(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

jax pisze:A kto w ogóle wygrał tę morderczą partyjkę Indonezji? :)
Nie wiem, kto wygrał-ale wiem kto przegrał :(
Nie tak na serio wygrał Bart.
Indonesia trwała niecałe 5 godzin(bez kilku minut) a nie ponad 6 godzin jak twierdzi Micelius,ale jak dla mnie i tak zdecydowanie za długo.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

schizofretka pisze: talię początkową wertuje się prawie dwa razy, więc mamy 2 szanse na dociągnięcie każdej karty i warto się do nich przygotowywać.
No, nie każdej. Niektóre wypadają z gry po użyciu eventa :)
I tym się na marginesie steruje! (tzn. mogę teraz zagrac pożytecznego (ale nie krytycznego - w danym momencie) jednorazowego eventa, ale zamiast tego wezmę jednak op-y. A niech ten event wróci i zaśmieca deck przeciwnikowi w przyszłości. Wolę mieć więcej 'swoich' eventów w talii niż przeciwnika :) Konkretne decyzje zależą jednak od sytuacji na planszy).
schizofretka pisze:Ogółem, Labirynt podobał mi się chyba bardziej i większą ochotę mam zagrać ponownie,
Ha, doszedłeś do takich wniosków jak ja, tylko że Ty po jednej partii w oba tytuły a ja po nastu w TS i 10-ciu w Labyrinth :)
Faktycznie - na tę chwilę - Labyrinth wydaje mi się nieco fajniejszy, bardziej zróżnicowany, ciekawszy, wielopłaszczyznowy, o kompletnie ale to kompletnie niepowtarzalnych rozgrywkach. Fajniej też zazębiają się ze sobą karty i wydarzenia. O wiele częsciej niż w TS mają znaczenie markery, że jakiś event się już zdarzył. A jak się gra w Labyrinth na więcej niż do pierwszego tasowania talii to już w ogole miodzio. Pięknie można zarządzać eventami pod kątem tego czy związane z nimi inne eventy mają jeszcze szansę zajść czy nie.

Ale na razie '10' dla TS nie obniżam :) Zobaczymy co będzie dalej :)

Tak czy siak, wszystkim miłośnikom TS GORĄCO polecam Labyrinth, War on Terror.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

jax, przekonałeś mnie. Posiadasz? Chętnie spróbuję.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

KubaP pisze:jax, przekonałeś mnie. Posiadasz? Chętnie spróbuję.
posiadam, możemy grać :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: zephyr »

akurat grałem dziś partyjkę TSa

@schizofretka, jak graliście tak że event przeciwnika nie wchodzi to nie było TS

podejście kulminacji to plus? ja przeklinam każdą rękę z kulminacjami - może i da sie parę vp więcej złapać ale po kilku turach brak OP na stole się odbije

jednak doświadczenie zmienia wszystko - pierwsza partia to lotto (choć udało mi się dziś zapomnieć o istnieniu blokady, 5 OP w niemczech poszło... :oops: , a takich kart jest masa - wstawiasz się tu, o ... karta zeruje, atakuje tu... o wojna..., o muslim revolution nie wspominając)

@micelius
w tej grze jest naprawdę masa rzeczy które możesz zrobić zdecydowanie lepiej albo gorzej, a że czasem podejdzie ręka z samymi kartami za 1 OP... życie; wieloosobówki bym takiej nie wytrzymał, ale przy 2 graczach jest ok, w skrajnym wypadku można się poddać albo nacisnąć przycisk :P
mina kumpla któremu za Missile Envy oddałem 2 OP kartę, bezcenna, ale to niestety był Headline i potem całą turę mógł mnie masakrować wiedząc że nie odpowiem :(
ale do 10 tury dotrzymałem, tylko przegrywałem na wszystkich fronatach... poza Azją gdzie zdobyłem obie koree jako USA, zawsze coś, nigdy ich jeszcze nie kontrolowałem tą stroną
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Atamán »

zephyr pisze:podejście kulminacji to plus? ja przeklinam każdą rękę z kulminacjami - może i da sie parę vp więcej złapać ale po kilku turach brak OP na stole się odbije
Dokładnie tak, kulminacje na ręku są przekleństwem i to jest jedna z tych niewielu rzeczy, które mi w tej grze przeszkadzają...

Ja w TS grałem do tej pory tylko dwie partie - pierwszą przegrałem jako USA, bo sowieci zdobyli 20 punktów w 7 turze. Drugą grałem już ZSRR i poczułem ich moc :twisted: ...w połowie gry miałem przewagę w punktach, przewagę w państwach strategicznych na bliskim wschodzie oraz azji (ale bez dominacji), a w Europie szaleństwo - kontrolowałem wszystkie strategiczne + finlandię, a USA tylko dwa państwa i to niestrategiczne: Wielką Brytanię oraz Turcję. Nic tylko czekać na kolejną punktację Europy (ew. na koniec gry). Co prawda nie było mnie wcale w krajach obu ameryk, a w Afryce byłem tylko w Angoli (miałem tam 7 PW po megafartownym przewrocie, które czekały sobie na destalinizację), ale i tak czułem, że Świat jest mój! :twisted: Niestety w 6 turze posłałem: Missle Envy, dostałem We will bury you... defcon 1 i game over :evil:

(a ta dyskusja powinna być w innym miejscu chyba?)
Awatar użytkownika
tytus
Posty: 157
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: tytus »

Łuwaga, w najbliższy poniedziałek jesteśmy zamknięci - jak znajdziemy wolny dzień dla was to dam znać :)

Tito
WinyloKINO - najpiękniejsza muzyka filmowa spod igły!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Geko »

Atamán pisze:
zephyr pisze:podejście kulminacji to plus? ja przeklinam każdą rękę z kulminacjami - może i da sie parę vp więcej złapać ale po kilku turach brak OP na stole się odbije
Dokładnie tak, kulminacje na ręku są przekleństwem i to jest jedna z tych niewielu rzeczy, które mi w tej grze przeszkadzają...
To ja chyba jakiś dziwny jestem, bo wolę mieć na ręku kartę kulminacji niż wydarzenie przeciwnika. Wolę sobie kombinować, kiedy zagrać kulminację, niż co tu zrobić z tym wydarzeniem przeciwnika.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

tylko jak masz na ręku kulminację to tak naprawdę tracisz turę. Zagrywasz kulminację, liczycie punkty i ruch przeciwnika
Awatar użytkownika
tadzikg
Posty: 203
Rejestracja: 02 lis 2011, 22:48
Lokalizacja: Warszawa/Rymanów

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: tadzikg »

A mnie tam TS, czy ZW jakoś nie podeszła do gustu....
Człowiek nie potrzebuje żadnej religii, gdy nie ma problemów.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

tytus pisze:Łuwaga, w najbliższy poniedziałek jesteśmy zamknięci - jak znajdziemy wolny dzień dla was to dam znać :)

Tito
tito, to czekamy na newsy
uzależnieni planszoholicy nie wytrzymają tygodnia bez Chwili
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: ragozd »

A ja akurat mam chwilę w poniedziałek, by pograć :(
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Dziękuję (szczerze) za wyjaśnienia dotyczące Twilight Struggle. Skoro przyznajecie, że bardzo ważny jest tu klimat, a losowość znaczna, to pozostaje mi cieszyć się Waszą radochą z rozgrywki. Sam tak mam, np. z Through the Ages. Pewne zdziwienie wynika tylko z faktu, że osoby skłonne niekiedy do ostatniego mikrometra bronić - jako zasady - równości szans, zbalansowania itp., przy innej okazji całkiem beztroskie... cóż, natura ludzka tajemnicza. :)

Geko, ja wcale nie jestem tak wielkim wrogiem Conflict of Heores, jak Ci się wydaje :wink: . Moje gorzkie słowa wynikają może chwilami z zawiedzionych nadziei oraz z faktu, że się interesują wojskowością. - Z mojej wiedzy wynika, że o wyniku ważnych starć rzadko decyduje ślepy los - wbrew pozorom! Oczywiście pod warunkiem, że właściwe zdefiniujemy zagrożenia i nasz plan jest elastyczny. Dla mnie pech to działanie czegoś, czego nie dało się właściwie przewidzieć, a nie to, że kuszony los w końcu nas drapnął. W wielu grach historycznych rola losu, na który nie mamy wpływu, wydaje mi się przerysowana.
A w CoH może po prostu jako graczowi nie podoba mi się scenariusz, który sprowadza się do oddania kilku rzutów kostką dla sprawdzenia, czy uda się nam zastrzelić bunkier. A cała nasz gra prowadząca do tego momentu, dobra lub zła gra, decyduje tylko o tym, czy rzucimy 4, czy może 6 razy... Jakoś to dla mnie nieeleganckie rozwiązanie...
Ale nabieram ostatnio apetytu na jakąś porządną bitewkę :twisted:

To może Monsoon Cafe? Wszak wciąż działają.
Chętni na Mare Nostrum, z dodatkiem, zbalansowane? :mrgreen:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Micelius pisze:To może Monsoon Cafe? Wszak wciąż działają.
Jako wariant rezerwowy - jeśli Tytus nic nie wykombinuje - rysuje się na razie raczej wtorkowa Herba-Thea.
Są już pierwsi chętni :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: yosz »

ee że niby Monsoon Cafe działa?
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
tytus
Posty: 157
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: tytus »

Okej. Zamknięci jesteśmy na bank jutro (poniedziałek), na bank częściowo we wtorek (otwieramy po 18:00 na Jam Session) i nie wiadomo co z środą.

Wolny mam za to czwartek (22.03), więc tego dnia wystawię dla was planszówkowe stoły. :)

Pozdrawiam ciepło.
Tito
WinyloKINO - najpiękniejsza muzyka filmowa spod igły!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

tytus pisze:Okej. Zamknięci jesteśmy na bank jutro (poniedziałek), na bank częściowo we wtorek (otwieramy po 18:00 na Jam Session) i nie wiadomo co z środą.

Wolny mam za to czwartek (22.03), więc tego dnia wystawię dla was planszówkowe stoły. :)

Pozdrawiam ciepło.
Tito
to dobrze że czwartek, jestem dwoma rękoma za czwartkiem, bo do środy mam rekolekcje :)
dzięki
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Jacyś chętni na czwartek na 17:00 na Conflict of Heroes? (na razie tylko Price of Honour wchodzi w grę, bo do poprzednich części trzeba podrukować sobie od nowa firefighty zmienione pod kątem nowych przepisów :roll: :roll: )
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Geko »

jax pisze:(na razie tylko Price of Honour wchodzi w grę, bo do poprzednich części trzeba podrukować sobie od nowa firefighty zmienione pod kątem nowych przepisów
A gdzie są te nowe FF z AtB, bo na stronie AG nie widzę?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Geko pisze:A gdzie są te nowe FF z AtB, bo na stronie AG nie widzę?
Gdzieś na bgg czytałem że już gotowe i wrzucone na stronę AG, ale nie weryfikowałem tego jeszcze.
Trzeba założyc konto żeby zobaczyć. Zakładam że to zrobiłeś i nie widzisz, więc możliwe, że ta informacja była przedwczesna...
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Geko »

jax pisze:Zakładam że to zrobiłeś i nie widzisz
Zgadza się. Z BGG kojarzę, że po zmianie zasad w systemie CoH autor sugerował rozgrywanie scenariuszy z AtB przy użyciu nowych zasad, ale bez dłubania w scenariuszu. A jak się ma PoH to należy po prostu zastosować wymienione jednostki do AtB (niektóre mają inne współczynniki). O planach aktualizacji scenariuszy słyszałem, a nawet wydaje mi się, że zrobili to z 2. edycją AtB. Tylko na razie nie widać ich na stronie.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Jax, może rewanż w Dungeon Lords? I polecam się na przyszłość na partię labiryntu (raz grałem, mogę odświeżyć instrukcję przed grą).
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

schizofretka pisze:Jax, może rewanż w Dungeon Lords? I polecam się na przyszłość na partię labiryntu (raz grałem, mogę odświeżyć instrukcję przed grą).
Dla mnie może być DL (a jeszcze bardziej DP, bo mniej grałem :) ).
Labyrinth - bardzo chętnie, podaj tylko kiedy :) (może być jutro jak nikty inny nie zadekalruje przyjścia :) )

Poza DL/DP jeszcze kilka gier krąży mi po głowie. Coś wylosuję. Jeśli dotrę - bo nie jest to na 100% pewne.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Jacyś chętni jeszcze na podziemia? Jeśli się nikt nie zgłosi, to może rzeczywiście weź Jax labyrinth.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Ekhm, z tego, co pamietam, to na Labirynth to Jax jest ze mną umówiony :)
ODPOWIEDZ