A Game Of Thrones LCG

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 391
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Zapraszamy na mini turniej A Game Of Thrones LCG, który odbędzie się w ramach konwentu Polcon. Tutaj więcej informacji:
http://polcon2011.pl/index.php?go2=program
W razie pytań, chęci pożyczenia talii lub jakby ktoś po prostu chciał poinformować, że będzie (zawsze warto wiedzieć jaka będzie ilość) można pisać tu:
http://agot.4aces.eu/viewtopic.php?f=11&t=208&start=30
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
szamciu
Posty: 31
Rejestracja: 06 sie 2011, 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: szamciu »

Witam pasjonatów Gry o Tron. Mam do Was pytanie: orientujecie się może czy i kiedy będą dostępne gry z tego uniwersum? Chodzi mi przede wszystkim o karciankę, ale też i planszówkę, a także Bitwy Westeros.

I czy dla mnie, osoby, która nigdy nie grała w tego typu karcianki, ale jest fanem twórczości Martina, ta gra po prostu "podejdzie"?
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: michaelius »

Dostawa podstawki do karcianki ma byc gdzies na przelomie sierpnia i wrzesnia.
Planszowki gdzies w 3 kwartale.

A co do reszty to chyba najlepiej przyjsc i zagrac z kims gre demo bo tak to trudno odpowiedziec.
Mi sie spodobala od pierwszej partii, ale ja zaczalem granie w karcianki w latach 90 ubieglego wieku :mrgreen:
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rogue30 »

szamciu pisze:I czy dla mnie, osoby, która nigdy nie grała w tego typu karcianki, ale jest fanem twórczości Martina, ta gra po prostu "podejdzie"?
Myślę, że tak. Pod warunkiem, że rozumiesz czym są gry karciane (tzn. masz budować własne talie). Gra ma wspaniale oddany klimat książek. Zapraszamy na nasze forum, można się dopytać o szczegóły, zagrać online za darmo, umówić się na grę itp.
szamciu
Posty: 31
Rejestracja: 06 sie 2011, 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: szamciu »

OK gra do mnie dzisiaj dotarła z Rebela, wieczorem pewnie zagram pierwszy raz z dziewczyną :)
Nie mogę się doczekać, ale jednocześnie mam kilka pytań dla doświadczonych graczy:
- jakimi taliami najlepiej zagrać na początek?
- czy jest duża różnica w regułach i czasie gry w wariantach 2- i 3-osobowych? Ile zajmuje w ogóle przeciętna rozgrywka?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 391
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

szamciu pisze:- jakimi taliami najlepiej zagrać na początek?
Na początek nie ma to znaczenia, po prostu wyjmijcie talie z Core Seta i pograjcie, a później rozwijajcie swoje ulubione rody. No chyba, że pytasz o talie najsilniejsze, to już inna historia ;)
szamciu pisze:- czy jest duża różnica w regułach i czasie gry w wariantach 2- i 3-osobowych? Ile zajmuje w ogóle przeciętna rozgrywka?
Na początku na pewno będzie szło nieco dłużej, zanim sprawnie ogarniecie mechanikę i wszystkie karty. Ale później rozgrywka dwuosobowa doświadczonych graczy trwa przeciętnie od 20 do 60 minut (zależne od talii, którymi się gra). Melee, czyli gra wieloosobowa może trwać dłużej no i od dwuosobowej różni się tym, że masz dodatkowe zasady (tytuły do wyboru) i jest zdecydowanie odmienne podejście do składania talii.

Swoją drogą zapraszam na polskie forum AGoT - będziesz mógł tam śmiało pytać o zasady (a na pewno wątpliwości na początku będą się pojawiać) lub znaleźć jakieś talie. Albo po prostu ogólnie pogadać :)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rogue30 »

szamciu pisze:jakimi taliami najlepiej zagrać na początek?
Tymi, które lubicie dzięki książce (jak znam życie będzie to Stark vs Lannister, przy czym dziewczyna wybierze oczywiście Lannisterów :wink: ). Jest 6 możliwych kombinacji - wystarcza to na wiele wieczorów i zapoznanie się z klimatem każdego rodu. Trzeba tylko pamiętać, że talie z core set zostały złożone z myślą o grze 4 osobowej. Do gry 2 osobowej na początku są ok, ale po kilkunastu grach i opanowaniu zasad, należy je rozszerzyć/przebudować). Do tego czasu w talii Targaryenów przy zagrywaniu karty plot "Condemned by the Realm" musicie się umówić, że w grze 2 osobowej zdolność "when revealed..." nie działa. Ewentualnie wymienić ten plot na inny.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 391
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Zapraszamy na turniej AGoT LCG, który odbędzie się na Polconie w Poznaniu. Zaczynamy w sobotę o godz. 10.00 w Games Roomie, więcej informacji można znaleźć tutaj. Kilka osób się zapowiedziało, także będzie z kim pograć. W ramach turnieju przewidziane są pokazy i nauka gry, także jeśli ktoś miałby ochotę pomóc, będziemy bardzo wdzięczni. Na turnieju przewidziano również nagrody. :)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rogue30 »

Kolejna okazja aby nauczyć się grać:

sobota 24 września: Kocioł na Politechnice Warszawskiej, będę na parterze od 11:00 do 20:00

niedziela 25 września: Miasto Gwiazd - Młodzieżowy Dom Kultury przy Łazienkowskiej, od 12:00 do 21:00

Zapraszam.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 391
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

To ja dodatkowo zaproszę na turniej online za pośrednictwem OCTGN. Szczegóły tutaj:
http://agot.4aces.eu/viewtopic.php?f=11&t=310
Jest to możliwość pogrania / nauki gry bez posiadania kart.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 391
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Zapraszamy na turniej AGoT LCG do Poznania, szczegóły: http://agot.4aces.eu/viewtopic.php?f=11&t=333
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: michaelius »

berto
Posty: 9
Rejestracja: 08 wrz 2010, 13:01

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: berto »

[K] Karty AGOT LCG i CGG
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2467
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 574 times
Been thanked: 279 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Markus »

ja posiadam na sprzedaż karty z ok 40 busterów GOT CCG i 4 talie startowe rodów, katy w stanie idealnym , nigdy nie grane,
jeśli jesteś zainteresowany to wal na PRIV
Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 251
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Kwidzyn\Łódź

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Zimoch »

Chętnie zapoznam kogoś z grą i nauczę przez OCTGN.(online przez internet za darmo)

W razie potrzeby proszę o priv.
ozzman1

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: ozzman1 »

Mam pytanko - czy warto pakować się w AGOT LCG jeśli nie chcę grać turniejowo ale wyłącznie towarzysko, głównie na 2 os. (czyli jak w normalną planszówkę)? Czy te mniejsze packi (po 40/60 kart) również dopakowują 1 ród czy może karty są rozdzielane pomiędzy wszystkie rody?
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 391
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Pewnie ze warto chociaż mogę być nieobiektywny ;) tym bardziej ze we dwóch możecie podzielić sie rodami i kupować CP wspólnie. Małe dodatki posiadają karty do wszystkich rodów i neutralne np. Na agotcards.org możesz zobaczyć jakie są karty w poszczególnych CP
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
ozzman1

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: ozzman1 »

OK, może ktoś mi w takim razie powie, czy tylko my tak mieliśmy. Okazja się trafiła i kupiłem Core Set + 1 chapter + 3x Legacy Pack (btw. ktoś nie chce dwóch z nich - jeszcze cieplutkie i zafoliowane. Dokładna nazwa: Iron Throne Edition Legacy Pack - Pack of 55 Fixed Cards, 45 reprints and 10 new cards). Wczoraj pierwsza partia. Poczytałem wcześniej tu na forum (akurat nie wszystkie strony, bo na to jako pracujący ojciec niestety czasu nie mam obecnie ;) ), że są rody silniejsze i słabsze i należy zestawić je Baratheon vs Lannister i Stark vs Targaryen. Wzięliśmy się z kumplem wczoraj za tą pierwszą parę i kompletnie nie dało się grać. Baratheon miażdzy kompletnie, Lannister nie ma się absolutnie czym przeciwstawić. Nie ma praktycznie postaci zdolnych odpierać militarne Challenge, więc cokolwiek wystawi, Baratheon kosi. Kompletna beznadzieja. Gra mechanicznie bardzo mi się podoba. Nie wiem jak pozostałe rody, popróbuję coś jeszcze w najbliższym czasie, ale chętnie się dowiem, jak zrobić Lannisterów grywalnymi (na 2 os.)
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 391
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Core Set jest tak naprawdę tylko dla wypróbowania gry, daleko mu do jakiegokolwiek balansu. FFG chce Cie tym samym zachęcić do zakupienia kilku dodatków ;)
zapraszam również na forum AGoT
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
ozzman1

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: ozzman1 »

Michałku pisze:Core Set jest tak naprawdę tylko dla wypróbowania gry, daleko mu do jakiegokolwiek balansu. FFG chce Cie tym samym zachęcić do zakupienia kilku dodatków ;)
zapraszam również na forum AGoT
Ja nie mówię o balansie. Niezbalansowana to jest planszówka GoT. Tu po prostu moim zdaniem nie da się grać. Wykładasz cokolwiek, a Baratheon i tak wygrywa. Lannister może mu przeciwstawić najwyżej co jakiś czas pojedyńcze discardy (co z tego że się straci kartę lub skoro dociąg to min. 2 karty co turę), jak mu akurat B. nic nie ubije. Mnie to wręcz zniechęca do jakiegokolwiek zakupu dodatków.
Awatar użytkownika
iscariot
Posty: 52
Rejestracja: 06 sie 2008, 16:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: iscariot »

To dokup expanded Lions of the rock, dodatek dla lannisterów i zmiażdżysz Jelonków!
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 391
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

ozzman1 pisze: Ja nie mówię o balansie. Niezbalansowana to jest planszówka GoT. Tu po prostu moim zdaniem nie da się grać. Wykładasz cokolwiek, a Baratheon i tak wygrywa. Lannister może mu przeciwstawić najwyżej co jakiś czas pojedyńcze discardy (co z tego że się straci kartę lub skoro dociąg to min. 2 karty co turę), jak mu akurat B. nic nie ubije. Mnie to wręcz zniechęca do jakiegokolwiek zakupu dodatków.
Akurat w Core Bara wcale nie było najmocniejsze, może to kwestia ogrania? Natomiast naprawdę nie spodziewaj się cudów po Core Setcie, on ma tylko pokazywać grę.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
ozzman1

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: ozzman1 »

Sprawdziłem zasady - graliśmy dobrze. Jedyny błąd polegał na tym, że nie dołączyliśmy do talii eventów i kart neutralnych predefiniowanych do tych decków. Graliśmy za to z kartami z 1 Iron Throne Legacy Packa i CP Wolves of the North. Spróbujemy pewnie raz jeszcze. Wczoraj z kolei graliśmy T vs. S i było zdecydowanie lepiej i ciekawiej. Odzyskałem wiarę, że coś z tego będzie ;)
Królik
Posty: 376
Rejestracja: 17 sie 2008, 13:16
Lokalizacja: Bemowo
Been thanked: 1 time

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Królik »

To że graliście zgodnie z zasadami nie znaczy że graliście dobrze :wink:
ozzman1

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: ozzman1 »

Królik pisze:To że graliście zgodnie z zasadami nie znaczy że graliście dobrze :wink:
Prawda. Wczoraj Stark vs. Lannister po 2.5h Stark wygrał rzutem na taśmę 15:13. Mam natomiast 2 pytania, które nam się nasunęły:

1. Deadly - Mam postać deadly, wygrywam military challenge (broniony, claim 1). Co następuje:
a) przeciwnik zabija jedną z postaci broniących?
b) przeciwnik zabija 2 postacie: jedną z broniących za Deadly, jedną za przegranie challenge'a?

2. Save Response - przegrywam military challenge. Mogę wybrać, że postać z Save'em umiera i sam ją ratuję?
ODPOWIEDZ