[Gdańsk] Spotkania z grami planszowymi w Puerto

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Kamil
Posty: 71
Rejestracja: 31 sie 2006, 18:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamil »

Czy mógłbyś zabrać jeszcze Villę Palletti- oczywiście gdyby nie był to problem?

Kamil

P.S. Evo - jak dla mnie pierwsza liga :)
Adam Waśkiewicz
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2005, 10:40
Kontakt:

Post autor: Adam Waśkiewicz »

No i zagrałem sobie w Evo - zajmując zaszczytne ostatnie miejsce. W Banga też przerżnąłem, nawet w Mississipi Queen Jakub rzutem na taśmę zgarnął mi sprzed nosa przedostatnie miejsce. To zdecydowanie nie był mój wieczór - co gra, to sromotna porażka...

Pozdrawiam,
Załamany Adam
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2456
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 564 times
Been thanked: 275 times

Post autor: Markus »

i kolejne mile spotkanie za nami , zagrałem w HEY , THAT'S MY FISH , bardzo miła gra / czemu taka droga ??? / świetnie sprawdza się jako przerywnik w oczekiwaniu na coś większego , bez problemu można też zagrać parę partii jedna po drugiej , mam nadzieję że Marek będzie częściej przynosił tą lekką grę ,
następny był Bang . w 7 osób gra trochę się dłuży / czas oczekiwania na swoją kolejkę / ciągle mam nieodparte wrażenie jakbym grał w jakąś mutację MAFII , zaczynam tracić zapał do grania w tą pozycję (początkowe zauroczenie tą grą szybko minęło)
na koniec graliśmy w EVO , naprawdę bardzo fajna gierka , nieźle się skaluje jednak z dotychczasowych gier najbardziej podobała mi się rozgrywka w 4 i 3 osoby , w 5 panuje leciutki chaos , czas rozgrywki wydłuża się , w moim odczuciu gra " męczy " przy tej ilości graczy , polecam

zwieńczeniem wieczoru była partyjka bilarda w U7 / skład :Kamil Parak Fortep i ja /
Awatar użytkownika
JackthePilot
Posty: 40
Rejestracja: 28 gru 2005, 12:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: JackthePilot »

Mnie we wtorek też się świetnie grało.
Co do EVO muszę sprostować swoją pochopnie wydaną opinie---karty mogą być całkiem fajne, z ty że trzeba wybrać odpowiedni moment na ich użycie.
Najgorszą chyba moją porażką bym Jungle Speed. No nie powiem , grze nie mam nic do zarzucenia, jest bardzo fajna, ale moje zdolności w tym zakresie okazały się być troszkę zbyt ograniczone, rezerwuje sobie rewanż, ale za jakiś miesiąc :wink:
To co się dzieje, naprawdę nie istnieje,
więc nie warto martwić się,
tylko czas na akcje!!!
manekk
Posty: 9
Rejestracja: 12 paź 2006, 13:11

Post autor: manekk »

Bylem w ten wtorek wyjatkowo przytlumiony goraczka, co jednak nie przeszkodzilo mi odniesc zespolowego zwyciestwa w Banga i zajac drugie miejsce w Missisipi, ale troche przycmilo satysfakcje z grania. Na bilard przyjdzie jeszcze czas, kiedy bede w formie :)

Co do nastepnego wtorku, to Parak odgrazal sie, ze wezmie ze soba Robo Rally, wiec oliwiarki i kombinerki w dlon i let the combat begin!

Adam - zawsze moglo byc gorzej, mogles np. zwichnac nadgarstek przy Jungle Speedzie ;)
Kamil
Posty: 71
Rejestracja: 31 sie 2006, 18:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamil »

brakowało jeszcze zapiekanki ;) , ale wieczór był udany. Żałuję, że przegapiłem Jungle Speed'a, ale w Evo straszyłem za to czterema kłami i wygrałem ;) Bang wlókł się niemiłosiernie, dlatego odpuściłem drugą partię, ale i tak mi się ta gra podoba- ma pewien urok ;)
Adam Waśkiewicz
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2005, 10:40
Kontakt:

Post autor: Adam Waśkiewicz »

Pytanie do Nataniela - czy w związku z Zaduszkami nie byłoby dobrym pomysłem zrobienie wieczorka tematycznego i przyniesienie gier horrorowych? Nie wiem, czy tego rodzaju tytułów nie jest zbyt mało, ale w końcu trochę ludzi ma jakieś gry "w klimacie" - Fury of Dracula, Funstere Flure, może Betrayal at the House at the Hill. Ja mogę przynieść Torches & Pitchforks.

Pozdrawiam,
Adam
manekk
Posty: 9
Rejestracja: 12 paź 2006, 13:11

Post autor: manekk »

Pomysl przedni, zagranie w horrorowa przygodowke (bo raczej watpie w istnienie horrorowych gier ekonomicznych) lub karcianke byloby swietnym rozpoczeciem tego tak tradycyjnego w Polsce wieczoru, jakim jest Halloween :)
Awatar użytkownika
Parak
Posty: 35
Rejestracja: 19 wrz 2004, 19:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Parak »

W takim razie przyniose gre "w potwora".

A zaduszki wypadaja w czwartek :P
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Ja nie mam zadnej gry horrorowatej - poza Osadnikami, na ktorych juz niektorzy sie wzdrygaja jak na jakas potwornosc :) wiec ich przyniose.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Adam Waśkiewicz
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2005, 10:40
Kontakt:

Post autor: Adam Waśkiewicz »

Nataniel: A ja myślałem, że Osadników pożyczyłeś Aleksandrze. ;) I już ja jej wytłumaczę, że ich przynoszenie do Puerto nie jest dobrym pomysłem. :twisted:

A nie dałbyś rady przynieść Betrayal at the House on the Hill? Rafał mówił, że w Rebelu jest otwarty egzemplarz.

Oprócz Wideł i Pochodni z horrorowatych gierek mam jeszcze Creatures & Cultists i Dracula's Revenge, ale tej pierwszej niespecjalnie lubię, a drugiej kompletnie nie znam.

Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Adam Waśkiewicz pisze:Nataniel: A ja myślałem, że Osadników pożyczyłeś Aleksandrze. ;) I już ja jej wytłumaczę, że ich przynoszenie do Puerto nie jest dobrym pomysłem. :twisted:
Arggh, racja! Nie dosc, ze musi przyniesc, to jeszcze musi rozliczyc sie z recenzji!
Adam Waśkiewicz pisze:A nie dałbyś rady przynieść Betrayal at the House on the Hill? Rafał mówił, że w Rebelu jest otwarty egzemplarz.
Chyba mu sie zdawalo - nie ma otwartego egzemplarza w Rebelu.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Kamil
Posty: 71
Rejestracja: 31 sie 2006, 18:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamil »

Czy 'Wilki i Owce' też zaliczają się do horrorów? ;)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2456
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 564 times
Been thanked: 275 times

Post autor: Markus »

krótka relacja :

granie :x :cry:
bilard :D
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Markus pisze:krótka relacja :

granie :x :cry:
bilard :D
LOL, dlaczego? Niestety ja mialem wczoraj (i mam dzisiaj :/) duzo pracy i nie moglem sie pojawic.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
unicorn
Posty: 59
Rejestracja: 28 sie 2006, 14:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: unicorn »

Ja niestety też nie mogłem przyjść.

W co graliście ? Jak się grało w horrorowate gry ?
Awatar użytkownika
Parak
Posty: 35
Rejestracja: 19 wrz 2004, 19:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Parak »

Wieczor rozpoczelismy od "Torches & Pitchforks" w 6 osobowym skladzie. Gra przy tej ilosci graczy zupelnie sie nie sprawdza. Po godzinie przerwalismy rozgrywke. Nastepnie na stol poszla "Cytadela". Tym razem bylo lepiej, udalo nam sie rozegrac partie do konca. I to by bylo na tyle, o 21 mielismy zarezerwowany stol do bilarda. Czesc oficjalna spotkania byla naprawde upiorna. :evil:
Adam Waśkiewicz
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2005, 10:40
Kontakt:

Post autor: Adam Waśkiewicz »

Przepraszam wszystkich za Widły i Pochodnie - gra faktycznie ślimaczyła się niemiłosiernie, przy takiej liczbie graczy kompletnie się nie sprawdza.
Cytadela poprawiła humor uczestnikom spotkania, ale ani na Draculę przytachanego przez Marcusa, ani na FF (do którego zachęcał nas Parak) już się nie zdecydowaliśmy.
A dlaczego bilard był ":D"? Bo Parak wreszcie spotkał kogoś, kto gra gorzej od niego - czyli (jak się zapewne domyślacie) mnie.

Ale generalnie było bardzo tak sobie - mało ludzi, mały entuzjazm, może to kwestia pogody?

Pozdrawiam,
Adam
Fortep
Posty: 59
Rejestracja: 11 maja 2006, 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Fortep »

ja byłem ale nie był to dobry pomysł, bo przyszedłem o 20 i nikt już nie wykazywał ochoty na granie, czyżby morale juz się osłabiło?
Kamil
Posty: 71
Rejestracja: 31 sie 2006, 18:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamil »

Widły i pochodnie zabiły u mnie resztkę jesiennej energii ;)
Kamil
Posty: 71
Rejestracja: 31 sie 2006, 18:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamil »

Nie pamiętam dokładnej nazwy, ale gra 'Przyjaciele' autora Funkenschlaga była naprawdę niezła- sporo śmiechu i dziwnych sytuacji, bardzo fajny pomysł na rozgrywkę, której karty dodawały jeszcze uroku (np: "Wstydliwe Pieszczoty" lub "Drużyna Wioślarska", w której nieźle można było zapić ;)). Gra o życiu traktowanym na 'wesoło'. Bardzo dobra pozycja (choć w tym przypadku powiedzieć powinienem 'tytuł') ;)

Kamil
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Funny Friends dokładnie :)
Adam Waśkiewicz
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2005, 10:40
Kontakt:

Post autor: Adam Waśkiewicz »

A dałoby radę przynieść tę grę za tydzień? Wczoraj cóś mnie rozłożyło, i nie dałem rady się dotelepać. Jakie tytuły pojawiły się poza Funny Friends?

Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Kamil pisze:Nie pamiętam dokładnej nazwy, ale gra 'Przyjaciele' autora Funkenschlaga była naprawdę niezła
E tam niezla, byla tylko pretekstem do rzucania seksistowskich tekstow i ukrywania swojej orientacji pod plaszczykiem niewybrednych zartow :>

A tak serio - naprawde dobry tytul - dawno nie gralem w tak autentycznie zabawna gre.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Post autor: 5zyderca »

Był jeszcze Bison i Pirates (kolekcjonerscy).
Zablokowany