[Warszawa]Rzuć Kostką - czerwiec odwołany! Będzie lipiec!

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
LeoGM
Posty: 39
Rejestracja: 15 sty 2012, 21:12

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: LeoGM »

l.a.d pisze:Zbliża się sobota więc ustalmy szczegóły HIS:
1. czy mamy komplet? Jak na razie widzę 5 osób na liście, czyli brakuje nam jeszcze jednego gracza
2. seRrz - czy masz może instrukcję polską lub jakiś skrót zasad? Staram się przebić przez instrukcję angielską, ale tego jest ponad 40 stron i szybko mi to nie idzie powiem szczerze.
3. czy dla kogoś jeszcze poza mną będzie to pierwsza partia HIS?
Staram się przygotować jak najlepiej do soboty, mimo to mam nadzieję, że jakieś tłumaczenie zasad (choćby skrótowe) się odbędzie

I would like to be the sixth player, if there is no problem with making the diplomacy in English.

I read the rules and I understood them well, but I would be the first HIS game for me.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: KubaP »

No to z LeoGM mamy komplet (na temat języka nie wypowiedział się jedynie Macek).
Dla mnie to też będzie pierwsza gra.
Awatar użytkownika
Goblin skirmisher
Posty: 215
Rejestracja: 18 kwie 2012, 17:53
Lokalizacja: Warszawa/Wellington
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: Goblin skirmisher »

Jestem w sobotę od 12. Wezmę ze sobą C&C Napoleonics. Chyba, że ktoś ma miejsce w jakiejś innej grze.
seRrz
Posty: 141
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:40

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: seRrz »

Macek pisze:na bgg jest jakieś streszczenie zasad " his w 20 minut" -cokolwiek to oznacza :-)
To ja poproszę link, bo już mi parę osób ze względu na "zbyt długie zasady" zrezygnowało z gry:-)

List for Saturday HIS:
1. seRrz
2. KubaP
3. l.a.d
4. Macek
5. iapetus
6. LeoGM

I can try to explain rules but it will take an hour or more if someone will not read rules at all. The game can take long and I would like to be able to finish. So please:
- read the rules
- give me email address (if we decide who plays which power we can let guys that did not play read less rules.. - Osman won't need to read about new world or religious conflicts) and phone no. on private message (I don't want to wait too long if someone decides that can't come)
- be on time. I will show up at 10 and start preparing.
- make sure you can stay whole day - if you can't we can still find someone that can..
"Kto zbiera grzybki ma rozum szybki"
Awatar użytkownika
l.a.d
Posty: 191
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: l.a.d »

Dla wszystkich, którzy jeszcze w HIS nie grali umieszczam link do skróconych zasad do ściągnięcia: http://boardgamegeek.com/filepage/75892 ... w-20-minut Proponuję żeby wszyscy to przeczytali co skróci nam czas przygotowania do gry.
Ponieważ jeszcze nie grałem jest mi raczej wszystko jedno kim będę grał. Ale ponieważ pierwszy odpisuję to pozwolę sobie odrobinę pomarudzić :wink: . Najchętniej zagrałbym jednym z 3 państw: Anglia, Francja, Habsburgowie. Chyba że przyjmiemy opcję losowania i to też będzie sprawiedliwie.
Greed, for lack of a better word, is good.
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: Macek »

Będę grał pierwszy raz więc nie jestem w stanie ocenić jakości materiału. poniżej link:

http://boardgamegeek.com/filepage/75892 ... w-20-minut

z angielskim nie będzie problemu. frakcja dowolna
Awatar użytkownika
iapetus
Posty: 226
Rejestracja: 27 lut 2012, 09:54
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: iapetus »

I have a feeling we mess this forum a little bit... English is allright with me, the fraction doesn't matter. I've read the "rules in 20 minutes".
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: KubaP »

Jeśli nikt nie zgłasza pretensji do protestantów, to chętnie nimi zagram :)
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: Kostyr »

Wbrew obawom uda mi się jednak pojawić w weekend, na początek proponuje REXa, startujemy w sobotę o 10:00.

1. Kostyr
2. Fluor
3. Czarli
4. Łukasz K
5. Nagmar
6. Barni
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2012, 18:15 przez Kostyr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: Zgrzytt »

Cieszy mnie ogromnie zainteresowanie imprezą, aby było jeszcze ciekawiej prezentuje to co można tym razem wylosować :)

Obrazek
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: berem »

Jax - ja mogę być od rana czyli od 10 bo chyba o tej porze można zacząć.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: jax »

berem pisze:Jax - ja mogę być od rana czyli od 10 bo chyba o tej porze można zacząć.
Tak, będę właśnie o tej godzinie :)

[wczytując się w opinie na bgg zauważyłem, że raportowany czas rozgrywki jest przerażający (do 16h), mam nadzieję, że u nas będzie lepiej, znacznie lepiej :) - w razie czego wydrukowałem tabelkę wg której rozstrzyga się zwycięstwo przed wyczerpaniem regulaminowego czasu]

Wiesz, że dwie rzeczy są mocno zerratowane? - np. Japoniec robi ataki na amerykańskie łodzie podwodne w Economic Warfare za 1/2 ropy a nie za 1 ropę? :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: schizofretka »

Będę trochę przed 12 mam nadzieję. Spakowałem: AoEIII, Ninjato, M&M, Chaos, wielki zestaw Wings of War z mapą i 9 samolocikami, a dla dorosłych: Vampire, Dungeon Petz, Cuba, Helvetia, Innovation. To kto mi pomoże to wnieść na górę?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Goblin skirmisher
Posty: 215
Rejestracja: 18 kwie 2012, 17:53
Lokalizacja: Warszawa/Wellington
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: Goblin skirmisher »

Ja będę o tej samej porze mniej więcej. Mogę pomóc jakby co. Czekać przy wejściu? Ktoś chętny na C&C Napoleonics albo Conflict of Heroes?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: KubaP »

Ja i l.a.d. jedziemy, możemy się spóźnić do kwadransa, ale twardo jedziemy :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: schizofretka »

Udało mi się wcześniej wstać, będę za pół godziny.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: Przemekk »

Pozwolę sobie, pokrótce podsumować dzisiejszy dzień.

Na początek partia w Agricolę, trochę przydługa nawet jak na 4 osoby, ale bardzo ciekawa. Trochę myślałem jak to możliwe, że miałem jeszcze jeden ruch w ostatnim etapie, ale liczę na to, że 3 osoby wiedzą lepiej niż jedna. Zresztą tym ruchem zebrałem tylko 1 punkt. Wyniki były wyrównane (39,38,37,26), ale strategie naprawdę różne. Ja miałem słabe karty więc zagrałem bardzo konserwatywnie, ale Piotrsmu zatrudnił chyba pięciu pomocników i miał sześć usprawnień.

Potem Partia w Colosseum, trochę nie wiem jak z tym ruchem przed rzutem, w sumie to brzmi rozsądnie. Dość powiedzieć, że grało mi się przyjemnie i "fajnie", mogłoby być też trochę krócej, ale co zrobić, może to był taki "leniwy" dzień :wink:

W każdym razie bawiłem się bardzo dobrze i dziękuję za super rozgrywki :)
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: schizofretka »

Miało być lekko z jakimś cięższym przerywnikiem, ale się uśredniło i wyszły dwie partie w średniaki - wagowe, bynajmniej nie jakościowe - Szogun i Colosseum. Pierwszy jak zwykle się broni, mimo krytycznych opinii co do bunkrowania (zwłaszcza w moim wariancie wyboru prowincji z 3 odkrytych kart), partia była bardzo agresywna, prowincje gęsto zmieniały ręce i szły z dymem. Podtrzymuję swoje zdanie o jego wyższości nad Wallensteinem ze względu na możliwość przewidywania ruchów innych graczy (choć akurat moi przeciwnicy tym razem grali bardzo często inaczej, niż ja bym zagrał na ich miejscu).

Rozgrywka w Colosseum też była bardzo ciekawa - były bardzo różne sposoby na grę, które dały ostatecznie dość zbliżone wyniki. Aż dziwne, że gra nie jest bardziej popularna na forum. Euro bogate w mechaniki i strategie, do tego z sensownym klimatem (chociaż dzisiaj gracze uparcie mówili o 'czerwonych i niebieskich kafelkach' a nie gladiatorach i statkach). Może to fakt, że jest trochę przeciągnięta w porównaniu do podobnych Książąt Florencji a przy tym bardziej losowa (co nie znaczy, że bardzo) i - jak twierdzi przemekk - działa dobrze tylko na 5 osób.

Na jutro zbieram chętnych na Vampire: Prince of the City - Keleno i Lothar już zgłosili chęć, brakuje dwójki do pełnego składu. Dyplomacja, układy i zdrady, area control, karty i kości - czy nie brzmi to zachęcająco?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: Pierzasty »

Ile czasu trwa gra? Może dałoby się zebrać 2 osoby.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: schizofretka »

Nie wiem, to zależy od przyjętej liczby tur, ale 4 godziny myślę trzeba liczyć - to chyba gra z tych, gdzie każdy z każdym musi porozmawiać, a to zawsze trwa...

Uprzedzam też, że to ostra walka na noże niczym rasowe euro, więc żeby było bez marudzenia :)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: Pierzasty »

schizofretka pisze:Nie wiem, to zależy od przyjętej liczby tur, ale 4 godziny myślę trzeba liczyć - to chyba gra z tych, gdzie każdy z każdym musi porozmawiać, a to zawsze trwa...

Uprzedzam też, że to ostra walka na noże niczym rasowe euro, więc żeby było bez marudzenia :)
Od kiedy w euro masz walkę na noże? :roll: (no dobra, pomijając porąbanych ludzi, którzy powinni dostać kopa w twarz jeszcze przed grą)
Za 4 godziny na razie podziękuję, innym razem.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: schizofretka »

Trudno. Nawiązanie do sławetnego wątku o eurodziewczynkach. Powinien być przyklejony :)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: Pierzasty »

Albo zakopany. Ale nic to. Jutro wypróbuję inne rzeczy, chyba że mi wampiry na miejscu jakoś bardzo podejdą. Będziesz miał jeszcze to Wings of War?
Awatar użytkownika
iapetus
Posty: 226
Rejestracja: 27 lut 2012, 09:54
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: iapetus »

Dziękuję ekipie HISowej za dzisiejszą zaciętą rozgrywkę! Choć na koniec moi Ottomani obserwowali raczej z ubocza rozgrywkę, była ona pasjonująca aż do ostatnich rzutów kostkami, ktore dzisiaj zdecydowanie osiągnęły maksimum wredności;)

Jutro z rana pewnie będę poszukiwał kogoś do uzupełnienia składu na Cyklady, więc reflektujących na tę pozycję proszę o uważne rozglądanie się:)
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 21-22 kwiet

Post autor: berem »

Mam nadzieje że nie popsułem zbytnio wyniku w HISie bo na jedno z waszych pytań odpowiedziałem że w Anglii księstwa są neutralne religijne a przecież mogą być tylko w 2 stanach: protestanckim lub katolickim (byłem już zmęczony ale nie znudzony rozgrywka w FITSa i jeszcze ten hałas w sali). Szkoda że nie zdążyliście skończyć.
A ja grałem w FITSa ale to nie tak jak wiekszość mysli bo rozwinięcie tytułu to Fire in the Sky. Dzięki Jax za ponowne przetarcie tej świetnej gry. Nie skonczyliśmy rozgrywki bo mimo pozorów jest jednak długaśna. Początek miałem świetny ale potem moi skośnoocy japole niestety rozpraszali siły i ropę i bili głowa w mur - mam nauczke by raz a dobrze ustalać swe zdobycze terytorialne.
ODPOWIEDZ