Warhammer: Inwazja LCG (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
amaroczek
Posty: 84
Rejestracja: 13 kwie 2011, 02:42
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: amaroczek »

Wybierasz dodatkową.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: BartP »

Nieprawda, przeszukujesz jedną więcej, czyli w twoim przykładzie 6. A dociągasz jedną.
"Search additional one", nie "draw additional one".
Awatar użytkownika
amaroczek
Posty: 84
Rejestracja: 13 kwie 2011, 02:42
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: amaroczek »

Fakt, masz rację. Myślałem, że jest tam napisane "draw". Dzięki za poprawienie mojego błędu.
Darkanzai
Posty: 26
Rejestracja: 24 sie 2011, 23:39

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Darkanzai »

W jakiej kolejności i jakie kupować dodatki? Bardzo chciałem się zaopatrzyć w Szturm na Ulthuan, ale nie ma go nigdzie w sprzedaży. Zatem jakie kupować battlepacki lub dodatki? Czy może czekać na Szturm?
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: szmajchel »

Szturm to podstawa, bo dodaje 2 nowe talie. Następnie kolejno duże dodatki. Battlepacki zostawiłbym na sam koniec
Darkanzai
Posty: 26
Rejestracja: 24 sie 2011, 23:39

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Darkanzai »

Problem w tym, ze Szturmu nie ma i jakis czas nie bedzie. Czy zatem lapac sie za Marsz Potepionych albo Legendy, czy moze zaczac od battlepackow?
Awatar użytkownika
Camilus
Posty: 91
Rejestracja: 26 gru 2008, 16:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Camilus »

Ja bym powiedział, że jeżeli już to najpierw Marsz i ew. Legendy (jakoś mi się wydaje, że żeby Legendy chodziły jako tako to jednak trzeba mieć więcej kart...ale ekspertem nie jestem)
Sam byłem w podobnej sytuacji, (a Szturmu nadal nie mam) ale ja kupiłem najpierw kilka battlepacków
(Kroniki spaczenia - przypadkowo ;) ;
Księżyc Chaosu - dla kart chaosu - zaczął w miarę chodzić po tym,
Derricksburg- dla tuneli, kuźni, chaosu znowu :) i Porządek w chaosie,
Karak Grimaz - dla krasnoludków, Wilhelma, coruptującego supportu chaosu i last but not least Długa zima,
Ścieżka Zeloty - dla kilku drobiazgów :)

i dopiero potem Marsz, ale z perspektywy czasu chyba lepiej zacząć od dużych dodatków.
(ale prawdę mówiąc najbardziej to mi brakuje drugiego core seta :cry: - niby do casualowego grania nie jest potrzebny, ale grając tylko moimi kartami to brakuje tych wiosek i wykopalisk spaczenia, o drugim Grimgorze,Verenie i Innowacji nie wspominając. :| )
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: SeeM »

Camilus pisze:prawdę mówiąc najbardziej to mi brakuje drugiego core seta :cry: - niby do casualowego grania nie jest potrzebny, ale grając tylko moimi kartami to brakuje tych wiosek i wykopalisk spaczenia, o drugim Grimgorze,Verenie i Innowacji nie wspominając.
Do casualowego grania są proxy - od czego masz karty draft? :) Kredki w dłoń, przemalować na wioski i hula.

Innowacje są w szturmie. Pula kart jest już tak duża, że do wielu kart z core seta są możebne, albo lepsze zamienniki. Oczywiście na turniej nie podchodź (jeśli nie elfy, bo one w podstawce nic niezbędnego nie mają) bez 3xCS, ale da się grać.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Camilus
Posty: 91
Rejestracja: 26 gru 2008, 16:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Camilus »

SeeM pisze:
Camilus pisze:prawdę mówiąc najbardziej to mi brakuje drugiego core seta :cry: - niby do casualowego grania nie jest potrzebny, ale grając tylko moimi kartami to brakuje tych wiosek i wykopalisk spaczenia, o drugim Grimgorze,Verenie i Innowacji nie wspominając.
Do casualowego grania są proxy - od czego masz karty draft? :) Kredki w dłoń, przemalować na wioski i hula.

Innowacje są w szturmie. Pula kart jest już tak duża, że do wielu kart z core seta są możebne, albo lepsze zamienniki. Oczywiście na turniej nie podchodź (jeśli nie elfy, bo one w podstawce nic niezbędnego nie mają) bez 3xCS, ale da się grać.
Wiem, wiem, ale mój zmysł estetyczny by tego nie przeżył. :mrgreen:
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: szmajchel »

Ale pomysł genialny, że też wcześniej na niego nie wpadłem. Grafiki można przecież pobrać z jakiejś stronki, wydrukować i wyciąć. Dzięki!
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2465
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 572 times
Been thanked: 279 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Markus »

szmajchel pisze:Ale pomysł genialny, że też wcześniej na niego nie wpadłem. Grafiki można przecież pobrać z jakiejś stronki, wydrukować i wyciąć. Dzięki!
bierzesz 3 wioski , 3 warpstony , innowację pielgrzymkę burn it down, razem 9 kart, idziesz na ksero , płacisz 3 zł za ksero kolor A4( dokładnie 9 kart wchodzi na A4), wycinasz i masz piękne proxy brakujących kart, przeciwnicy prawie nie zobaczą różnicy między proxy i oryginałem, karty do draftu używasz jako usztywnienia proxy w koszulkach
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: TomuSS »

Witam :)
Mam pewien problem. Niedawno odkopalem dwa core sety i rozszerzenie Marsz Potepionych. Chciabym zlozyc z tego jakas talie i w koncu zaczac grac. Nie mam pojecia jaka talie z tego moge zlozyc, jak zaczac itd.
Chcialem na poczatu skopiowac czyjas talie z deckbox.org, ale nie znalazlem talii, gdzie uzywaliby kart z tak malej ilosci dodatkow.
Ktos mi moze doradzic co robic? Jest mi to obojetne czym grac...
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: SeeM »

TomuSS pisze:Witam :)
Mam pewien problem. Niedawno odkopalem dwa core sety i rozszerzenie Marsz Potepionych. Chciabym zlozyc z tego jakas talie i w koncu zaczac grac. Nie mam pojecia jaka talie z tego moge zlozyc, jak zaczac itd.
Chcialem na poczatu skopiowac czyjas talie z deckbox.org, ale nie znalazlem talii, gdzie uzywaliby kart z tak malej ilosci dodatkow.
Ktos mi moze doradzic co robic? Jest mi to obojetne czym grac...
Możesz złożyć orkowego Reanimatora. Jest to orkowa kontrola z wielkimi jednostkami. Potrzebujesz jako trzon talii:
2x Grimgor,
2x Krwiopijec,
2x Hrabina,
2x Oderżnijta,
3x Złom jednego Orka (niestety jest w dodatku Krwariące Słońce, ale tylko to musisz dokupić),
3x Raise Dead (zapomniałem polskiej nazwy),
2x Spalić To!,
2x Pillage (j.w.),
2x Trole Rzygi

W skrócie strategia wygląda tak: wykładasz grubasów jako rozwinięcia, poświęcasz je, lub jakoś niszczysz, lub odkrywasz z Oderżnijty, a potem wskrzeszasz za 4 beczki Grimgora, czy Hrabinę. W takiej sytuacji Grimgor wchodzi do gry, więc jego zdolność zadziała.

Jako, że masz Hrabinę, możesz użyć kilku małych jednostek ze efektami odpalanymi na wejściu, lub na zejściu:
3x Załoga Głazocisku,
2x Nocne Gobliny,
3x Grobowcowe Ghule (wątpliwe korzyści, ale w twojej puli nic lepszego nie ma :) ),
3x Wyznawcy Morka,
3x Leśne Gobliny.

Dodatkowo wrzuć trochę małych jednostek, w rodzaju:
3x Krzyfozębe Gobliny.

Z kart objętych restrykcjami turniejowymi weź 3x Wykopalisko Spaczenia. Potem oczywiście 3x Wioska Niczyja i jakieś wsparcia, bo samymi jednostkami grać jest ciężko. Przydałoby ci się też coś niszczącego rozwinięcia, gdyby Oderżnijta i Złom nie podeszły, ale w nie masz Miaszdżola Kurdupli (pasuje do Hrabiny), więc musisz wrzucić Miaszdż-i-Bum.Przydałoby ci się też mocniejsze uderzenie na samym początku gry, żeby coś szybko spalić. Są do tego Nietoperze Wampiry, Spider Riders i Snotlińska Drezyna, ale to sobie kiedyś kiedyś dokupisz.

No i masz już plus minus turniejową talię. Jakoś się nią ostatnio nie gra, ale jest tania do złożenia i można pokombinować z wieloma wariantami. Wpisz "reanimator" na deckbox i wyskoczy ci kilka takich talii. Są też wariacje reanimatora na złych elfach, ale nie widziałem tego w akcji.
+ (BGG)
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: TomuSS »

Dziekuje bardzo za wyczerpujaca odpowiedz :)

A potem, gdyby dokupic wiecej dodwtkow, to lepiej kopiowac te topowe decki czy lepiej kombinowac samemu?
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Senthe »

Oczywiście najlepiej będzie tak, jak będzie Ci się podobało ;).
Ogólnie, topowe decki niekoniecznie są jakieś "najlepsze z możliwych" - czas niektórych już minął, inne akurat miały szczęście (czy też nie tylko szczęście), że wpasowały się w meta na jakimś turnieju. Czasem okaże się, że dobrym deckiem gra Ci się niewygodnie, bo jest on oparty na trudnej do realizacji koncepcji.
Najlepiej zacząć tworzyć własne talie, kiedy tylko poznasz grę i dokupisz parę dodatków. W grze casualowej tak czy owak będziesz się dobrze bawił, a jeśli zechcesz kiedyś pograć turniejowo - ćwiczenie czyni mistrza ;)
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: szmajchel »

W którym battlepacku znajdę najwięcej dobrych kart dla DE?
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: SeeM »

szmajchel pisze:W którym battlepacku znajdę najwięcej dobrych kart dla DE?
Nadchodzący cykl 6 kolejnych BP będzie premiował konkretne frakcje, więc musisz po prostu poczekać na DElfowy. Z tych, co są to pierwsze miejsca ma Omens of Ruin, a drugie Chaos Moon.

Ruina:
http://deckbox.org/whi/Witch%20Hag
http://deckbox.org/whi/Dark%20Elf%20Infiltrator
http://deckbox.org/whi/Malekith%27s%20Throne

Ksieżyc:
http://deckbox.org/whi/Sacrifice%20to%20Khaine
http://deckbox.org/whi/Alluring%20Chosen
http://deckbox.org/whi/Frenzied%20Witch%20Elf

W najnowszym BP jest najlepsza karta DElfów, jaka do tej pory się pojawiła: http://deckbox.org/whi/Bathe%20in%20the%20Cauldron , ale druga jest do niczego a trzeciej nie ma.
+ (BGG)
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: szmajchel »

Czy za jednostki, które zostaną odrzucone w wyniku użycia np. karty 'Bathe in the Cauldorn' karta 'Alluring Chosen' dostaje młotki?
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: SeeM »

szmajchel pisze:Czy za jednostki, które zostaną odrzucone w wyniku użycia np. karty 'Bathe in the Cauldorn' karta 'Alluring Chosen' dostaje młotki?
Tak.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: tchazzar »

Szukałem informacji na ten temat, ale nie znalazłem. Czy ktoś potwierdzi moje obawy, że na turniejach galakty można grac tylko polskimi kartami?
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: schizofretka »

Ostatnia informacja jaką znam, to że jedynie ostatni dodatek musi być w języku polskim. Poprzednie karty możesz mieć nawet po japońsku.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: SeeM »

tchazzar pisze:Szukałem informacji na ten temat, ale nie znalazłem. Czy ktoś potwierdzi moje obawy, że na turniejach galakty można grac tylko polskimi kartami?
W zeszłym roku istotnie tak było. Teraz wygląda to tak, że jeśli masz japońskie, czy angielskie karty, to powinieneś mieć spisane ich polskie wersje dla nie ingliszujących graczy. Z tym, że to teoria. W praktyce nikt takich list nie robi i nie ma żadnych nieporozumień. W razie czego idzie się z problemem do sędziego.
+ (BGG)
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: TomuSS »

A jak to wyglada tutaj z graniem? Jest ktos z Warszawy kto bylby chetny pograc? Musze sprobowac swoich sil wreszcie :)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: SeeM »

TomuSS pisze:A jak to wyglada tutaj z graniem? Jest ktos z Warszawy kto bylby chetny pograc? Musze sprobowac swoich sil wreszcie :)
Było iść na wczoraj turniej. :) 8 wolnych miejsc w Altdorfie. Na luzie mogę pograć na kostce w sobotę. Jak będziesz z kartami, to posiedzimy pewnie cały dzień, bo jak jest Inwazja, to nie chce mi się grać w nic innego. No i nową orczą kontrolę z najnowszego BP kontrolę trzeba przetestować. Może wezmę wszystkie karty, jak kiedyś.
+ (BGG)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: schizofretka »

Naporem się już nie da grać?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ODPOWIEDZ