Gra planszowa - Manager Liga Polska

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
salinas84
Posty: 13
Rejestracja: 14 kwie 2011, 11:57

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: salinas84 »

kemotix pisze: Czyli rzucam kostką ruszam się po planszy, rzucam kostką rozgrywam mecz, rzucam kostką...
Trochę dużo losowości...
Większość gier zawiera w sobie element losowy, a już na pewno gry typu manager sportowy.
Nie zgadzam się absolutnie ze stwierdzeniem, że w grze jest dużo losowości. W przypadku poruszania się po planszy zgodze się, że występuje tu pewnego rodzaju losowość, choć nie wpływa ona znacząco na przebieg gry, a raczej ją urozmaica.
Natomiast nie przy rozgrywaniu meczu, owszem biorąc pod uwagę pojedynczy mecz możemy uznać że wynik jest sprawą losową (choć oparty jest na prawdopodobieństwie i zależny od siły drużyny), jedak w dłuższym okresie czasu czyli w przeciągu całej gry losowość przy rozgrywaniu meczów spada praktycznie do minimum.
Awatar użytkownika
Jasiek22
Posty: 131
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:45

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: Jasiek22 »

Gra wydaje się naprawdę trafionym pomysłem dla dzieci chodzących do szkoły podstawowej, ze względu na jej prostotę oraz temat. Wyobrażam sobie jak męczą rodziców o zakup tejże gry widząc ją w sklepie. Taka gra pewnie kiedyś też przypadła by mi do gustu, ale cena nie pozwoliła by na jej samodzielny zakup. Pamiętam jak samemu kiedyś widząc sprężynowe piłkarzyki bardzo chciałem je mieć, bo była to gra związana z piłką nożną ;p Tyle że musi się ona znaleść w sklepie i dziecko musi ją zobaczyć. Jeśli planujesz sprzedaż poprzez stronę internetową bezpośrednio do klientów, to nie wróżę sukcesu. Radził bym sprzedawać ją do sklepów z zabawkami i tym podobnymi, wtedy to może się rozkręcić, bo pomysł naprawdę nie jest zły.
Awatar użytkownika
matoozik
Posty: 403
Rejestracja: 24 sie 2009, 14:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: matoozik »

salinas84 pisze: Nie zgadzam się absolutnie ze stwierdzeniem, że w grze jest dużo losowości. W przypadku poruszania się po planszy zgodze się, że występuje tu pewnego rodzaju losowość, choć nie wpływa ona znacząco na przebieg gry, a raczej ją urozmaica
Pewien rodzaj losowości? Rzut kostką, przesuwasz się do przodu o tyle ile wypadło - to jest właśnie losowość sama w sobie, ciężko znaleźć bardziej losowy mechanizm poruszania się. Może zdefiniuj co to jest losowość wg. ciebie bo może czegoś nie rozumiem. A najprostszym rozwiązaniem jest opublikowanie instrukcji, wtedy każdy będzie mógł ocenić jak bardzo gra jest losowa. Jeżeli chcesz przyciągnąć klientów z tego forum to jest to najlepsze rozwiązanie. Tak czy siak - POWODZENIA!
Małpa nie żyje. Przedstawienie skończone.
Moja skromna kolekcja: matoozik
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: kolderek »

to ja też mam kilka pytań :-)

1. czy jest w tej grze Liga?
2. czy jest w tej grze terminarz ligowy? (tzn. kto z kim i kiedy gra)
3. kiedy gra się kończy i kto wygrywa?

z tego co do tej pory wyczytałem to rzucam kostką i poruszam się po planszy; czy zawsze rozgrywam mecz, czy zdarza się że nie ma meczu?
michero
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:03
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: michero »

Cześć:)
Przyłączę się do dyskusji, jako że jestem kolegą autora gry i miałem też okazję zagrać w nią parę razy. I z ciekawości śledzę temat. Oczywiście nie będę pisał, jaka to gra jest świetna i się nie zastanawiajcie i kupujcie, bo wiadomo, że nie będę dla was obiektywny, co jest zrozumiałe, i poza tym nie o to chodzi:) Moje odpowiedzi mogą minimalnie być nieścisłe, bo akurat nie mam pod ręką instrukcji, ale postaram się być rzetelny;)
kemotix pisze: Czy podczas meczu gracze mogą doznać kontuzji?
Tak, mogą. Jest to rozwiązane w taki sposób:
jeśli jest kolejka ligowa to tura gracza wygląda następująco: rzut kostką i ruch na planszy, a następnie jest mecz. Mecz, czyli rzut kostką i sprawdzenie w tabeli jaki wynik jest dla danych sił drużyn grających ze sobą w zależności od oczek na kostce. Wyniki oparte na prawdopodobieństwie. Jak pisał kolega autor - jeśli gra drużyna mocna ze słabą to większe szanse na zwycięstwo ma drużyna mocna oczywiście. Kontuzję można 'nabyć' w fazie na planszy. Czyli jeśli staniemy na pole, na którym jest zaznaczone, że zawodnik doznaje kontuzji to w fazie meczu on tej kontuzję doznaje i jest wykluczony z gry przez jakiś czas.
kemotix pisze: Jak rozwiązane finanse klubów, wpływy z biletów, kontrakty?
Wpływów z biletów, kontraktów nie ma.
Na początek masz ustalony budżet, nie pamiętam dokładnie ile, wybaczcie;) Przed sezonem możesz podpisać kontrakt ze sponsorem, 'kupując' go. Czyli wybierasz sponsora X, który kosztuje np. 10.000. I masz wypisane na karcie sponsora jego plusy i minusy. Przykładowo:
Plusy:
- za wygrany mecz dodatkowe 500
- możliwość darmowej gry u bukmacherów
Minusy:
- w składzie musi grać minimum 5 Polaków
- w każdej turze poruszasz się o 2 oczka mniej od wyrzuconych na kostce.

Oprócz tego za każdy wygrany, bądź zremisowany mecz otrzymujesz pieniądze z 'banku'. I także z transferów - jeśli staniesz na pole 'Giełda' to bierzesz z kupki kartę 'Giełda', gdzie masz propozycję transferu twojego zawodnika. Czyli klub X chciałby od ciebie zawodnika, który gra na pozycji Prawy i Lewy Obrońca, ma siłę co najmniej 7 i płaci za niego np 5000 - jeśli masz takiego zawodnika i chcesz go sprzedać to dostajesz pieniądze i pozbywasz się tego zawodnika
kemotix pisze: Jak wygląda typowa tura gracza, ile jest tur na jedną rundę, ile rund w całej grze?
Gramy według terminarza dostępnego w grze. I tak np. przez pierwsze pięć kolejek nie ma meczów, więc tura gracza składa się tylko z ruchu na planszy. Jeśli jest kolejka ligowa:
- rzucam kostką i idę na planszy
- ty rzucasz kostką i idziesz na planszy
- gramy mecz. Gospodarz meczu rzuca kostką i sprawdzamy wynik meczu

kolderek pisze:to ja też mam kilka pytań :-)
1. czy jest w tej grze Liga?
Oczywiście, inaczej średnio miałoby to sens;) W lidze jest, jeśli dobrze kojarzę, 12 drużyn. 4 mogą być kontrolowane przez graczy, reszta to 'boty'. Jeśli grasz z botem, albo boty grają między sobą, to rzucasz kostką i sprawdzasz wynik meczu
kolderek pisze: 2. czy jest w tej grze terminarz ligowy? (tzn. kto z kim i kiedy gra)
Tak, jest jasno wszystko wypisane. Nawet ołówek jest w pudełku;)
kolderek pisze: 3. kiedy gra się kończy i kto wygrywa?
Właściwie to można to ustalić samemu. Czyli albo gramy jeden sezon i kto wyżej w tabeli ten wygrywa, albo ustalamy sobie, że gramy 5 sezonów i kto jest lepszy.
kolderek pisze: z tego co do tej pory wyczytałem to rzucam kostką i poruszam się po planszy; czy zawsze rozgrywam mecz, czy zdarza się że nie ma meczu?
Jak pisałem wyżej - nie zawsze jest mecz i wtedy jest tylko ruch na planszy. Na pewno przed sezonem nie ma meczów, chyba 5 pierwszych kolejek, i w trakcie eliminacji do europejskich pucharów - jak grasz pierwszy sezon to jeszcze kwalifikacji do pucharów nie masz, więc meczu też nie rozgrywasz oczywiście;)

Ja powiem tak. W piłkę nożną grać lubię, nie lubię jej oglądać, nie interesuję się nią, w managery nie gram, gry planszowe lubię. Dlatego dość sceptycznie podchodziłem do tej gry, ale jak graliśmy parę razy to naprawdę fajnie się grało, wciągająca (chcesz być lepszy od kolegów, dochodzą europejskie puchary, kupowanie lepszych zawodników), choć na początku wyglądała na trochę skomplikowaną. Mojej dziewczyny nie wciągnęła, bo to nie jej tematyka. Myślę, że fajnym i świeżym pomysłem są 2 plansze - główna, czyli Polska, i Świat, gdzie są dostępni lepsi zawodnicy, jak i lepsi juniorzy, których można wylosować.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania, to chętnie odpowiem, jako jednak trochę bardziej obiektywny od autora;)

Pozdrawiam, Michał
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: kolderek »

coś zaczyna się klarować :-) czyli jak rozumiem najpierw wszyscy gracze rzucają kostkami i poruszają się po planszy następnie (w sezonie) rozgrywają mecze, tak? to jakie są pola na planszy? czy gdzieś trzeba dojść? jak się do tego ma to, że jedna osoba rzuca same "1" a druga same "6" - kto ma większe szanse na zwycięstwo?

i pytanie o mecz. rzucamy tylko jedną kostką - to nie ma ustalonego konkretnego wyniku, tylko kto wygrał lub czy był remis?
michero
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:03
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: michero »

kolderek pisze:jak rozumiem najpierw wszyscy gracze rzucają kostkami i poruszają się po planszy następnie (w sezonie) rozgrywają mecze, tak?
Tak, dokładnie:)
kolderek pisze:to jakie są pola na planszy?
Wiekszość pól, zarówno na planszy polskiej jak i światowej, to zawodnicy do kupienia (na każdym polu jest dwóch). Oprócz tego:
- lotniska - możliwość przemieszczania się między planszami
- giełda - bierzesz kartę z propozycją transferu
- klinika - dla kontuzjowanych graczy
- szkółka - płacisz, rozwijasz ją (jest 6 poziomów szkółki) i masz możliwość wylosowania juniorów, od 3 poziomu szkółki
- zakłady - możesz stawiać mecze najbliższej kolejki i wygrać 10x co postawiłeś
kolderek pisze:czy gdzieś trzeba dojść?
Nie, nigdzie nie trzeba dojść:) Chodzi się w kółko, kupuje się coraz to lepszych piłkarzy i w ten sposób siła twojej drużyny się zwiększa, a co za tym idzie masz większe szanse na zwycięstwo w meczach.
kolderek pisze:jak się do tego ma to, że jedna osoba rzuca same "1" a druga same "6" - kto ma większe szanse na zwycięstwo?
Postaram się odpowiedzieć, ale przyznam szczerze, że niezbyt zrozumiałem;)
Masz swoją drużynę, powiedzmy 20 zawodników. Na karcie zawodnika jest napisana jego siła - od 1 do 10. Ze wszystkich swoich zawodników wybierasz najlepszych 11. Sumujesz ich siły, wychodzi ci powiedzmy 61. Sprawdzasz w instrukcji i widzisz, ze 61 pkt oznacza, że twoja drużyna ma siłę 6. Gdyby twoi zawodnicy łącznie mieli 71 pkt to siła drużyny wynosiłaby 5 (z pamięci podaję liczby, pewnie trochę się różnią). I tak dalej.
Ok, gramy mecz. Moja drużyna ma siłę 6, twoja 5. Ja jestem gospodarzem w tym meczu, rzucam kostką, wyrzuciłem 3. Sprawdzam w rozpisce (jest cała rozpiska wyników w instrukcji) i 3 oznacza np. wynik 2:0.
Gdyby moja drużyna miała siłę 6, czyli słaba, a twoja 1, czyli bardzo dobra, to wtedy moje szanse na zwycięstwo czy remis są minimalne.
kolderek pisze:i pytanie o mecz. rzucamy tylko jedną kostką - to nie ma ustalonego konkretnego wyniku, tylko kto wygrał lub czy był remis?
Jak wyżej - oczywiście są podane konkretne wyniki
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: kolderek »

chodzi mi o to że jedna osoba rzuca kostką i ciągle porusza się po planszy i "1" pole a druga o "6" pól - czy to nie zaburza jakoś rozgrywki?

fakt jest losowa ale chyba sobie kupię :-)
salinas84
Posty: 13
Rejestracja: 14 kwie 2011, 11:57

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: salinas84 »

Postaram się wyjaśnic dokładnie;)

1. Poruszanie się po planszy
- gra nie ma nic wspólnego z wyścigiem więc generalnie nie ma znaczenia czy wyrzucisz 1 czy 10 (poruszamy się po planszy rzucając kostką dziesięciościenną)
- w grze są dostępne 2 plansze składające się z 4 obszarów. Na planszy Polska jest jeden obszar, Na planszy Swiat są 3 obszary (Afryka, Ameryka, Aleja Gwiazd).
- jedynie na planszy Polska szybkość poruszania ma znaczenie, bowiem jeżeli przejdziemy przez pole start to kończą się wszystkie kontuzje, plansza jest jednak dość mała a szybkość poruszania przy kostce 10 ściennej duża, więc ciężko o długą kontuzję:)

2. Rozgrywanie meczów
- wyjściowo wszystkie drużyny są słabe, z czasem się rozwijają i stają się lepsze (skala siły drużyny od 1 do 6)
- podam przykład meczu zakładająć że kupiłeś już kilku niezłych zawodników, masz średnią drużynę (siłą 4) i grasz z kimś słabym (siła 6) na własnym stadionie

1:0
0:0
2:1
1:2
2:2
3:1
0:1
2:0
1:0
4:1

to 10 możliwych wyników dla takiego spotkania
rzucasz kostką, powiedzmy że wyrzuciłeś 1 - wygrywasz więc 1:0. W 6/10 przypadków wygrywasz mecz, masz więc 60% na wygranie takiego meczu. Im lepsza siła drużyny tym szanse na wygranie będą większe. Oczywiście inne drużyny też będą się rozwijać.
Awatar użytkownika
artoro
Posty: 89
Rejestracja: 07 lis 2010, 11:59

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: artoro »

No to ja mam następujące pytanie: gdzie gracze podejmują decyzje?, bo z powyższych informacji możemy wywnioskować, że gracze nie robią w tej grze nic poza kulaniem kostką i ewentualnym wyborem czy kupuję zawodnika "z" z siłą 2 czy zawodnika "x" z siłą 3 (co nawet ciężko jest nazwać wyborem, bo chyba zawsze bierze się najlepszego zawodnika, na którego nas stać). :|
salinas84
Posty: 13
Rejestracja: 14 kwie 2011, 11:57

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: salinas84 »

artoro pisze:No to ja mam następujące pytanie: gdzie gracze podejmują decyzje?, bo z powyższych informacji możemy wywnioskować, że gracze nie robią w tej grze nic poza kulaniem kostką i ewentualnym wyborem czy kupuję zawodnika "z" z siłą 2 czy zawodnika "x" z siłą 3 (co nawet ciężko jest nazwać wyborem, bo chyba zawsze bierze się najlepszego zawodnika, na którego nas stać). :|
Pierwszą decyzję podejmujemy przed każdym sezonem, wybierając sponsora. Każdy sponsor ma wymagania w stosunku do nas, ma też swoje plusy i minusy. Decydując się na wybór konkretnego sponsora obieramy strategię rozwoju klubu w najbliżym sezonie (może być oparta na rozwoju szkółki, na kupowaniu zawodników zagranicznych, polskich itp itd)

Drugą kwestią jest to, że fundusze są mocno ograniczone. Nie możemy sobie pozwolić na kupowanie wielu zawodników, trzeba więc zdecydować w jaki sposób wzmacniamy skład (przykładowo: czy kupujemy kilku średnich czy kupujemy jednego dobrego, czy może pieniądze przeznaczymy na inne cele).

Kolejna rzecz to ustawienie drużyny, każdy z piłkarzy na określone pozycje na boisku na których może grać. Kupując gracza trzeba pokombinować jak poprzestawiać ich na boisku żeby miało to największy sens i żeby siła wzrosła maksymalnie. W związku z tym zawodnika spełniającego jakie wymagania najlepiej kupić.
michero
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:03
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: michero »

Postaram się może wypisać, w miarę rzetelnie, plusy i minusy.
Plusy:
- 2 plansze. Chyba nietypowo?
- ilość kart zawodników (300)
- jakość wydania. Grafiki i sama jakość materiałów jest naprawdę fajna
- ciekawe opcje dostępne w grze, oprócz kupowania zawodników, ustalania składu i rozgrywania meczów - szkółka juniorska, możliwość rozwijania swoich młodzieżowców, granie u bukmacherów, transfery
- mnie sama tematyka piłki nożnej niespecjalnie kręci, a gra mnie wciągnęła
- 1 sezon myślę, że da się rozegrać w około 1,5h
Minusy:
- małe (rozmiarowo) pieniądze
- po jednym sezonie grę bez sensu kończyć, bo tak naprawdę się zaczyna - rośnie siła drużyn, zaczynają się europejskie puchary
- zasady na początku mogą wydawać się mocno skomplikowane, ale są do przyswojenia dość szybko
- brak prawdziwych nazwisk piłkarzy i nazw drużyn. Ale to jak kto lubi, bo odkrywanie co to za zawodnik czy co to za drużyna też daje małą frajdę:)

Jeśli ktoś lubi piłkę nożną czy managery to myślę, że byłby usatysfakcjonowany
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 436 times
Been thanked: 126 times

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: Coen »

A dlaczego nie chcesz udostępnić instrukcji?
Ja z reguły nie kupuję gry, jeśli wcześniej nie przeczytam jej instrukcji.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: Bri »

Zastanawiam się czy to symulator meczu (układanie kart zawodników we formacje), zarządzania drużyną, czy jakaś abstrakcja?
Co ma tak właściwie wspólnego chodzenie pionkiem po polach na planszy z graniem w piłkę? Jeśli staniesz na polu "mecz" to możesz zagrać? Jeśli staniesz na polu "kup zawodnika" możesz kupić zawodnika? To raczej nie ma wiele wspólnego z piłką.
Wy to wydajecie?

Najlepsze jest "Znajdziesz wszystko w instrukcji" - a instrukcji nie znajdziesz nigdzie poza pudelkiem...

Trefl - to wiele tłumaczy. Takie Monopoly piłkarskie z opcjami meczu zamiast budowania domków i płacenia innemu graczowi za hotel.
salinas84
Posty: 13
Rejestracja: 14 kwie 2011, 11:57

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: salinas84 »

Bri pisze:Zastanawiam się czy to symulator meczu (układanie kart zawodników we formacje), zarządzania drużyną, czy jakaś abstrakcja?
Co ma tak właściwie wspólnego chodzenie pionkiem po polach na planszy z graniem w piłkę? Jeśli staniesz na polu "mecz" to możesz zagrać? Jeśli staniesz na polu "kup zawodnika" możesz kupić zawodnika? To raczej nie ma wiele wspólnego z piłką.
Polecam przeczytać ze zrozumieniem wcześniejsze posty
michero
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:03
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: michero »

Bri pisze:Wy to wydajecie?
Nie my, a kolega autor, i nie wydajemy, a zostało wydane.
Bri pisze:Trefl - to wiele tłumaczy
Nic nie tłumaczy. Możesz rozwinąć? Możesz mi powiedzieć co ma wspólnego producent, wykonawca zlecenia, z samą grą? Oczywiście poza jej wyprodukowaniem.
Bri pisze:Co ma tak właściwie wspólnego chodzenie pionkiem po polach na planszy z graniem w piłkę? Jeśli staniesz na polu "mecz" to możesz zagrać? Jeśli staniesz na polu "kup zawodnika" możesz kupić zawodnika? To raczej nie ma wiele wspólnego z piłką.
Ani ja, ani kolega autor, nie wymagamy, nawet nie oczekujemy, entuzjazmu wobec gry, ale czytanie ze zrozumieniem mogłoby się przydać.
Czy ktoś z nas napisał o jakimś polu 'mecz', na które trzeba stanąć, żeby mecz zagrać? Bo nie przypominam sobie. Zostało wcześniej wyjaśnione jak wygląda rozgrywka w grze.
Bri pisze:Zastanawiam się czy to symulator meczu (układanie kart zawodników we formacje), zarządzania drużyną, czy jakaś abstrakcja?
Jest to manager piłkarski w realiach gry planszowej. Czyli zarządzanie drużyną i jej finansami. Finanse mogą być uważane za uproszczone, choćby przez brak kontraktów piłkarzy.
A jeśli chcesz być dobrym managerem to musisz stworzyć dobrą drużynę. Żeby mieć większą szansę na zwycięstwo z innymi drużynami. Czyli musisz kupować coraz lepszych piłkarzy. A ci są dostępni na planszach, stąd chodzenie po nich
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: kolderek »

michero pisze:
Bri pisze:Trefl - to wiele tłumaczy
Nic nie tłumaczy. Możesz rozwinąć? Możesz mi powiedzieć co ma wspólnego producent, wykonawca zlecenia, z samą grą? Oczywiście poza jej wyprodukowaniem.
chodzi pewnie o to, że są wydawcy gier którzy mają określony rodzaj gier, które wydają. trefl wydaje najczęściej bardzo lekkie dziecięco-rodzinne, tanie, proste gry mało znanych (albo w ogóle nieznanych) autorów. a są wydawcy, którzy którzy takich gier nie wydadzą nigdy, mają podpisane kontrakty z najlepszymi, najbardziej znanymi projektantami, którzy wymyślają gry skomplikowane, z ogromną ilością decyzji do podjęcia i bez żadnego elementu losowego. czy jakoś tak :-)
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: Bri »

Ok Michero - zadałem sobie trud przeczytania dokładnego tego wątku oraz bełkotu na stornie reklamowej gry, przyznaje się moje słowa były błędne. Jednak wystarczająco ją opisaliście bym nie prosił się o instrukcję i już wyrobił sobie opinię.

Sprawę Trefla wyjaśnił Kolderek - dziecinna, i mało ambitna. Poziom gry skomentują recenzenci.
salinas84
Posty: 13
Rejestracja: 14 kwie 2011, 11:57

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: salinas84 »

Na stronie gry, w zakładce 'O grze', ukazał się filmik prezentujący Piłkarskiego Managera. Można zobaczyć jak prezentuje się gra, omówiony jest też przykładowy fragment rozgrywki. Zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z materiałem.

http://www.pilkarski-manager.pl/?page_id=37
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: FortArt »

Dlaczego ma starcie muszę grać Dywizją Warszawa czy Pałką Kraków, a nie mogę moim ulubionym klubem?
A poza tym byłoby zabawniej gdyby grali Czarni, Powiśle, Odlew i Kokon:)

Terminarz ligowy jest stały tak? Tabelka Bergera czy jakąś inną metodą robiony?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
salinas84
Posty: 13
Rejestracja: 14 kwie 2011, 11:57

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: salinas84 »

FortArt pisze:Dlaczego ma starcie muszę grać Dywizją Warszawa czy Pałką Kraków, a nie mogę moim ulubionym klubem?
A poza tym byłoby zabawniej gdyby grali Czarni, Powiśle, Odlew i Kokon:)

Terminarz ligowy jest stały tak? Tabelka Bergera czy jakąś inną metodą robiony?
Niestety ze względu na koszty niemożliwe było zrobienie większej ilości drużyn. Znacznie zwiększyłoby to koszty produkcji, które i tak były niemałe. Dlatego do wyboru są 4 drużyny :wink:

Tak - każdy z każdym dla 12 zespołów, terminarz jest stały
krajarek
Posty: 10
Rejestracja: 04 paź 2012, 14:37

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: krajarek »

zalogowałem się, więc piszę. Właśnie w sieci znalazłem ten wątek, a tez kiedyś zrobiłem gierkę o piłce nożnej. Całość można sobie wydrukować na 5 stronach a4. Gra była testowana, jest grywalna, wyniki normalne (znaczy się: takie jak w realu) rozgrywka trwa kilka(naście) minut.
całość (instrukcja i elementy) można znaleźć tutaj: http://www.mojezaglebie.blogspot.com/20 ... occer.html
Miłej zabawy :D
KLUB GIER HISTORYCZNYCH http://histogry.blogspot.com/
salinas84
Posty: 13
Rejestracja: 14 kwie 2011, 11:57

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: salinas84 »

Świąteczna promocja. Do końca roku gra Piłkarski Manager za jedyne 64,99zł. Zapraszam na stronę: www.pilkarski-manager.pl
ODPOWIEDZ