Elder Sign

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Elder Sign

Post autor: gafik »

ELDER SIGN - karciany Arkham Horror...
Właśnie (dzięki temu forum) dowiedziałem się o tym tytule...
Zastanawiam się nad kupnem, ale proszę o poradę ludzi, którzy mieli z tym klimatem do czynienia :D

Profil "game-teamu":

Jesteśmy średnio zaawansowani (np. Osadnicy, Age of Empires, Filary Ziemi... podeszły ładnie i chulają)
Nie jestem fanem Lovecrafta, ale też mnie nie odrzuca. Można powiedzieć, że mi każdy klimat odpowiada :mrgreen:
Lubimy za to turlać kostkami... bardzo :!: .
Nie mam, żadnej gry coop.
Nie mogę (choć chciałbym) zainwestować w takie (IMO Giganty) jak Arkham H., Ghost St., Mansion oM., itp. bo nie będę miał z kim grać oraz miejsca i czasu żeby rozłożyć, a przede wszystkim pieniędzy... :cry:
Będę grał najczęściej z żoną, a czsem i synek (10l) dołączy. Bardzo ważne jest bym czasem mógł zagrać sam... (zazwyczaj tak robię by zachęcić rodzinkę ;))

Ludzie już w TYM WĄTKU dyskutują nad tym tytułem i zauważyłem, że to taka karciana kopia Arkhama i jemu podobnych...

Czy w związku z powyższym Elder Sign będzie dobrym wyborem, czy może są inne (lepsze?) gry, które podpasowałyby pod nasz profil?
ozzman1

Re: Elder Sign

Post autor: ozzman1 »

Karciana? Mi by do opisu bardziej 'kosciana' pasowala. Wiec skoro jestes fanem kostek, to pewnie Ci moze nawet Ci sie spodoba. Natomiast nie przekreslalbym Arkhama, ktory uzywany jest dostepny w cenach podobnych do Elder Sign, a jest wydany po polsku. O innych trudno mi sie wypowiadac bo nie gralem, ale MoM ma dobre opinie na forum, a obecnie na allegro jest dostepne w bardzo dobrej cenie, ale w wersji EN.

Na plus Elder Sign przemawia z pewnoscia mala ilosc potrzebnego miejsca, krotki czas rozgrywki(dla jednych to wada, dla innych zaleta) i nizsza cena. Inna sprawa, czy 150 kart, 150 tokenow i 8 kosci jest warte 100zl :). Arkham jest z pewnoscia bardziej rozbudowany, dostepny po polsku, z racji swoich rozmiarow(nie mowie o fizycznej wielkosci, ale raczej o ilosci komponentow) wydaje sie miec lepsza regrywalnosc. Obie gry z pewnoscia traca jesli ktos nie jest fanem Lovecrafta. Arkham jest gra prawie fabularna i wczucie sie w role, czytanie kart zdarzen, buduje klimat rozgrywki, ktory moim zdaniem jest niepowtarzalny. No ale ja jestem fanem Lovecrafta :). Wariant jednoosobowy w AH sie sprawdza, pod warunkiem, ze ktos nie oczekuje, ze wygra :)

Mysle, ze przed podjeciem decyzji powinienes jescze poczytac poradnik poczatkujacego: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =43&t=6212. Calkiem mozliwe, ze znajdziesz tam cos ciekawszego.
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 333
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Elder Sign

Post autor: Wehr »

A dla synka wersja angielska nie będzie barierą? Poza tym - tematyka taka średnia dla dziesięciolatka, tka myślę przynajmniej...

Arkham Horror ma bardzo ciężki klimat i jest dość skomplikowaną grą. Elder Sign będzie pod tym względem podobny...

Natomiast myślę, że mylisz się co do Ghost Stories, które będę bronić. Jest to bardoz ładna gra, w którą śmiało można grać z dziećmi. Nie jest też gigantem, spokojnie można grać na stoliku na kawę, plansze zajmują mało miejsca. Gra jest dość szybka i wymagająca (na wyższych poziomach trudności zdecydowanie częściej się przegrywa, na niższych zaś nie jest tak ciężko). Fakt, w sklepie kosztuje więcej, niż Elder Sign. Ale łatwo będzie można znaleźć używkę, różnica cenowa nie jest też jakaś kolosalna - 40 zł to mniej niż wieczór w pubie. ;-) Ważne, że ta gra naprawdę wielu osobom podejdzie, według mnie łatwiej, niż klimaty Lovecrafta. No i jest sporo rzucania kostkami. :-D
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Elder Sign

Post autor: gafik »

ozzman1 pisze:...
Mysle, ze przed podjeciem decyzji powinienes jescze poczytac poradnik poczatkujacego: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =43&t=6212. Calkiem mozliwe, ze znajdziesz tam cos ciekawszego.
Przerobiłem wzdłuż i wszerz... :wink:
Wehr pisze:...
Natomiast myślę, że mylisz się co do Ghost Stories, które będę bronić. ...
Dziękuję wszystkim za wylanie kubła zimniej wody na mą rozpaloną (od napalenia się) głowę...
Rzeczywiście, po przemyśleniu zgadzam się z wami... Elder nie jest dla nas...
A co do Ghost S. to przyjżę im się bliżej.
Jeszcze raz dzięki :!: :D
ODPOWIEDZ