Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: KubaP »

Plus dla Barda - szybko, miło, sprawnie, fachowo.
Awatar użytkownika
Ryach
Posty: 54
Rejestracja: 17 cze 2004, 01:08

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Ryach »

Moze ktos kto mial więcej szczęścia z FFG podrzucił by jakiś link bo jak naradzie na mój mail brak jakiegokolwiek odzewu z ich strony, pocieszam się myślą że może wysłałem go na zły adres
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: 100rk »

Ja kontaktowałem się z FFG poprzez adres customerservice@fantasyflightgames.com. Nie są jacyś strasznie szybcy w udzielaniu odpowiedzi, ale po tygodniu doczekałem się przeprosin i wyjaśnień.
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Awatar użytkownika
Ryach
Posty: 54
Rejestracja: 17 cze 2004, 01:08

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Ryach »

Dzieki za linka, sprobuje na ten addres zobacze czy cos odpowiedza
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Pierzasty »

Średnio planszówkowe, ale wiem, że siedzą tu klienci tej firmy: Corvus Belli, firma znana przede wszystkim z bitewniaków historycznych i Infinity, ma znakomitą i potwierdzoną obsługę klienta. W pudełku z figurkami zabrakło mi jednej macki, wysłałem maila - mają dwa adresy do kontaktu, na wszelki wypadek napisałem na obydwa. Z jednego odpowiedzieli pierwszego dnia roboczego, z drugiego dzień później. "Przepraszamy, proszę podać adres pocztowy". Pogadałem z ludźmi nt. ich figurek, wspomniałem czy nie można dokupić nowej folii ze skrzydełkami bo ta co mam mi się niezbyt podoba, odpowiedzi na to się nie doczekałem ale 9 dni później dostałem list z Hiszpanii, a tam: 4 macki, 4 kolce do tej samej figurki (skąd wiedzieli, że mi ich potrzeba do konwersji? Nic nie mówiłem :shock:), folia, promocyjna karta i znaczek mojej armii. Obsługa jak trzeba :)

Co do FFG, dzisiaj postanowiłem wypróbować ich dział obsługi, bo mi zamieniono jedną figurkę w Horus Heresy. Wysłałem maila na ww. adres, jak coś dojdzie/nie dojdzie to uaktualnię :)
Awatar użytkownika
Ryach
Posty: 54
Rejestracja: 17 cze 2004, 01:08

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Ryach »

Ja tez znalazlem pare brakow w moim warhammerze roleplay od nich i probuje sie skontaktowac, pisalem pare dni temu ale jak narazie nic nie napisali, dzisiaj wyslalem drugiego maila na adres podany powyzej zobaczymy czy bedzie jakas reakcja
Awatar użytkownika
Ygethmor
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Ygethmor »

Ygethmor pisze:Rebel znany jest z profesjonalnej obsługi klienta - mi również.
Tydzień temu zakupiłem u nich dodatek do Dusta, w którym brakuje
jednej figurki (za to jest inna w dwóch kopiach).
Odpisali, że nie mają obecnie zestawu na wymianę ale skontaktują się z FFG
w moim imieniu. Wystarczy fotka tych figurek.
Sprawa w toku.
Właśnie dostałem niewielkie pudełko wypchane styropianem ze stanów
a w środku brakujący model z ciężką bronią.

Tak trzymać ;)
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: UncleLion »

Ryach pisze:Moze ktos kto mial więcej szczęścia z FFG podrzucił by jakiś link bo jak naradzie na mój mail brak jakiegokolwiek odzewu z ich strony, pocieszam się myślą że może wysłałem go na zły adres
Wiadomość była wysyłana z wykorzystaniem formularza kontaktowego na ich stronie. Brak odzewu
Awatar użytkownika
Ryach
Posty: 54
Rejestracja: 17 cze 2004, 01:08

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Ryach »

Ja poczekam jeszcze pare dni, nadal mi nie odpowiedzieli ani na pierwszego ani drugiego maila. Potem sprobuje jeszcze znalesc formularz kontaktowy, o ktorym wspomniales, i sprobuje po raz trzeci.
Awatar użytkownika
Ryach
Posty: 54
Rejestracja: 17 cze 2004, 01:08

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Ryach »

Co do ffg na moje wcześniejsze maile, brak odpowiedzi po raz trzeci spróbowałem tym razem korzystając z formularza zgłoszeniowego na ich stronie, tym prazem przynajmniej odpowiedział mi automat zgłoszeniowy. Mam nadzieje ze tym razem będzie jakaś reakcja z ich strony.
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: berni »

Jeśli chodzi o uzupełnianie braków w grach, to Lacerta jest pod tym względem wspaniała.
Nie robią żadnego problemu, po prostu dosyłają brakujące elementy!
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Banan2 »

berni pisze:Jeśli chodzi o uzupełnianie braków w grach, to Lacerta jest pod tym względem wspaniała.
Nie robią żadnego problemu, po prostu dosyłają brakujące elementy!
Szkoda, że mi, mimo wielu próśb, zagubionego elementu nie dosłali .... :(
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: UncleLion »

UncleLion pisze:
Ryach pisze:Moze ktos kto mial więcej szczęścia z FFG podrzucił by jakiś link bo jak naradzie na mój mail brak jakiegokolwiek odzewu z ich strony, pocieszam się myślą że może wysłałem go na zły adres
Wiadomość była wysyłana z wykorzystaniem formularza kontaktowego na ich stronie. Brak odzewu
Happy End: mimo, że odpowiedzi na maile brak to wczoraj pocztą do sklepu Pegaz w którym kupowałem grę doszła przesyłka od FFG. Dosłali brakujący element:)
Awatar użytkownika
Ryach
Posty: 54
Rejestracja: 17 cze 2004, 01:08

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Ryach »

Ja tez w koncu dostalem od nich odpowiedz po tygodniu czekania.
Wczoraj wieczorem przyszedl mail z przeprosinami za opoznienie, podobno maja bardzo duzo zgloszen i reklamacji. Obiecali ze otrzymam brakujace elementy najszybciej jak sie da, ale moze zajac to troche wiecej czasu niz zwykle.
Jezeli otrzymam paczke dam znac.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Furia »

W jednym ze sklepów w internecie udało mi się zamówić 7 cudów świata. Po rozpakowaniu okazało się, że brakuje jednej planszy cudu. Idąc za radami z forum skontaktowałam się z Rebelem. Po 10 minut dostałam odpowiedź. Jeszcze tego samego dnia mogłam odebrać brakujący element w sklepie. Super. :)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Lothrain »

Też muszę pochwalić Rebela, który w ekspresowym tempie dosłał mi 20 brakujących kostek do Troyes. Szacun!
eyrmin
Posty: 128
Rejestracja: 22 lis 2010, 23:39
Lokalizacja: Kraków/Portsmouth

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: eyrmin »

A ja z kolei musze pochwalic Galakte. Niedawno kupilem w Planszomanii Bitwy Westeros. Po otwarciu pudelka okazalo sie, ze nie ma w nim zadnych kostek. Napisalem wiec maila do sklepu, lecz niestety nie dostalem zadnej odpowiedzi (nie zebym narzekal na nich, bo kontakt i obsluga u nich zawsze jest rewelacyjna, ale pozostawilo to lekki zawod). Stwierdzilem, ze sprobuje poszukac pomocy u Galakty zanim napisze do FFG. Wyslalem wiec maila z opisem zaistnialej sytuacji oraz z pytaniem czy sa w stanie rozwiazac moj problem czy musze sie kontaktowac z FFG. Po godzinie dostalem odpowiedz z przeprosinami i informacja, ze dosla brakujace kostki na wlasny koszt. Dwa dni pozniej kostki byly juz u mnie. Rewelacja!
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: 100rk »

Półtora miesiąca minęło od mojego pierwszego maila do FFG i dzisiaj mała paczuszka w końcu dotarła. Pieczątki świadczą o tym, że przez pewien czas w Descenta bawili się nasi celnicy. Miały przyjść 2 figurki (jedna, której brakowało i jedna mająca zastąpić uszkodzoną). Jednak zapomniałem podać kolor uszkodzonej figurki, więc FFG... przysłało obie wersje :) Dziwić się potem, że w USA kryzys się panoszy, jak oni tacy rozrzutni ^^
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Furia »

Miał ktoś sytuację, że w tekturce z żetonami brakowało jakiegoś? Własnie rozpakowałam Kupców i Korsarzy i mina mi zrzedła kiedy zobaczyłam ziejący pustka otwór po jednym z żetonów.

Po wysłaniu maila następnego dnia mogłam odebrać brakujący żeton. :)
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2012, 23:04 przez Furia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawel1454
Posty: 231
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:11
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: pawel1454 »

Ja kiedyś nie znalazłem w pudełku Notre Dame żetonu do gry dwu- i czteroosobowej. Rebel, który był wtedy pomocnikiem Św. Mikołaja, szybko uzupełnił brak.
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: watman »

troche offtopic, bo nie brakujace a zuzyte elementy - czy ktos sie orientuje jak Days of Wonder zapatruje sie na dosylanie zuzytych zetonow (do Small Worlda, tak dokladniej)? monety i zetony kilku ras nam sie juz dosc powaznie poscieraly...
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 958
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 43 times
Been thanked: 134 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Koshiash »

Plus dla Rebela. W egzemplarzu KiK trafiły mi się trefne karty. Nowy zestaw został wysłany kilka godzin po otrzymaniu mojego zgłoszenia. Dziś odebrałem ładnie zapakowaną przesyłkę.

Pracownicy Rebela mogliby w sumie dorobić udzielając korepetycji z obsługi klienta wydawnictwom takim jak Bard :wink:
Perykles
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:15

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Perykles »

Koshiash pisze:Plus dla Rebela. W egzemplarzu KiK trafiły mi się trefne karty. Nowy zestaw został wysłany kilka godzin po otrzymaniu mojego zgłoszenia. Dziś odebrałem ładnie zapakowaną przesyłkę.

Pracownicy Rebela mogliby w sumie dorobić udzielając korepetycji z obsługi klienta wydawnictwom takim jak Bard :wink:
Święta Prawda! Przypomniało mi się jak Bard mnie spławiał z 51Stanem przez kilka miechów (kupiłem w Katowicach i kontaktowali się z magazynami w Krakowie czy gdzieś) mieli załatwić sprawę i według Portalu sklepy otrzymały brakującą wypraskę z żetonami. Tylko nie w Bardzie tiaa... ponadto przy kupnie pytałem które to wydanie, bo wiem że w pierwszym brakuje wypraski i rzucili hasłem "nie wiem chyba drugie" ... sprawę załatwił Ignacy Trzewiczek po kontakcie na forum. BRAWO PORTAL! Natomiast w Bardzie to był mój pierwszy i ostatni zakup (dobra raz tam kupiłem figurki dla kumpla bo musiałem je mieć na wczoraj).
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: watman »

watman pisze:troche offtopic, bo nie brakujace a zuzyte elementy - czy ktos sie orientuje jak Days of Wonder zapatruje sie na dosylanie zuzytych zetonow (do Small Worlda, tak dokladniej)? monety i zetony kilku ras nam sie juz dosc powaznie poscieraly...
DoW nie wysyla elementow do SW :(

Jakis pomysl jaka (jak najtansza) gre kupic, zeby wymienic monetki? rasy chyba po prostu pooklejamy przezroczysta tasma i bedzie musialo starczyc...
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
Ryach
Posty: 54
Rejestracja: 17 cze 2004, 01:08

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Ryach »

W koncu dostalem paczke z FFg troche to zajelo, ale doszla, zamiast brakujacych kart paczka zawierala wszystkie karty ktore znajduja sie w w Warhammerze Core secie.
Bardzo mile zaskoczenie.
ODPOWIEDZ