Co wybrać?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
lolik
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2011, 12:44

Co wybrać?

Post autor: lolik »

Witam wszystkich
przez ostatnie 3 dni szukam fajnych gier imprezowych. Na pewno kupuje sobie Prawo Dżungli ale poszukuje czegoś jeszcze. Cięzko jest w internecie znaleść jakieś dobre forum o grach planszowych ale jakoś trafiłem tutaj mam nadzieje ze to dobry znak i ktos mi tu pomoże :D
Na razie zastanawiam się jeszcze nad kupnem Packa na muchy, Sabotażysta i Zombiaki II atak na Moskwę. Tylko boje się ze jak będe miał prawo dżungli to Packa na muchy wypadnie słabo bo te gry są troche podobne i tu pierwsze z moich pytań czy warto zakupić obie z tych gier? czy lepiej sobie odpuścić i poszukać czegoś innego?
2 moim pytaniem jest: Czy Sabotażysta i Zombiaki II są warte uwagi? chodzi tu głównie o grono nastolatków czy twe gry przejdą czy sa raczej nudne i po pierwszej grze juz nikt nie bedzie chciał w to grac?

No i ostatnim pytaniem a w zasadzie prośbą jest abyście podali mi jakieś fajne gry <najlepiej zabawne żeby każdy pękał ze śmiechu przy grze albo takie żeby rozgrywka była dynamiczna i nikt się nie nudził> Napewno nie chce Dobble bo wydaje mi sie ze jest to troche nudna gra jak na 16-latków, ale wierze w Was i czekam na odpowiedź :D
Pozdrawiam
Z góry THX
lolik
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2011, 12:44

Re: Co wybrać?

Post autor: lolik »

no akurat zombiaki nie :D ale jakos wpadly mi w oko :D
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Co wybrać?

Post autor: szmajchel »

Z tego zestawu na pewno bym wziął Prawo Dżungli, Dobble i Sabotażystę
lolik
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2011, 12:44

Re: Co wybrać?

Post autor: lolik »

a dlaczego według ciebie sabotażystę?
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Co wybrać?

Post autor: vaski »

Ja bym brał w kolejności moim zdaniem od najfajniejszej:
1. Sabotażysta (gdyż najbardziej mi się podoba z wymienionych przez Ciebie tytułów i przede wszystkim nie jest to gra na spostrzegawczość, refleks)
2. Packa na muchy (gdyż w moim gronie graczy w wieku +30 bawi bardziej niż Prawo dżungli, choć i tak znudziła się już wszystkim ;) )
3. Dobble (gdyż jest to fajna gra na spostrzegawczość, refleks)

Na zakończenie tylko dodam iż NIE PRZEPADAM ZA GRAMI IMPREZOWYMI ;)
lolik
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2011, 12:44

Re: Co wybrać?

Post autor: lolik »

no a moze zna ktos taką gre zeby grało się w miare szybko góra 1,5h ale zeby była przy niej masa śmiechu
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Co wybrać?

Post autor: vaski »

lolik pisze:no a moze zna ktos taką gre zeby grało się w miare szybko góra 1,5h ale zeby była przy niej masa śmiechu
VINHOS gra o winie. Już sama nazwa mówi sama za siebie, że musi być dobra zabawa!
Nie zapomnę jak podczas jednej z partii znajomy nie wiedział, co to Vinhos Verdes, ale się wówczas ubawiłem hehe. :lol:
Polecam ale uwaga, dobrze jest się trochę znać na Winie, a najlepiej to potrafić rozróżnić kilka gatunków po barwie, smaku, aromacie ;)
Sir-Rafał
Posty: 147
Rejestracja: 14 sty 2011, 19:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Co wybrać?

Post autor: Sir-Rafał »

Ja polecę Sabotażystę. Jest to typowa gra "blefu" i rozegrałem w nią kilkadziesiąt partii. Potem trochę się nudzi, bo zaczyna się "czytać" z współgraczy jeśli gra się z tymi samymi osobami. Gra najlepiej śmiga na 6-7 graczy. Polecam serdecznie, bo śmiechu jest sporo i zaskoczenie też czasem potrafi zabrać dech w piersi :)
Z pozostałych gier uważam, że Dobble wcale nie jest dla dzieci. Sam w nią gram i przez kilka opcji rozgrywki jest to dobry wybór, bo bywa tak, że ktoś jest lepszy w jedną wersję, a gorszy w drugą. Jest to według mnie lepszy wybór niż Packa na Muchy.
Co do Zombiaków to ja posiadam wersję Atak na Moskwę, która jest na 2 graczy więc nie jest to raczej gra imprezowa. Jest fajna, żeby od czasu do czasu w małej ilości wolnego czasu w coś sobie zagrać, ale specjalnie jej nie polecam.
Moje planszówkowe nabytki: BGG

Polecam: Blog CIEKAWE GRY
lolik
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2011, 12:44

Re: Co wybrać?

Post autor: lolik »

no szukam jeszcze w internecie bo zastanawiam się nad sabotażystą tylko sam zgłupiałem bo piszą negatywnie i pozytywnie i poprostu juz niewiem :D Najbardziej interesowała by mnie gra 2-5graczy zeby właśnie była zabawna bo na tym mi głównie zależy
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Co wybrać?

Post autor: charlie »

Po pierwsze, Dobble jest świetna, jest to kilka minigier opartych na tym samym, acz pomysłowym mechanizmie, nie skreślaj jej, bo to jedna z lepszych gier imprezowych. Z kolei mi w ogóle nie podchodzi Jungle Speed/Prawo Dżungli, Sabotażysta i Packa też nie powalają, ale nie są złe.
lolik pisze:najlepiej zabawne żeby każdy pękał ze śmiechu przy grze albo takie żeby rozgrywka była dynamiczna i nikt się nie nudził
Ja proponuję Tabu lub jakąś inną z hasłowych albo skojarzeniówkę Dixit. Z doświadczenia wiem, że najwięcej śmiechu jest z grami w skojarzenia albo odgadywanie haseł czy postaci. Szczególnie, ze w przypadku takich gier (np. Kalambury, Wysłów się, Piramida, Blind Ignorance) w ogóle nic nie trzeba kupować, tylko print&play albo sami wymyślacie. Co ważne: dużo zależy od was-graczy, bo w większości takich gier, oprócz stresu spowodowanego uciekającymi sekundami, jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Komu jej brak, niech do takich gier nie zasiada, bo każda będzie "nudna". W przeciwnym razie zabawa gwarantowana, a więc wszystko zależy od otwartości ludzi, z którymi grasz.

Z innej beczki: Munchkin
lolik
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2011, 12:44

Re: Co wybrać?

Post autor: lolik »

mojej ekipie :D Bardzo podoba się prawo dżungli i ostatnio gralismy w munchikna i tez każdemu się podobało ale kumpel juz to ma i ja chcialem cos równie dobrego ale innego zeby nie mieć tego samego :D
Sir-Rafał
Posty: 147
Rejestracja: 14 sty 2011, 19:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Co wybrać?

Post autor: Sir-Rafał »

Jeśli chodzi o Sabotażystę to w wariancie 3-4 graczy nie powala, bo jest tylko 1 sabotażysta i gra jest mniej intrygująca. W tym przedziale osób co podałeś, to jednak wybrałbym coś innego niż Sabotażysta.
Moje planszówkowe nabytki: BGG

Polecam: Blog CIEKAWE GRY
lolik
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2011, 12:44

Re: Co wybrać?

Post autor: lolik »

no a co byś radził? bo juz niemam pomysłu i powoli zaczynam schodzić z tematu imprezówek i zaczynam zastanawiać się nad na chwałę rzymu bo nic mnie niezaciekawilo
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Co wybrać?

Post autor: bart8111 »

Jeśli ma być śmiesznie to może Galaxy Trucker - budujemy statki kosmiczne, a potem patrzymy jak ładnie się nam rozwalają na części :)
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Co wybrać?

Post autor: charlie »

Na Chwałę Rzymu to jedna z najlepszych karcianek w jaką grałem. Jest sporo funu, ale raczej w sensie obierania strategii i kombinowania, a nie w charakterze imprezowym. Zasady wydają się zawiłe, ale jak ma się trochę cierpliwości to łapiesz od razu. Jest jeszcze inna karcianka autora Munchkina, zwie się Chez Geek. Albo może spróbuj coś z Kuźni Gier (Wiochmen, Na Sygnale)
Awatar użytkownika
serdi
Posty: 48
Rejestracja: 25 sie 2010, 09:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Co wybrać?

Post autor: serdi »

wg mnie z doświadczenia, szybkie i wesołe:
Dixit
Tik Tak Bum
Pędzące żółwie
Fasolki
Fauna
Blefuj
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Co wybrać?

Post autor: gafik »

6.Bierze

Rekiny Biznesu
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Co wybrać?

Post autor: charlie »

Jeszcze Daję Głowę powinno się sprawdzić.
Awatar użytkownika
Kornellious
Posty: 103
Rejestracja: 25 sie 2011, 23:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co wybrać?

Post autor: Kornellious »

Mam Fasolki i są szybkie i przyjemne, można pożartować, ale to nie jest coś, przy czym nie będziecie przestawali się śmiać. Najwięcej funu z samej gry (a nie towarzystwa) mieliśmy chyba z Tabu.
lolik
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2011, 12:44

Re: Co wybrać?

Post autor: lolik »

kojarzy ktoś może gre karcianą saloon? http://www.planszowki.gildia.pl/gry/saloon/saloon
czy wie ktoś gdzie można ją kupic?
Awatar użytkownika
Kornellious
Posty: 103
Rejestracja: 25 sie 2011, 23:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co wybrać?

Post autor: Kornellious »

lolik pisze:kojarzy ktoś może gre karcianą saloon? http://www.planszowki.gildia.pl/gry/saloon/saloon
czy wie ktoś gdzie można ją kupic?
Kojarzę - śmieszne mordobicie, ale prędzej zagram w Pędzące Żółwie, niż ją gdzieś znajdziesz. Może ktoś kiedyś będzie używkę sprzedawał...
ODPOWIEDZ