Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pierzasty »

pebro pisze:
Pierzasty pisze: Dzięki wielkie. Akurat poluję na małe, 3-4 przegródki, ale poszukam na tej stronce. Ceny naprawdę okazyjne.
Małe poszukaj w aptece :shock:
Pytaj o pojemniki na lekarstwa. Są różne 3-4 przegródkowe (dniowe), i większe 7 (tygodniowe), nawet komplety 7 pudełek w organizerze. Niestety są droższe w porównaniu z marketowymi.
(linki przypadkowe, pytaj w aptece)
Te z kolei są za małe. Potrzebuję 3-4 przegródki, ale takie jak z tych większych pudełek. Na znaczniki kasy itp. Kolega kupił w jednym z marketów, ale gdzieś zniknął i nie mogę dopytać.
poo-ding
Posty: 19
Rejestracja: 10 lut 2012, 14:01

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: poo-ding »

Dzięki za informacje, w najbliższym czasie postaram się zaopatrzyć w odpowiednie narzędzia i może uda mi się stworzyć kość z naklejkami :) Ubolewam nad tym, że w sprawach technicznych jestem kompletnie zielony, a bardzo lubie wymyślać gry planszowe, i już wiele razy musiałem zrezygnować z realizacji jakiegoś pomysłu tylko przez moją nieudolność w majsterkowaniu. Podczas przeglądania tego tematu jestem naprawdę pod wrażeniem, Wasze samoróbki wyglądają profesjonalnie. Mam jeszcze jedno pytanie: Problem, który ciągle mnie prześladuje to brak podstawek na karty( chodzi mi o podstawki do postaci jak np. w MiM ) Niestety, pomimo że aktualnie mieszkam w krakowie gdzie znajduje się kilka sklepów z grami planszowymi w których jest mnóstwo akcesoriów do gier to jednak podstawek nigdzie nie ma :( Wydaje mi się, że kiedyś widziałem post na tym forum, w którym ktoś przedstawiał pomysł jak zrobić własne podstawki. Niestety nie zapisałem sobie linka a teraz nie mogę tego znaleźć. Próbowałem pomóc sobie wyszukiwarką, ale z racji tego, że słowo "podstawka" ma tak wiele znaczeń ciężko mi znaleźć interesujący mnie post. Może ktoś z Was kojarzy tę wiadomość? Albo zna jakiś własny sposób na stworzenie podstawek na karty? :)
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: konev »

poo-ding pisze:Mam jeszcze jedno pytanie: Problem, który ciągle mnie prześladuje to brak podstawek na karty( chodzi mi o podstawki do postaci jak np. w MiM ) Niestety, pomimo że aktualnie mieszkam w krakowie gdzie znajduje się kilka sklepów z grami planszowymi w których jest mnóstwo akcesoriów do gier to jednak podstawek nigdzie nie ma :(
http://www.rebel.pl/product.php/1,52/12 ... katna.html
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gafik »

Albo klipsy biurowe... Wala się tego pełno wszędzie, różne rozmiary, jest łatwo dostępne i spoko daje radę...

http://allegro.pl/klipsy-biurowe-binder ... 25262.html
poo-ding
Posty: 19
Rejestracja: 10 lut 2012, 14:01

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: poo-ding »

gafik pisze:Albo klipsy biurowe... Wala się tego pełno wszędzie, różne rozmiary, jest łatwo dostępne i spoko daje radę...

http://allegro.pl/klipsy-biurowe-binder ... 25262.html
Dziś kupiłem te klipsy lecz okazało się, że są strasznie niestabilne. Niestety musze pokombinować i wymyslić coś lepszego.
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Bri »

poo-ding pisze:Problem, który ciągle mnie prześladuje to brak podstawek na karty( chodzi mi o podstawki do postaci jak np. w MiM )
Sugeruję zaopatrzyć się w szerokie nakrętki z plastikowych butelek (lub innych produktów pitnych jak jogurty w kartonikach, maślanka mrągowska), coś takiego:
http://s1.plastech.pl/images/news/3290/bigthumb.png
Wziąć do ręki coś do cięcia (brzeszczot do metalu, nóż do sera) i naciąć od góry, tak jakbyś chciał przeciąć nakrętkę na dwie połowy ale oczywiście nie tniesz do samego końca. Widziałem takie gotowe ale nie mogę znaleźć.

Możesz też skorzystać z klocków lego - na płaski klocek 4x4 wypusty nałóż dwa wysokie klocki 2x1 pomiędzy którymi zmieści się karta

Jeszcze jeden patent to - http://onemonk.com/onemonkAssets/baseFi ... uction.pdf, ze strony onemonk.com
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: grucha »

Kolejne pytanie w temacie Duny
Czy karty od 1-20 zamiast koła walki sięsprawdzają i czy można gdzieś znaleźć jakieś gotowe do wydruku, wiem że to tylko cyferki ale może zrobił ktoś jakieś klimatyczne ?
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pierzasty »

grucha pisze:Kolejne pytanie w temacie Duny
Czy karty od 1-20 zamiast koła walki sięsprawdzają i czy można gdzieś znaleźć jakieś gotowe do wydruku, wiem że to tylko cyferki ale może zrobił ktoś jakieś klimatyczne ?
Karty mogą być ale zdecydowanie wolę koło. Są gotowe cho0ćby w komplecie Scotta Evertsa. Możliwe że Ilya Baranovsky też dorobił ale nie wiem na pewno. Obu panów można znaleźć na BGG.
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: watman »

czy ktos wie, gdzie mozna probowac dorwac tzw. plasticard, czyli takie cos, z czego robi sie karty telefoniczne itp? przy czym chodzi mi o troche wieksze powierzchnie niz dostepne w sklepach modelarskich, tak 1m2 na przyklad :)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gafik »

watman pisze:czy ktos wie, gdzie mozna probowac dorwac tzw. plasticard, czyli takie cos, z czego robi sie karty telefoniczne itp? przy czym chodzi mi o troche wieksze powierzchnie niz dostepne w sklepach modelarskich, tak 1m2 na przyklad :)
Spróbuj u producentów reklam - oni z tego typu (lub podobnych) matreriałów wycinają różne szyldy i litery. Ja w swojej pracy potrzebowałem coś podobnego (mleczną płytę o gr. 2mm lekko prześwitującą i powierzchni 2 m2 i dostałem...) nie wiem jak z tym materiałem od kart, ale spróbować nie zawadzi :)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pierzasty »

Spróbuj u producentów reklam - oni z tego typu (lub podobnych) matreriałów wycinają różne szyldy i litery. Ja w swojej pracy potrzebowałem coś podobnego (mleczną płytę o gr. 2mm lekko prześwitującą i powierzchni 2 m2 i dostałem...) nie wiem jak z tym materiałem od kart, ale spróbować nie zawadzi :)
Ile coś takiego u nich kosztuje?
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gafik »

Bardzo różnie: od kilkunastu do kilkudziesięciu zł za 1m2... w zależności od gróbości i gęstości... Są takie gęste jak szkło i takie a'la foamcore...

Wpisać do GOGLI: plexi, pleksi, pleksa, szkło akrylowe, poliwęglan, płyty PP, HDPE, PCV... i wśród oferty wyszukać opdowiednie...

np. ---> TUTAJ wszystkie grubości i kolory, ale dopytać o konkretny materiał...

Ja kupowałem TUTAJ
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: watman »

heh, dzieki za proby, ale niestety spienione pcv a plasticard to dwie zupelnie rozne rzeczy :(
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
poo-ding
Posty: 19
Rejestracja: 10 lut 2012, 14:01

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: poo-ding »

Bri pisze:
poo-ding pisze:Problem, który ciągle mnie prześladuje to brak podstawek na karty( chodzi mi o podstawki do postaci jak np. w MiM )
Jeszcze jeden patent to - http://onemonk.com/onemonkAssets/baseFi ... uction.pdf, ze strony onemonk.com
Ten sposób wykonywania podstawek podoba mi się, zrobie sobie takich setki :D
Mam jeszcze kilka problemów, mam nadzieje, że ktoś z was zmagał się z tym już kiedyś i będzie w stanie mi pomóc:
1. Rozmiar kart w wordzie/paincie a rozmiar kart w rzeczywistości to dwie różne sprawy. Niestety centymetry wirtualne nie odpowiadają centymerom w rzeczywistości. Niby nie jest to problem, gdy robi się własne karty ale... chce skorzystać z koszulek i dlatego też bardzo ważny jest idealny rozmiar kart. Zdaje sobie srpawę, że jest to związane z rozdzielczością itp. Czy wie ktoś może jak łatwo poradzić sobie z tą trudnością? Czy jedyne co mi pozostaje to drukowanie "na chybił trafił" ?
2. Czy drukowanie z worda = gorsza jakość grafik? Do tej pory drukowałem jedynie z plików wordowskich, gdyż z programów graficznych do dyspozycji mam tylko painta. Intuicja podpowiada mi ( być może mylnie), że gdybym drukował bezpośrednio z plików jpg czy bmp to otrzymałbym grafiki w lepszej jakości. Czy rzeczywiście tak jest?
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 958
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 43 times
Been thanked: 134 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Koshiash »

poo-ding pisze:1. Rozmiar kart w wordzie/paincie a rozmiar kart w rzeczywistości to dwie różne sprawy. Niestety centymetry wirtualne nie odpowiadają centymerom w rzeczywistości
Sprawdź opcje skalowania we właściwościach drukarki.
poo-ding pisze:2. Czy drukowanie z worda = gorsza jakość grafik? Do tej pory drukowałem jedynie z plików wordowskich, gdyż z programów graficznych do dyspozycji mam tylko painta. Intuicja podpowiada mi ( być może mylnie), że gdybym drukował bezpośrednio z plików jpg czy bmp to otrzymałbym grafiki w lepszej jakości. Czy rzeczywiście tak jest?
W przypadku plików .jpg róznicy w sumie nie ma. Jeden i drugi wariant odbija się na jakości.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gafik »

Koshiash pisze:
poo-ding pisze:1. Rozmiar kart w wordzie/paincie a rozmiar kart w rzeczywistości to dwie różne sprawy. Niestety centymetry wirtualne nie odpowiadają centymerom w rzeczywistości
Sprawdź opcje skalowania we właściwościach drukarki...
IMHO nie ma potrzeby. Określenie dokładnych wymiarów obiektu graficznego w Wordzie, odwzorowuje te wymiary na wydruku z wyjątkowo dużą dokładnością i to przy standardowych ustawieniach drukarki.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: mbork »

gafik pisze:
Koshiash pisze:
poo-ding pisze:1. Rozmiar kart w wordzie/paincie a rozmiar kart w rzeczywistości to dwie różne sprawy. Niestety centymetry wirtualne nie odpowiadają centymerom w rzeczywistości
Sprawdź opcje skalowania we właściwościach drukarki...
IMHO nie ma potrzeby. Określenie dokładnych wymiarów obiektu graficznego w Wordzie, odwzorowuje te wymiary na wydruku z wyjątkowo dużą dokładnością i to przy standardowych ustawieniach drukarki.
Nie wiem jak w wordzie (którego nie mam i nie chcę mieć), ale wiem, że drukując starannie przygotowane pdfy (począwszy od kolokwiów, a skończywszy na naklejkach na koperty) nieraz się wkurzałem, bo domyślnie włączone było właśnie skalowanie.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: costi »

W Wordzie chyba standardowo jest ustawione 100%, w programach do PDF defaultowo jest auto-obrót i wyśrodkowanie i skalowanie do rozmiarów papieru.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
poo-ding
Posty: 19
Rejestracja: 10 lut 2012, 14:01

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: poo-ding »

Hej dzięki za odpowiedzi, jednak chyba nie do końca zostałem zrozumiany. Skalowanie obrazków w wordzie to jedno- rzeczywiście przy dużych grafikach automatycznie word je zmniejsza. Jednak problem, który występuje u mnie chyba jest poważniejszy, bo we wszystkich programach (paint ,word itd) centymetr odpowiada ok 1.2 cm w świecie materialnym. Wydaje mi się, że może to problem ze sterownikami albo jakimiś skomplikowanymi ustawieniami. No nic, chyba pozostaje mi drukowanie na farta.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: costi »

Coś musisz mieć nie halo ze skalowaniem przy wydruku w takim razie. Jak otworzysz plik w LibreOffice i drukniesz to jest tak samo? Ew. po zapisaniu jako PDF?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gafik »

Faktycznie coś jest zamieszane. :? Jak w Wordzie ustawię rozmiar np. fotki na 9,05 cm, to na wydruku też mam dokładnie 9,05 cm... Zdejmij z sieci najnowsze stery może?
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Bri »

Poo-ding
Word zawsze drukuje dobrze (przynajmniej mój 2007 na mojej drukarce) - nadrukowałem się sporo kart we formacie mini-euro (18szt na kartkę A4) - z tego pliku nigdy nie miałem problemów.
O Paintcie, szczerze radzę, zapomnij, na dobrą sprawę służy tylko do PrintScreen, wklej, zapisz.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gafik »

Paint to się nawet do "printskrina" nie nadaje... :lol:
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 958
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 43 times
Been thanked: 134 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Koshiash »

gafik pisze:Paint to się nawet do "printskrina" nie nadaje... :lol:
O'rly?!
http://www.youtube.com/watch?v=uk2sPl_Z7ZU
:lol:
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gafik »

Hehe... Nieźle... Impressive! Ciekawe czy używał myszy czy tabletu graficznego ;)

Co nie zmienia faktu, że Paint do żadnych prac graficznych się nie nadaje (nie dotyczy geeków ;) )
Spoiler:
ODPOWIEDZ