Koszmar z Dunwich

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kobra
Posty: 95
Rejestracja: 25 lut 2010, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Koszmar z Dunwich

Post autor: kobra »

Wypróbował już ktoś z Was Koszmar?
Co prawda i tak i tak kupię, ale ciekawa jestem recenzji :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 644 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Koszmar z Dunwich

Post autor: pan_satyros »

Jeśli chodzi o recenzje samego dodatku, to swego czasu czytałem dwie:

http://www.planszowki.gildia.pl/gry/dun ... r/recenzja
http://www.rebel.pl/repository/files/re ... mes-08.pdf

Chyba, że masz na myśli jakość polskiego wydania.
Awatar użytkownika
kobra
Posty: 95
Rejestracja: 25 lut 2010, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koszmar z Dunwich

Post autor: kobra »

Tak chodzi o to drugie :)
A dokładniej o opinie;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 644 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Koszmar z Dunwich

Post autor: pan_satyros »

kobra pisze:Tak chodzi o to drugie :)
A dokładniej o opinie;)
Ja zamówiłem w ciemno ... zbyt długo czekałem, by myśleć o czymkolwiek innym hehe.
Awatar użytkownika
kobra
Posty: 95
Rejestracja: 25 lut 2010, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koszmar z Dunwich

Post autor: kobra »

Mnie tymczasowo wstrzymuje brak czasu na granie, ale w sierpniu zakup murowany :)
sanczo
Posty: 5
Rejestracja: 01 cze 2008, 17:24

Re: Koszmar z Dunwich

Post autor: sanczo »

Ja kupiłem- ale na razie przeglądałem tylko karty- plansza jest jeszcze nierozpakowana.
Jest parę błędów- poruszanych na forum Galakty:
1. Postać: Leo Anderson
Specjalna umiejętność: "Zdolności przywódcze - Dowolna faza: Raz w ciągu całej gry Leo może zapobiec utracie 1 punktu Wytrzymałości lub Poczytalności przez dowolnego badacza."
Powinno być: "Dowolna faza: Raz na turę..."
2. Kamień leczniczy z inną ceną niż ten w oryginale- mimo iż miał być poprawiony
3. Karta spotkań w Arkham- spotkanie w Nienazwane.
"Wpadasz na Erica Colta. Opowiada straszliwą historię rodem z Mitów, aby przekonać się o sile twoich nerwów. Jesli sie przysłuchujesz tracisz 2 punkty Poczytalności. Jeśli nie wpadniesz w obłęd weź jego kartę Sprzymierzeńca. Jeśli nie" I TU JEST OPUSZCZONA LINIJKA A W NASTĘPNEJ JEST "kilka cennych informacji. Otrzymujesz 3 żetony Wskazówek"

Do tego ludzie narzekają że karty rozmiar kart st trochę inny.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszmar z Dunwich

Post autor: Gabriel »

Które karty mają zły rozmiar?
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Koszmar z Dunwich

Post autor: Mustafa »

Ja grałem i jest mega fajny , bardzo mi się spodobał , ale polecam tylko doświadczonym badaczom, gdyż jest bardzo trudny.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
kobra
Posty: 95
Rejestracja: 25 lut 2010, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koszmar z Dunwich

Post autor: kobra »

Już się nie mogę doczekać Koszmaru, ale postanowiłam poczekać na Nową Erę i kupię razem oba dodatki :)
Awatar użytkownika
kobra
Posty: 95
Rejestracja: 25 lut 2010, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koszmar z Dunwich

Post autor: kobra »

Choć przyznam, że jestem zaskoczona brakiem opinii graczy na forum. Zazwyczaj jak wyjdzie nowa gra, to zaraz ma swój wątek i rzeszę fanów, a tym razem cisza.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszmar z Dunwich

Post autor: Gabriel »

To ja ponowię pytanie: które karty nie pasują rozmiarowo do tych z podstawki?
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Koszmar z Dunwich

Post autor: sirafin »

Małe karty są o jakieś pół milimetra mniejsze, jak ktoś nie używa koszulek, ułoży karty w równiutki stosik i się przyjrzy to wyłapie te, które są z Dunwich. Z tego co kojarzę, gra szła z nowej fabryki FFG i prawdopodobnie to jest powód dziwnej nieścisłości w rozmiarze kart.

Co do dodatku to podkręcił nieźle poziom trudności. Wotreksy w Dunwich piekielnie przyspieszają przyrost paniki, a pojawienie się Koszmaru przyspiesza przebudzenie Przedwiecznego. Do tego pojawiło się 5 nowych niestabilnych obszarów co z jednej strony zmniejsza ryzyko spotęgowania potworów, ale z drugiej strony ogromnie zmniejsza szansę na to, że karta Mitów trafi na pieczęć dając nam więcej czasu na zabezpieczenie 6 lokacji. Żeby było zabawniej doszły karty Mitów rozrywające pieczęć, co jeszcze bardziej zmniejsza szansę by wygrać przez pieczętowanie. Do tej pory za każdym razem budził się nam Przedwieczny i zwykle nas masakrował bo w do końca próbowaliśmy niedopuścić do przebudzenia. Wygląda jednak na to, że chyba lepiej od początku profilaktycznie zbierać kasę na karabin :P Przyjemnym aspektem są urazy i szaleństwa, nakładające na badacza trwałe kary, ale za to pozwalające zachować ekwipunek, wskazówki i oszczędzić czas na leczeniu, gdy niefortunnie któryś z atrybutów spadł nam do 0. Drugą bardzo przyjemną rzeczą są karty Mitów umieszczające wskazówki w stabilnych(!) lokacjach, w końcu jest sens poświęcać turę i odwiedzić obszary zaniedbywane w podstawce. Nowi Badacze i Przedwieczni są OK, po prostu zwiększają i urozmaicają pulę. Nowe przedmioty dla Badaczy ciekawie rozszerzają możliwości otwierając furtki dla nowych taktyk. Nie wyrobiłem sobie jeszcze zdania na temat kart zdań i misji, jakoś nie było czasu podczas rozgrywki by biegać po Arkham przez kilka tur za nagrodą. Ogólne odczucia odnośnie dodatku pozytywne :)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ