Shogun

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Shogun

Post autor: Edwardo »

To się tyczy remisów podczas punktacji za przewagę danego typu budynków w regionach. Np. normalnie jeśli gracz dominuje w zamkach w danym regionie to dostaje 3 pkt, jeśli zaś z kimś remisuje to otrzymuje za te zamki jeden punkt mniej czyli 2pkt. Analogicznie za świątynie normalnie 2pkt a remisując jeden, za teatry normalnie 1 a remisując 0.
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Shogun

Post autor: Pastorkris »

(uzupełniając wypowiedź)
A jeśli remisujesz w punktach na koniec gry, o zwycięstwie decyduje liczba skrzyń złota :)
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Shogun

Post autor: Protoplasm »

Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Shogun

Post autor: Banan2 »

Protoplasm pisze:http://store.boardgamegeek.com/componen ... gory_id=12
może się ktoś skusi :)
Już to oglądałem: 20$ sam dodatek, ale przesyłka do Polski to dodatkowe 30$ :( Razem ~50$
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Shogun

Post autor: Lubel »

Mam pytania odnośnie wyjmowaniem z tacki armii.
1. Na początek wrzuca się po 7 kazdego gracza i 10 zielonych. co wypadnie na tackę wędruje do gracza a zieloni do reszty zielonych w puli ogólnej. nic nie zostaje na tacce. Czy tak ?

2. w czasie bitwy wrzuca się wszystkie z tacki, wszystkie swoje armie którymi się atakuje z danej prowincji i wszystkie broniącego. I co jeśli wtedy wypadną jakieś zielone. Czy one zostają na tacce czy je się zdejmuje?

3. Gdy wybucha powstanie ile armii chłopskich bierze się z puli ogólnej ?

I taki jeden przykład, na początku przy wrzucaniu armii wypadło powiedzmy 7 zielonych, to wiemy, że zostało 3 więc wiadomo, że chłopi alebo nie będa nam zbytnio przeszkadzac (wspierając przeciwnika) ani w razie buntu nie będą liczni. Z każdą bitwą, w której wypadną armie chłopskie jest ich mniej i zmniejsza się szansa na wygranie przez nich buntu. No chyba, że chłopi z tacki lądują z powrotem (przy następnej bitwie) w wieży.

proszę o wytłumaczenie tych zasad.

dzięki z góry
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Shogun

Post autor: maciejo »

Lubel pisze:Mam pytania odnośnie wyjmowaniem z tacki armii.
1. Na początek wrzuca się po 7 kazdego gracza i 10 zielonych. co wypadnie na tackę wędruje do gracza a zieloni do reszty zielonych w puli ogólnej. nic nie zostaje na tacce. Czy tak ?
2. w czasie bitwy wrzuca się wszystkie z tacki, wszystkie swoje armie którymi się atakuje z danej prowincji i wszystkie broniącego. I co jeśli wtedy wypadną jakieś zielone. Czy one zostają na tacce czy je się zdejmuje?
3. Gdy wybucha powstanie ile armii chłopskich bierze się z puli ogólnej ?
I taki jeden przykład, na początku przy wrzucaniu armii wypadło powiedzmy 7 zielonych, to wiemy, że zostało 3 więc wiadomo, że chłopi alebo nie będa nam zbytnio przeszkadzac (wspierając przeciwnika) ani w razie buntu nie będą liczni. Z każdą bitwą, w której wypadną armie chłopskie jest ich mniej i zmniejsza się szansa na wygranie przez nich buntu. No chyba, że chłopi z tacki lądują z powrotem (przy następnej bitwie) w wieży.
1.Tak
2.Jeśli Chłopi biorą udział w bitwie to nie zostałą na tacce jeśli nie biorą udziału w bitwie to zostają podobnie jak armie innych graczy,które wyleciały przypadkowo z wierzy.
3.Na planszy jest tabelka,która to ładnie opisuje :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Shogun

Post autor: FortArt »

Czy chłopi z wieży pomagają atakującemu, gdy w prowincji leży znacznik buntu czy pozostają neutralni?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Shogun

Post autor: Edwardo »

nie, nie pomagają.
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: Shogun

Post autor: asiok »

Może sie przyda - schemat rozstrzygania bitew:

http://boardgamegeek.com/filepage/72283 ... -wersja-pl
verminaard
Posty: 31
Rejestracja: 06 sty 2010, 20:12

Re: Shogun

Post autor: verminaard »

Hej.
Ja mam pytanie dot. zasad 5 kart specjalnych.
Otóż wybuchła mała kłótnia dotycząca karty +1 do obrony. W instrukcji jest napisane, że podczas bitwy gdy zostajesz zaatakowany to dodajesz do jednej ze swoich prowincji kostkę.
Koleżanka która wybrała tą kartę została zaatakowana dwa razy w różnych prowincjach i chciała użyć tej karty za drugim razem. My zawsze graliśmy że kartę można użyć tylko raz (tak samo jak atak +1), ale faktycznie nie jest to w instrukcji dokładnie wyjaśnione.
Czy jest to gdzieś napisane na oficjalnym FAQ czy raczej wszyscy zakładają że tak jest bardziej sprawiedliwie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Re: Shogun

Post autor: Harun »

Za każdym razem - karta działa na całą rundę.
Wersja niemiecka instrukcji nie pozostawia tu wątpliwości - "Jako obrońca Gracz otrzymuje podczas akcji przeciwnika "Bitwa/Porusz A i B" każdorazowo 1 armię dodatkowo ... do wieży bitewnej
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Shogun

Post autor: Lubel »

Jeszcze mam jedno pytanko odnośnie usuwania budynków. Budynki niszczy się tylko jak walka jest przegrana z chłopami (bunty). A co w przypadku remisu (nierozstrzygnietej) z innym graczem ? wszystko sie likwiduje i prowincja staje się neutralna ?
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: Shogun

Post autor: elayeth »

Wita,
poszukuję zasad do dodatku Tenno's court. Kupiłem jakiś czas temu, przeczytałem, zapomniałem i zgubiłem... :( Google mi nie pomaga. Nie mogę znaleźć. Byłbym wdzięczny za link lub kopię na priv.
Dzięki!
Awatar użytkownika
kraken
Posty: 92
Rejestracja: 05 wrz 2011, 11:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Shogun

Post autor: kraken »

elayeth pisze:Wita,
poszukuję zasad do dodatku Tenno's court. Kupiłem jakiś czas temu, przeczytałem, zapomniałem i zgubiłem... :( Google mi nie pomaga. Nie mogę znaleźć. Byłbym wdzięczny za link lub kopię na priv.
Dzięki!
Wersja angielska moze być ? Jeśli tak to podaj mi mail na prv'a.




Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
ODPOWIEDZ