Jakie gry z wyd. Galakta na Gwiazdkę?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Vespa
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2011, 10:24

Jakie gry z wyd. Galakta na Gwiazdkę?

Post autor: Vespa »

Cześć wszystkim.

Bardzo Was proszę o radę - jakie są Waszym zdaniem najlepsze gry z wyd. Galakta? Co byście chętnie kupili / chcieli dostać na Gwiazdkę?
Nie ukrywam, że chciałbym sobie trochę dorobić na internetowej sprzedaży gier planszowych (bo lubię, do dziś czasem gram w starą Magię i Miecz) a nie stać mnie na to żeby wstawiać do oferty wszystko co wspomniane wydawnictwo ma.

W tej chwili mam na Allegro następujące tytuły, najlepiej sprzedaje się Magia i Miecz: Talisman ale pewnie dlatego, że miałem aukcję, w której zapomniałem dodać koszty przesyłki :(
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1039145

Co Waszym zdaniem warto by było dołożyć? Ceny robię takie, że na jednej zarabiam mniej niż 10 zł a więc narzut bardzo słaby w porównaniu do sugerowanych cen detalicznych. Jednak konkurencja jest tak mocna, że nie mogę mieć drożej.

Co by się mogło dobrze sprzedawać?
Ostatnio zmieniony 30 lis 2011, 13:44 przez Vespa, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: Jakie gry z wyd. Galakta na Gwiazdkę?

Post autor: piotrsmu »

ciekawe ile zarabiają te sklepy co sprzedają 15-20zł (uwzględniając bonusy dla stałych klientów)taniej niż ty
albo nie każą sobie płacić za wysyłkę
Vespa
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2011, 10:24

Re: Jakie gry z wyd. Galakta na Gwiazdkę?

Post autor: Vespa »

No właśnie. Też mnie to dziwi. Chociaż nie znalazłem aż tak tanich pozycji, o których piszesz.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Jakie gry z wyd. Galakta na Gwiazdkę?

Post autor: skolo »

czy ten post to żart? :)
Awatar użytkownika
Bobrowy
Posty: 13
Rejestracja: 04 lis 2011, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 6 times

Re: Jakie gry z wyd. Galakta na Gwiazdkę?

Post autor: Bobrowy »

Kradzione?? :lol:
"Wszystko przemija nawet najdłuższa żmija"
Vespa
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2011, 10:24

Re: Jakie gry z wyd. Galakta na Gwiazdkę?

Post autor: Vespa »

No, chyba że kradzione... :twisted: Chociaż z braku dowodów nie posuwałbym się do takich oskarżeń. :roll:

Myślę, że prawda jest jednak bardziej prozaiczna. Hurtownia, która kupuje towaru za kilkadziesiąt tysięcy jest inaczej traktowana u producenta niż firma kupująca za kilka tysięcy.
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Jakie gry z wyd. Galakta na Gwiazdkę?

Post autor: berni »

No ciekawa próba przedstawienia oferty. Tak jak zauważył Mister C - nie ten dział? ;-)
Awatar użytkownika
wilku5
Posty: 161
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:35
Lokalizacja: juz Wrocław / czasem okolice Poznania

Re: Jakie gry z wyd. Galakta na Gwiazdkę?

Post autor: wilku5 »

Vespa pisze: Co by się mogło dobrze sprzedawać?
Wszystko, co jest tanie :D
A skoro za podobną / taką samą / czasem nawet niższą niż u Ciebie cenę mogą kupić w sklepie czy na "pewnej" stronie internetowej, to od Ciebie nie kupują ;) albo będziesz tani, albo konkurencja sklepowa Cię zje. Tyle (wg mnie) :)
Jestem kobietą!
----------------------------------------------------
mail: wilkruk5@gmail.com
Vespa
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2011, 10:24

Re: Jakie gry z wyd. Galakta na Gwiazdkę?

Post autor: Vespa »

Ale sęk w tym, że sprzedaję o 20% taniej niż sugerowana cena detaliczna i taniej niż w większości sklepów które znam. Jedynie na Allegro jest teraz (przed Świętami) taka konkurencja, że nie idzie ujechać... Przykładowo - MiM Talisman w największej polskiej hurtowni kosztuje 127,50 zł brutto - i niezależnie za ile zrobię zakupy - za tyle mi tą grę sprzedadzą. Ja sprzedaję za 133 zł... I nie mam gwarancji, że sprzedam zakupiony towar. Owszem - można sprzedawać z zyskiem 1 zł... ale taki zarobek nie jest w stanie zrekompensować poniesionych kosztów pakowania i czasu spędzonego przy robieniu aukcji i wysyłek. To był chyba jednak pierwszy i ostatni rok zabawy w allegrowego sprzedawcę.

Jednak cały czas myślę o stacjonarnym sklepie z grami planszowymi... połączonym z komisem gier używanych. Jak myślicie, miałoby to szansę powodzenia?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Jakie gry z wyd. Galakta na Gwiazdkę?

Post autor: adikom5777 »

Vespa pisze:Ale sęk w tym, że sprzedaję o 20% taniej niż sugerowana cena detaliczna i taniej niż w większości sklepów które znam. Jedynie na Allegro jest teraz (przed Świętami) taka konkurencja, że nie idzie ujechać... Przykładowo - MiM Talisman w największej polskiej hurtowni kosztuje 127,50 zł brutto - i niezależnie za ile zrobię zakupy - za tyle mi tą grę sprzedadzą. Ja sprzedaję za 133 zł... I nie mam gwarancji, że sprzedam zakupiony towar. Owszem - można sprzedawać z zyskiem 1 zł... ale taki zarobek nie jest w stanie zrekompensować poniesionych kosztów pakowania i czasu spędzonego przy robieniu aukcji i wysyłek. To był chyba jednak pierwszy i ostatni rok zabawy w allegrowego sprzedawcę.

Jednak cały czas myślę o stacjonarnym sklepie z grami planszowymi... połączonym z komisem gier używanych. Jak myślicie, miałoby to szansę powodzenia?
Jeśli w sklepie narzucisz marżę na poziomie 5zł za pudełko to szansy nie widzę
Vespa
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2011, 10:24

Re: Jakie gry z wyd. Galakta na Gwiazdkę?

Post autor: Vespa »

Nie, w sklepie miałbym w takiej cenie jak jest podawana przez wydawców jako "sugerowana cena detaliczna".
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: Jakie gry z wyd. Galakta na Gwiazdkę?

Post autor: piotrsmu »

ostatnio kilka gier w planszomanii kupowałem można tam cenę obniżyć nawet o 14%
w bardzie jak kiedyś kupowałem to było tak że jak się kupiło grę to się dostawało 15% zniżkę na dodatki
więc jak kupowałeś dodatek do jakiejś gry to miałeś grę wartą 15% ceny tego dodatku za darmo
więc ceny za jakie sklepy nabywają gry są na pewno sporo niższe niż sugerujesz
są 2 opcje:
1)chcesz sobie zrobić reklamę, okłamujesz nas odnośnie własnych marży
2)jakiś pośrednik naprawdę dużo na tobie zarabia
Vespa
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2011, 10:24

Re: Jakie gry z wyd. Galakta na Gwiazdkę?

Post autor: Vespa »

Czuję się urażony tym co napisałeś. Sprawiasz wrażenie zwolennika teorii spisku.
Sprawdź sobie po ile Bard sprzedaje Magię i Miecz Talisman. U mnie jest o 17 zł taniej. Cena hurtowa jaką podałem za MiM była właśnie z Barda.
A co do wspomnianej planszomanii - u mnie kupisz tą grę o 13 zł taniej. Więc te Twoje procenty zniżki na dodatki to na prawdę złoty interes. Gratuluję.

Następnym razem zanim coś napiszesz zastanów się czy nie obrazisz tym innej osoby a czytających nie wprowadzisz w błąd.
Awatar użytkownika
wilku5
Posty: 161
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:35
Lokalizacja: juz Wrocław / czasem okolice Poznania

Re: Jakie gry z wyd. Galakta na Gwiazdkę?

Post autor: wilku5 »

Masz rację, ale jak to ktoś z Barda mi powiedział, oni "sprzedają głównie wydane przez siebie tytuły" czy jakoś tak (nie mówię że tylko swoje). Czyli cenę i zarobki ustalają sobie sami wg. kosztów drukowania / opłat za wynajem sklepu itp (to moje wnioski, może się mylę, albo źle zrozumiałam co sprzedawca do mnie powiedział :) ).
Nie wiem jak jest w planszomanii (choć faktycznie mają niskie ceny), podobnie jak 3trolle :) ale jeśli za zakup tam gry mają zniżki na dodatki, to może się to faktycznie opłacać bardziej niż kupić grę np. u Ciebie, a dodatki za normalną cenę gdzie indziej (oczywiście żeby to sprawdzić i potwierdzić / zanegować, trzebaby zobaczyć cenę gry, ile jest tej zniżki, ile kosztują dodatki po obniżce etc. :D)
I może w hurtowniach wcale nie jest tak tanio jak sądzisz, albo faktycznie Cię robią, bo nie masz sklepu (firmy?) więc sprzedają Ci po cenie detalicznej, nie hurtowej.

Co do sklepu stacjonarnego - nie wiem czy się opłaci.
W takich sklepach jest drożej niż w sklepach internetowych (nawet Bard przez neta sprzedaje taniej - troszkę), no a jeśli masz sklep i musisz płacić za wynajem, prąd, gaz etc., możesz się z tego nie utrzymać, a jeśli chcesz kogoś zatuniać a tak "dorabiać", to jednak temu komuś też musisz płacic (i tk w kółko) - nie wiem. Nie mnie oceniać, ale milionerem byś nie został raczej ;)
Jestem kobietą!
----------------------------------------------------
mail: wilkruk5@gmail.com
Vespa
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2011, 10:24

Re: Jakie gry z wyd. Galakta na Gwiazdkę?

Post autor: Vespa »

Ano. Dlatego otwarcie sklepu to jednak mało prawdopodobny krok ale jednak chodzi mi to po głowie.

Co do cen dodatków w Planszomanii - nawet po obniżce nie będą one tańsze niż zakup tych samych gier, nawet osobno u mnie. 8) A nie mówiąc już o pakietach jakie porobiłem: MiM Talisman + dwa dodatki za 275 zł... No ale moim celem nie było przekomarzanie się kto ma taniej - bo wiadomo, że w żadnym sklepie internetowym nie będzie taniej niż u mnie na Allegro, jedyna konkurencja cenowa jaką mam to inni allegrowicze - to Wy zaczęliście tą dyskusję.

Zakładając ten temat chciałem się tylko dowiedzieć, które gry od Galakty są na prawdę dobre i chodliwe. Proszę już nie zmieniać tematu.
BartS
Posty: 18
Rejestracja: 19 paź 2011, 08:47
Been thanked: 1 time

Re: Jakie gry z wyd. Galakta na Gwiazdkę?

Post autor: BartS »

wilku5 pisze:Masz rację, ale jak to ktoś z Barda mi powiedział, oni "sprzedają głównie wydane przez siebie tytuły" czy jakoś tak (nie mówię że tylko swoje). Czyli cenę i zarobki ustalają sobie sami wg. kosztów drukowania / opłat za wynajem sklepu itp (to moje wnioski, może się mylę, albo źle zrozumiałam co sprzedawca do mnie powiedział :) ).
Nie wiem jak jest w planszomanii (choć faktycznie mają niskie ceny), podobnie jak 3trolle :) ale jeśli za zakup tam gry mają zniżki na dodatki, to może się to faktycznie opłacać bardziej niż kupić grę np. u Ciebie, a dodatki za normalną cenę gdzie indziej (oczywiście żeby to sprawdzić i potwierdzić / zanegować, trzebaby zobaczyć cenę gry, ile jest tej zniżki, ile kosztują dodatki po obniżce etc. :D)
I może w hurtowniach wcale nie jest tak tanio jak sądzisz, albo faktycznie Cię robią, bo nie masz sklepu (firmy?) więc sprzedają Ci po cenie detalicznej, nie hurtowej.

Co do sklepu stacjonarnego - nie wiem czy się opłaci.
W takich sklepach jest drożej niż w sklepach internetowych (nawet Bard przez neta sprzedaje taniej - troszkę), no a jeśli masz sklep i musisz płacić za wynajem, prąd, gaz etc., możesz się z tego nie utrzymać, a jeśli chcesz kogoś zatuniać a tak "dorabiać", to jednak temu komuś też musisz płacic (i tk w kółko) - nie wiem. Nie mnie oceniać, ale milionerem byś nie został raczej ;)
Pierwsza część: czuję tutaj policzek-absolutnie pisze to z przymrużeniem oka ;)- Sklep Poznański(wnioskuje po podanym miejscu zamieszkania, że tam właśnie najczęściej bywasz), Krakowski na Batorego, czy Katowicki to sklepy hobbystyczne- królują tam gry bitewne, wybór planszówek nie jest kolosalny, ale wystarczający żeby zaspokoić podstawowe planszowe potrzeby. Wiadomym jest, że Bard jako wydawca będzie zadowolony sprzedając swoje gry, bo zwyczajnie więcej się na nich zarabia- i nie zdradzam tutaj chyba czegoś na co nie można wpaść- ale z takiej sytuacji powinni być zadowoleni świadomi klienci. Dlaczego? Ano dlatego, że im więcej firma zarobi, tym więcej ma pieniędzy na inwestycje, a inwestycje to nic innego jak zakupy kolejnych licencji, a jeśli nie licencji, większe partie ciekawszego towaru niż osadnicy, talisman, czy wiecznie populary jungle speed. Bard ma też takie sklepy, jak ten, w którym pracuję i którym zarządzam-Krakowskie M1, Częstochowski sklep w m1 czy w końcu wrocławski sklep na starym mieście tuż przy rynku- hybryda galeryjnych m1 i hobbystycznych.

Więc mogłeś się troszkę ze obsługą sklepu nie dogadać. Naturalnie zależy nam na sprzedaży własnych tytułów, ale nie należy bagatelizować jeśli czegoś nie ma na stanie sklepu, że zawsze można dogadać się z obsługą sklepu żeby sprowadzili tytuł X, Y czy Z- jeśli tylko mamy je w magazynie głównym, dotrą do sklepu max za 14 dni.

Jeśli autor wątku planuje dorabiać na allegro, jednym producentem, życzę powodzenia-tez bez przekory- ale przeglądnij forum, spójrz jaki smród ciągnął się za trik-trakiem, ostatnio za kaflem. Można sprzedawać gry z marżą na poziomie 2-5 % ale szkoda czasu, nerwów i pieniędzy - będziesz zarabiał na koszty w najlepszym wypadku, trafią się 2 czy 3 gorsze miesiące pod rząd, i co? Faktury do wydawnictw, hurtowni, za hosting, pozycjonowanie, domenę, zus same się nie zapłacą. Traktuj mój post jako post osoby która w hobby siedzi już jakiś czas, i zobaczyła jak wygląda handel tym towarem. Chyba że masz gigantyczny kapitał na inwestycje i chcesz zawojować rynek- obiecuję że będę Twoim klientem! ;)
Vespa
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2011, 10:24

Re: Jakie gry z wyd. Galakta na Gwiazdkę?

Post autor: Vespa »

Dzięki za cenne rady.
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: Jakie gry z wyd. Galakta na Gwiazdkę?

Post autor: piotrsmu »

nie chciałem cię urazić
ale zakładając że ktoś nie ma żadnych zniżek
a potrafi użyć google
http://www.jaskinia-gier.pl/produkt_00235.html
128 zł za talizman
ze zniżkami można kupić jeszcze minimalnie taniej
u ciebie o ile się nie mylę jest po 149zł
do tej pory przez allegro nie kupiłem ani jednej gry
jedną z gier znalazłem przez allegro ale była dostępna w minimalnie niższej cenie na stronie sklepu internetowego który ją wystawiał

oczywiście życzę ci jak najlepiej, żebyś sprzedał jak najwięcej za jak najwięcej.
a ja i tak zawsze kupie tam gdzie znajdę najtaniej.
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Jakie gry z wyd. Galakta na Gwiazdkę?

Post autor: berni »

Do czego właściwie ma prowadzić ta dyskusja? Ubolewasz, że masz tanio, a nikt nie chce kupować, czy że masz drożej, taniej mieć nie możesz i też nikt nie chce kupować? Prawdopodobnie na starcie albo zdecydujesz się na minimalne marże, albo zmień profil działalności. Jest wiele sklepów, mających niskie ceny na starcie, które później zaczynają wzrastać, a mimo tego klienci nie odchodzą, bo taki sklep zdąży wypracować markę i klienci z przyzwyczajenia i świadomości jakości obsługi zostają.
Sklepów i ludzi sprowadzających gry jest już chyba przesyt, stąd walka na ceny, która doprowadzi do zdziesiątkowania rynku.
ODPOWIEDZ