Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
thinspoon
Posty: 228
Rejestracja: 08 wrz 2009, 09:18
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: thinspoon »

O masz wstrętnego spekulanta, dusigrosza o lichwiarskich korzeniach :evil: Marzę o tych dodatkach, ale powinien mi je sprzedać tak za 2/3 ceny sklepowej!
artch
Posty: 211
Rejestracja: 01 mar 2011, 10:10

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: artch »

"Pacjent się właśnie obudził. Siostro, lekarstwa" :lol:
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: Geko »

thinspoon pisze:
O masz wstrętnego spekulanta, dusigrosza o lichwiarskich korzeniach :evil: Marzę o tych dodatkach, ale powinien mi je sprzedać tak za 2/3 ceny sklepowej!
Trzeba złożyć donos na Milicji, a oni już pokażą spekulantowi, gdzie jego miejsce. Gry powinny być u graczy, a nie schomikowane i u spekulantów :twisted:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: MichalStajszczak »

To, że niektóre gry mogą osiągać wysokie ceny, jest też zasługą takich klientów (cytuję z wątku Handel, Wymiana):
Witam mam do sprzedania grę cashflow w stanie idealnym niestety była używana ze dwa razy kupiłam ją bo słyszałam że jest świetna ale niestety nie spodobała mi się,wiadomo nie wszystkim podoba się to samo. Gra jest w pełni kompletna. Cena 280 zł. (...)rok temu zamawiałam ją z allegro za około 400 pare złotych. Po prostu nie interesują mnie tego typu gry
artch
Posty: 211
Rejestracja: 01 mar 2011, 10:10

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: artch »

Niestety, przykłady podane przez użytkowników @KubaP i @MichalStajszczak mają odzwierciedlenie w moich wypowiedziach w tym wątku. O tym wszystkim dosyć szczegółowo pisałem, jak ta machina się kręci :( . Nie pozostaje mi nic innego, jak szczególnie "pogratulować" użytkownikowi "sebola21" za "odrobienie lekcji" na 6.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: KubaP »

artch pisze:Niestety, przykłady podane przez użytkowników @KubaP i @MichalStajszczak mają odzwierciedlenie w moich wypowiedziach w tym wątku. O tym wszystkim dosyć szczegółowo pisałem, jak ta machina się kręci :( . Nie pozostaje mi nic innego, jak szczególnie "pogratulować" użytkownikowi "sebola21" za "odrobienie lekcji" na 6.
Powtarzam, nie widzę nic złego w wykorzystywaniu wolnego rynku.
artch
Posty: 211
Rejestracja: 01 mar 2011, 10:10

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: artch »

Zwracam uwagę, że ja odnoszę się do wskazanych przez użytkowników przykładów, a nie do Waszych wypowiedzi/komentarzy/stanowiska w poruszanej kwestii. :)
solkan
Posty: 239
Rejestracja: 05 lut 2010, 15:29
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: solkan »

artch pisze:Niestety, przykłady podane przez użytkowników @KubaP i @MichalStajszczak mają odzwierciedlenie w moich wypowiedziach w tym wątku. O tym wszystkim dosyć szczegółowo pisałem, jak ta machina się kręci :( . Nie pozostaje mi nic innego, jak szczególnie "pogratulować" użytkownikowi "sebola21" za "odrobienie lekcji" na 6.
Ale co w tym złego?

Chciałbyś nałożyć maksymalną cenę, za jaką można sprzedać grę na forum? Ktoś by ją kupił i sprzedał grę na Allegro za tę wygórowaną cenę. Nałożyłbyś maksymalną cenę, za jaką ktoś mógłby sprzedać grę na Allegro? Ktoś by ją kupił i zamieścił w gazecie ogłoszenie i także sprzedałby tych Osadników za ponad 200zł. Dopóki znajdą się ludzie, którzy chcą tyle zapłacić za grę, będzie tyle warta. Zatem ceny bardziej świadczą o kupujących niż sprzedających.

Czy Ty, chcąc sprzedać obecnie tych Osadników, wystawiłbyś ich za 70 zł, mając świadomość, że gra jest w tej chwili warta ponad 2 razy tyle?
artch
Posty: 211
Rejestracja: 01 mar 2011, 10:10

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: artch »

Dziękuję za pytanie.
Dokładnie na tym forum, odsprzedałem innemu użytkownikowi swoją drewnianą wersję Osadników w stanie bardzo dobrym/idealnym za dokładnie 70 zł, mając oczywiście wiedzę, że wydawca gry poinformował, po bardzo długim oczekiwaniu zaniepokojonych klientów na dodatek KUPCY I BARBARZYŃCY, że zakończono wydawanie "drewna".
Są użytkownicy, którzy mimo to chcą mieć wersję drewnianą i szanuję ją. Jeśli nie mam wyjścia, wolę poczekać na wersje "plastikowe" dodatków i je po prostu zakupić.
thinspoon
Posty: 228
Rejestracja: 08 wrz 2009, 09:18
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: thinspoon »

Ale jaką dokładnie grę sprzedałeś? Drewnianą podstawkę Osadników po polsku? Kiedy to było?
artch
Posty: 211
Rejestracja: 01 mar 2011, 10:10

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: artch »

Czekałem ile minut upłynie od mojej odpowiedzi i się nie zawiodłem.
Wiem, że nie namierzyłeś tego deal'a na forum, zatem wyjaśniam śledczemu, że transakcja poszła przez PW i była to polska podstawka, i prawie czuć było farbę. :lol:
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: KubaP »

artch pisze:Czekałem ile minut upłynie od mojej odpowiedzi i się nie zawiodłem.
Wiem, że nie namierzyłeś tego deal'a na forum, zatem wyjaśniam śledczemu, że transakcja poszła przez PW i była to polska podstawka, i prawie czuć było farbę. :lol:
To serce masz złote i chwała Ci za to. A teraz proszę moderatora o zmianę tytułu wątku na "Dlaczego jestem jedynym dobrym Samarytaninem na forum i gdzie są moje chóry anielskie, chwała i gloria?".
thinspoon
Posty: 228
Rejestracja: 08 wrz 2009, 09:18
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: thinspoon »

artch pisze:Czekałem ile minut upłynie od mojej odpowiedzi i się nie zawiodłem.
Wiem, że nie namierzyłeś tego deal'a na forum, zatem wyjaśniam śledczemu, że transakcja poszła przez PW i była to polska podstawka, i prawie czuć było farbę. :lol:
Eee, niespecjalnie chciało mi się grzebać w Twoich postach, serio :) Po prostu byłem ciekaw, czy sprzedałeś już po tym jak wybuchł szał na drewnianego Catana, czy wcześniej.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: Geko »

artch pisze:Czekałem ile minut upłynie od mojej odpowiedzi i się nie zawiodłem.
Wiem, że nie namierzyłeś tego deal'a na forum, zatem wyjaśniam śledczemu, że transakcja poszła przez PW i była to polska podstawka, i prawie czuć było farbę. :lol:
Jak pisał KubaP, chwała Ci za to. Ale nie możesz wymagać od innych, żeby nie chcieli sprzedawać aktualnie trudno dostępnych gier po cenie rynkowej. Jeśli ktoś jest w stanie drogo kupić, do znaczy, że takie jest zapotrzebowanie. A najlepszy sposób na paskudnych spekulantów, to nie kupować, dopóki nie spuszczą z ceny. Proste i działa :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: konev »

Ja nie rozumiem dlaczego na spekulantów jęczą geeki planszówkowe? Przecież oni działają na WASZĄ korzyść. Dokładnie na korzyść tych powolnych i zaspanych geeków ;). Gdyby nie spekulanci to tych "rarytasów" by już dawno nie było na rynku, bo by Pani Genowefa kupiła dla córki, bo tanie, albo tatuś sobie Space Hulka kupił, żeby z synkiem się chwilę w żołnierzyków pobawić zanim rzuci w kąt.

Nie chciało się wcześniej kupić, nie chciało się zaryzykować, nie chciało się odłożyć pieniążków, czy [tutaj niech sobie każdy wpisze 1.000 innych wymówek dlaczego jest taki bardzo poszkodowany i nie kupił jak gra była tania]... że teraz ktoś musi płacić 200zł za dodatek? 500zł za Space Hulka? Za błędy trzeba płacić! :twisted: ;).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: jax »

artch pisze:Dziękuję za pytanie.
Tych pytan to bylo wiecej :P
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: 100rk »

7 dni, 4 strony, około 100 postów, 1 sfrustrowany sprzedawca, ilość wspólnie straconego czasu na przeczytanie i sformułowanie mądrych odpowiedzi na bzdurne żale nie do określenia.
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: KubaP »

Zgadzam się ze 100rkiem, mam powoli wrażenie, ze autor jest w trybie "Chyba się sfrajerzyłem, to chociaż udam, że mam dobre serce".
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: przemoo99 »

A prawda i tak lezy gdzies pomiedzy...

Nie podoba mi sie podbijanie cen gier niedostepnych ale z drugiej strony jesli jest popyt to czemu nie... Sam ostatnio nabylem gre planszowa Starcraft w ostatnim sklepie, w ktorym jest dostepa... W USA... Kosztowalo to duzo wiecej, niz normalnie, musialem zaplacic clo i podatek (w UK gdzie mieszkam wszystko kontroluja), gra kosztowala razem jakies 500zl ale chcialem ja miec. Dlatego jezeli ktos nie chce kupowac to niech nie marudzi ze drogie itd. A jak ktos chce to i tak kupi od jednego czy drugiego sprzedawcy i to po duzo wyzszej cenie niz normalnie. Nalezy tylko modlic sie o rozsadek kupujacych... :D


Pozdrawiam
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: zephyr »

Dalej nie rozumiem gdzie jest problem...
Kupiłem 2 ed Twilight Struggle, wyszła deluxe = spadek wartości, wyszła polska de lux = znowu.
Kupiłem SC, nakład się kończy, wartość rośnie. (choć mój egzemplarz mocno używany i na razie nie mam zamiaru się pozbywać)
Skąd niby pomysł żeby sprzedawać/kupować po wartości z dnia nabycia... jak coś drożeje to drożeje.

Jakieś manipulacje rynkiem ze stratą społeczną i indywidualnym zyskiem - ok, to dobrze regulować, żeby nie było absurdów. Ale wykorzystywanie zmian w cenie i korekta cen do zgodnych z popytem i podażą to akurat bardzo sensowne działania. Jak cukier masakrycznie podrożał sprowadzanie go z innych rynków było bardzo praktyczną spekulacją. Nie ma gry to jest droższa...
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Chrostek84
Posty: 75
Rejestracja: 20 lip 2010, 18:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: Chrostek84 »

Nie rozumiem zachwytów nad spekulacją na tym forum i nazywanie jej zaradnością. Po części to winą spekulacji były niedawne ceny cukru ( 5 zł) i obecne ceny benzyny. To że ktoś ma pieniądze nie znaczy że może zrobić z nimi dokładnie wszystko. Godzinę po rozpoczęciu sprzedaży biletów na mecz nie ma ich juz w kasie bo "obrotni" wszystko wykupili i teraz sprzedają 2 razy drożej. Biletów brak a hala w połowie pusta. Niby wszyscy zadoweleni a niesmak i żal jest. Podczas powodzi jest rozdzielana jest woda , ktoś jej nie potrzebuje ale ją bierze i za trzy godziny sprzedaje po 10 zł za butelkę , też pochwalicie taką postawę. Podane przykłady są prawdziwe. Zaraz odezwą się głosy że takich spraw nie można porównywać ale to nieprawda ponieważ jest to dokładnie taka sama postawa.
thinspoon
Posty: 228
Rejestracja: 08 wrz 2009, 09:18
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: thinspoon »

Chrostek84 pisze:Nie rozumiem zachwytów nad spekulacją na tym forum i nazywanie jej zaradnością. Po części to winą spekulacji były niedawne ceny cukru ( 5 zł) i obecne ceny benzyny. To że ktoś ma pieniądze nie znaczy że może zrobić z nimi dokładnie wszystko. Godzinę po rozpoczęciu sprzedaży biletów na mecz nie ma ich juz w kasie bo "obrotni" wszystko wykupili i teraz sprzedają 2 razy drożej. Biletów brak a hala w połowie pusta. Niby wszyscy zadoweleni a niesmak i żal jest. Podczas powodzi jest rozdzielana jest woda , ktoś jej nie potrzebuje ale ją bierze i za trzy godziny sprzedaje po 10 zł za butelkę , też pochwalicie taką postawę. Podane przykłady są prawdziwe. Zaraz odezwą się głosy że takich spraw nie można porównywać ale to nieprawda ponieważ jest to dokładnie taka sama postawa.
Ta, to samo. Bo rzeczywiście gra planszowa jest potrzebna do życia jak czysta woda powodzianom :roll:
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: KubaP »

Chrostek84 pisze:Nie rozumiem zachwytów nad spekulacją na tym forum i nazywanie jej zaradnością. Po części to winą spekulacji były niedawne ceny cukru ( 5 zł) i obecne ceny benzyny. To że ktoś ma pieniądze nie znaczy że może zrobić z nimi dokładnie wszystko. (...)
Właściwie po tym zdaniu można przestać czytać Twoją wypowiedź. Bo niby czego nie mogę robić z moimi pieniędzmi? Są moje. Dopóty, dopóki nie przyjdzie jakiś miłośnik Krytyki Politycznej z jednej strony, albo brunatnych z drugiej i nie powie, że te pieniądze są teraz państwa (bo lepiej będzie jak zapłacę nimi za czyjąś opiekę medyczną, rentę, becikowe, wcześniejszą emeryturę, czy inne socjalne brednie), to mogę z nich zrobić sobie nawet koraliki.

Normalnie się zdenerwowałem.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Kosmiczne ceny gier planszowych/karcianych

Post autor: gafik »

Chrostek84 pisze:... To że ktoś ma pieniądze nie znaczy że może zrobić z nimi dokładnie wszystko. ...
:shock:
:?
WTF
:lol:
A co wg Ciebie może? Bo wg mnie "dokładnie wszystko"!
...
"Nie, no... To jakaś masakra jest..."


Bardzo "exquizmi" za offtop, ale nie mogłem się powstrzymać... :oops:
Zablokowany