Gra dla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Aqx
Posty: 2
Rejestracja: 03 gru 2011, 14:20

Gra dla 2 osób

Post autor: Aqx »

Witam, szukam gry dla dwóch osób, oczywiście może być na więcej ale rozgrywka w dwie też musi być ciekawa :) Mam Osadników z Catana ale rzadko mam okazje zebrać przynajmniej 3 osoby więc szukam czegoś żeby pograć z młodszą siostrą (14 lat). Cena do 80 zł (100 z przesyłką - max). Raczej nie chce logicznych. Mam na oku Drako albo Neuroshima Hex: Duel + Zombiaki II: Atak na Moskwę (ok. 75 zł). Co polecacie?
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Gra dla 2 osób

Post autor: 77rpm »

Carcassonne ?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 2 osób

Post autor: mig »

Z lekkich chodzących dobrze na dwie osoby z opcją wieloosobową polecam Stone Age, Wikingów, i Hawanę.

Z typowych dwuosobówek w tej kategorii cenowej królują u mnie Warhammer:Inwazja i Twilight Struggle (Zimna wojna), ale obie są dość mocno przepełnione specyficznym klimatem i pewnie, również przez to, nie każdemu przypadną do gustu...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
verminaard
Posty: 31
Rejestracja: 06 sty 2010, 20:12

Re: Gra dla 2 osób

Post autor: verminaard »

Ja osobiście polecam Basilica. Specjalnie szukałem gry dla 2 graczy i mogę ją polecić z czystym sumieniem. Mojej dziewczynie się spodobało co jest dużym plusem dla gry zważywszy, że żadna z niej miłośniczka gier. Co do samej gry - sporo myślenia i czasami podkładanie sobie "świni" jest esencją tej gry. Czas około 30-45min. Polecam :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Gra dla 2 osób

Post autor: maciejo »

Aqx pisze:Witam, szukam gry dla dwóch osób, oczywiście może być na więcej ale rozgrywka w dwie też musi być ciekawa :) Mam Osadników z Catana ale rzadko mam okazje zebrać przynajmniej 3 osoby więc szukam czegoś żeby pograć z młodszą siostrą (14 lat). Cena do 80 zł (100 z przesyłką - max). Raczej nie chce logicznych. Mam na oku Drako albo Neuroshima Hex: Duel + Zombiaki II: Atak na Moskwę (ok. 75 zł). Co polecacie?
Wszystkie gry,które masz na oku są świetne.Nic tylko kupować :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Aqx
Posty: 2
Rejestracja: 03 gru 2011, 14:20

Re: Gra dla 2 osób

Post autor: Aqx »

Dzięki za wszystko odpowiedzi, wybrałem Neuroshima Hex: Duel + Zombiaki II: Atak na Moskwę czyli to co miałem od początku na oku, cena nie jest wielka a będę miał dwie gry, lubię klimaty Neuroshimy więc może w przyszłości kupię podstawkę, jak będę miał osoby do grania. ;)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Gra dla 2 osób

Post autor: maciejo »

Aqx pisze:Dzięki za wszystko odpowiedzi, wybrałem Neuroshima Hex: Duel + Zombiaki II: Atak na Moskwę czyli to co miałem od początku na oku, cena nie jest wielka a będę miał dwie gry, lubię klimaty Neuroshimy więc może w przyszłości kupię podstawkę, jak będę miał osoby do grania. ;)
Jakbym mógł coś podpowiedzieć to raczej radziłbym ci kupić podstawke NH-znajdują się tam jednak 4 armie nie 2.poza tym te 2 armie z Duela nie są moim zdaniem tak grywalne jak te z podstawki.Mówiąc inaczej są bardziej wymagające ale wybór należy oczywiście do ciebie :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ