(Wodzisław) Spotkania w Wodzislawiu (WCK)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Oj, fajnie było znowu wczoraj... i wesoło :) Tylko szkoda, że tak krótko.
Hehe... Monika, to na urodzinach też prawie byliśmy razem. Tylko, że ja tam już sobie pyknąłem coś innego ;)

Na wstępie muszę napisać coś, co obiecałem Adamowi.
Adamie, Ty wiesz o co chodzi. Właśnie teraz o tym myślę: DUŻYMI CZERWONYMI LITERAMI. A na końcu pozdrawiam Cię jeszcze większym "WINK'IEM" Hmm... buźki nie chcą się powiększać. To musi Ci wystarczyć taka mała: ;)
No cóż... Przepraszam wszystkich widzów, słuchaczy, czytelników i kogo tam jeszcze za użycie dużych czerwonych liter, ale jest to w pełni uzasadnione i poparte odpowiednim zaświadczeniem ;) A poza tym, to musiałem dotrzymać obietnicy :)

A teraz parę słów o wczorajszych grach:
7 cudów - no ja nie wiem co ja się tak uparłem, żeby ciągle ostatnio nie produkować surowców. Już któraś gra z kolei i nic z tego nie wynika. Aaaa, przepraszam, wynika, wynika: kompletna wtopa na koniec. Wczoraj było podobnie. Ale to wszystko wina sąsiadów ;) (fajnych kart nie chcą dawać) Hmm... I zauważyłem wczoraj niepokojący objaw u siebie: po zaproponowaniu 7 cudów nie za bardzo miałem ochotę na grę. Czyżby przessssyt?
Pastiche - faktycznie bardzo fajna gra o dużych walorach edukacyjnych. Można poznać paręnaście ciekawych obrazów przy zabawie oraz jak się składa barwy pochodne wykorzystując do tego tylko trzy kolory podstawowe. A rozgrywka. Normalnie czacha dymi. Sie trzeba trochę nakombinować, żeby odpowiednio złożyć te heksy i zebrać jak najwięcej, najlepiej nam pasujących kolorów. Na zajęcia z plastyki - świetna. I to nie tylko dla dzieci i młodzieży ;)
folko pisze: To jedna z ciekawszych, trochę cięższych...
Noo, to ja chętnie bym ją poznał ;)

PS. A najpopularniejszym kolorem wczoraj w klubie był kolor tjulowy ;) Dla niewtajemniczonych: złożenie dwóch części barwy niebieskiej i jednej części barwy żółtej. Nie wiedzieć czemu został później przechrzczony na tjulaty. A tak w ogóle to on powinien nazywać się chyba tilowy ;)
Ostatnio zmieniony 29 sty 2012, 12:02 przez Firenski, łącznie zmieniany 1 raz.
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

A ja krótko dodam mi się tam wczoraj wszystkie gry podobały i każdą chętnie powtórzę :)
Tak wiele gier a tak mało czasu
Lir
Posty: 273
Rejestracja: 14 mar 2010, 18:45
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Lir »

Ja niestety dziś i za tydzień odpadam :( ale ...

.....już zapraszam na "Niedzielne planszówkowanie", które odbędzie się w WDK Czyżowice 19 lutego 2012r. Organizatorem imprezy jest WDK i Inicjatywa Alfa, a faktycznie to ja i Klaus ;) Impreza odbędzie się oficjalnie w godzinach 13.30-18.00 (znając życie skończymy jak w zeszłym roku koło 19.00-20.00, więc w jakimś zakątku sali można odpalić dłuższe gry). Na miejscu zapewniamy stoliki, kawę, herbatę oraz trochę gier z naszych prywatnych zapasów i WDK.

Oczywiście można i należy zapraszać innych ;)

Pozdrawiam
Dominik
Glory: A Game of Knights - rzuć okiem na grę, którą przygotowujemy! Zagramw.to / FB
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Wczoraj trochę pograłem... najpierw w klubie...
w trójkę (Alek, Andrzej i ja) zagraliśmy w Villagei Heckmeck Barbecue. W obie byłem drugi, raz wygrał gracz na A, a raz na A ;-)
Village jest bardzo fajne. To już moja trzecia partia, robi się coraz ciekawiej... szczególnie że nie doczytałem o jednej istotnej zasadzie. Heckmeck jak to robale... lekki, ale... wolę klasyczną wersję. Jest taka najczyściejsza.

W tym samym czasie na sąsiednim stoliku trwała walka we Władców podziemi. Mirek, Marek, Kuba i Kacper walczyli o to kto z nich będzie najgorszy ;-) Ale kto wygrał?? Nie wiem.

A po klubie było testowanie u mnie... chłopakom dziękuję. BTW mam pomysł jak rozwiązać problem genetyki :D Muszę tylko przypomnieć sobie trochę zasad obliczania prawdopodobieństwa ;-)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Wiedziałem że Adam coś wymyśli w sprawie robaków :D . a najbardziej złym panem podziemi okazał się Kacper
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

folko pisze:Wczoraj trochę pograłem...
A ja pograłem przedwczoraj.
Dokładnie w to samo co Adam ;) Hmm... Jak to jest możliwe?

Najpierw w klubie...
Villlage - bardzo fajna gierka o rozwoju życia na wsi. A jak wiadomo ja uwielbiam wiejskie klimaty ;) Przecież moja ulubiona gra to Agricola. Dlatego gdy Adam napisał, że to ciekawa i cięższa gra, to już wiedziałem, że muszę spróbować w nią zagrać. Jeśli chodzi o ciężar to nie wiem, nie ważyłem, ale tak gdzieś na oko, to około 2,5-3 kg BGG. Wolę gry ważące powyżej 3 kg BGG, ale przecież nie można grać ciągle w takie ciężkie tytuły. Kto by to uniósł ;) Wioska to taki ciekawy worker placement z dodatkowym elementem upływającego czasu, który bardzo fajnie działa. Z jednej strony powoduje zmniejszanie liczby członków rodziny i potrzebę jej powiększania, a z drugiej – umieranie w odpowiednim miejscu i czasie przynosi chwałę i wpis do kroniki wioskowej w postaci punktów zwycięstwa na koniec gry. Duża liczba możliwości i strategii (jak to Alek powiedział: „za dużo tego wszystkiego”) mnie się bardzo podoba. I to wszystko dobrze ze sobą współgra. Zycie w Wiosce na pewno jest lżejsze niż praca na roli w Agricoli (nawet sobie podróżować można ;) ), ale gra jest świetna i baaardzo chętnie jeszcze zagram.
Heckmeck Barbecue – czy jakoś tak… Co za nazwa? Co za gra? Brrr… Jak można piec robale na grillu… I jakieś ślimaki… ;) Nie grałem w Robale. Dlatego ta gra mi przypomniała czasy studenckie i namiętne kulanie w Kościanego Pokera po zajęciach. Strit, full, kareta… szkoła do zaliczenia… Ech, to były czasy… W Heckmeck Barbecue mogę zagrać powtórnie tylko w tak wesołym towarzystwie jak przedwczoraj. Inaczej nie da rady :)
folko pisze:A po klubie było testowanie u mnie...
A potem testowaliśmy prototypy… Nie u mnie.
Adamie, oby zadziałało. Bo sam pomysł na grę jest bardzo ciekawy i przy jakimś sprytnym rozwiązaniu problemu losowania może wyjść niezła gierka :)

O żesz… Adam grał wczoraj, ja grałem przedwczoraj. Adam grał „u mnie”, ja nie grałem „u mnie”. A graliśmy w te same gry i na dodatek razem… Normalnie paradoks czasoprzestrzenny ;)

PS. A hasłem dnia w ostatni piątek było stwierdzenie: ...jeśli wszyscy dwanaście ślimaków są zużyte... to następuje koniec gry. Hmm... :roll: To miało być śmieszne... To nawet było śmieszne... Ale chyba tylko w piątek. Jak nic... Paradoks czasoprzestrzenny.
PS. do PS.'a: Mirek, chyba, że coś pokręciłeś ;)

Znowu plotę trzy po trzy :lol:
Pozdroofka dla wszystkich :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Powiem Wam tylko tyle, że całość (wszystkie parametry) sprowadza się do jednego rzutu kilkoma kośćmi ;-)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Nooo, to świetnie. Kostki będą dużo lepsze niż ciągłe mieszanie w woreczkach ;) Chętnie potestuję jak będzie gotowe, bo w piątek to praktycznie dużo w to nie pograliśmy.
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

UWAGA!

Przypominam o jutrzejszym spotkaniu z dziećmi, od 11-tej w WCK. Zadeklarowali pomoc: Monika, Alek i Jonasz. Jonasz to ten od go ;-) Mam nadzieję, że pomogą Wam też moje dziewczyny... ale z czasem mam na nie coraz mniejszy wpływ ;-)
Awatar użytkownika
Deltharis
Posty: 183
Rejestracja: 10 lip 2010, 00:41
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Deltharis »

Ja też się deklarowałem :wink:
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Super!
Awatar użytkownika
Deltharis
Posty: 183
Rejestracja: 10 lip 2010, 00:41
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Deltharis »

I jakoś przed 14 wszyscy się rozeszli. Byliśmy razem z Jonaszem i Alem przeciwko dużej ilości dzieciaków. Część została przejęta przez Ala i jego grę o Sushi (tytułu nie przytoczę, niemieckie wydanie) oraz Ninja, Jonasz i ja staraliśmy się resztę zająć Go. Coś tam nawet wychodziło, ale wielkiego entuzjazmu chyba nie wzbudziło. Czasem jeszcze na stole wylądowały robaki z grilla, gry Alka wzbudzały jednak większy entuzjazm... No, ogólnie wyszło całkiem miło i lekko. I dużo turlania.

A jako że jestem już na następnym semestrze to mam czas i przez najbliższe trzy piątki będę was nawiedzał :)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Deltharis pisze:Czasem jeszcze na stole wylądowały robaki z grilla,...
Znowu te robaki z grilla... Czy robale... One mi się będą śniły za chwilę ;)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

Kurde, na śmierć zapomniałam :( A akurat na forum nie zajrzałam. ja mam sklerozę... :oops:
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Wczoraj był dzień dwóch gier (no może nie do końca dwóch...), ale po kolei.

Było nas 7 i na początku zastanawiałem się czy będziemy grać. Dlaczego? Bo zaczęliśmy rozmawiać, oglądać komiksy... i jakoś nic nie startowało. W końcu wziąłem Andrzeja, Brassa(to gra ;-) ), dosiadła do nas Monika i zaczęliśmy. To było dopiero moje 3 spotkanie z Brassem, bardzo mi się ta gra podoba, ale za każdym razem gdy do niej siadam mam jakiś rok przerwy i zaczynam od początku :D To niby nie przeszkadza, ale jak się gra z takimi wyjadaczami jak Monika i Andrzej (który jeszcze źle doradzają ;-) :twisted: ) to ciężko im dorównać. A poważnie to super gra, mam ochotę na kolejną partię. Jedyna wada to... oczekiwanie na ruch. Ja niestety mam taką wadę, że gram szybko. To niby czasami zaleta, ale i wada... wiem jak grałem poważniej w go. Wczoraj musiałem czekać trochę na ruch... ale na szczęście pojawiła się mała Julia z dziadkiem i miała ochotę zagrać w Atari go. No więc w między czasie zagrałem z nią, pokazałem kilka problemów, potem w trójkę zagraliśmy w Hej to moja ryba... no i oczekiwanie na ruch nie było takie... dłużące ;-)

A na sąsiednim stoliku Mirek, Alek, Michał i Kacper walczyli w podziemiach. Mirek wczoraj udowodnił że gra jest zepsuta, że znalazł strategię wygrywającą... bo wygrał 2 raz pod rząd!! :-)

To było miłe popołudnie, wszystkim dziękuję, a w domu czekała mnie jeszcze niespodzianka, partyjka w Pastiche :)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

Brass jest piękny, klasa sama w sobie :) Nie przypuszczałam, że wczorajszy dzień będzie oznaczał dwie super gry, bo po wyjściu większości zagraliśmy jeszcze z Mirkiem i Andrzejem w 51 Stan. Tym bardziej, że w obie wygrałam :D (pochwalę się, a co...) A Andrzej faktycznie muli :lol:
pazdzioch
Posty: 58
Rejestracja: 25 wrz 2011, 14:19

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: pazdzioch »

folko pisze:
A na sąsiednim stoliku Mirek, Alek, Michał i Kacper
Chodzę już pół roku na gry i cały czas mylisz mnie z kacprem.. aż tak podobni jesteśmy?
Tak mało gier, tak dużo czasu...
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

To Was jest dwóch?? :shock: :lol:
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Kacper, przestań się wygłupiać i nie myl się z Kubą :lol:
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

A na sąsiednim stoliku Mirek, Alek, Michał i Kacper walczyli w podziemiach. Mirek wczoraj udowodnił że gra jest zepsuta, że znalazł strategię wygrywającą... bo wygrał 2 raz pod rząd!! :-)





Tak dwie ostatnie partie wygrałem ale różnica punktów była nie wielka więc strategi wygrywającej nie mam . A zepsuta w żadnym wypadku mi się podoba tak więc Adamie jeszcze zagramy :D
Tak wiele gier a tak mało czasu
Lir
Posty: 273
Rejestracja: 14 mar 2010, 18:45
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Lir »

Ktoś będzie w stanie kupic mi nowy ŚGP z dodatkiem do K2 i przynieść w piątek na spotkanie? Nie mam pojęcia gdzie można kupić w wodzisławiu.
Glory: A Game of Knights - rzuć okiem na grę, którą przygotowujemy! Zagramw.to / FB
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Podobno ma być w tym tygodniu. Mogę w piątek podskoczyć zobaczyć do jednego sklepu gdzie czasami ŚGP się pojawia...
Lir
Posty: 273
Rejestracja: 14 mar 2010, 18:45
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Lir »

Przypominam o zaproszeniu :) .....
..... na "Niedzielne planszówkowanie", które odbędzie się w WDK Czyżowice 19 lutego 2012r. Organizatorem imprezy jest WDK i Inicjatywa Alfa, a faktycznie to ja i Klaus ;) Impreza odbędzie się oficjalnie w godzinach 13.30-18.00 (znając życie skończymy jak w zeszłym roku koło 19.00-20.00, więc w jakimś zakątku sali można odpalić dłuższe gry). Na miejscu zapewniamy stoliki, kawę, herbatę oraz trochę gier z naszych prywatnych zapasów i WDK.

Oczywiście można i należy zapraszać znajomych ;)

Pozdrawiam
Dominik
Glory: A Game of Knights - rzuć okiem na grę, którą przygotowujemy! Zagramw.to / FB
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: wis »

Gdyby ktoś chciał dłuższą grę typu Runewars/Warrior Knights/Chaos in the Old World, to zapraszam do stolika:)
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Hehe... Na razie tylko tyle, ale w miarę możliwości... :)
WKGP - Wodzisławski Klub Gier Planszowych
Nasze rozgrywki na BGG:
-według daty
-z podziałem na miesiące
-tytuły w jakie zagraliśmy
Jeśli coś się nie zgadza to proszę o info.
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
ODPOWIEDZ