Shogun - kilka pytań

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
poo-ding
Posty: 19
Rejestracja: 10 lut 2012, 14:01

Shogun - kilka pytań

Post autor: poo-ding »

Witam ! Niedługo czeka mnie rozgrywka w Shoguna i bardzo chciałbym być odpowiednio przygotowany do gry. W tym celu przeczytałem instrukcje, niestety w kilku kwestiach okazała się być niejasna. Przeglądnąłem tematy dotyczące Shoguna na tym forum, ale akurat interesujące mnie zagadnienia nie były podejmowane. Niestety te tematy były stosunkowo dawne, więc by nie być posądzonym o odświeżanie starych tematów zwracam się tu do was z prośbą o udzielenie mi odpowiedzi na kilka pytań :
1) W jaki sposób miasto może otrzymać znacznik buntu? Instrukcja jasno mówi w jaki sposób wybuchają powstania ( poprzez pobieranie podatków lub ryżu z prowinicji ze znacznikiem buntu) lecz niestety to w jaki sposób miasta uzyskują te znaczniki jest słabo wytłumaczone.
2) Na początku każdej rundy losowana jest kolejność w jakiej będą przeprowadzane akcje. Wszystko fajnie, tylko że... to wydaje mi się kompletnie niepotrzebne(chyba, że źle zrozumiałem instrukcje). Rozumiem , że istotna jest kolejność atakowania prowinicji/przemieszczania wojsk, ale nie bardzo wiem jakie znaczenie ma to, że najpierw zbuduję np. teatr a dopiero później pobiorę podatki. Wydaje mi się to kompletnie bez znaczenia, która z tych akcji zostanie podjęta jako pierwsza, więc po co rozlosowuje się kolejność aż 10 kart jak wystarczyłoby wylosować tylko dwie ( Bitwa A ; Bitwa B ). Wątpie, by twórcy gry skonstruowali by tak niepotrzebny mechanizm, więc raczej jestem skłonny myśleć, że to ja coś poprzekręcałem.
3) Czy jedna akcja może być wykonywana przez kilka prowinicji w danej turze? Wydaje mi się, że nie , choć w instrukcji jasno tego nie napisali

Jak narazie to tyle pytań, byłbym wdzięczny za odpowiedzi :-)
poo-ding
Posty: 19
Rejestracja: 10 lut 2012, 14:01

Re: Shogun - kilka pytań

Post autor: poo-ding »

Dzięki, twoje odpowiedzi mi pomogły :)
ODPOWIEDZ