Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
SebasTTan
Posty: 151
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:19
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 2 times

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: SebasTTan »

No i się skończyło.
Dzisiaj bardzo delikatnie bo tylko pięć tytuły.
Upewniłem się że jeden chcę na pewno (NA CHWAŁĘ RZYMU), jeden możliwe że kupię (DIXIT),
w posiadanie jednego nie wejdę ale bardzo chcę zagrać jeszcze nie raz (BATTLESTAR GALACTICA).
No i jeszcze przed chmarą dzieci udało się zaliczyć PitchCar oraz Czarne Historie.

No i najważniejsze udało się dzisiaj kupić DRAKO :D :D
Moje kolekcjonerskie imperium.
---
Pozdrawiam
SebasTTan
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: Browarion »

Dziękuję za całą imprezę - drodzy organizatorzy, chapeau bas!!
Pomimo wyjątkowo krótkich terminów udało Wam sie zrobić coś na skalę, o której nie marzyłem w najśmielszych.
Tym bardziej ogromne gratulacje składam, i podziękowania!!

Wszystkim z którymi spotkałem się, na krócej czy dłużej, serdecznie dziękuję. Oby do zobaczenia już WKRÓTCE!
I jeszcze raz serdeczne gratulacje składam Wojtkowi, który zwyciężył w turnieju Świata Dysku: Ankh-Morpork.
Naprawdę finał był ogromnie wyrównany, i jest czego gratulować :)!!


do zobaczenia na spotkaniach, konwentach i przy wszelkich innych okazjach
8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
AgaMi
Posty: 19
Rejestracja: 13 lis 2011, 20:20
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: AgaMi »

ogromnie dziękuję wszystkim za 2 bardzo udane dni :)
grałam w to samo co SebasTTan :)
i mam nadzieję spotkać się ze współgraczami lub choć częścią ponownie,
a na razie do zobaczenia.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: skanna »

Oficjalnie wpisanych na listę mieliśmy 666 osób :) Ale jak wiadomo, wczoraj sporo ludzi wchodząc od strony bufetu ominęło akredytację, tak więc szacujemy liczbę uczestników na jakieś 700 osób plus organizatorzy.
Biorąc pod uwagę, że z różnych względów wszystko organizowaliśmy w tempie błyskawicznym, wydaje mi się, że wyszło nie najgorzej :).
Wszystkie uwagi - i te miłe i te krytyczne - mile widziane, żebyśmy mogli wyciągnąć wnioski na przyszłość :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
AgaMi
Posty: 19
Rejestracja: 13 lis 2011, 20:20
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: AgaMi »

wilku5 pisze: i krótka, oglądowa (niedokończona z powodu wymarszu na pociąg)
w Civilizację Sida Meier'a.
faktycznie, na szczęście dało się wyciągnąć wnioski z tych kilku tur które udało nam się rozegrać, więc dzięki
wilku5 pisze: I mimo że się pochorowałam, na pewno odwiedzę Was w przyszłym roku ;)
to się na pewno spotkamy :wink:
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: berni »

skanna pisze:Wszystkie uwagi - i te miłe i te krytyczne - mile widziane, żebyśmy mogli wyciągnąć wnioski na przyszłość :)
Bardzo mi się podobało i był to jak na razie najlepszy konwent, na którym byłem (choć niewiele było ich wcześniej - ot Gratislavia na wiosnę i Pionek w czerwcu).
Mam natomiast 3 uwagi krytyczne, które i tak nie umniejszają Waszej pracy i samemu konwentowi:
1. Miejsce poprzedniej "dużej" Gratislavii, na Uni Przyrodniczym (?) wydaje się być lepsze z uwagi na jedną salę. Podział na salki był cokolwiek niewygodny, ciężko się odnaleźć z innymi graczami.
2. Wypożyczalnia mogła być jedna, żeby za danym tytułem nie trzeba było latać po wszystkich salach. Jakakolwiek zmiana stolika była przez dłuższy czas niemożliwa z powodu dużego obłożenia uczestnikami.
3. Termin. Długi weekend to nie najlepszy czas na taki konwent. Jednak w takim szczególnym czasie rodziny myślą raczej o wyjeździe za miasto niż pozostaniu we Wrocławiu. Wiem o kilku osobach, które z tego powodu przyjść nie mogły. Regularny weekend byłby chyba lepszym rozwiązaniem, więc jeśli planujecie coś na wiosnę, to proszę nie ostatni weekend kwietnia ;-)

Poza tym jeszcze raz powtarzam, że było super, a te powyższe to raczej takie drobne uwagi niż zgłoszenie rażących błędów.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: donmakaron »

Ja miałem wrażenie, że w gigantycznym hallu i na trzech poziomach UP nie można było nikogo znaleźć ;) Chociaż osobiście też jestem za Przyrodniczym, ale to tylko kwestie wrażeniowe. Wydaje mi się też, że tym razem było trochę mniej stołów, ciągle ktoś szukał miejsca do grania.
Bardzo mi miło, że uczestnicy tak ciepło odnosili się do niebieskich koszulek, a nie traktowali nas tylko jako głośnomówiącej instrukcji ;) Dzięki temu my bawiliśmy się równie dobrze jak Wy :)
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: vaski »

berni pisze: 3. Termin. Długi weekend to nie najlepszy czas na taki konwent. Jednak w takim szczególnym czasie rodziny myślą raczej o wyjeździe za miasto niż pozostaniu we Wrocławiu. Wiem o kilku osobach, które z tego powodu przyjść nie mogły. Regularny weekend byłby chyba lepszym rozwiązaniem, więc jeśli planujecie coś na wiosnę, to proszę nie ostatni weekend kwietnia ;-)
Popieram
Awatar użytkownika
Sandking
Posty: 265
Rejestracja: 12 maja 2010, 11:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: Sandking »

Ja niestety tylko w sobotę byłem i jak zawsze impreza świetna, ale niestety - podział na salę był jak dla mnie dość mierny. O ile się nie zaklepało jednego stolika, przy którym się siedziało do upadłego, to można było się obijać od sali do sali szukając czegokolwiek :] No i przydałaby się jakaś rozpiska tytułów. Co prawda zawsze był element zaskoczenia co można w każdej sali znaleźć, ale ciężko ogarnąć gdzie co się trafi. Tak czy inaczej imprezka jak zawsze fajna. Dwie ciekawsze rzeczy, na jakie trafiłem to Mord im Arosa i The Stars are Right! Czekam na edycję wiosenną.

p.s.

A, i wydawało mi się, że UP miał problem z wentylacją, jednak w tych małych salkach pomimo uchylonych okien też czasami coś się kisiło.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: Browarion »

Sandking pisze:...No i przydałaby się jakaś rozpiska tytułów. Co prawda zawsze był element zaskoczenia co można w każdej sali znaleźć, ale ciężko ogarnąć gdzie co się trafi.
:mrgreen: :lol: :mrgreen:

Bo trzeba docenić kolejny innowacyjny pomysł rodem z teleturniejów "we got you"!
:twisted:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
wilku5
Posty: 161
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:35
Lokalizacja: juz Wrocław / czasem okolice Poznania

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: wilku5 »

Poza tym - przenoszenie gier między salami lub wynoszenie ich "gdzieś wyżej" / do stołówki na rozegranie
partii skutkowało tym, że kilku pozycji nie dorwałam (nawet nie mogłam się przyjrzeć rozgrywanej partii :P).
A szkoda, bo zależało mi na tym.
Może trzeba było po prostu mniej gier na salę przypisać? ;) Albo faktycznie jakieś rozpiski co jest gdzie (wyniesione) ;)
Jestem kobietą!
----------------------------------------------------
mail: wilkruk5@gmail.com
Awatar użytkownika
SebasTTan
Posty: 151
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:19
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 2 times

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: SebasTTan »

Rozpiska rozpiską. Ale ja bym jeszcze był miło zaskoczony gdyby na takiej liście
obok tytułu widniała osoba która zna grę najlepiej i jest w stanie ją dobrze wytłumaczyć.
Tak jak miało to miejsce np. przy Świecie Dysku oraz przy Battlestar Galactica.

A sama przyznasz wilku5 że CYWILIZACJA (SIDA MEIERA) nie przypadła nam do gustu z całkiem innego powodu.
Tak samo jak na początek porwaliśmy się na CYWILIZACJA: POPRZEZ WIEKI której zupełnie nie miał
nam kto wytłumaczyć.

A tak patrzę na listę chcę grać w to więc szukam tej osoby
Moje kolekcjonerskie imperium.
---
Pozdrawiam
SebasTTan
Awatar użytkownika
wilku5
Posty: 161
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:35
Lokalizacja: juz Wrocław / czasem okolice Poznania

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: wilku5 »

SebasTTan pisze: A sama przyznasz wilku5 że CYWILIZACJA (SIDA MEIERA) nie przypadła nam do gustu z całkiem innego powodu.
To prawda, czasem ciężko żeby gra się podobała, skoro tłumaczący zasady trochę je gmatwa ;) ...lub zajmuje się 2 grami na raz (nie najpierw jedną, potem drugą - tylko w czasie tłumaczenia odwraca się i debatuje na temat "Wysokiego napięcia")...
SebasTTan pisze:A tak patrzę na listę chcę grać w to więc szukam tej osoby
Też jakieś rozwiazanie.

Mnie np bardzo podobał się sposób tłumaczenia zasad przez pewną osobę (nie znam niestety jej imienia ani nicku), która stała za mną i tłumaczyła (koło 16 w sali 605) dzieciom i jednemu (bodajże) dorosłemu "Świat Dysku" - urodzony tłumacz :D (tak jednym uchem podsłuchałam trochę :P).
I kolega tłumaczący nam "7 Cudów" ;)
Jestem kobietą!
----------------------------------------------------
mail: wilkruk5@gmail.com
Awatar użytkownika
AgaMi
Posty: 19
Rejestracja: 13 lis 2011, 20:20
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: AgaMi »

wilku5 pisze:I kolega tłumaczący nam "7 Cudów" ;)
Popieram :) tym bardziej że był tak miły i nas wszystkich w punktach podliczył ;)
wielu niebieskim koszulkom bardzo dziękuję za cierpliwość tłumaczenie a nawet miłe i zabawne rozgrywki
kilka osób nawet spamiętałam
więc dziękuję Karoli (choć nie miała niebieskiej koszulki :wink: ) za Pandemic, wspomnianą rozgrywkę w 7 cudów (sobota) i podłączenie się do Dixita którego tłumaczyła nam Eugenia (niedziela), której należą się dodatkowe ukłony za zaangażowanie (zaglądała do nas przy BSG i jej luźne uwagi zmotywowały nas do agresywniejszego zagrywania kartami). Macike cierpliwie przesiedział z nami (na koniec soboty) nad rozgrywką Drako i K2 dzięki czemu okazało się, że ktoś SebasTTanowi źle wytłumaczył zasady, więc roboty wyszło z tłumaczeniem odrobinkę więcej :)
a szczególne dzięki dla Artura (Tigal?) który siedział nad nami i tłumaczył BSG (cała rozgrywka zajęła nam z tłumaczeniem ze 3 h? więc niedziela stała się krótka acz treściwa) i nie przeszkadzało mu że ma do czynienia z totalnymi laikami którzy nie widzieli ani 1 odcinka serialu :mrgreen:

i też uważam że pan od Świata Dysku był rewelacyjny ale nie jestem w stanie sobie przypomnieć nicku/imienia :), tak jak przesympatycznego chłopaka co wytłumaczył nam prawie pod koniec niedzieli jak gra się Na Chwałę Rzymu.

Dzięki też wszystkim innym niebieskim koszulkom, nie miałam okazji pogadać ze wszystkimi ale wasze cenne uwagi były pomocne.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: skanna »

AgaMi pisze: i też uważam że pan od Świata Dysku był rewelacyjny ale nie jestem w stanie sobie przypomnieć nicku/imienia :),
Browarionie, pora umierać, jeśli to o Tobie młodzież pisze "pan" :) Ty pierwszy, a ja zaraz za Tobą :lol: :lol: :lol:

AgaMi pisze: tak jak przesympatycznego chłopaka co wytłumaczył nam prawie pod koniec niedzieli jak gra się Na Chwałę Rzymu.
Jak w okularach, to był tomoe(Piotr), tak podejrzewam, bo w niedzielne popołudnie sama osobiście łowiłam kogoś, kto to zna :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
AgaMi
Posty: 19
Rejestracja: 13 lis 2011, 20:20
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: AgaMi »

kolega od świata dysku miał brodę :)

a kolega od Na chwałę Rzymu dłuugie włosy

a pan to tak jakoś mi się powtórzyło za Wilku5 ;P
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: skanna »

AgaMi pisze:kolega od świata dysku miał brodę :)
Browarion, jak żywy :)
a kolega od Na chwałę Rzymu dłuugie włosy
Aaaa, to prawie trafiłam - też Piotr, ino inny, Malakis.
a pan to tak jakoś mi się powtórzyło za Wilku5 ;P
A ja się Wilku potajemnie przyjrzałam i nie widzę powodów, żeby poczuwała się do mówienia o Browarionie "pan" :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: Browarion »

skanna pisze:... i nie widzę powodów, żeby poczuwała się do mówienia o Browarionie "pan" :)
O to to.
Dokładnie nie ma potrzeby.

To że mam brodę, i parę latek na karku ;), jeszcze nie powoduje, żeby mnie tam na konwentach planszówkowych wytykać :P ;) - Michał bądź Browarion wystarczy


Bardzo się cieszę, i dziękuję, że moje tłumaczenie się przydawało i jest odbierane pozytywnie.
Staram się od lat uczyć jak dobrze tłumaczyć, i choć jeszcze trochę brakuje mi do WC czy Ja_n'a, to myśle, że w grach które dobrze znam (ale nie np. w GOA (inside joke)) już dobiłem do poziomu Pancha z najlepszych lat :mrgreen:


Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam 8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
wilku5
Posty: 161
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:35
Lokalizacja: juz Wrocław / czasem okolice Poznania

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: wilku5 »

skanna pisze:
AgaMi pisze: a pan to tak jakoś mi się powtórzyło za Wilku5 ;P
A ja się Wilku potajemnie przyjrzałam i nie widzę powodów, żeby poczuwała się do mówienia o Browarionie "pan" :)
A ja Tobie :D bo mi Twój nick utkwił w pamięci ;)
Co do Browariona - jakoś tak ten pan mi spod palców wyszedł :P
Browarion pisze: O to to.
Dokładnie nie ma potrzeby.

To że mam brodę, i parę latek na karku ;), jeszcze nie powoduje, żeby mnie tam na konwentach planszówkowych wytykać :P ;) - Michał bądź Browarion wystarczy
Ok, będę pamiętać ;)
I jeszcze raz dziękuję wszystkim - współgraczom, tłumaczącym oraz tym, którzy znosili mnie za plecami :P ;)
Ostatnio zmieniony 14 lis 2011, 22:56 przez wilku5, łącznie zmieniany 2 razy.
Jestem kobietą!
----------------------------------------------------
mail: wilkruk5@gmail.com
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: sheva »

Bo tłumaczenie to jest niestety bardzo trudna sztuka która niestety niećwiczona szybko zanika... ja bym chętnie do WC się na jakieś warsztaty tłumaczenia zasad zapisał!
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: GoldenDragon »

wilku5 pisze:To prawda, czasem ciężko żeby gra się podobała, skoro tłumaczący zasady trochę je gmatwa ;) ...lub zajmuje się 2 grami na raz (nie najpierw jedną, potem drugą - tylko w czasie tłumaczenia odwraca się i debatuje na temat "Wysokiego napięcia")...
Czasem wystarczy się ruszyć i otworzyć instrukcję, a nie narzekać, że na darmowej imprezie wolontariusz nie wykuł zasad na blachę...
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: donmakaron »

O zagmatwanych instrukcjach jest osobny temat ;)
AgaMi pisze: Popieram :) tym bardziej że był tak miły i nas wszystkich w punktach podliczył ;)
(...)
więc dziękuję Karoli (choć nie miała niebieskiej koszulki :wink: ) za Pandemic, wspomnianą rozgrywkę w 7 cudów (sobota) i podłączenie się do Dixita
W imieniu swoim i Karoli dziękuję za wzmiankę o nas :)
Awatar użytkownika
SebasTTan
Posty: 151
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:19
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 2 times

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: SebasTTan »

sheva pisze:Farmer jakiś mały pojedynek
I jak odbył się turniej czy nie bo akurat w tych godzinach jakoś nie biegałem między salami.
sheva pisze:najlepszych lig planszówkowych w Polsce ? :twisted:
yyy a na jakiej podstawie tak uważasz :D
Moje kolekcjonerskie imperium.
---
Pozdrawiam
SebasTTan
Awatar użytkownika
wilku5
Posty: 161
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:35
Lokalizacja: juz Wrocław / czasem okolice Poznania

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: wilku5 »

GoldenDragon pisze:
wilku5 pisze:To prawda, czasem ciężko żeby gra się podobała, skoro tłumaczący zasady trochę je gmatwa ;) ...lub zajmuje się 2 grami na raz (nie najpierw jedną, potem drugą - tylko w czasie tłumaczenia odwraca się i debatuje na temat "Wysokiego napięcia")...
Czasem wystarczy się ruszyć i otworzyć instrukcję, a nie narzekać, że na darmowej imprezie wolontariusz nie wykuł zasad na blachę...
Czasem wystarczy się zastanowić, co piszący miał na myśli, a nie... :)
Nie powiedziałam, że nie wykuł zasad na blachę, tylko że nie umiał przekazać pewnych rzeczy, a na dodatek odniosłam wrażenie, że robił to dość chaotycznie. A na dodatek zajmował się na raz dwoma rzeczami (przy czym 2 rzecz to nie tłumaczenie zasad innym, tylko rozmowa czy dana gra
jest lepsza czy nie). Tyle. (i oczywiście, masz rację, mając jakieś 2 godziny, zabiorę się za instrukcję licząc że ją ogarnę w 30 min :) )

Donmakaron - dzięki :D
Agata - w czasie rozgrywki Twoja znajomość zasad była pomocna, miło się grało ;)
..... szkoda tylko, że nie przyszłam wcześniej i nie załapałam się na Pandemica ;)
Jestem kobietą!
----------------------------------------------------
mail: wilkruk5@gmail.com
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Gratislavia VIII (12–13 listopada 2011)

Post autor: skanna »

wilku5 pisze: Nie powiedziałam, że nie wykuł zasad na blachę, tylko że nie umiał przekazać pewnych rzeczy, a na dodatek odniosłam wrażenie, że robił to dość chaotycznie.
Musiałabyś usłyszeć, jak tłumaczyłam Qwirkle, które znam całkiem dobrze a zasad mają na 2 minuty tłumaczenia - najpierw się zawiesiłam, później zgłupiałam a następnie z ulgą zrzuciłam tłumaczenie na Dominikę. Normalnie kretynka :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
ODPOWIEDZ