Mare Balticum

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Mare Balticum

Post autor: surmik »

Właśnie dostałem grę i przeczytałem sobie zasady i mam jedno pytanie. Zalóżmy,że wszyscy gracze prowadzą spore połowy i po zakończeniu ruchów dociągamy 6 żetonów. Co w przypadku gdy dosiągniemy 3 żetony czasu? Czy automatycznie przechodzimy 3 tury i wykładamy 3 żetony przediębiorstwa?
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Mare Balticum

Post autor: Filippos »

Żetony dociągamy z woreczka po zakończeniu ruchu każdego gracza, a nie wszystkich graczy!
Tak więc teoretycznie jest możliwe że trzeba będzie dociągnąć maksymalnie 6 żetonów jeśli ktoś w swoim ruchu po prostu opuści kutrami trzy puste pola głębokiej wody (czysto teoretyczna sytuacja).

Zwracam tez uwagę że dociąg żetonów następuje tylko jeśli na polu nie ma zarówno żetonów jak i jakichkolwiek kutrów. Tak więc nie dochodzi raczej do sytuacji jakiegoś masowego dociągu żetonów w pojedynczych rundach gry.

I tak, jeśli wyciągniemy kilka żetonów upływu czasu, po wyciągnięciu każdego z nich należy zagrać po żetonie przedsiębiorstwa.

Uprzedzając kolejne pytanie: tak, jest teoretycznie możliwe że gra skończy się dwie rundy po tym gdy ktoś opuści pierwsze puste pole. :shock: :wink: :D Natomiast statystyka nie kłamie i w kilkudziesięciu testach szósty żeton upływu czasu tylko raz pojawił się wcześniej niż w ostatnich 15 z 68 żetonów w puli. :D
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Mare Balticum

Post autor: surmik »

Dzięki. Doczytałem i wszystko jasne.
ODPOWIEDZ