Szukam gry o tematyce wojennej dla 7 latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Szukam gry o tematyce wojennej dla 7 latka

Post autor: Lubel »

Witam,
szukam gry dla 7-latka. Musi być to gra o tematyce wojennej. Myślałem o Memoir 44 ale to chyba jeszcze za trudne. Może jest coś łatwiejszego w tych klimatach ?
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Szukam gry o tematyce wojennej dla 7 latka

Post autor: FortArt »

303
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: Szukam gry o tematyce wojennej dla 7 latka

Post autor: asiok »

Dla 7-latka Memoir nie jest za trudny - śmiało możesz z nim grać.
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Szukam gry o tematyce wojennej dla 7 latka

Post autor: Arkadiusz »

Wyświadcz swojemu dziecku przysługę i kup Memoir. Bez problemu da sobie radę, w instrukcji są zawarte uproszczone zasady (wariant dla młodych generałów) - zacznij od samych kart sekcji a później stopniowo wprowadzaj kolejne. Zasady są bardzo proste i elastyczne, można sobie improwizować na początku. Nie zrażaj się, że nie nauczy się wszystkiego w 5 minut, przecież gra ma służyć przez dziesiątki czy nawet setki rozgrywek. Memoir'44 jest bardzo żywotne i na długo wam starczy.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Szukam gry o tematyce wojennej dla 7 latka

Post autor: Lubel »

Przekonaliście mnie :) dzięki
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: Szukam gry o tematyce wojennej dla 7 latka

Post autor: kdsz »

Mój siostrzeniec pykał w 303 w wieku 5 lat z ogromną ekscytacją. Mechanika jest dość podatna na modyfikacje zasad (np. liczba punktów ruchu), dzięki czemu można ułatwiać dziecku grę bez ewidentnego podkładania się. Partie są bardzo fajne i dynamiczne, gra uczy myślenia strategicznego i jest tania jak barszcz. Moim zdaniem bardzo udany tytuł w swojej klasie.
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Szukam gry o tematyce wojennej dla 7 latka

Post autor: Lubel »

A jeszcze odnośnie Memoir`a , rozumiem, że karty po angielsku nie sprawiają zbyt dużo trudności dziecku, które nie zna angielskiego. Czyli dedukuję, że oprócz tekstów są rysunki i piktogramy co trzeba zrobić. Chodzi mi o te karty z których korzysta sie w łatwiejszej rozgrywce czyli z 7-latkiem.
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Szukam gry o tematyce wojennej dla 7 latka

Post autor: Arkadiusz »

Plansza gry podzielona jest na 3 części - lewa flanka, prawa i środek. Na kartach sekcji oprócz krótkiego opisu w języku angielskim jest jeszcze mały obrazek wyjaśniający działanie - wskazuje on dokładnie jakiej części planszy i ilu jednostek dotyczy dany rozkaz. Jeśli masz np. "trójkę" przy lewej flance (jest ona dodatkowo "podświetlona" na zielono) to oznacza, że możesz wydać rozkaz trzem jednostkom znajdującym się na lewej części planszy. Może być tak, że będą np. trzy "jedynki" (po jednej z każdej strony, wszystkie sekcje są podświetlone na zielono) - wtedy aktywować można po jednej jednostce z każdej strony. Występują tylko cyfry - 1,2,3 oraz angielski wyraz "all" (czyli wszystko, wszystkie) - wtedy można ruszyć wszystkimi jednostkami w danej sekcji. Gwarantuję, że z takim systemem oznaczeń poradzi sobie nawet czterolatek.

Stopniowo, jak już zaczniecie ogarniać podstawy, możesz zacząć wprowadzać kolejne karty, każda ma swój charakterystyczny, dość łatwy do zapamiętania obrazek. Np. na karcie Direct from HQ (bezpośrednie rozkazy z centrum dowodzenia) widzimy dowódców zgromadzonych przy mapie itp. Ta karta ma proste działanie - wydaj rozkaz czterem dowolnie wybranym przez siebie jednostkom. Na karcie Air Power (czyli nalot powietrzny) - są samoloty, na Dig-In (okopanie) - widać, żołnierzy noszących worki z piaskiem, Armor Assault - czołgi itp. Wprowadzaj stopniowo te karty a siedmiolatek bez problemu wszystko ogarnie.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam gry o tematyce wojennej dla 7 latka

Post autor: jawohl »

Też od razu pomyślałem o Memoir44. Będziecie się świetnie bawić!

+

Na stronie Rebela są polskie tłumaczenia kart - możesz wydrukować i mieć zawsze przy stole :)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Szukam gry o tematyce wojennej dla 7 latka

Post autor: Andy »

A ja gorąco polecam serię gier Wings of War! Gra się całkowicie intuicyjnie, opanowanie reguł to kilka minut, emocji co niemiara. Przy tym to spora dawka podanej w atrakcyjnej i lekkiej formie wiedzy historycznej, bo karty samolotów są tworzone z dużą dbałością o zgodność z historyczną rzeczywistością.

Reguły można dawkować, rozpoczynając od kilku podstawowych, a potem stopniowo wprowadzać kolejne, aż do oddania bardziej skomplikowanych zjawisk, jak walka w pionie, ataki na cele naziemne i balony obserwacyjne, reguły dotyczące asów itp.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Szukam gry o tematyce wojennej dla 7 latka

Post autor: Lubel »

Memoir 44 okazał się prezentem trafionym w samą dziesiątkę. Mojemu Kubie od razu przypadłą do gustu. Moje obawy co do kart z angielskimi rozkazami okazały się bezzasadne. Wystarczyło, że popatrzył na obrazek, przeczytałem 2 razy opis po polsku i (w przeciwieństwie do mnie) większość zasad na tych kartach zapamiętał. Co więcej nawet mnie poprawiał. Rozegralismy już około 10-12 partii i mniej więcej idzie remisowo. Oprócz gry wg zasad, mój syn sam sobie rozgrywa bitwy ustawiając własne scenariusze i rzucając kostką oraz korzystając z kart rozkazów rozgrywa własne potyczki. Gorąco polecam Memoir 44 !!!
ODPOWIEDZ