczynami z klasy mat-fiz (na ogół jest ich max 8 ) ;D
Żartuję, ale plusem "Arkham Horror" jest to, że jest grą kooperacyjną:zagrasz sobie nawet sam na grę (jeśli będzie Ci się naprawdę nudzić).
+ niezły klimat, jeśli jesteś fanem H.P.Lovecrafta - koniecznie
+ za każdym razem inna; różnorodna: wiele postaci, potworów - niezła przygoda
- dłuuugaa (i ciężka-ale to dla Ciebie nie problem) gównie poprzez to, że samo rozstawienie zajmuje 0.5-1h. Można skończyć do 3h (zależnie od liczby graczy).
-potrzeba mnóstwo miejsca (nie lubię grać na podłodze): duży rozsuwany stół sprawdza się świetnie.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Jaką grę przygodową?

Post autor: surmik »

Eltonos pisze: Chodzi o grę z:
- wciągającym klimatem
- może być długa i "ciężka"
- na 3-4 graczy (i więcej, nie musi być koniecznie na 2)
- dobrze wykonana
- jak najmniej losowości (złe wspomnienia z "ryzyka", choć wiadomo jakaś losowość musi być)
- interakcja między graczami
- najlepiej gra w której zwiedza się nowe lokacje, zbiera przedmioty, ekwipunek, wybiera swoją postać, gdzie jest dużo kart zdarzeń itp..
- może być po angielsku
Jeżeli wpadł Ci w oko Arhham Horror to może rozważ jeszcze Posiadłość Szaleństwa? Spełnia idealnie wszystkie warunki :)
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Jaką grę przygodową?

Post autor: Eltonos »

Dzieki za odpowiedzi. Z androida póki co zrezygnuję, za to naprawdę spodobała mi się Merchants&Marauders, co myślicie o tej grze? Czytałem że jest dość losowa, ale czy to naprawdę przeszkadza?

A wracając do Arkham Horror i Mansion of Madness, myślę że zdecydowałbym się na ten drugi tytuł, głównie dlatego, że gra się przeciwko żywemu graczowi a nie przeciwko "grze". Tylko cena >200 zł to lekka przesada :o Grał może ktoś w oba tytuły i mógłby wyrazić opinię która lepsza?
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Jaką grę przygodową?

Post autor: B »

Descent to niezła gra, ale bardziej taktyczna niż przygodowa. Bez solidnego planu, kombinowania i zgrania bohaterów, nie ma co siadać.
M&M jest bardzo przygodowa za to, z tym że ma dość ograniczony system rozwoju postaci - tzn... postacie się nie rozwijają w ogóle :) Jedyne co się rozwija to twój kapitał i statek/załoga.
Z tego co mówią, Middle Earth Quest się nadaje, możesz sprawdzić.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Jaką grę przygodową?

Post autor: sirafin »

Eltonos pisze:Dzieki za odpowiedzi. Z androida póki co zrezygnuję, za to naprawdę spodobała mi się Merchants&Marauders, co myślicie o tej grze? Czytałem że jest dość losowa, ale czy to naprawdę przeszkadza?

A wracając do Arkham Horror i Mansion of Madness, myślę że zdecydowałbym się na ten drugi tytuł, głównie dlatego, że gra się przeciwko żywemu graczowi a nie przeciwko "grze". Tylko cena >200 zł to lekka przesada :o Grał może ktoś w oba tytuły i mógłby wyrazić opinię która lepsza?
viewtopic.php?f=1&t=12232&p=287905#p287905

;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ