Eclipse (Touko Tahkokallio)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: costi »

Wniosek z tego, że pospieszyłem się z zamawianiem w rebelu... cóż, będzie trzeba poważnie pomyśleć nad anulowaniem zamówienia na rzecz konkurencji, dodatek nie wydaje się być wart 30zł.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: surmik »

Będzie jeszcze ciut taniej. Na 99% nie będzie dodtku w żadnym innym sklepie.
Awatar użytkownika
KingOfLute
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2010, 13:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: KingOfLute »

Dodatek, czyli dwa kafelki, warty jest może z 5zł. Cóż, ja też się pospieszyłem i też anuluję zamówienie. Szczerze powiedziawszy, to sądziłem, że skoro Rebel jest wydawcą, to u wydawcy gra będzie najtańsza. Może te 10, czy 15zł bym przebolał, ale 50zł zakrawa na kpinę z klienta.
==============================
Pozdrawiam
solkan
Posty: 239
Rejestracja: 05 lut 2010, 15:29
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: solkan »

surmik pisze:Będzie jeszcze ciut taniej.
Pisząc to, masz na myśli, iż będzie niższa cena w Rebelu, czy też w jeszcze innym sklepie będzie taniej niż za 229zł, co jest obecnie najniższą ceną na rynku?

[ posty dot. ogólnie działania mechanizmów cenowych przerzuciłem do osobnego wątku: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=16810 - Nataniel ]
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: kaimada »

I przesunięta znów data premiery o tydzień :wink:
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: costi »

Słabo... mam nadzieję, że przed świętami będzie.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Nataniel »

Tak, będzie. Dostaliśmy informację, że jutro powinna być w Europie, więc mam nadzieję, że do końca tygodnia u nas.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: mig »

jest 12 grudnia, w Rebelu Eclipse cały czas w przedsprzedaży... Nie wróży to dobrze... :?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
arminger
Posty: 26
Rejestracja: 17 kwie 2009, 11:13

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: arminger »

Widzę, że nie tylko ja sprawdzam co chwilę stronę rebela czy już jest.
Awatar użytkownika
KingOfLute
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2010, 13:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: KingOfLute »

Ciekawe ile nas będą trzymać w niepewności ...

BTW - a propos obsługi klienta. Kiedy użyłem słowa "kpina" podniosł się szum.

Podsumujmy: minął drugi termin, a klient, który już zapłacił, nie wie czy towar będzie, kiedy będzie, gdzie jest, kiedy można się go spodziewać.

Generalnie minimum to wysłanie maila przy zmianie terminu (nie dostałem przy zmianie z 7 na 12-ego) oraz
update strony zgodnie z aktualną wiedzą (z cła, firmy transportowej, cokolwiek).

Oczekiwany poziom obsługi jest oczywiście względny - zależy do czego klient jest przyzwyczajony, jak to wygląda u konkurencji, jakie są zwyczaje w branży. I tu być może jest niegorzej niż w innych sklepach (nie wiem).

Ale jeśli porównać ze standardem dobrego sklepu internetowego w ogóle - to słabiutko ... Zwłaszcza, że ta super obsługa uzasadnia podobno cenę wyższą o 20% ...
==============================
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Nataniel »

Eclipse dzisiaj dotarł, mam nadzieję, że jutro będzie rano przyjęty na magazyn i rozsyłany.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
eyrmin
Posty: 128
Rejestracja: 22 lis 2010, 23:39
Lokalizacja: Kraków/Portsmouth

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: eyrmin »

Wyglada na to ze chyba jednak jutro nie bedzie wyslany, bo wlasnie widzialem ze data premiery na stronie zmienila sie na 14 grudnia :/
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Nataniel »

Tak, będzie wysyłany w środę.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
KingOfLute
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2010, 13:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: KingOfLute »

Alleluja, zmiana statusu. Czyli jest nadzieja :D
==============================
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dragon77
Posty: 219
Rejestracja: 08 wrz 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: dragon77 »

No i mam to wielkie ciężkie pudło ! :twisted:

Jak narazie tylko wyciągnąłem i posegregowałem żetony do woreczków strunowych, które są dołączone, ale zmieścić to wszystko do pudła, bez narażenia plansz na uszkodzenia, to nie ma szans...

Jakość wykonania - baaardzo ok :D

A tak po za tym to zauważyłem, że mam 8 basestar-ów w kolorze zielonym - brakuje mi jakby beżowego - też tak macie ?

Jutro być może pierwsza rozgrywka, po której skrobnę co nie co...
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: macike »

dragon77 pisze:A tak po za tym to zauważyłem, że mam 8 basestar-ów w kolorze zielonym - brakuje mi jakby beżowego - też tak macie ?
Też tak mam. Nadmiarowe zielone (chyba 3 => 7 w sumie) i jeden brakujący beżowy (może to i beżowy).

Ponadto mam tylko 22 żetony orbitali/monolitów, a instrukcja w paru miejscach mówi o 27.

Rzeczywiście wykonane z grubego kartonu - przynajmniej w oryginale. Polskie dodatki zdecydowanie ustępują.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
ScripterYoda
Posty: 136
Rejestracja: 21 mar 2011, 17:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: ScripterYoda »

Ja miałem dodatkową wypraskę z 4 zielonymi basestarami, która była dodawana niepotrzebnie, bo we właściwych wypraskach też miałem 4 zielone. Resztę kolorów mam dobrze, orbitali nie liczyłem, ale jutro sprawdzę.

Ogólnie wydanie jest świetne, ale też mam problemy ze zmieszczeniem wszystkiego do środka. Albo wsadzam wypraski na spód, żeby mi nie latało po pudełku i się nie mieści, albo połowa pudełka jest pusta.

PS. Wypchanie wszystkiego z wyprasek i porozdzielanie do woreczków zajęło mi ponad godzinę :o
In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro.
slawslom
Posty: 75
Rejestracja: 06 kwie 2010, 09:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: slawslom »

Właśnie skończyłem wszystko upychać w pudle. Wykonanie komponentów stoi na bardzo wysokim poziomie.
Basestary mam wszystkie (+ 4 dodatkowe zielone) ale brakuje 5 orbitali.

Już nie mogę się doczekać aż w weekend rozegram pierwszą rozgrywkę :)

EDIT: właśnie przejrzałem i na boardgamegeek'u jest instrukcja angielska z poprawioną ilością orbitali - tam jest napisane, że powinno ich być 22 czyli chyba wszystko ok.
solkan
Posty: 239
Rejestracja: 05 lut 2010, 15:29
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: solkan »

Do mnie też pudełko już dotarło, faktycznie jest nadmiar zielonych basestarów, a także sporo pustych żetonów (a można było zrobić na nich odpowiednie nadruki, by służyły jako zapasowe, skoro i tak już są;)). Jednak wszystkich żetonów nie miałem już cierpliwości policzyć.

Sposobem na pomieszczenie wszystkiego jest porozdzielanie żetonów na małe porcje i włożenie do woreczków, wtedy można umieścić poszczególne woreczki pomiędzy otworami w pustych wypraskach, a na wypraskach położyć plansze graczy.

Zawartość robi bardzo dobre wrażenie (poza statkami, które są brzydkie jak noc, ale to było zupełnie spodziewane - trzeba będzie pomyśleć o ich customizacji). Polskie dodatki istotnie liche w porównaniu do grubej tektury oryginalnych elementów, ale tekstu jest na nich tyle, że prawdopodobnie nie będą w ogóle potrzebne.
Awatar użytkownika
ScripterYoda
Posty: 136
Rejestracja: 21 mar 2011, 17:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: ScripterYoda »

solkan pisze:Sposobem na pomieszczenie wszystkiego jest porozdzielanie żetonów na małe porcje i włożenie do woreczków, wtedy można umieścić poszczególne woreczki pomiędzy otworami w pustych wypraskach, a na wypraskach położyć plansze graczy.
No właśnie chodzi o to, że jeżeli włożymy pod wypraskę tekturę po żetonach, żeby nie było za dużo wolnego miejsca, to nie da się wszystkiego zmieścić za nic.

Wczoraj rozdzieliłem wszystko na woreczki i przez piętnaście minut próbowałem wszystko upchać. Jak się udało wszystko zmieścić na styk, to zobaczyłem jeszcze materiałowe woreczki leżące koło pudełka. Ech... :evil:

Dzisiaj będę chyba eksperymentował ile tekturek wywalić, aby wszystkie się zmieściło i nie latało po pudełku.
In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: costi »

Jak czytam te teksty, to aż nie mogę się doczekać jak w poniedziałek odbiorę swój egzemplarz :D
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
KingOfLute
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2010, 13:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: KingOfLute »

Moje wrażenia są podobe, tj:
- nie ma sensu wybierać polskiej wersji ze względu na polskie elementy, można je sobie za 10gr wydrukować
- chociaż instrukcja jest wydana bardzo ładnie
- statki rzeczywiście są brzydkie ... w TI dużo ładniejsze i same modele i plastik (kolor, bo samo tworzywo wygląda solidniej w E)
- Wartośc dodana Supernovej jest kosmetyczna
- poza tym gra jak gra, zaskoczenia nie ma
==============================
Pozdrawiam
solkan
Posty: 239
Rejestracja: 05 lut 2010, 15:29
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: solkan »

ScripterYoda pisze:No właśnie chodzi o to, że jeżeli włożymy pod wypraskę tekturę po żetonach, żeby nie było za dużo wolnego miejsca, to nie da się wszystkiego zmieścić za nic.
Ja tekture po zetonach polozylem na gorze, tak jak pierwotnie byly wlozone w pudelku - po wycisnieciu wszystkich heksow i kart pomocy, sa w tych ramkach na tyle duze otwory, ze mozna poumieszczac w nich woreczki z mala iloscia zetonow, podczas gdy heksy, pudelko ze statkami i oba woreczki leza na dnie pudelka. W ten sposob wszystko sie zmiescilo.
Awatar użytkownika
dragon77
Posty: 219
Rejestracja: 08 wrz 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: dragon77 »

Odnośnie elementów w grze i błędów w instrukcji wrzucam info z BGG z oficjalnymi poprawkami, żeby się niepotrzebnie nie denerwować :D :

Errata and clarifications

Components

Starbases: Due to a production error, the main punch sheets of the first edition do not contain blue Starbases (but instead contain four extra green ones). They are provided as a separate sheet with the game.

Monolith/Orbitals: these are correct on the punch sheets. Unfortunately the rule book lists a wrong amount on page 3. There should be 22 Monolith/Orbital tiles. Originally there were a bit more, but these are definitely enough for the game purposes, so we decided to include some blanks instead, for players' own creations and such.

Reputation Tiles: the VP distribution on page 21 of the rule book is slightly wrong. There are 32 Reputation tiles in the game, and the distribution is 12x1VP, 9x2VP, 7x3VP and 4x4VP. The blank tile is intentional, and included to give players a possibility to tweak the game.

Ship Part Tiles: there are 17 different Ship Part Tiles, not 18 as the component list on page 3 of the rule book states.

Page 6, Component limitations: Orbital / Monolith tiles are also unlimited.

Page 10, Influence: The rules state that during the Influence action you can place an Influence Disc to a hex that does not contain an Influence Disc or an enemy Ship and is adjacent to a hex where you have a disc or a Ship. You may also place the disc in the hex itself.

Page 14, Reaction: The description of the Upgrade action should also state that you may return as many Ship Parts as you want, just as with a normal Upgrade action.

Page 16, Upgrade: "Plasma Cannon” should read "Ion Cannon". The illustration is correct.

Page 21, Influencing hexes: The Influence Discs are placed at the end of the Combat Phase. A better wording for this chapter would be: "At the end of the Combat Phase, if you have at least one Ship in a hex that has no population, remove the previous controller’s Influence Disc (returning it to his Influence Track). After this, you may place your own Influence Disc there. Also, if at the end of the Combat Phase your Ship is in a hex without an Influence Disc, you may place a disc there."

Page 22, Combat example: In the last chapter, "Plasma Cannon" should read "Ion Cannon" and vice versa.

Page 24, Colony Ships: This chapter should read as follows: "First, you may activate one or more of your remaining Colony Ships (see Colony Ships on page eight) and move Population Cubes to hexes. Contrary to the Action Phase, you may not move cubes to hexes containing enemy Ships".
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: janekbossko »

ja zamawialem w planszomanii i dodatek dostalem :)
Info dla zamawiajacych
ODPOWIEDZ