Pomysł na biznes/klub

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 23 times

Pomysł na biznes/klub

Post autor: nanautzin »

Witam

Ostatnio wpadłem na pomysł, aby stworzyć w moim mieście klub, głównie dla dzieci, chociaż pewnie byłoby chętnych również wielu dorosłych, w którym ludzie mogliby pograć sobie w różnego rodzaju gry planszowe/karciane. Obecnie nie ma żadnego tego typu klubu. Chciałem jednocześnie zrobić z tego pewnego rodzaju biznes. Mianowicie ludzie mogliby się zapisywać i płacić miesięczną opłatę za branie udziału w spotkaniach np. 3 razy w tyg. w godzinach 15 - 20. Oczywiście ja zapewniałbym dostęp do gier i miejsce spotkań.

Co sądzicie o takim pomyśle? Może już gdzieś istnieje coś podobnego? Miasto 120 tysięczne.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Pomysł na biznes/klub

Post autor: Veridiana »

Myślę, żę co prawda z jednej strony ludzie bardziej szanują coś, za co muszą płacić, ale z drugiej - patrząc na frekwencję w naszym klubie i na moich zajęciach w szkole, jako hobby może to okazać się klapą, a co dopiero jako biznes.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Pomysł na biznes/klub

Post autor: Pierzasty »

Przydałby się wariant miesięczny i jednorazowy. Niektórzy mają czas pojawiać się 1-2x w tygodniu, inni chcieliby zagrać od przypadku albo po prostu poszukują towarzystwa lub nowych gier.
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 23 times

Re: Pomysł na biznes/klub

Post autor: nanautzin »

Tak jak napisałem. Szukał bym klientów bardziej wśród dzieci, a dokładniej ich rodziców. Myślę, że Ci byliby skłonni zapłacić powiedzmy 80 zł miesięcznie za zajęcia, na których dzieci mogłyby rozwijać swoją wyobraźnię, odczepić się od komputera, poznawać nowych ludzi i dać im chwilę spokoju ;)
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1463
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Pomysł na biznes/klub

Post autor: virco »

hmm no to na piwie nie zarobisz:P a jak zgromadzisz 12 osobowa grupke dzieci to potrzebujesz conajmniej 3 prowadzacych jak ich oplacisz? nie mowiac o lokalu:P ??

wszystko sie da zrobic.. ale biznesu z tego nie lykniesz.. raczej moze to byc dodatek do innego biznesu..
czyli dla doroslych -> bar/pub/klub z opcja grania zarabiasz glownie na alkocholu ;p
dla dzieci -> przedszkole, swietlica tudziesz zajecia w mdk itp..

powodzenia i daj znac jak ci poszlo :P
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
Awatar użytkownika
klodson
Posty: 100
Rejestracja: 13 lut 2011, 19:19
Lokalizacja: Gorzów / Gdynia

Re: Pomysł na biznes/klub

Post autor: klodson »

Za 80zł to można kupować nową grę co miesiąc. Nikt by na to nie poszedł chyba, że miało by to działać jak jakaś świetlica do opieki nad dziećmi.
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 23 times

Re: Pomysł na biznes/klub

Post autor: nanautzin »

Właśnie byłem ciekaw jak to wygląda z opiekunami. Nie był by to klub tylko dla dzieci w końcu. Mówiąc o dzieciach myślałem też raczej o osobach w wieku 14+, więc nie wiem jak to się ma prawnie :P Pomysł z pubem/barem z grami planszowymi itp. to swoją drogą też mogło by być ciekawe, bo jak sam mówisz zarobek na alkoholu by był również ;)

Do realizacji tego pomysłu bardzo długa droga. Pierw chciałem zasięgnąć opinii ludzi, którzy już trochę w planszówkach/karciankach siedzą.

Pewnie, że można kupić, ale nie zawsze jest z kim grać :) Ja np. mam problem, że moje towarzystwo średnio lubi takie klimaty i przez to wpadłem na pomysł takiego klubu. Byłaby to pewnego rodzaju świetlica, ale próbowałbym ominąć sprawy związane z opiekunami dla dzieci, żeby ograniczyć koszty.
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: Pomysł na biznes/klub

Post autor: sheva »

Uważaj żeby opieka społeczna nie podwyższyła Ci kosztów grzywną... Niestety tu nic nie zdziałasz, opiekun odpowiednio wykwalifikowany musi być!
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Pomysł na biznes/klub

Post autor: costi »

nanautzin pisze:Pewnie, że można kupić, ale nie zawsze jest z kim grać :) Ja np. mam problem, że moje towarzystwo średnio lubi takie klimaty i przez to wpadłem na pomysł takiego klubu. Byłaby to pewnego rodzaju świetlica, ale próbowałbym ominąć sprawy związane z opiekunami dla dzieci, żeby ograniczyć koszty.
To powodzenia, jak chcesz zaczynać biznes od omijania przepisów... protip of the day: rodzice są często bardzo przeczuleni na punkcie swoich pociech i jak tylko zauważą, że coś jest nie halo, to poinformują kuratorium na tyle skutecznie, że kontrolami i karami zrobią Ci z d... jesień średniowiecza. ;)

Jak chcesz wołać 80zł/miesiąc, to bez kwalifikowanego pedagoga nie masz co podchodzić do tematu - nikt Ci na piękne oczy nie uwierzy, że znasz się na wychowywaniu i uczeniu dzieci.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Pomysł na biznes/klub

Post autor: gafik »

A na koniec jakiś "życzliwy" Cię pozwie za <wpisz cokolwiek> i jeszcze w papierach będziesz miał "karany"... Welcome to the jungle...
ODPOWIEDZ