W miarę tania gra

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
zbysheck
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2010, 17:41

W miarę tania gra

Post autor: zbysheck »

Witam.
Szukam czegoś dość taniego, poniżej 100zł do pogrania głównie z koleżanką ale miło by było gdyby można było wciągnąć też więcej osób [jednakowoż niekoniecznie]. Podoba mi się Munchkin i pewnie na niego padnie, ale chciałbym poznać jakieś alternatywy. Podobają mi się karcianki LCG - GoT, Warhammer. Gram też [koleżanka również] w MTG. Najlepiej by było gdyby gra nie była nadmiernie skomplikowana, no i żeby miała koniecznie jakiś fajny klimacik, bo do abstrakcyjnych gier ciężej przekonać kogoś niż do planszówek "z takim ślicznym kotkiem i białym lewkiem". Podoba mi się też Arkham Horror, szczególnie ze względu na kooperacje [lepiej się gra z koleżanką jak nie trzeba jej dawać forów] no i np Magia i Miecz, też bardzo fajny koncept. Ogólnie zatem jestem otwarty na różne rzeczy, głównie chodzi o CENĘ, klimat, grywalność. w tej kolejności.

z góry dzięki.
Awatar użytkownika
lukaszkuch
Posty: 243
Rejestracja: 09 gru 2006, 23:02
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: W miarę tania gra

Post autor: lukaszkuch »

Jeśli cena jest głównym czynnikiem to na dzień dzisiejszy najtaniej wychodzi Arcana. Nie jest jakaś rewelacyjna ale może ci przypasuje
zbysheck
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2010, 17:41

Re: W miarę tania gra

Post autor: zbysheck »

czy to coś w stylu dominiona? bo bardzo mi się podobał, ale jest dość drogi. ile się ceni ta arcana?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: W miarę tania gra

Post autor: Andy »

zbysheck pisze:ile się ceni ta arcana?
http://i-szop.pl/szukaj/1/arcana
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
zbysheck
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2010, 17:41

Re: W miarę tania gra

Post autor: zbysheck »

Dzięki, już znalazłem w rebelu, chyba się przejdę jutro. ale jak ktoś ma inne propozycje to śmiało.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: W miarę tania gra

Post autor: wis »

Poczytaj o Runeage - może spasuje, a może nie.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
zbysheck
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2010, 17:41

Re: W miarę tania gra

Post autor: zbysheck »

niedużo tańsze od dominiona toto
solkan
Posty: 239
Rejestracja: 05 lut 2010, 15:29
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: W miarę tania gra

Post autor: solkan »

Jeśli karcianki, to może Na chwałę Rzymu? Jest tania i ma ładne, komiksowe grafiki na kartach.
zbysheck
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2010, 17:41

Re: W miarę tania gra

Post autor: zbysheck »

niekoniecznie karcianki, w sumie fajnie by było jakby było dużo jakichś fajnych elementów. jesteśmy trochę dzieciaki, bo ona lubi się bawić kostkami a ja bawić się róznymi kartami, pionkami itp. dlatego podobał mi się arkham horror. Grałem jeszcze w wikingów, teoretycznie powinno być spoko, bo tanie i wlaśnie rożnorako-elementowe, ale rozgrywka była taka mało "funowa" - nie było widać kto prowadzi aż do końca praktycznie.
Awatar użytkownika
kajman
Posty: 126
Rejestracja: 19 cze 2011, 15:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: W miarę tania gra

Post autor: kajman »

Ja odradzam Munchkina, jeśli chcecie grać w dwie osoby głównie. Na więcej jest ok.
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: W miarę tania gra

Post autor: bart8111 »

Może Galaxy Trucker? Jeśli chodzi o niską cenę i dużo elementów w pudełku to oba te warunki spełnia, sama gra też całkiem spoko, choć raczej nie jest to gra do częstego grania, raczej raz na jakiś czas, inaczej pewnie się może szybko przejeść.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: W miarę tania gra

Post autor: Pierzasty »

bart8111 pisze:Może Galaxy Trucker? Jeśli chodzi o niską cenę i dużo elementów w pudełku to oba te warunki spełnia, sama gra też całkiem spoko, choć raczej nie jest to gra do częstego grania, raczej raz na jakiś czas, inaczej pewnie się może szybko przejeść.
Ooo, Galaxy Trucker po aktualnych cenach jest świetny.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3652
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: W miarę tania gra

Post autor: gafik »

Człowieku :!: Jak Twoja koleżanka pyka w MtG to niewiele gier jest w stanie to przebić... 8)

Jeśli chcesz więcej "ludziów" wciągnąć to Warhammer LCG odpada. Natomiast GoT jest IMO bardzo długi. Dla 3+ osób Munchkin jest całkiem, ale dla prześmiewców RPG (IMO szkoda kasy, chyba, że ekipa jest w tzw. "temacie" i śmiejecie się do łez z akcji, jakie Munchkin robi... :lol: My się śmiejemy :lol: )

"Fajny klimacik" - sprecyzuj... Space Hulk ma fajny klimacik, ale tam raczej "ślicznym kotkom i białym lewkom" urywają główki... 8)

Rune Age się do MtG nie umywa :!: IMO Dominiono-podobny.

Galaxy Trucker :?: Hmmm... Może :?: IMO gra dla dzieci... No ale za 40 zeta spora gra, tylko czemu ze 120,- zeta tak ostatnio spadła... czy to coś znaczy :?:

Nieskomplikowane, dużo żetonów (pionków), dużo kostek to Stone Age... :roll:
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: W miarę tania gra

Post autor: Pierzasty »

gafik pisze:Człowieku :!: Jak Twoja koleżanka pyka w MtG to niewiele gier jest w stanie to przebić... 8)
Nie doczytałem :shock: człowieku, jak koleżanka gra w MtG to za planszówkę <100 zł weźmie Cię za ostatniego biedaka :) nie te progi :lol:
zbysheck
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2010, 17:41

Re: W miarę tania gra

Post autor: zbysheck »

gafik pisze:Człowieku :!: Jak Twoja koleżanka pyka w MtG to niewiele gier jest w stanie to przebić... 8)
tzn pyka - gra od czasu do czasu bo dla niej to jak "heroesy bez komputera" złożyłem jej jedną talię bo spodobały się jej "wampirki" i ani myśli jej zmieniać. Czasem kupi sobie booster żeby mieć więcej ładnych kart jak np. ta:
Spoiler:
gafik pisze: Jeśli chcesz więcej "ludziów" wciągnąć to Warhammer LCG odpada. Natomiast GoT jest IMO bardzo długi. Dla 3+ osób Munchkin jest całkiem, ale dla prześmiewców RPG (IMO szkoda kasy, chyba, że ekipa jest w tzw. "temacie" i śmiejecie się do łez z akcji, jakie Munchkin robi... :lol: My się śmiejemy :lol: )
no te napisałem jako przykład, bo troszkę za drogie dla mnie jak na razie. munchkin jest dość przystępny, popularny, każdy chwali i podejrzewam ze choć trochę by jej się taki wesoły klimat spodobał. No i wydaje się prosty a ja właśnie szukam czegoś takiego dla wypełnienia czasu bardziej niż wielkiego starcia dwóch mózgów.
gafik pisze: "Fajny klimacik" - sprecyzuj... Space Hulk ma fajny klimacik, ale tam raczej "ślicznym kotkom i białym lewkom" urywają główki... 8)
No myślę że najlepiej jakieś soft fantasy. Żadnej mechaniki, robotów, steampunku, kosmosu itp, bo ona nawet starwarsów nie lubi. Tak jak wyżej pisałem najbardziej w MTG kręcą ją "kotki i wampirki". a jak jakimś cudem gra jakąś inną talią pierwszy raz to marnujemy połowę czasu, bo np po ciągnięciu karty robią jej się takie mangowe oczka i piszczy "ale śliiiczna karta". Lubi Draculę, wiedźmina, GoT, LotRa, Herosy itp.
gafik pisze:Rune Age się do MtG nie umywa :!: IMO Dominiono-podobny.
No ale chciałbym jakąś odskocznię od MTG, szczególnie że naprawdę ciężko mi zbudować talię z którą ona miała by szanse, nawet jeśli używam tylko commonów. Jeśli będę kupował coś takie deckbuildingowe to albo tą arcanę, albo jak bede miał więcej kasy to dominiona już.
gafik pisze:Galaxy Trucker :?: Hmmm... Może :?: IMO gra dla dzieci... No ale za 40 zeta spora gra, tylko czemu ze 120,- zeta tak ostatnio spadła... czy to coś znaczy :?:
kosmos, ble...
gafik pisze:Nieskomplikowane, dużo żetonów (pionków), dużo kostek to Stone Age... :roll:
klimat, ble...
Pierzasty pisze:
gafik pisze:Człowieku :!: Jak Twoja koleżanka pyka w MtG to niewiele gier jest w stanie to przebić... 8)
Nie doczytałem :shock: człowieku, jak koleżanka gra w MtG to za planszówkę <100 zł weźmie Cię za ostatniego biedaka :) nie te progi :lol:
No ale gra na takich słabych kartach i BARDZO casualowo. No i dlatego że są "takie śliczne kosteczki". W sumie jak patrzę teraz jak ją opisuję to wygląda jak takie niedorozwinięte dziecko zafascynowane My Little Pony :P Ale po prostu lubi ładne rzeczy :)

No i tak jak pisałem najpierw najbardziej liczy się cena, najlepiej w okolicach 80zł, potem klimat taki żeby ją wciągnął no i oczywiiście jakaśtam grywalność.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: W miarę tania gra

Post autor: maciejo »

kajman pisze:Ja odradzam Munchkina, jeśli chcecie grać w dwie osoby głównie. Na więcej jest ok.
Zdecydowanie :!: na 2 osoby to lipa.Jest wiele innych lepszych gier 2-osobowych np:Drako :idea:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: W miarę tania gra

Post autor: poooq »

Z ładnych gier to Blue Moon City, w sklepach co prawda nie ma, ale od czasu do czasu pojawia się w dziale "Handel, wymiana - tylko oferty prywatne!" Od 2 do 4 graczy, klimat ilustracji zahacza o MtG.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: W miarę tania gra

Post autor: Karh »

Władca Pierścieni LCG - za 80zł dostaniesz używke bez problemu, sprawdza się i na 2 i na 4 i nawet na 1 gracza. A i ilustracje przepiękne: Czek dys ałt:


http://www.cardgamedb.com/slir/h288/for ... -thoem.jpg
I was born too late
And I'll never be like you
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: W miarę tania gra

Post autor: Senthe »

Drako idealnie wpisze się w wasze wymagania.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: W miarę tania gra

Post autor: 77rpm »

Na Chwałę Rzymu polecam bardzo ! Jedna z moich ulubionych gier, gramy głównie w dwie osoby. Dobrze nam się gra jeszcze w Dominiona i Kamień Gromu - może coś z tego ?
ODPOWIEDZ