Gra dla 1 gracza?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
b4b
Posty: 10
Rejestracja: 22 lip 2011, 18:17

Gra dla 1 gracza?

Post autor: b4b »

Mam chore oczy i nie mam za bardzo co robić wieczorami (TV nie mam, ile można siedzieć przed komputerem/książką...). Więc pytanie, może jakaś gra dla jednego gracza?
Pandemic już mam, gra jest dość trudna i denerwuje mnie że sporo zależy od szczęścia, ale chyba nie da się takiej mechaniki gry przeskoczyć (to nie gra komputerowa).

Czy może ktoś doradzić jakieś gry dla 1 gracza? Albo takie, w które dobrze się gra samotnie?

Obecnie zastanawiam się nad Arkham Horror, ale sugerowana ilość graczy to 3-5 i może jest coś lepszego
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: kdsz »

ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: ronczi »

Arham horror super tyle że grasz np 3 postaciami (na spokojnie przy dobrej muzyce oraz skupiając się na tekście i uruchamiając wyobraźnie) - naprawdę warto

Ghost Stories - nieźle ale czasami poziom trudności denerwuje

Agricola - dość ciekawie jak lubisz kombinować trochę matematycznie

Cywilizacja przez wieki - warianty solo (np. na bgg) - mnie najbardziej odpowiada z barbarzyńcami w nim nie odczuwa się braku współgraczy (oczywiście w grze bo przy planszy zawsze o wiele lepiej jest grać z kimś)

Race for galaxy - z dodatkiem jest wariant gry solo - niestety ilość punktów "boota" zależny od szczęścia - więc raz banalnie jest wygrać następnym razem trzaskasz wiele punktów i wychodzisz na wyżyny umiejętności kompletowania combosów - a boot i tak cię leje ale szybko i dość miło
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: Odi »

Mage Knight, całe spektrum gier wojennych...
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: Firenski »

Z gier Uwe Rosenberga: Ora et Labora, Agricola, Le Havre - wszystkie mają bardzo fajnie działający wariant 1-osobowy.
Z karcianek: 51 Stan, Race for the Galaxy.
W te gry sam grałem i mogę z czystym sumieniem polecić.
Ale jeśli masz dostęp do komputera to mnóstwo gier jest dostępnych online i grasz z żywym przeciwnikiem. No chyba, że chcesz odpocząć od siedzenia przed monitorem.
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: Tolis »

Road and Boats - posiada wariant 1 osobowy - absolutne zero losowosci.
dizzit
Posty: 296
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: dizzit »

Podpisuje sie pod opinią że Agricola ma dobry wariant dla jednego gracza.
Jak o grze sobie przypominałem i nie było chętnego do gry posżło kilka maratonów
Polecam
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: szmajchel »

Friday
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: maciejo »

Nie napisałeś jaki typ gier Cię interesuje.Pomogło by nam to w znacznym stopniu polecić Ci coś sensownego :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: bartek_mi »

w co sie da grac nie wymieniam bo to wiesz - mnie sie nawet chce czasem zagrac w Elder Sign samemu.

No i z typowych pasjansow Onirim
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
Kezia
Posty: 213
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:28
Lokalizacja: Gostyń
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: Kezia »

bartek_mi pisze:mnie sie nawet chce czasem zagrac w Elder Sign samemu.
Potwierdzam, sprawdzałem samemu po przeczytaniu instrukcji. Pewnie gdybym nie miał z kim grać to czasem wyciągnął bym kości i poturlał samemu :)
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: jawohl »

Utopia Engine - Print & Play - http://boardgamegeek.com/boardgame/75223/utopia-engine

Jeśli lubisz matematykę, to nie korzystaj z kostek, tylko sprawdz w temacie, który kiedyś poruszyłem jak losowo generować liczby 1-6 w głowie - http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... ci#p337590
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: gregvip »

Znak starszych Bogów jest strasznie prosty i to trochę zniechęca. Ora et Labora świetne dla jednego gracza chociaż i dla jednego gracza trzeba mieć masę miejsca. Ponadto przy Ora należy zwrócić uwagę na karty i nie zrobić mojego błędu. Jeśli na karcie jest zaznaczone że jest to karta dla gry 3 lub 4 osobowej to wbrew pozorom nie oznacza toż że nie jest do gry jednoosobowej (taka pokrętna logika).
Born to play
Moja kolekcja
kapitanzbik
Posty: 105
Rejestracja: 30 sie 2010, 20:54
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: kapitanzbik »

zdecydowanie polecam Mage Knight
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: skolo »

kapitanzbik pisze:zdecydowanie polecam Mage Knight
jeszcze musi być dostępna ;-) lub trzeba mieć
gyro
Posty: 40
Rejestracja: 06 lut 2012, 09:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: gyro »

Witam
Jeśli się sprężysz to na necie znajdziesz tytuły dla jednego gracza takie jak (są to stare gry i niektórzy je pamiętają):
-Dreszcz, Wojownik autostrady, Goblin, itp.- czyli stare dobre gry paragrafowe - kawałek kartki w kratkę, ołówek i gumka,
-Odkrywcy nowych światów - z żetonami i planszą,
-Labirynt śmierci - z żetonami, plansza jest losowa i układana podczas gry, kupa tabelek które sterują grą(poziom doświadczenia, czary, siła potworów)
Wszystkie w/w gry można śmiało zaleź w sieci i tanim kosztem sprawić sobie prezent na nudne chwile. Cena owych gier waha się w granicach 20-30PLN, choć jeśli ktoś zdobędzie skany(dwie ostatnie pozycje) to i jeszcze taniej - granica piwa i 30 minut wycinania.
Są proste w grafice(kwadraciki z nadrukiem) - ale czy grafika jest najważniejsza jeśli mechanika jest świetna.
Pozdr.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: charlie »

Moimi ulubionymi solówkami są Ghost Stories i Agricola. Z niewymienionych jeszcze w K2, At the Gates of Loyang, Luna, Blokus można pograć samemu. Poza tym w wiele gier, które nie mają wariantu solowego można bez problemu grać samemu, ew. wprow2adzając jakieś homerulsy, np. Carcassonne, Thurn und Taxis (grając kilkoma kolorami nauczyłem się porządnie blokować, tanie, szybkie i jakby znalazł się inny gracz, to nie ma problemu z zasadami, tyle, że dość dużo losowości).
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: ppski »

Nowa Era, całkiem fajny solo mode, pozwala dobrze nauczyć się grać i daje satysfakcję.
MtG też się da ;))
oen
Posty: 37
Rejestracja: 15 gru 2007, 18:37
Lokalizacja: Wawa

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: oen »

z mojej kolekcji polecam:
Lord of The Rings LCG i dodatkowo warianty SoloPlay: Dominion, Small World, Puerto Rico

Małe pytanko: Czy istnieje gra dla jednego gracza (lub wariant dla jednego gracza gry wieloosobowej) typu: Mr Jack, Cluedo lub Dracula.

Trochę trudno wyobrazić mi sobie mechanikę takiej hipotetycznej gry ale może ktoś coś zna i poleci?

ps. oczywiście nie chodzi mi o komputerową :)

pozdrawiam,
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: SeeM »

ppski pisze:Nowa Era, całkiem fajny solo mode, pozwala dobrze nauczyć się grać i daje satysfakcję.
MtG też się da ;))
Jeżeli masz na myśli siedzenie cały wieczór i składanie talii, to tak, każda karcianka jest grą dla jednej osoby.
+ (BGG)
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: ppski »

Naaaah, po prostu duel decki, za 60zł dostaje się 2talie i włala :) A decyzyjność i 'strategii' jest tam na takim poziomie że można pobawić się w rozdwojenie jaźni ;) Natomiast w W:I ciężko się gra 1v1 ze sobą ...
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: bart8111 »

oen pisze:Małe pytanko: Czy istnieje gra dla jednego gracza (lub wariant dla jednego gracza gry wieloosobowej) typu: Mr Jack, Cluedo lub Dracula.

Trochę trudno wyobrazić mi sobie mechanikę takiej hipotetycznej gry ale może ktoś coś zna i poleci?

ps. oczywiście nie chodzi mi o komputerową :)
Ponoć istnieje taka gra i niedługo nawet ma być wznowiona: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... ck#p329980
oen
Posty: 37
Rejestracja: 15 gru 2007, 18:37
Lokalizacja: Wawa

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: oen »

bart8111 pisze: Ponoć istnieje taka gra i niedługo nawet ma być wznowiona: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... ck#p329980
bart, dzięki. Widzę, że dostanie tej gry nie będzie łatwe, ale zawsze można poczekać na nowe wydanie (wrzesień).
kolo
Posty: 12
Rejestracja: 27 maja 2012, 01:06

Re: Gra dla 1 gracza?

Post autor: kolo »

Nie wiem, czy Ci podejdzie, bo gra jeszcze bardziej losowa od Pandemica, ale: Defenders of the Realm. Gra droga (w promocji kupiłem za ~170 zł, ale normalnie chodzi po ~250zł), bardzo podobna mechanicznie do Pandemica (ale dodane są kostki), póki co działała dobrze zarówno na 1, 2 i 4 graczy. Świetny klimat fantasy, chociaż czasami można przegrać przez losowość i to trochę boli :( Ale osobiście jestem bardzo zadowolony z zakupu :)
ODPOWIEDZ