Jaką gre wybrać? Co polecicie?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
me-to
Posty: 82
Rejestracja: 11 kwie 2012, 00:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Jaką gre wybrać? Co polecicie?

Post autor: me-to »

Witam
Zamierzam zakupić w najbliższym czasie jakąś dobrą :) grę (planszową lub karciankę). Oto moje wymagania: klimat najlepiej fantasy, średnio skomplikowane zasady (tak by na starcie nie zrazić współgraczy), średnia długość rozgrywki, mała wtórność rozgrywki, mile widziana możliwość grania samemu. Nie interesują mnie karcianki typowo kolekcjonerskie.
Przeczytałem poradniki na forum, przejrzałem recenzje i na ten moment wyłoniło się dwóch kandydatów do zakupu: Thunderstone i Rune Age. Która z tych gier jest waszym zdaniem lepsza? Jakie inne tytuły spełniające moje kryteria możecie polecić?
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Jaką gre wybrać? Co polecicie?

Post autor: Furia »

Zawsze i wszędzie polecam Nightfall jeśli o karcianki i deck building chodzi. :twisted: Klimat jest, proste zasady i cena też nie taka tragiczna.
Z planszówek jedyne co mi do głowy przychodzi to Small World. Prosty, ładny i stosunkowo niepowtarzalny.
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Jaką gre wybrać? Co polecicie?

Post autor: szmajchel »

Podałeś trochę za ogólne wymagania. Jednak Small World raczej będzie dobrym wyborem, ale sam niestety nie pograsz.
me-to
Posty: 82
Rejestracja: 11 kwie 2012, 00:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Jaką gre wybrać? Co polecicie?

Post autor: me-to »

Wymagania ogólne bo bedzie to pierwszy zakup gry wykraczającej poza nieśmiertelnego chińczyka i monopoly :P
Small World wyglada ciekawie, ale na początek preferowałbym coś mniej strategicznego.
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Jaką gre wybrać? Co polecicie?

Post autor: szmajchel »

Akurat Small World to gra megaprosta, zasady do wytłumaczenia w 2 minuty, strategii to też raczej nie uświadczysz
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Jaką gre wybrać? Co polecicie?

Post autor: maciejo »

Nie polecm SW.Natomiast Kamień gromu to do dobry wybór.Osobiście polecam także SH Anioł Smierci :idea: ze znakomitym trybem solo.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 20:48 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Odp: Jaką gre wybrać? Co polecicie?

Post autor: berni »

A ja polecam Blood Bowl Menedzer Druzyny od Galakty/FFG. Klimat fantasy, duzo zabawy i troche losowosci. W dodatku nie najgprsza cena. Niestety nie ma trybu solo.
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Jaką gre wybrać? Co polecicie?

Post autor: 100rk »

@maciejo
me-to pisze:bedzie to pierwszy zakup gry wykraczającej poza nieśmiertelnego chińczyka i monopoly
... więc Anioł Śmierci (mimo, że gra wyśmienita) raczej może tylko zrazić z powodu zagmatwanej i nieczytelnej instrukcji. Jeśli jednak masz jakąś osobę, która może wytłumaczyć zasady to naprawdę dobry wybór.
Co do pozostałych propozycji popieram wszystkie oprócz Small World :) Zarówno Kamień Gromu, Rune Age, Blood Bowl i Nightfall raczej nie przysporzą problemów ze zrozumieniem i każda z nich ma klimat.
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
me-to
Posty: 82
Rejestracja: 11 kwie 2012, 00:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Jaką gre wybrać? Co polecicie?

Post autor: me-to »

Wybrałem Rune Age i jestem bardzo zadowolony z zakupu :)

Nie chcę zakładać nowego tematu z kolejnym pytaniem:
Który tytuł waszym zdaniem jest lepszy - daje więcej radości z gry? Runebound, World of Warcraft: Gra Przygodowa (obie w wersji polskiej) czy może Magestorm? Na ten moment najbardziej skłaniałbym się ku Warcraftowi. Grał będę najczęściej w dwuosobowym składzie. Słyszałem że rozgrywka w Runebound jest momentami monotonna i potrafi się ciągnąć strasznie długo.
ODPOWIEDZ