[Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Bibliotekarz
Posty: 13
Rejestracja: 29 sie 2011, 15:02

[Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: Bibliotekarz »

Witam wszystkich maniaków Gier Planszowych.
Chciałbym przestawić wam propozycje miejsca do stałych spotkań na partię waszych ulubionych gier planszowych nie tylko, które organizujemy w Bibliotece Publicznej w Ursusie.
Adres:
ul. Keniga 14 (Osiedle Niedźwiadek)
02-495 Warszawa
Mapka Dojazdu: ( http://portal.bpursus.waw.pl/dojazd/view/keniga )
Z centrum można dostać się szybko do nas poprzez kolejkę SKM->wysiadając na PKP Ursus -> wsiadając w autobus 194 lub 187 które podjeżdzaja praktycznie pod samą Biblioteke.

Spotkania odbywają się w Piątek od godziny 17:00 do 20:00

Sam klub posiada na stanie własne gry!
Lista tytułów:

1. Race for the Galaxy
2. Neuroshima Hex
3. 51 Stan
4. Memoir '44
5. Space Hulk
6. Mali Powstańcy
7. Magic the Gathering ( 4 gotowe talie do gry)
8. Fauna
9. Carassonne
10. Pylons
Oraz inne mniejsze gry.


Możecie także pisać na mojego prywatnego maila: tomsz12@gmail.com

Ps. Postaram się w najbliższym czasie dodać zdjęcia z miejsca gdzie miały by się odbywać spotkania klubu.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2011, 17:41 przez Bibliotekarz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: kruker »

Ja z żoną bym się pisał. Moim zdaniem do biblioteki gier nie ma sensu kupować jakiś starszych tytułów, bo zawsze każdy coś tam przyniesie na takie spotkanie. Postawił bym raczej na dobrze zapowiadające się nowości. Czy jeśli spotkania byłyby w czwartek to również od 10-15? :? Jeśli tak, to zdecydowanie wolę sobotę :D
Bibliotekarz
Posty: 13
Rejestracja: 29 sie 2011, 15:02

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: Bibliotekarz »

Osobiście też jestem za Sobotą i jestem przekonany że to będzie stały termin.
Zapomniałem dodać że pod Biblioteką jest kebab i bar jeżeli po grze ktoś chciałby iść na piwko :)

I jeszcze raz gorącą zachęcam do wpisywania się kto był by chętny nas odwiedzić.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Mogę czasami wpadać na granie w soboty. Pracuję terenowo w Ursusie (także na Keniga), tak wiec mam blisko. Ciekawa inicjatywa. Ursus jest mocno zaniedbany jeśli chodzi o kulturę.
makoleon
Posty: 181
Rejestracja: 22 kwie 2010, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: makoleon »

Ja też bym się pojawiał myślę, bo nie mam z kim i kiedy grać (a poniedziałki i piątki u mnie odpadają:-()
artch
Posty: 211
Rejestracja: 01 mar 2011, 10:10

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: artch »

Ciekawa inicjatywa, lecz muszę zadać to pytanie - czy jest jakaś szansa, aby przynajmniej raz w tygodniu (może być i czwartek) można byłoby pograć w godzinach popołudniowo-wieczornych np. od 17.00 ?
Bibliotekarz
Posty: 13
Rejestracja: 29 sie 2011, 15:02

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: Bibliotekarz »

Tak! Jak najbardziej jest taka możliwość trzeba się jedynie liczyć z tym że to nie będą godziny przeznaczona tylko wyłącznie na klub czyli Biblioteka będzie pracować i może być ruch czytelników ale jeżeli to was nie odstrasza to zawsze możecie przyjść jakąś mniejszą grupą w godzinach otwarcia Biblioteki od 10:00 do 20:00 w dni powszednie.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2011, 13:54 przez Bibliotekarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: MichalStajszczak »

Bibliotekarz pisze:możecie przyjść jakąś mniejszą grypą
Pandemic bez dodatku ? :lol:
Awatar użytkownika
siemian
Posty: 114
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: siemian »

Ja również jestem za organizacją tego typu spotkań. Znam też co najmniej kilka osób z okolicy, które prawdopodobnie byłyby chętne.
Bibliotekarz
Posty: 13
Rejestracja: 29 sie 2011, 15:02

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: Bibliotekarz »

siemian pisze:Ja również jestem za organizacją tego typu spotkań. Znam też co najmniej kilka osób z okolicy, które prawdopodobnie byłyby chętne.
Jeżeli byś mógł to zrobił byś precyzyjne rozpoznanie ile dokładnie osób było by chętnych?

W ciągu tego tygodnia wkleję zdjęcia z sali gdzie odbywały były się nasze spotkania.
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: Filip z Lublina »

Jak rozumiem wyganiacie o 20?
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: zephyr »

Czy już coś się odbywa?

IMO do spotkań od strony technicznej nie potrzeba dużo: trochę dużych stołów, krzesła, oświetlenie umożliwiające czytanie i jak najwięcej czasu (niektóre gry zabierają naprawdę sporo)
Natomiast najważniejsze jest ile osób przyjdzie grać, bo bez graczy i super warunki nic nie dadzą.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: Keleno »

Jakby coś się wyklarowało i termin pasował to i ja mogę się czasem pojawić, autobusem mam jakieś 15 minut max :)
Awatar użytkownika
siemian
Posty: 114
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: siemian »

Bibliotekarz pisze:
siemian pisze:Ja również jestem za organizacją tego typu spotkań. Znam też co najmniej kilka osób z okolicy, które prawdopodobnie byłyby chętne.
Jeżeli byś mógł to zrobił byś precyzyjne rozpoznanie ile dokładnie osób było by chętnych?

W ciągu tego tygodnia wkleję zdjęcia z sali gdzie odbywały były się nasze spotkania.
Myślę, że dwie, w tym ja, byłyby chętne na przynajmniej 2 soboty w miesiącu. Inne osoby w zależności od ilości wolnego czasu, nie chcę wypytywać znajomych co robią w każdy kolejny weekend :).
Bibliotekarz
Posty: 13
Rejestracja: 29 sie 2011, 15:02

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: Bibliotekarz »

Co do sobotnich spotkań sprawa nieco się skomplikowała.
Natomiast można już do nas przychodzić w mniejszych grupach i sobie przesiadywać w czasie otwarcia Biblioteki. Miejsce jest na 4-6 osób przy dosyć obszernym okrągłym stole.

Zakup nowych stołów już trwa więc niedługo zwiększymy swoją przepustowość.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2011, 18:28 przez Bibliotekarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Valnek
Posty: 11
Rejestracja: 11 wrz 2011, 09:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: Valnek »

Ja jestem chętny czy to w tygodniu czy w weekend :) choć dzwigowa zamknięta to jakoś się przedostanę:)
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: kruker »

Bibliotekarz pisze:Co do sobotnich spotkań sprawa nieco się skomplikowała.
tzn. co? Biblioteka się nie zgodziła czy o co chodzi? Nie ukrywam, że sobota jest dla mnie najlepszym terminem.
Bibliotekarz
Posty: 13
Rejestracja: 29 sie 2011, 15:02

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: Bibliotekarz »

Chodzi oto że jestem jedynym chętnym pracownikiem który chce pracować w sobotę.
Mała batalia z dyrekcją i żywię nadzieje że pomysł soboty, tylko dla was przejdzie.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 731
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 306 times
Been thanked: 124 times

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: vder »

o pewnie ja tez mógłbym od czasu do czasu wpaść (czyt. zdecydowanie rzadziej niż bym chciał). Na chwilę obecną preferowałbym terminy w tygodniu po 16. Później może i weekend w dowolnej porze.

edit: dobra to jeszcze trochę się rozwinę. Też uważam, że na początek jeśli chodzi o zakupy to najważniejsze są stoły, oświetlenie, krzesła. Gry zawsze ktoś może przynieść, więc podejrzewam, ze na początku można się bez nich obejść. Natomiast jeśli już gry kupować to jednak optowałbym za tytułami starszymi, bo są tańsze, lepsze i podejrzewam, że głownie służyłyby dla nowych uczestników, którzy własnej kolekcji jeszcze nie posiadają.
Bibliotekarz
Posty: 13
Rejestracja: 29 sie 2011, 15:02

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: Bibliotekarz »

Witam. Już za 2 tygodnie ruszamy pełną parą. Stoły i krzesła już są , ja odbieram ostatnie dni urlopu i zaczynamy nasze spotkania.

Mam do was prośbę, Dyrektor Biblioteki poprosił mnie o imienną listę chętnych uczestników naszych spotkań.
Dlatego prosił bym o przysyłanie mi waszych imion, nazwisk oraz wieku na PW.
Już za tydzień podam termin naszego pierwszego spotkania.:)

Do zobaczenia
Bibliotekarz
Posty: 13
Rejestracja: 29 sie 2011, 15:02

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: Bibliotekarz »

Już 30.09 o godzinie 17.00 rusza pierwsze spotkanie klubu.
Wiem że mamy już paru chętnych na liście.

Proszę wszystkich zainteresowanych o przesłanie do mnie Prywatnych Wiadomości z Imieniem oraz Nazwiskiem.
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: kruker »

A wyklarowało się coś z sobotą?
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: zephyr »

Piątek 17 koliduje z Agresorem... chodzę na politechnikę od kilku lat a w ten weekend była spora impreza organizowana przez grających na PW, więc pewnie pojawią się jeszcze nowi gracze na spotkaniach. Może lokalni gracze będą woleć coś bliżej, ale dla mnie brzmi jak kiepski termin.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
vder
Posty: 731
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 306 times
Been thanked: 124 times

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: vder »

popieram - piątek słaby termin.

edit: Chwila Klub też się ostatnio rozkręciła, więc poniedziałek raczej też niekoniecznie.
Bibliotekarz
Posty: 13
Rejestracja: 29 sie 2011, 15:02

Re: [Warszawa] Klub Gier w Bibliotece Ursus

Post autor: Bibliotekarz »

Soboty mogą być ale jedynie gdy klub się rozkręci i dyrekcja zauważy że inicjatywa cieszy się powodzeniem.
Zostają jedynie terminy w tygodniu.

Możemy także zrobić spotkanie organizacyjne z dyrekcją 7 Października w którym wy jako zainteresowani zaapelujecie o Sobotni termin i powinno być dobrze.
ODPOWIEDZ