(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Mustafa »

Będę na 17:30 na razie bez prototypu, bo mi się pewien element zawiesił :(
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

Ja będę trochę po 17 i jak Trutu nie zapomniał podać, to też już powininiem być klucznikiem.
Ale czy przypadkiem nie jest tak, że każdy może wziąc klucz, tylko w przypadku nie kluczników,
muszą oni zostawić dowód?
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

No to wczoraj po przerwie pojawiłem się w nowych warunkach.
Rzeczywiście po Solcu to jakoś dziwnie, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.
Ja już zapomniałem, że dojście do tej sali takie troche zagmatawne, ale wczoraj był jakiś nowy kolega,
więc sobie poradził, choć nie wiem ile czasu szukał sali.
Na początek usiedliśmy do moich Ptaków, które choć latają to mało emocjonoująco. Tak więc będę szukał innych pomysłów na mechanikę, bo tematu mi starsznie szkoda odpuszczać. Już widzę oczami wyboraźni książeczke w pudełku opisujące poszczególne gatunki i instrukcje jak zbudować karmnik...
Nie omieszkam spróbować również pomysły Mustafy, na odwrócenie całkowicie pomysłu gry, że ptaki są zagrywane do wspólnego karmnika.

Potem Michał wyciągnął prototyp, który ma 20 lat do tego z dość unikatowymi komponentami. Z tego co widziałem z boku, gra okazała się wymagająca i z dużymi przestojami ale to niech już współgracze sie wypowiedzą.
Ja z kolei usiadłem jeszcze do Smoka i Psów.
Smoki choć na razie to głównie był szkic gry, to jednak jak na mój gust może być fajnie. Kostki mogą tu dobrze sprawdzić i tylko tak jak mówiłem chętnie bym dołożył aspekt przerzutów zależny od czegoś tam. Może wyjdzie taki Quarrios dla dzieci ;-)
No a Psy, co tu dużo pisać, wczoraj kolejna partia, która pokazał te same problemy co wcześniej czyli mało ciekawe wybory i linowość. Potem była dość gorąca dyskusja, która mam nadzieje, nie zniechęciła Draco to szukania pomysłu na ulepszenie gry. Każdy z nas Wie (chyba tylko Lothar nie miał tej przyjemności), że nie jest łatwo słuchać opinii innych na temat naszych prototypów. Siłą rzeczy wtedy pojawiają się pewne emocje, zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Proponuje jak się oczywiście da postarać się powiedzieć choć jedną pozytywną rzecz przy takich dyskusjach, bo może nie każdy ma taki próg tolerancji na krytykę i zanim się w tym wyszkoli to może zniechęcic się i odpuścić.
Tak czy inaczej piwko też by się przydało na rozluźnienie atmosfery :mrgreen:

A czy coś wiadomo na temat daty imprezy na Solcu???
Ostatnio zmieniony 27 paź 2011, 12:22 przez sipio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: MichalStajszczak »

Jeśli chodzi o Ptaki Sipio, to też miałem wrażenie, że coś trzeba zrobić z mechaniką i ta zmiana powinna być radykalna. Chociaż może nie aż taka, jak proponował Mustafa.
Co do mojego archiwalnego prototypu, to niech wypowiedzą się ci, co się przy nim męczyli :wink: . Generalnie dało się odczuć takie zjawiska jak downtime, efekt kuli śnieżnej i kingmaking, czyli pojęcia, których nie znałem, w czasie gdy ten prototyp był tworzony (chyba to było w roku 1984) :D
Na koniec zagraliśmy w drugą wersję gry imprezowej draco. O ile klimat przekroczył oczekiwania autora (do tego stopnia, że przestaliśmy korzystać z rekwizytów, które miały ten klimat tworzyć), to mechanika szwankowała.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Na Solec muszę się wybrać z Filipem, bo reszta z osób, z którymi rozmawialiśmy nie może, albo coś tam :? będziemy dawać znać.

Spotkanie pod znakiem pieska Schroedingera sponsorowała liczba 30, a najnowszą i najstarszą grę dzieliło 25 lat różnicy :) uczestników było 11. Wielbiciele numerologii mogą to sobie zsumować na różne sposoby ;)

Na okazję Smoka i Psów znów się okazało, że brakuje pieczątki "Zepsute" :D
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Ptaki - jak dla mnie tematyka i założenia gry są na tyle dobre, że mechanika powinna się do nich dostosować. Wersja zaproponowana przez Mustafę przeczy tematyce i pewnie mogłaby się rozwinąć w coś grywalnego, ale ja chętniej zobaczyłbym nową mechanikę, przy obecnych założeniach (czyli przyciągamy ptaszyny).

Odyseja kosmiczna 1984 - mimo sporego downtime grało się miodnie, a wszystko miało ręce i nogi. Nie jestem miłośnikiem tego typu gier, a mimo to pod koniec aż mi iskrzyło z mózgownicy ;) Postulowaliśmy zmniejszenie planszy i przetestowanie gry z jednym desantowcem. Problemem jest też impas, do jakiego dochodzi pod koniec, gdy jeden z graczy kontroluje, czy gra się zakończy, czy jeszcze nie. Zastanawiam się, czy plansza nie powinna mieć kształtu sześciokąta, zamiast prostokątów - wtedy nie byłoby osamotnionych rogów i bardziej oczywisty byłby zasięg desantu z centrum (zresztą w ogóle gdyby ta gra powstawała w obecnych czasach, to plansza pewnie byłaby łączona z heksów).
Spoiler:
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: ja_n »

Coś niezwykle ciekawego dla robienia porządnych prototypów (obejrzyjcie filmik z pierwszego postu):

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 43&t=16438
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

O, dziekujemy :) swoją drogą widziałem coś takiego w akcji — moje dziecko dostało raz zestaw do robienia breloczków z kilkoma dosłownie arkusikami takiej folii, z czegoś o rozmiarze pudełka do papierosów i grubości papieru robi się znaczek pocztowy gruby jak żeton do Carcassonne, a całość jest twarda jak beton.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Jutro zamierzam się pojawić chwilę po 17 z moją ameriplanszówką. Ktoś poza mną będzie? :D
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: oopsiak »

ja z przykrością muszę poinformować, że w tym semestrze niestety zajęcia środowe skutecznie uniemożliwią mi pojawianie się na testach :( kończę o 20, zanim dojadę na Politechnikę... powodzenia i do zobaczenia!
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Wzdech… szkoda. Może by użyć jakichś środków perswazji w stosunku do prowadzącego? ;)

A co do jutrzejszego spotkania: Będę, aczkolwiek raczej ok. 18. Chcę zagrać raz jeszcze w Migawki, potem gra schodzi z Monsoonowego grania na jakiś czas. Poza tym zagram we wszystko :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: oopsiak »

stalker pisze:Wzdech… szkoda. Może by użyć jakichś środków perswazji w stosunku do prowadzącego? ;)
nie :( głupia sucz-doktorantka z polonistyki. Takie są najgorsze.
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

Będę około 17. Mam Letnisko, ale chętnie pogram w w Antywirusa i Migawki.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Będę - wreszcie! - o 17.30! Mam ze sobą Doktorka który wraca po przerwie i chętnie pogram w co tam będzie. Jestem ciekaw Wirusa a Migawek i Letniska nigdy nie odmawiam bo lubię grać w dobre gry :D
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Mustafa »

Ja w tym tygodniu odpadam, postaram się przyjść w przyszłym.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

No w końcu udało mi sie przysiąść do Antyvirusa i akurat wystarczyło na moją wczorajsza wizytę.
Rzeczywiście w swej kategorii przygodówek z kościami to przyjemna rzecz i spokojnie można szukać wydawcy.
Trudno mi coś więcej powiedzieć, bo jeśli już to przychodza mi do głowy dość rewolucyjne pomysły,
które pewnie by grę pchnęły w inny kierunek.
Takim pomysłem np może być wykorzystanie kości z symbolami jak jest w Mousquetaires du Roy, gdzie postacie mają specjalne zdolności powiązane z sekwencją symboli. Z jednej strony pozwoliło by to w paru miejscach uprościć grę (byłby by jeszcze mniej liczenia, umiejętności pomagały by uzyskać te sekwencje, czy wręcz dodawać jakieś ekstra kości, laby to mogły by być po prostu kości negatywne, zwiększające szanse na popsuci misji, rany zabierały by kości gracza itd). Na pewno klimat by jeszcze na tym zyskał ale i tak już jest go sporo.
No ale z drugiej strony wymagało by jednak jeszcze nakładu pracy a pewnie już na takim etapie to chyba za póżno.

Co do dat a propo imprezy na Solcu to tak
12-13 to imprezy we Wrocławiu i Lublinie,
19-20 na Solcu już jest jakaś impreza zaplanowana
25-26 to pierwszy termin
3-4 grudnia to Kostka
10-11 grudnia to drugi ew. termin.
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

Ciekawe spotkanie było wczoraj.

Antywirus jest już dobry, bo człowiek, który się nie skupia na grze, przegrywa z kretesem :)

Moje biedne Letnisko było męczone przy sąsiednim stoliku przez bandę bezlitosnych optymalizatorów. :wink: Niestety przecholowałem ze wzmacnianiem strategii czerwonej, co doprowadziło do pączkowania drewniaków, rozbicia banku i zepsucia gry. Cofnę się do ostatniego prototypu i spróbuję jeszcze raz :)

Migawki z dodatkowymi kartami celów i ekstra kartami "+2" działają świetnie, choć to co mi się od początku nie podobało czyli długi czas bezczynnego oczekiwania na ruch, już chyba się zakorzeniło na dobre.
Chciałby kiedyś zagrać na dwóch graczy.

Gdybanie:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Ja wczoraj zagrałem tylko, a może raczej aż :wink: w Antywirusa.

Krótko mówiąc bardzo fajna przygodówka! Doradziłem Jankowi szukanie wydawcy bo gra wydaje sie juz bardzo dobrze dopracowana. Jest klimatycznie, mechanika nie jest przekomplikowana, gra się w miarę szybko choć po tłumaczeniu zasad obawiałem się sporego downtime'u. Jest oczywiście losowo ale to w końcu przygodówka więc to losowość wskazana jak najbardziej. Miałem uwagi do małej liczby lagów ale autor przekonywał że to była nietypowa rozgrywka i zwykle jest ich więcej a sama gra staje się trudniejsza. Zasugerowałem wprowadzenie jakiegoś małego elementu tajnego punktowania który nieco komplikowałby sytuację na koniec gry i dodawał niepewności i dowiedziałem się że sa opcjonalne misje, ale graliśmy akurat bez nich. :)

Jedyna wątpliwość to potencjalny kingmaking - przy dwóch prowadzących graczach pozostali decydują na kogo zagrają swoje sabotaże (btw to bardzo fajny mechanizm pozwalający na gonienie lidera i minimalizujący wpływ losowości). Chyba ja bym ograniczył jakoś liczbę sabotazy jakie mozna zagrac na jednego gracza bo takie bashowanie leadera może się stać w niektórych grupach graczy bardzo frustrujące.

Poza tym naprawdę bardzo ciekawa pozycja. Trzymam kciuki za wydanie!
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Dziękuję pięknie za miłe słowa! Za tydzień przyniosę opcjonalne misje oraz przedstawię pewną łatkę na wymienione mankamenty, tak więc jeszcze będzie okazja pograć ;) Jak wspomniałem, rozgrywki różnią się między sobą - może więc wyjdzie jeszcze jakiś brzydki bug.

W Migawkach bolało mnie to, że rzadko dociąga się karty. Gra działa, ale od momentu zakończenia rundy w ogóle nie obchodzi mnie to, co się dzieje - bo i tak już nie dobiorę żadnych kart z planszy przed swoim kolejnym ruchem (to sprawia też, że ostatnia runda jest "pusta"). Sytuacja na planszy może interesować gracza tylko pod kątem nowej karty specjalnej (swoją drogą świetnej), albo gdy brakuje mu kart i wie, że w następnym ruchu będzie pracował. Z kolei zastanawianie się nad kartami na planszy następuje pod koniec rundy, gdy trzeba dobrać coś nowego, więc i tak może nastąpić paraliż decyzyjny.
Spoiler:
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Spotkanie rzeczywiście ciekawe i udane, choć przychodząc dopiero na 18 myślałem, że będę tylko widzem :) a doszło jeszcze kilka osób i było fajnie. W sumie — 8 osób. Skończyliśmy tuż przed zamknięciem interesu ;)
sipio pisze:Co do dat a propo imprezy na Solcu to tak
12-13 to imprezy we Wrocławiu i Lublinie,
19-20 na Solcu już jest jakaś impreza zaplanowana
25-26 to pierwszy termin
Zadzwonił do mnie Martin z Solca i ustaliłem z nim, że impreza powinna być pierwszym możliwym terminie.

Filip, dasz radę wybrać się ze mną na krótkie spotkanie we wtorek? Ktoś jeszcze chciałby na chwilkę dołączyć? (szczegóły na boku już sobie poza forum omówimy).
Karol Madaj pisze:Antywirus jest już dobry, bo człowiek, który się nie skupia na grze, przegrywa z kretesem :)
Bardzo chcę zagrać w aktualną wersję na następnym spotkaniu. Nic raczej nie będę męczył swojego, Smoka przyniosę, ale nie wiem, czy za tydzień, czy za dwa, a poza tym to (jeśli już) zajmuje kwadrans. Jednak Norton coś w sobie ma, że ma się ochotę dalej go pomęczyć ;) Co do rady Filipa — doskonalenie gry nie powinno przeszkadzać w poszukiwaniach. To i tak zajmie trochę czasu.
Karol Madaj pisze:Moje biedne Letnisko było męczone przy sąsiednim stoliku przez bandę bezlitosnych optymalizatorów. :wink: Niestety przecholowałem ze wzmacnianiem strategii czerwonej, co doprowadziło do pączkowania drewniaków, rozbicia banku i zepsucia gry. Cofnę się do ostatniego prototypu i spróbuję jeszcze raz :)
Od wódki rozum krótki — metoda na pijanych studentów podpada pod ustawę o trzeźwości ;) wczoraj znowu przydałaby się pieczątka zepsute. Chociaż nowe (dla mnie) opcje kupowania były ok (1 ludzik i płacę, 2 ludziki za darmo, 2 ludziki na zajętym polu i płacę). Brakuje mi, żeby móc coś robić z borem lasem.
Karol Madaj pisze:Migawki z dodatkowymi kartami celów i ekstra kartami "+2" działają świetnie, choć to co mi się od początku nie podobało czyli długi czas bezczynnego oczekiwania na ruch, już chyba się zakorzeniło na dobre.
Chciałby kiedyś zagrać na dwóch graczy.
Masz to jak w banku — gra działa bardzo dobrze na 2 osoby.

Za wszystkie pochwały bardzo dziękuję! bardzo mnie one cieszą, bo ciężka praca zaczyna się opłacać :D A co do rad i uwag:
Spoiler:
Enyłej, super było, raz jeszcze dziękuję Wam za uwagi, wszystko rozważę, dzięki też pomoc, przybycie, do zobaczenia!
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

:oops: Mała prywata :oops:
Czy ktoś będzie może w Chwili i mógby wziąć Kahunę od @jerrymagu i przynieść mi w środę?
Będę zobowiązany :roll:
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Ja nie bywam...

Natomiast zastanowiłem się nad Waszymi uwagami co do M.:
Spoiler:
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

A może wymieniać jedną kartę zamiast dobierania? Twoje obliczenia pokazują, że dobieranie jednak ruinuje balans i nie trzeba grać, żeby się o tym przekonać.
Nie wiem czy jest sens kombinować, gdy to zdaje się jest tylko drobna przypadłość gry 4 osobowej. Nie każda gra musi tak samo płynnie działać w każdym wariancie. :)
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Argumentacja przyjęta - propozycja stosików to było wielkie MOŻE ;)
Wymienianie karty chyba nie jest konieczne - i tak od drugiej tury ma się w ręku raczej same przydatne karty, a nieprzydatne się wykorzystuje jako opłatę, więc wymiana tylko spowalniałaby grę.
Pomyśl jednak nad problemem ostatniej rundy, którą rozgrywa się praktycznie rundę wcześniej (jeśli gracz się nie zagapi) - praktycznie nic poza kartą specjalną nie jest już w stanie na nią wpłynąć.
Tak sobie też myślę, że ta nowa karta specjalna mogłaby również mieć alternatywne zastosowanie, jak Śnieżka - np. pozwalać raz wykonać "skok w bok" (wbrew przyjętej numeracji).
I jeszcze ostatnia uwaga - jeśli na 2 graczy stosuje się połowę talii, to możesz przynieść na następne spotkanie 2 plansze i zaprząc do pracy dwa teamy ;) Nawet jeżeli karty 3+ i 4+ nie stanowią talii symetrycznej wobec 2+, to chyba nadadzą się do samego testowania reguł i szkieletu gry?
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Jan Madejski pisze:Argumentacja przyjęta - propozycja stosików to było wielkie MOŻE ;) (ciach) I jeszcze ostatnia uwaga - jeśli na 2 graczy stosuje się połowę talii, to możesz przynieść na następne spotkanie 2 plansze i zaprząc do pracy dwa teamy ;) Nawet jeżeli karty 3+ i 4+ nie stanowią talii symetrycznej wobec 2+, to chyba nadadzą się do samego testowania reguł i szkieletu gry?
Przepraszam, że trochę marudnie odpisałem na uwagi, robiłem to w pośpiechu, a to negatywnie wpływa na lekkość mojej wypowiedzi :) w ogóle to bardzo Wam za nie dziękuję, ale chyba już nie mam ochoty zmieniać systemu po raz trzeci :) natomiast problem ostatniej tury czeka na fajne objawienie :)

Była kiedyś karta do skoku w bok, ale jakoś nie była specjalnie chwalona i wypadła. A co do testów na 2 os. — można, można… OK, więc będziecie męczeni dalej :D (zresztą, będzie nowy prototyp).

A, no i można mieć być może trochę lepszą rękę startową od 1 ruchu, bo chyba da się ją draftować — mam kompletny schemat w notatkach, jakby to można było zrobić, ale nigdy nie testowałem, bo uznałem, że to lekka gra. Ale są tacy, co byliby tym rozwiązaniem zachwyceni (to jest taka zasada z katerogrii "wrzuć na bgg" ;) )
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
ODPOWIEDZ