carrom

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rand
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 120 times
Been thanked: 88 times

Re: carrom

Post autor: rand »

Odkopie trochę temat bo mam pare pytań. Ostatnio zaciekawił mnie ten mało popularny sport, a wszystko za sprawą Eurosportu i transmisji z jakiś mistrzostw. Zawsze marzyłem by mieć bilard w domu, teraz w sumie mogę mieć coś chociaż troszkę podobnego :-P

1) Czy do tego stołu można kupić jakieś nogi czy coś?? Albo czy jak go położe na stoliku (okrągłym) to nie będzie się po nim ślizgał?? Znaczy czy ciężar jest wystarczajacy by plansza do Carrom nie przesuwał się po stole leżącym pod nią.

2) jak to jest z tym proszkiem, czy potrzebny jest tylko oryginalny proszek, czy może już wynaleźli jakiś tani substytut, bo jak widziałem 18 zł za 16 gr to dość szybko się wykorzystuje :P

3) czy koś wie gdzie można w Gdańsku spróbować zagrać w Carrom??

Bym był wdzięczny za pomoc :-)
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: carrom

Post autor: folko »

rand pisze:Odkopie trochę temat bo mam pare pytań. Ostatnio zaciekawił mnie ten mało popularny sport, a wszystko za sprawą Eurosportu i transmisji z jakiś mistrzostw. Zawsze marzyłem by mieć bilard w domu, teraz w sumie mogę mieć coś chociaż troszkę podobnego :-P
I wcale nie gorszego. Też zawsze chciałem mieć bilard, teraz mam carrom i jestem bardzo zadowolony :-)
rand pisze:1) Czy do tego stołu można kupić jakieś nogi czy coś?? Albo czy jak go położe na stoliku (okrągłym) to nie będzie się po nim ślizgał?? Znaczy czy ciężar jest wystarczajacy by plansza do Carrom nie przesuwał się po stole leżącym pod nią.
Można kupić nogi - rozkładane, lekkie, proste do transportu. Ja na razie kładę na stolik - nic się nie przesuwa, jest ok.
rand pisze:2) jak to jest z tym proszkiem, czy potrzebny jest tylko oryginalny proszek, czy może już wynaleźli jakiś tani substytut, bo jak widziałem 18 zł za 16 gr to dość szybko się wykorzystuje :P
Używam oryginalnego, aż tak bardzo go nie ubywa. Kiedyś bawiłem się mąką ziemniaczaną, jest gorsza, ale od biedy...
rand pisze:3) czy koś wie gdzie można w Gdańsku spróbować zagrać w Carrom??

Bym był wdzięczny za pomoc :-)
A tego nie wiem. Wiem za to gdzie można zagrać w Wodzisławiu Śląskim ;-)
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: carrom

Post autor: bazyn »

rand pisze: 2) jak to jest z tym proszkiem, czy potrzebny jest tylko oryginalny proszek, czy może już wynaleźli jakiś tani substytut, bo jak widziałem 18 zł za 16 gr to dość szybko się wykorzystuje :P
Uwierz mi, nie wykorzystuje się tak szybko :) Tego proszku sypie się bardzo niewiele i jedno posypanie starcza na długi czas (zdecydowanie ponad 10 rozbić). Ja kupiłem go gdzieś w lutym, połowę przesypałęm bratu, gram dosyć regularnie a myślę, że mi starczy przynajmniej do wakacji.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: carrom

Post autor: Qlaqs »

Poruszę temat:

- Mam stół Herkulesa lakierowany - jaki proszek by się najlepiej sprawdzał ... od biedy gram na ziemniaczanej ale to nie jest taki efekt jak proszek ... [przynajmniej tak mi się wydaje bo z 2 i pół striker tylko pokonuje długości stołu]

- Gdzie można dostać w polsce lub europie Surco "Ball Striker" czyli strikery robine z kul bilardowych a nie z ivory :).
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: carrom

Post autor: dasilwa »

Na Herkulesa (też mam Herkulesa) najlepszy jest chyba kwas borowy. Niestety tak zwany proszek Klemy nie daje takiego dobrego efektu jak na Surco czy Precise.
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: carrom

Post autor: Qlaqs »

dasilwa pisze:Na Herkulesa (też mam Herkulesa) najlepszy jest chyba kwas borowy. Niestety tak zwany proszek Klemy nie daje takiego dobrego efektu jak na Surco czy Precise.
Hmmm ... a ten z planszomani ?? Gdzie kupujesz kwas borowy ??
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: carrom

Post autor: dasilwa »

Mi się już skończył, ale nie grałem dawno na swoim stole więc nie kupuje, bo mam stół Precise w pracy :D
Może w aptece można dostać?
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: carrom

Post autor: Qlaqs »

Odkopuję temat.

Czy można dostać jeszcze gdzieś w Polsce stoły Precise ?
I czy można gdzieś nogi dokupić ?

Zbliża się gwiazdka więc można pomyśleć...
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: carrom

Post autor: folko »

Nogi mnie by też interesowały...
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: carrom

Post autor: Qlaqs »

folko pisze:Nogi mnie by też interesowały...
Już za długo zwlekałem z zakupem ... wkurza mnie ciągłe kładzenie stołu na czymś ...
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: carrom

Post autor: Qlaqs »

Witam. Stojak posiada regulacje zarówno do podłoża jak i do blatu stołu więc każda plansze można wyregulować na każdym podłożu. Plansze mamy dostępne w komplecie (wszystkie modele). Ceny znajdują się na stronie w zakładce sprzęt. W razie czego proszę o kontakt.
Kuba
Taką otrzymałem odpowiedź od Kuby.
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: carrom

Post autor: schizofretka »

Gdzie w Warszawie można zagrać? Nie lubię bilarda, ale lubię cymbergaja, więc może mi podejść.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: carrom

Post autor: ja_n »

Kiedyś w Graalu w Blue City był zawsze stół do carroma i można było sobie zagrać. Nie wiem czy dalej tam stoi.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: carrom

Post autor: dasilwa »

Co poniedziałek w Wave Hunters ul. Jasna 1 (samo centrum Warszawy) po godzinie 20 można zagrać w Carrom. W tej chwili przychodzi minimum 8 osób czasem więcej. Można tam pograć z amatorami jak i osobami o większym doświadczeniu. Zapraszam serdecznie każdego chętnego.
Link do informacji ze strony carrom.com.pl http://www.carrom.com.pl/index.php?opti ... atest-news

W każdej chwili można zagrać w Blue City w Graalu. Stół stoi na stałe, a obsługa sklepu jest w stanie wprowadzić w tajniki gry. Co prawda nie ma tam już takiego zapaleńca do gry jak ja ale jest z kim zagrać.
Już niedługo także na stałe powinien pojawić się stół do Carroma w Graalu na Wilanowie na ul. Sarmackiej 22
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: carrom

Post autor: maciejo »

Mam pytanko co do zasad gry.
Kupiłem używanego Carroma i nie mam do niego instrukcji.
Znalazłem troche na necie ale jednej rzeczy nie wiem.Czy można uderzyć pion przeciwnika jako pierwszy (rozmyślnie) :?:
Z góry dzięki za odpowiedź :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: carrom

Post autor: Qlaqs »

maciejo pisze:Mam pytanko co do zasad gry.
Kupiłem używanego Carroma i nie mam do niego instrukcji.
Znalazłem troche na necie ale jednej rzeczy nie wiem.Czy można uderzyć pion przeciwnika jako pierwszy (rozmyślnie) :?:
Z góry dzięki za odpowiedź :wink:
Witam.
Widze ze dolaczyles do Carromowcow.
Co do pytania:
tak , mozna tak zagrac, mozna tez wybijac krazki przeciwnika bezczebelnie spod luz.

Najlepiej naucz sie zagran kombinowanych, czyli wbijania swoich krazkow innymi swoimi lub krazkami przeciwnika.

To zacna gra.
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: carrom

Post autor: maciejo »

Qlaqs pisze:
maciejo pisze:Mam pytanko co do zasad gry.
Kupiłem używanego Carroma i nie mam do niego instrukcji.
Znalazłem troche na necie ale jednej rzeczy nie wiem.Czy można uderzyć pion przeciwnika jako pierwszy (rozmyślnie) :?:
Z góry dzięki za odpowiedź :wink:
Witam.
Widze ze dolaczyles do Carromowcow.
Co do pytania:
tak , mozna tak zagrac, mozna tez wybijac krazki przeciwnika bezczebelnie spod luz.

Najlepiej naucz sie zagran kombinowanych, czyli wbijania swoich krazkow innymi swoimi lub krazkami przeciwnika.

To zacna gra.
Oj zacna zacna.Moje dzieciaki oszalały na punkcie tej gry-ja też.Wsysło nas :lol:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: carrom

Post autor: maciejo »

Chciałbym dorobić nogi do mojego egzemplarza.Wiecie może jak wysoko powinien stać Carrom :?:
I mam jeszcze pytanko o ten proszek do posypyywania stołu.Tak jak wspomniałem kupiłem używany egzemplarz (nie wiem ile ma lat) i dostałem całe pudełeczko owego proszku.Po kilku partiach robią się z niego takie jakby "grudki" (nie wygłąda już jak mąka :D ).Czy to normalne czy mój proszek najlepsze czasy ma już za sobą :?:
:wink:
Aha i jakią technike "pstrykania" uważacie za najbardziej efektywną :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: carrom

Post autor: dasilwa »

Maciejo, jaką masz planszę? Jaki proszek? Na herkulesach lepiej działa kwas borowy, na pozostałych lepiej proszek który jest bardziej zmielony (nie wiem jak się nazywa). Technika pstrykania najlepsza jest taka, którą tobie wygodnie pstrykać. Jednak niektóre techniki są wystarczalne do czasu osiągnięcia pewnego poziomu. Ja stosuję technikę taką jak ci panowie http://www.youtube.com/watch?v=Ttb5NXR2 ... re=related
Jak chcesz zobaczyć na żywo to zapraszam do Brzegu na Otwarte Mistrzostwa Polski w Carrom. Zresztą najbliższy EuroCup będzie w Niemczech, więc będziesz miał blisko aby popatrzeć na najlepszych w Europie graczy carrom.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: carrom

Post autor: maciejo »

to jest dokładnie ten model:
http://www.kalaydo.de/kleinanzeigen/bre ... /24976983/
a proszek nie mam pojęcia jak sie nazywa :(
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: carrom

Post autor: dasilwa »

maciejo pisze:to jest dokładnie ten model:
http://www.kalaydo.de/kleinanzeigen/bre ... /24976983/
a proszek nie mam pojęcia jak sie nazywa :(
Hmm, na taki stole nie grałem. Powierzchnia wygląda jak w Herkulesie. Jeśli proszek dostałeś razem ze stołem to pewnie jest ok. A grudki robią się czasem jak proszek trochę wilgoci złapie, jest to raczej normalne. Korzystaj z lampki przykręcanej do stołu ona służy nie tylko do oświetlania ale także pomaga trzymać suchą powierzchnię.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: carrom

Post autor: maciejo »

dasilwa pisze:
maciejo pisze:to jest dokładnie ten model:
http://www.kalaydo.de/kleinanzeigen/bre ... /24976983/
a proszek nie mam pojęcia jak sie nazywa :(
Hmm, na taki stole nie grałem. Powierzchnia wygląda jak w Herkulesie. Jeśli proszek dostałeś razem ze stołem to pewnie jest ok. A grudki robią się czasem jak proszek trochę wilgoci złapie, jest to raczej normalne. Korzystaj z lampki przykręcanej do stołu ona służy nie tylko do oświetlania ale także pomaga trzymać suchą powierzchnię.
Dzięki wypróbuje :wink:Podsusze na karolyferze kilka godzin i zdam relacje :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: carrom

Post autor: Qlaqs »

maciejo pisze:
dasilwa pisze:
maciejo pisze:to jest dokładnie ten model:
http://www.kalaydo.de/kleinanzeigen/bre ... /24976983/
a proszek nie mam pojęcia jak sie nazywa :(
Hmm, na taki stole nie grałem. Powierzchnia wygląda jak w Herkulesie. Jeśli proszek dostałeś razem ze stołem to pewnie jest ok. A grudki robią się czasem jak proszek trochę wilgoci złapie, jest to raczej normalne. Korzystaj z lampki przykręcanej do stołu ona służy nie tylko do oświetlania ale także pomaga trzymać suchą powierzchnię.
Dzięki wypróbuje :wink:Podsusze na karolyferze kilka godzin i zdam relacje :D
Tylko jak z tego korzystac skoro wycofuje nam unia europejska zarowki konwencjonalne. Ledy juz tak nie grzeja ;(.
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: carrom

Post autor: dasilwa »

Zrób sobie zapas :D
broda81
Posty: 102
Rejestracja: 25 lis 2011, 08:48
Lokalizacja: Katowice

Re: carrom

Post autor: broda81 »

Wystarczy że w sklepie elektrycznym poprosisz o żarówki przemysłowe nie do użytku domogeo i dostaniesz zwykłe, czasami też można je kupić jako elektryczna żarówka grzewcza.
ODPOWIEDZ