Earth Reborn

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Earth Reborn

Post autor: Vincent »

Konkretnie chodzi mi o możliwość zrobienia duela na przerwanie komuś akcji.

Według zasad można to zrobić w 3 przypadkach:
- Przeciwnik jest aktywowany w naszym LOS
- Przeciwnik po raz pierwsze w tej rundzie aktywacji wchodzi w nasze LOS
- Przeciwnik po raz pierwszy w tej rundzie aktywacji wchodzi na pole sąsiadujące z naszym

Czyli teoretycznie możliwe jest maksymalnie dwukrotne przerwanie akcji jedną postacią w danej rundzie aktywacji.

To co mi się tutaj nie podoba, to fakt, że przeciwnik może mi wyjść zza drzewa w moje LOS na drugim końcu mapy. Wtedy nie chcę przerywać akcji, no bo po co? I tak wiele nie zdziałam.

Jeśli ma dużo ruchu, może przebiec całą mapę i dobiec do mnie (zatrzyma się dwa pola przede mną). Według zasad, w trakcie tego jego biegu nie wolno mi przerwać akcji. Więc ja miałem jedynie możliwość strzelania do niego przez całą mapę, a on podbiegł i strzela z bliskiej odległości i ja nic na to nie mogę już poradzić.

Dla mnie to nie trzyma się trochę kupy :) Bo czemu nie można w kogoś strzelać kto biegnie prosto na nas?

Jedyne rozwiązanie jakie przyszło mi do głowy, to że można zaproponować duel w dowolnym momencie gdy przeciwnik jest w naszym LOS. Jednak żeby uniknąć robienia 10 dueli za każdym razem gdy przeciwnik ruszy się o jedno pole, to jest ograniczenie do jednego duela daną postacią plus jeden dodatkowy duel, gdy przeciwnik wejdzie na pole sąsiadujące z nami.


Czy ktoś próbował już modyfikować zasady dotyczące tej kwestii?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Earth Reborn

Post autor: BartP »

To jest gra taktyczna, musisz przewidzieć, że taka możliwość istnieje. Że podbiegnie, zatrzyma się dwa pola od Ciebie i strzeli ci w twarz. Dlatego też możesz mu przerwać ruch i w ramach swojego cofnąć się, schować gdzieś, cokolwiek.
Sytuacja, którą opisujesz, wg mnie jest dość rzadka. Otwarte przestrzenie nie są normą w ER.
ODPOWIEDZ