A Game Of Thrones LCG

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 251
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Kwidzyn\Łódź

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Zimoch »

Najpierw jest claim potem jest deadly.

Zapraszam na forum agota: Klik

Z FAQ: FAQ
Zacytuje Rogue30
Rogue30 pisze: 1. Determine winner of challenge
2. Challenge result is implemented
3. Reward for unopposed challenge is awarded
4. Renown is awarded
5 passive effects (m. inn. deadly, vigilant, vengeful)
6 responses

Tak więc deadly jest niezależnym efektem 'kill' i następuje po claim. (Jacob zdaje się chciał napisać "bez względu na to czy atakujący wygrał czy nie").
Husarz pisze:Czyli jeżeli mam claima 1 i deadly więcej od przeciwnika to de facto zabijam 2 ?
Zabijasz 2 ale pamiętaj, że musi ktoś zostać do zabicia. Zazwyczaj ginie z claim jedyny obrońca i deadly nie ma już na kogo zadziałać.
2. Save Response - przegrywam military challenge. Mogę wybrać, że postać z Save'em umiera i sam ją ratuję?
Tak
ozzman1

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: ozzman1 »

Dzięki. Przeglądałem ten FAQ wcześniej, ale wyszukiwanie deadly dało tylko 3 rezultaty, w tym najlepszy brzmi: "Deadly is resolved during the passive resolution step in the Framework Action Window", co kompletnie nic mi nie mówi :)
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Obrazek

Miło jest nam zaprosić na pierwszy Ogólnopolski turniej AGoT LCG. Jest to pierwsza tego typu impreza w Polsce i mamy nadzieję, że wszyscy gracze licznie się na niej stawią.

Zapraszamy
19 - 20 maj 2012 do Poznania
sobota turniej joust, niedziela turniej melee

Więcej informacji można znaleźć na stronie:
http://agot-tournament.4aces.eu

Turniej reklamujemy w całej Europie i mamy nadzieję, że przyjadą również gracze zza granicy. Dodatkowo staramy się o przyznanie nam przez Fantasy Flight Games rangi Regional Championship, co dodatkowo uatrakcyjni sam turniej. Dla graczy przygotowaliśmy fajne nagrody, także jest o co walczyć.

Będziemy jednocześnie wdzięczni za wcześniejsze przesłanie informacji kto przyjedzie i w jakich turniejach weźmie udział, co pozwoli nam lepiej przygotować się do samego turnieju i zapewnić wszystkim jak najlepszą zabawę.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Otrzymałem informację, że FFG przyznało nam rangę turnieju Regionals. Także nie tylko wzrósł prestiż samej imprezy, ale zapewni to również wspaniałe nagrody na turnieju.
Zapraszamy!
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: gervaz »

Witam, czy ktoś moźe podac linka do strony, gdzie jest lista kart? najlepiej taka, ktora mozna segregowac wedlug dodatkow, w jakich sie ukazaly...
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Vilk »

Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 251
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Kwidzyn\Łódź

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Zimoch »

Strona naszego rodzimego pochodzenia.

http://info.wsisiz.edu.pl/~szczesnj/index.php
Ostatnio zmieniony 27 mar 2012, 09:07 przez Zimoch, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Zdecydowanie moja ulubiona agotcards.org ale tam zapraszam za kilka dni, bo zmieniają aktualnie serwer ;)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
fruszu
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: fruszu »

Michałku pisze:Zdecydowanie moja ulubiona agotcards.org ale tam zapraszam za kilka dni, bo zmieniają aktualnie serwer
Dziś już uruchomili. Warto zobaczyć, bo strona wspaniała. Jest spis kart z ich ocenami i komentarze pod poszczególnymi kartami. No i bardzo liczna społeczność. Również polecam!
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: gervaz »

Bardzo dzięuję za pomoc :) dostałem tą grę niedawno i jak na razie zagraliśmy jedną partię na 4 graczy. Co prawdo trudno było ogarnąć wszystkie zasady (np zapomnielismy o zasadzie zakazu atakowania pewnych urzędów przez inne), ale grało się super, dawno nie czułem takich emocji przy grze...
I teraz mam pytanie do doświadczonych graczy - jeżeli nie mam zamiaru grać turniejowo, to jak szybko warto kupować dodatki - i jakie??? Niestety ceny dodatków w tej grze są kosmiczne...
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Ciężko odpowiedzieć na takie pytanie, bo to zależy od Was jak szybko chcecie rozbudowywać talie i ile w nie inwestować. Wiadomo - nowe karty dadzą Wam nowe możliwości, ale jeśli gracie tylko we własnym gronie, to sami zdecydujcie kiedy chcecie coś dokupić.
A w razie czego polecam również polskie forum AGoT - agot.4aces.eu
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: ppski »

Elo,

Mam za sobą pierwszą i jedyną partię w 2osoby. I teraz takie pytanie z natury soft - czy to tak na początku, czy też klimat książki, rodów itp itd jest tu na siłę doklejony ?
Bo grając w tą grę walczyliśmy na czerwono, zielono i niebiesko ... nazw postaci i lokacji nawet w sumie nie czytaliśmy, a cała gra to była mechanika i mechaniczne wykonywanie faz zwracjąc uwagę na ilości jednsotek i ich statsy(ewentualnie ability). Równie dobrze mogłyby to być frakcje kosmitów :)
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Klimat książki bardzo mocno jest odwzorowany w kartach, szczególnie w ich zdolnościach i sposobie gry. Ale jeśli gracie nie zwracając uwagi na karty, to raczej trudno jest go poczuć.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: DDP »

Zastanawiam się mocno nad zakupem gry wraz z 1/2 dużymi dodatkami. Grałem wcześniej 2 rozgrywki w 2 osoby w samą podstawkę i gra mi się podobała ale miała pewne niedociągnięcia i teraz mam zagwostkę co kupić.

Wiem, że sam core set jest mało zbalansowany (choćby fakt że normalnie gra się taliami 60 kartowymi a w core są po 52 w deku) szczególnie na 2 osoby. Grę planuję grać głównie we 2, z możliwościa gry na więcej osób. Wiele osób na bgg radzi zakup core seta x2 ale ja mam duży opór aby płacić za to samo dwa razy. Nie zależy mi na grze w turniejach, tylko we własnym gronie z kolegami. Nie interesuje mnie aspekt deck buildingu, pragnę jedynie stworzyć zbalansowane talie (na początek 2, potem kolejne 2) aby móc czerpać przyjemniść z gry bez wkurzania się na to że posiadane karty danego domu są słabe. Nie interesują mnie małe dodatki, tym bardziej iż prawdopodobnie jako jedyny będę posiadał grę więc nie będę tworzył swojej jednej super mocnej talii aby ją potem testować z innym graczem, tylko talie dla wszystkich. Wiem że warto mieć kilka kart tego samego rodzaju ale z tego co czytałem w dużych dodatkach poza nowymi kartami również pojawiają się te z podstawki (czy to nie wystarcza?).

Chcę nabyć podstawkę oraz 2 duże dodatki rozszerzające 2 istniejące już frakcje (aby zbalansować grę 2 osobową). Natomiast jeśli podstawka spodoba się na więcej osób to dokupie pozostałe 2 duże dodatki aby wszystkie 4 frakcje były dopakowane i zbalansowane. I tu pytanie do doświadczonych graczy: czy mój plan jest dobry w stosunku do założeń? czy bez drugiej podstawki da się zbalansować talie dużymi dodatkami?

Czytałem że są gotowe buildy (m.in. w instrukcjach konkretnych dodatków) także rozumiem że nie muszę się martwić o samoistne układanie talii tylko są działające gotowce? Jeśli istnieje jakaś strona, która w czytelny sposób pokazuje stworzone deki z wykorzystaniem konkretnych dodatków to prosiłbym o link.
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
fruszu
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: fruszu »

Witam :)
Jeśli ja miałbym zaczynać przygodę z AGoT LCG od poczatku i grać np. w dwie osoby, to nie kupowałbym w ogóle core-setu, tylko dwa duże dodatki (praktycznie dowolne, choć wydaje mi się, że Greyjoyowy jest trochę słabsi od pozostałych). W każdym duzym dodatku masz listę 2 talii możliwych do złożenia z kart dostępnych tylko w tym deluxe packu. Uważam, że całkiem fajnych i ciekawych. Choć oczywiście musiałbym wtedy wydrukować karty domów i zorganizować znaczniki :wink:
Ale oczywiście jeśli masz też Coreset, to super.
Moim zdaniem do grania towarzyskiego wystarczy 1 sztuka podstawki.
Jeśli nie planujesz grać Greyjoyami i Martellami, to spokojnie możesz zrobić tak, jak mówisz. Duże dodatki są fajniejsze od podstawki o tyle, że każdą kartę masz tam w 3 egzemplarzach i dzięki temu można zbudować sensowniejsze talie. Wiem, że nie interesuje Cię aspekt deck-buildingu, ale w minimalnym choćby zakresie, będziesz musiał się go podjąć. Podejrzewam, że po kupieniu np. starkowego dużego dodatku Lords of Winter i próbie złożenia z niego i coresetu jakiejś talii, z podstawki nie wziąłbym (prawie) nic. Poza plotami, bo te w core secie są super.

Wydaje mi się też, że duże dodatki są po prostu ciekawsze, bo w taliach, które z nich zbudujesz, widać jakiś zamysł. A coreset pomyślany był po prostu jako wstęp, który ma pokozać podstawy gry, przedstawić jak najwięcej kart, ale nie koniecznie do siebie nawzajem pasujących :)
Niemniej oczywiście lepiej go mieć, niż nie :)
Tutaj masz wątek, w którym może coś znajdziesz:
http://www.agotcards.org/talkboard/v/360

Zerknij i ew. zapytaj też na polskim forum AGoT LCG:
agot.4aces.eu

Być może znajdziesz tam nawet podobny temat. Pozdrawiam!
blipinsk
Posty: 15
Rejestracja: 22 lut 2012, 19:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: blipinsk »

Mam pewne pytanko (może już padło ale nie chce mi się przeglądać 22 stron tematu :D) głównie do osób które grały w grę ale tez czytały serię...
Ponieważ jestem teraz w trakcie czytania Starcia Królów, a także kupuję grę. Chciałbym się dowiedzieć czy gra w jakiś sposób spojluje treść książek? Nie chcę tracić przyjemności z czytania... :wink:
Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 251
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Kwidzyn\Łódź

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Zimoch »

Jak jesteś bardzo domyślny to pewnie trochę ci może zaspojlerować. Mi np. parę kart zasugerowało pewne wydarzenia.
blipinsk
Posty: 15
Rejestracja: 22 lut 2012, 19:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: blipinsk »

a zasugerowało Ci wydarzenia z których części serii?
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: kaimada »

Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Fruczak Gołąbek »

"This is a simplified, streamlined version of the LCG intended for fans of the HBO series."
Nie wiem co o tym myśleć :P.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Hiu »

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... 221&esem=1

Wyglada na to ze HBO placi, a potem pan placi, pani placi ;)
Po puszczeniu serialu, okladki ksiazek tez byly zmieniane. Aktualnie dwie czesci maja okladki filmowe.
http://img193.imageshack.us/img193/1158/starcie.jpg
a tu oryginal:
http://www.film.gildia.pl/_n_/literatur ... ka-200.jpg

Though the fundamental mechanics of both Game of Thrones: The Card Game and A Game of Thrones: The Card Game are identical, the two games are not compatible, nor are Game of Thrones: The Card Game cards legal for LCG tournament play. The two-player Game of Thrones features photographs and artwork from the television series. Its simplified, streamlined rules and fixed decks are meant to help players dive into new intrigues and battles as quickly as possible and make it an ideal, accessible game for fans of the HBO series.

In the A Game of Thrones LCG, players construct their own decks and vie for the Iron Throne in a world of even more deception, intrigue, and infamy. Additional keywords, mechanics, and hundreds of new characters permit players unprecedented freedom to imagine their own bids for the Seven Kingdoms of Westeros.
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Odp: A Game Of Thrones LCG

Post autor: przemoo99 »

Skończyły im się pomysły na nowe karty to robią wznowienie z nowymi grafikami? Bo ją mam dokładnie takie wrażenie. I wcale się nie zdziwię, gdy w najbliższym czasie wydadzą duże dodatki z nowymi grafikami...



wysłane z mojego arc s za pomocą tapatalk i moich paluszków ;-)
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: tchazzar »

Nie no, ale trzeba przyznać, że te filmowe okładki znacznie lepsze. Ciekawe jak będzie wyglądać gra i jak będzie z dodatkami, bo przecież serial wychodzi co rok, a ktoś na tych obrazkach być musi. Kolejna interesująca rzecz to mechanika - szykuje się duże uproszczenie skoro ograniczyli liczbę graczy do dwóch. Zobaczymy, ale myśle, że to będzie jakiś każualowy szajs na zasadzie " a i tak jest mega hype na grę o tron, wypuścimy byle co, ludzie i tak kupią".
Awatar użytkownika
fruszu
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: fruszu »

przemoo99 pisze:Skończyły im się pomysły na nowe karty to robią wznowienie z nowymi grafikami? Bo ją mam dokładnie takie wrażenie. I wcale się nie zdziwię, gdy w najbliższym czasie wydadzą duże dodatki z nowymi grafikami...
Nowe chapter packi ukazują się regularnie i jakoś nie widać, żeby kończyły im się pomysły. Czasem nawet mają ich zbyt dużo :wink: .
Hiu pisze:Wyglada na to ze HBO placi, a potem pan placi, pani placi ;)
Pełna zgoda. Ale w takim razie dlaczego takie paskudne te karty? Mnie nie zachęcają do kupna. Zdecydowanie wolę LCG niż tego filmowego potworka.
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Odp: A Game Of Thrones LCG

Post autor: przemoo99 »

Czy w takim razie dobrze mi się zdaje, że to jest całkiem nowa gra z zasadami "starej" lcg, ale z nowymi grafikami i tylko dwoma taliami w pudełku?



wysłane z mojego arc s za pomocą tapatalk i moich paluszków ;-)
Planszówkowy maniak... :)
ODPOWIEDZ