Gra z drugą połówką

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Gra z drugą połówką

Post autor: KubaP »

Ja po porażce z TtA chyba postawię na Dominiona.
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra z drugą połówką

Post autor: jawohl »

Dokładnie przyjrzalem sie tym grom dedukcjynm i LettersfW wydaja sie byc najlepsze.

Claustrophobia i Pandemic zostaną na wishlist gdzieś w przyszłości z naciskiem na to pierwsze, a na poczekanie do wydruku LfW kupie ZombiakiIIAnM ;)

Dziękuje za pomoc!
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Gra z drugą połówką

Post autor: jerrymagu »

Dla wszystkich zainteresowanych dobra wiadomość. Właśnie zobaczyłem że gra pojawiła się w planszomanii w niemieckiej wersji językowej ale ona jest niezależna jezykowo więc nie powinno być problemu
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
utrapienie
Posty: 9
Rejestracja: 03 sie 2010, 21:03

Re: Gra z drugą połówką

Post autor: utrapienie »

idha pisze:
- jeśli mamy ochotę na coś średniociężkiego - Egizia (ale bez 2 kart, bo psują rozgrywkę) i Speicherstadt (na 2 osoby to dla mnie czysta negatywna interakcja :) )
jakie karty?

ponieważ my gramy prawie cały czas we dwójkę (mamy małe dzieci, więc nie dla nas konwenty i wyjścia po godzinie 18 ;)), to w kolejności polecam:

1. ghost stories (kooperacyjna, klimatyczna i czasami trzeba się namyśleć)
2. neuroshima hex (mam smykałkę i na ogół wygrywam ;))
3. świat dysku - ankh morpork
4. claustrophobia
5. carcassonne
6. talizman (ale tylko jak mamy dużo czasu i nie więcej niż z jedną podstawką, żniwiarz jest obowiązkowy, no i zmodyfikowaliśmy reguły - gramy po 2 postacie, pierwsze 10 tur jest pokojowe, a potem nie ma - walczyć trzeba)
7. shogun (jakoś nam nie przypadła do gustu wbrew bardzo dobrym opiniom)

Obecnie kupiliśmy sobie jeszcze "kupców i korsarzy", ale też zmodyfikowaliśmy reguły, żeby było ciekawiej.
idha pisze: Choć może nie powinieneś się sugerować moimi opiniami, bo to ja przekonałam swoją brzydszą połówkę do planszówek (jeszcze zanim stał się moją brzydszą połówką), a w Waszym przypadku ma być - jakby nie patrzeć - na odwrót ;)
u mnie tak samo :lol:
Awatar użytkownika
idha
Posty: 405
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Gra z drugą połówką

Post autor: idha »

@utrapienie

Zawsze wyrzucamy:
- kartę sfinksa, która daje 1 punkt za każde 10 zdobytych (przy 2 osobach wyniki sięgają reugalrni 130 pkt, więc ta karta daje nam ok 10-13 pkt za darmo)
- kartę permanent, pojawiającą się w 1 albo 2 rundzie i która daje 2 karty sfinksa.
Awatar użytkownika
Skarga
Posty: 36
Rejestracja: 25 lip 2010, 10:01
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gra z drugą połówką

Post autor: Skarga »

Mam podobny problem.
Wbrew wszelkim hipotezom najłatwiej namawiam moją Piękność na Munchkina! Radzę Ci się zastanowić nad tym skoro Twoja Pani lubi dogryzać :)
Z większych gier Thunderstone, ostatnio wspominała też, że może zagramy w Small World ;) Nie skreśliła też cytadeli.
Najbardziej jednak odpowiadają jej gry imprezowe - Dobble, Yenga, w to gra bez problemu :)
EDIT:
Zapomniałem jeszcze dodać, że grą numer 1 są u nas Osadnicy z Catanu, oczywiście gra na 3-4 osoby, ale i na 2 zdarzało się grać. Natomiast kompletnie nie sprawdziły się Inwazja, Neuroshima czy Carcassone.
wesolykowal
Posty: 115
Rejestracja: 22 kwie 2011, 11:56
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra z drugą połówką

Post autor: wesolykowal »

U każdego coś innego :)
Moja Pani najbardziej lubi Mr Jacka i Dominiony :) Od czasu do czasu także Claustrophobię (po stronie zła oczywiście, bo tam łatwiej mi dokopać) :P
Teraz będę z nią wypróbowywać Rune Age oraz Neuroshimę :)
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra z drugą połówką

Post autor: jawohl »

My czekamy na dodruk Letters of whitechapel.

Planuje sobie dokupic moze Roj i Zombiaki
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 33 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra z drugą połówką

Post autor: the_ka »

na 2 osoby polecam Santiago de Cuba (2-4 osób) - negatywna interakcja jak najbardziej występuje a czas gry to 35-45 minut
utrapienie
Posty: 9
Rejestracja: 03 sie 2010, 21:03

Re: Gra z drugą połówką

Post autor: utrapienie »

Skarga pisze:Mam podobny problem.
Wbrew wszelkim hipotezom najłatwiej namawiam moją Piękność na Munchkina! Radzę Ci się zastanowić nad tym skoro Twoja Pani lubi dogryzać :)
nie potrafię grać w Munchkina w dwie osoby :oops:

idha, MERCI :) muszę się zastanowić nad tą grą, bo klimat na razie jest nam obcy, a może byłoby to coś nowego.
plastus82
Posty: 30
Rejestracja: 12 sty 2012, 18:00

Re: Gra z drugą połówką

Post autor: plastus82 »

Moja uwielbia Mr. Jacka NY i Carcassone
ODPOWIEDZ