Kickstarter dla planszówek

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Kickstarter dla planszówek

Post autor: Matio.K »

Cholera, sam już nie wiem co myśleć. Z jednej strony fajnie, każdy może spróbować swych sił bez potrzeby szukania inwestora, bo na innowacyjne i pożądane projekty znajdą się same. Z drugiej mnóstwo wolnego pola do nadużyć.

http://www.boardtime.pl/2012/04/kicksta ... wieku.html
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: Kickstarter dla planszówek

Post autor: Bri »

Prawda, ponadto póki co tylko amerykańcy mogą startować z projektami, a wpłaty można słać tylko poprzez konto na Amazonie (o ile się nie mylę).

Słusznie zauważony brak kontroli nad projektem który uda się sfinansować, a potem gdy będzie klapa to jak zaskarżyć takiego wydawcę i odzyskać pieniądze? Toż to defraudacja, ale przecież daliśmy im pieniądze "na piękne oczy".

Podobny wydźwięk ma artykuł tutaj:
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,10265 ... .html?bo=1

Są podobne serwisy niemieckie (nawet koreańskie) i mniej popularny IndieGoGo. Ten cały "Crowd-funding" ma teraz swój bum :)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Kickstarter dla planszówek

Post autor: BartP »

O mój Boże, ten zalinkowany przez Ciebie bri artykuł jest strasznie durny.
Jeśli gra jest już opłacona, jeśli zarobiła na siebie, jeśli powstaje dla sztuki i dla fanów - to dlaczego u diabła nie będzie rozdawana po premierze za darmo? Każdy ma prawo oczekiwać wynagrodzenia za swoją pracę, jasne, to uczciwe - ale Double Fine właśnie dostało trzy miliony. Według mnie całkiem godna zapłata jak za przygodówkę. Nawet jak będzie świetna to z jakiej racji jej twórcy mają na niej zarobić więcej? Niczym nie ryzykowali, nic nie włożyli - a mają zarobić o wiele więcej? To nie fair.
Co to w ogóle za sposób myślenia?
To może zróbmy tak - ile kosztowało wyprodukowanie dajmy na to Half-Life'a? Powiedzmy milion dolarów. Sprzedaliśmy dzisiaj stutysięczną kopię po $10, każda poprzednia też została sprzedana po $10. Zatem projekt na siebie zarobił. Z JAKIEJ RACJI ma zarobić więcej? Od teraz kopie powinny być rozdawane za darmo.
Ja pierdykam, co za bzdury, w pale się nie mieści.
Jak ktoś nie chce korzystać z Kickstartera, bo kot w worku, bo srele morele, to proszę tego nie robić, naprawdę.
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: Kickstarter dla planszówek

Post autor: Bri »

Gry Bez Prądu również analizują Kickstartera

http://www.grybezpradu.pl/blog/2012/04/24/kickstarter/
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2012, 17:43 przez Bri, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Kickstarter dla planszówek

Post autor: tajemniczy_padalec »

Bri pisze:Gry Bez Prądu również analizują Kickstartera

http://www.grybezpradu.pl/blog/2012/04/24/kickstarter/

"Inte­re­su­ją­cym zbie­giem oko­licz­no­ści jest fakt, że Aurora, euro­pej­skie wyda­nie gry Alien Fron­tiers o któ­rej pisa­li­śmy powy­żej, wkrótce wystar­tuje na plat­for­mie ulule​.com z ini­cja­tywy pol­skiego wydaw­nic­twa LocWorks."
Nie zbiegiem, reklamą ;)
Faktycznie - pierwszy polski finansowany społecznie projekt związany z grami bez prądu to informacja zupełnie niewarta publikacji, co oznacza, że napisałem o nim tylko dlatego, że chciałem zareklamować produkt. Logiczne :roll:
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kickstarter dla planszówek

Post autor: locworks »

Bri pisze:Gry Bez Prądu również analizują Kickstartera

http://www.grybezpradu.pl/blog/2012/04/24/kickstarter/
Serwis nazywa się grybezprądu.pl.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: Kickstarter dla planszówek

Post autor: Bri »

To już nic nie można napisać z przymrużeniem oka?
Nie spinajcie się Piotrze i Błażeju. Jednakże jeśli faktycznie was uraziłem to przepraszam, zdarza mi się za szybko coś palnąć a potem tłumaczyć. Już edytuje swój niepotrzebny komentarz.

Zawsze uważałem że na kropce kończy się zdanie, a ponadto przyrostek "pl" w adresach internetowych nie jest niczym innym jak domeną najwyższego poziomu. To tak jakby się ktoś przedstawiał imieniem nazwiskiem i miejscowością.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Kickstarter dla planszówek

Post autor: tajemniczy_padalec »

Bri pisze:To już nic nie można napisać z przymrużeniem oka?
Nie spinajcie się Piotrze i Błażeju. Jednakże jeśli faktycznie was uraziłem to przepraszam, zdarza mi się za szybko coś palnąć a potem tłumaczyć. Już edytuje swój niepotrzebny komentarz.
Dzięki. Spiąłem się, bo cały tekst to publicystyka, a nie "artykuł sponsorowany". Poza tym, znając skłonności do węszenia strasznych spisków w narodzie, wolałem interweniować nim ktoś wyciągnie niewłaściwe wnioski. Raz jeszcze: dziękuję za poprawkę i fair play.
Bri pisze:Zawsze uważałem że na kropce kończy się zdanie, a ponadto przyrostek "pl" w adresach internetowych nie jest niczym innym jak domeną najwyższego poziomu. To tak jakby się ktoś przedstawiał imieniem nazwiskiem i miejscowością.

Pozdrawiam
Wspomniane przez Ciebie ".pl" faktycznie jest zaledwie domeną... w adresach internetowych. Nasz adres internetowy to www.grybezpradu.pl, ale nasza nazwa (warto podkreślić: nazwa własna) to grybezprądu.pl. Nazwę od adresu odróżnia - poza brakiem "www" również diakrytyk.

Rozumiem częściowo argument, ale częściowo nie. :wink: Uznając słuszność Twojej tezy musiałbym, cytując np. tytuł książki Marcina Ciszewskiego www.1939.com.pl nazywać go... no właśnie - jak? Po prostu 1939?

Pozdrawiam również :D
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kickstarter dla planszówek

Post autor: jawohl »

Chicken Cesar http://nevermoregames.com/index.php/gam ... en-caesar/ dostał spore fundusze via kickstarter
Yamada Hanushi
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2009, 11:48

Re: Kickstarter dla planszówek

Post autor: Yamada Hanushi »

Artykuł na gamecorner IMO strasznie głupi - w pełni zgadzam się z BartemP. Przecież nikt nikogo nie zmusza do pomocy :)
ODPOWIEDZ