Oferta wydruków

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1552
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 215 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: Furan »

Tak zrobiona Diuna kosztuje około 180-200 zł.

Co do heksów: gdyby zebrała się większa grupa zamawiająca tak >>5.000 heksów na tej samej gramaturze papieru, to miałoby to sens - inaczej wszystko trzeba będzie ciąć ręcznie, co stanowczo zawyży koszty jednego żetonika.
Grubość? Od gramatury papieru wizytówkowego do tektury introligatorskiej 1-2mm.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: Senthe »

5000 heksów?... :shock:
A jaki byłby koszt jednego heksa przy mniejszej ich ilości?
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Oferta wydruków

Post autor: WRS »

A ile by kosztowało wydrukowanie Atolla Modulis, wolnego dodatku do Wysokiego Napięcia (ew. innych fanowskich map do WN).
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1552
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 215 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: Furan »

Taka liczba (podaję orientacyjnie) być może umożliwiłaby zakup odpowiedniego wykrojnika. Dzięki temu cięcie szło by automatycznie, nie ręcznie (cięcie heksów na gilotynie jest... paskudne).
Ręczne cięcie 200 czy nawet 500 heksów raczej nie wchodzi w grę. Nie chodzi nawet o robotę, tylko o czas jaki zajmie. W sobotę mogę się wywiedzieć czy zdecydowaliby się na coś takiego.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 577
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: miras23 »

Rochwald pisze: Z prostszych rzeczy możliwych do zrobienia na szybko:
Puste karty do prototypów - 100 kart - 12 zł; przy zamówieniu ponad 500 kart - 10 zł/100 kart
Karty do prototypów z rewersem z nadrukiem z pliku przesłanego przez użytkownika - 100 kart - 18 zł; przy zamówieniu ponad 500 kart - 15zł/100kart.
Rozmiar standardowej talii kart (brydżowa). Rogi zaokrąglone.
Jeśli znajdą się chętni - na pierwszą partię zapisy do 26 sierpnia. Żeby ruszyło potrzeba zamówienia na (w sumie) 1000 kart.

czy sa chetni na karty?
czy takie karty mozna zadrukowac na atramentowce\laserze?
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1552
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 215 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: Furan »

Karty są na papierze typu wizytówkowego, więc sądzę, że bez problemu.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1552
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 215 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: Furan »

Paczki obu zamówionych gier poszły. Okropnie przepraszam za opóźnienie. Było to jednak zupełnie pierwsze zamówienie, więc liczę na wyrozumiałość.

Zdjęcia gotowych produktów:

Diuna (tak, tak, kółka działają, ciekawe kto zgadnie na czym się trzymają - co łączy dwa koła? :) ):

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


1800:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: farmer »

Ja bym się pisał na trochę kart - koło setki pewnie.

Rochwald, zdradzisz, ile pracy Cię kosztowały te gry (stan na zdjęciu to stan, jaki otrzymałeś z drukarni, czy np: musiałeś wszystko jeszcze wycinać, kleić dwustronnie etc)? :)
Diuna wygląda REWELACYJNIE! 8)

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1552
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 215 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: Furan »

Nie tak strasznie dużo, współdecydowałem co drukować, na jakim papierze itd. Parę rzeczy wykończyłem sam - zasłonki, kółka, asystowałem przy podklejaniu.

Co do Diuny - testowaliśmy możliwość robienia planszy ,,pro" - składanej. Wyniki były mierne. Dlatego prezentowany egzemplarz składa się z 4 kompletnie odrębnych części. Są na 2mm tekturze introligatorskiej, więc niechętnie się przesuwają.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: waffel »

Kółka wyglądają na zapinane zatrzaskami takimi do odzieży :)
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1552
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 215 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: Furan »

Bingo. :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6541
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Oferta wydruków

Post autor: abadura »

Moje 1800 dotarło już dziś do mnie. Zdjęcia zamieszczone są w jednym z wcześniejszych postów.

Jestem bardzo zadowolony z usługi. Ale kilka uwag:
(1) Pudełko jest jakieś dziwne. Wygląda bardziej jak opakowanie na prezent. Denko w dodatku jest słabo złożone i wystarczy choć lekko je nacisnąć, żeby się wginało do środka. O ile mnie pamięć nie myli, to pudełko było przed drukarnię sprowadzane. Być może ten dostawca nie jest najlepszy.
(2) Tory, certyfikaty, pociągi i karty firm są super! Z początku szarość tektury z tyłu jakoś mnie raziła, ale już wydaje mi się "stylowa" i akceptowalna. Natomiast grubość jest bardzo dobra. Dość grube, żeby być twarde i nie wyginać się, ale nie być też "dziwaczne". Znacznie lepsze niż odpowiednie komponenty DeepThoughtGames. W dodatku w przeciwieństwie do tych drugich nie "lepią się" (nie wiem, może troy DTG jak już im przeminie "nowość" to się tak dziwnie nie będą zczepiać, ale tu od początku są dobre).
(3) Może to złudzenie optyczne, ale mam wrażenie, że plansza jest wycięta "nierówno". Wydaje mi się, że niektóre elementy planszy (rysunku) nie są równoległe do krawędzi planszy.
(4) Szkoda, że nie da się zrobić stosownych tokenów stacji (tych małych okrągłych). Mam tylko nalepki, a drewienka i wycinanie nalepek będę musiał zrobić sam. (Wiedziałem, że tak będzie.)

Sumarycznie jestem bardzo zadowolony. Myślę, że jeszcze w tym roku złożę następne zamówienie. ;)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: Lothrain »

Karty drukowane są jak czytam na papierze wizytówkowym, co niestety nic mi nie mówi,bo różne już wizytówki widziałem :) Jaką gramaturę ma taki papier?
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1552
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 215 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: Furan »

abadura pisze: (1) Pudełko
(2) szarość tektury [...] "stylowa" i akceptowalna. Natomiast grubość jest bardzo dobra.
(3) [...] plansza jest wycięta "nierówno".
(4) nie da się zrobić stosownych tokenów stacji (tych małych okrągłych).
(1) Potwierdzam i posypuję głowę wszystkim co mam najpaskudniejszego pod ręką. :( Cały czas kombinujemy, żeby kolejne zamówienia miały już porządne pudła.
(2) O podklejeniu żetonów białym papierem pomyślałem dopiero po ich wycięciu. Musiałyby jednak być z tej drugiej strony także laminowane. To podniosłoby nieco cenę gry. Poza tym - tekturowe plecy (jak zauważyliśmy) - a) nie wyglądają AŻ tak źle, czuć że ma się w ręku ,,niesklepowy" produkt (wiem, naciągane ale to zdanie paru planszówkowych kolegów którzy gre oglądali) b) mniej ślizgają się po zalaminowanej planszy.
(3) To prawda, jednak tym razem zwalę to na brak linii cięcia oraz spadów w plikach z planszą. :) Plansze cięte były na gilotynie, gdzie linia lasera ustawiana była nie na czarne linie cięć (jak w przypadku prostokątnych żetonów), ale na ,,oko" na krawędź biały papier/wydruk. Żeby uniknąć resztek białej, niezadrukowanej kartki trzeba było manualnie zrobić maleńki spad - ręcznie, czyli zawsze z innym błędem.
abadura pisze: Sumarycznie jestem bardzo zadowolony. Myślę, że jeszcze w tym roku złożę następne zamówienie. ;)
I ja się cieszę, że mimo drobnych niedociągnięć się podoba. W imieniu drukarni i swoim dziękuję za zaufanie. Czekamy na pierwsze komentarze po rozgrywce.
Lothrain pisze:Karty [..] Jaką gramaturę ma taki papier?
280g/m2

----------------------------

Co do cen:
Diuna - taka jak na zdjęciach (pliki do niej przygotowane są wzorowo (poza paroma wyjątkami) - 190 zł
1800 - 120 zł
i ponieważ pojawiły się pytania o inne gry (p'n'p):
Victory & Valor - 150 zł (bez pudła)
Atolla Modulis (fanowskie rozszerzenie Wysokiego Napięcia) - 130 zł

Właśnie męczę drukarnię o wycenę Quebec 1759 (dla siebie, wreszcie przydadzą się zamówione w zeszłym roku klocuchy :) ), Micropula, RoboDerby'ów i Wiz-Wara.

Waffel i vaski - za dobry strzał w napy dostają 10% rabat na dowolne swoje zamówienie. :) O.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2011, 19:29 przez Furan, łącznie zmieniany 1 raz.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: waffel »

Rochwald pisze:Waffel i vaski - za dobry strzał w napy dostają 10% rabat na dowolne swoje zamówienie. :) O.
Dzięki, sam pracuję w drukarni ;)
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6541
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Oferta wydruków

Post autor: abadura »

waffel pisze:
Rochwald pisze:Waffel i vaski - za dobry strzał w napy dostają 10% rabat na dowolne swoje zamówienie. :) O.
Dzięki, sam pracuję w drukarni ;)
Co to jest "strzał w napy"? ;)
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Oferta wydruków

Post autor: arturion »

Rochwaldzie, mógłbym prosić o wycenę Crusader Rexa i Richard III: War of the Roses?
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6541
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Oferta wydruków

Post autor: abadura »

Chciałbym poprosić o wycenę Age of Steam Expansion: Japan (print'n'play).

Są trzy wersje mapy:
(1) wersja 1,
(2) wersja 2,
(3) wersja 3.
różniące się nieco rozmiarem.

Ale wszystkie są dużo za duże. Wydaje się więc rozsądne i wygodne (także do przechowywania), żeby je podzielić na mniejsze fragmenty.

Ile kosztowałoby wykonanie tej mapy? Czy gdyby była podzielona to można tak podkleić części, żeby trzymały się razem i rozkładały w mapę (albo choć naprzykład w dwa fragmenty tylko)? Co z laminowaniem? Jakie grubości planszy są dostępne?
DJCrovley
Posty: 147
Rejestracja: 26 maja 2009, 00:26
Lokalizacja: Poland, Poznań

Re: Oferta wydruków

Post autor: DJCrovley »

Wczoraj udało mi się rozegrać partie w Dune, Co do wrażeń z gry to nie miejscu na to tutaj ale wrażenia odnośnie komponentów.
Plansza - odrobinę przeszkadza że jest z 4 elementów, ale tylko odrobinę samo wykonanie i wygląd pierwsza klasa
żetony - czasami nierówno wycięte, ale grube i niczym się nie różnią od gry ze sklepu,
karty - również lekko krzywe, grube i ładne, gra się nimi bardzo fajnie,
Ogólnie ocena 9/10, drobne niedociągnięcia są widoczne tylko jak się ich szuka, przy grze niezauważalne. sądzę że jak nabierzesz wprawy będzie już tylko lepiej :),

A co do pudełka, mam nadzieję że jak zaczniesz je robić to dasz znać bo chętni bym dokupił :)
'..You the mothers who sent their sons from far away countries, wipe away your tears. Your sons are now lying in our bosom and are in peace. Having lost their lives on this land they have become our sons as well.'
—Atatürk 1934
Kolekcja
maci0
Posty: 65
Rejestracja: 10 wrz 2011, 02:45

Re: Oferta wydruków

Post autor: maci0 »

interesuje mnie wydruk planszy, z tym ze jest ona wieksza niz A3. Czy da rade np zrobic ją taką łamaną z dwoch A3??
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1552
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 215 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: Furan »

DJCrovley pisze:Wczoraj udało mi się rozegrać partie w Dune
Dziękuję za komentarz. :)
maci0 pisze:interesuje mnie wydruk planszy, z tym ze jest ona wieksza niz A3. Czy da rade np zrobic ją taką łamaną z dwoch A3??
Tak. :) Plansza Diuny większa jest niż A3, a dało się.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
maci0
Posty: 65
Rejestracja: 10 wrz 2011, 02:45

Re: Oferta wydruków

Post autor: maci0 »

Swietnie:) Mam tez zadanie specjalne...pionki do gry są kwadratami 1,8cm na 1,8cm, pole na planszy 2 na 2cm. Potrzebuje cos w rodzaju podstawki do ktorej mozna wlozyc pionek - podstawki powinny byc w dwoch kolorach - chodzi o to, zeby rozrozniac ktore pionki są którego gracza. Myslalem zeby kupic pionki od warcabow i tam wkladac pionki z mojej gry, jednak warcabowe są okrągłe, wiec zeby zmiescic taki kwadrat 1,8cm na 1,8cm musze miec okrag o srednicy kolo 24-25mm, czyli nie miesci sie na polu...rozwiazaniem bylyby wiec kwadratowe podstawki...moze ktos ma jakis pomysl, a moze takie podstawki daloby rade jakos wydrukowac...?
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1552
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 215 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: Furan »

Nie można zwiększyć wymiarów żetonu do 1,9x1,9cm i dać bordiury w kolorze gracza?
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
maci0
Posty: 65
Rejestracja: 10 wrz 2011, 02:45

Re: Oferta wydruków

Post autor: maci0 »

nie, gdyz gracze są "przechodni", w kazdej oddzielnej rozgrywce poszczegolni gracze moga nalezec do kogos innego...
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: poooq »

maci0 pisze:Swietnie:) Mam tez zadanie specjalne...pionki do gry są kwadratami 1,8cm na 1,8cm, pole na planszy 2 na 2cm. Potrzebuje cos w rodzaju podstawki do ktorej mozna wlozyc pionek - podstawki powinny byc w dwoch kolorach - chodzi o to, zeby rozrozniac ktore pionki są którego gracza. Myslalem zeby kupic pionki od warcabow i tam wkladac pionki z mojej gry, jednak warcabowe są okrągłe, wiec zeby zmiescic taki kwadrat 1,8cm na 1,8cm musze miec okrag o srednicy kolo 24-25mm, czyli nie miesci sie na polu...rozwiazaniem bylyby wiec kwadratowe podstawki...moze ktos ma jakis pomysl, a moze takie podstawki daloby rade jakos wydrukowac...?
Jedno słowo: modelina.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
ODPOWIEDZ