Nowa gra Days of Wonder

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

tak jak polonez to rozwinietey Fiat 125. A Command And Colors to mercedes beczka :) Oczywiscie analogia wlasciwa tylko do zasad i grywalnosci :)
Z wygladem jest na odwrot. Tak wiec zalezy co kto woli :)
chelcho
Posty: 57
Rejestracja: 12 sty 2006, 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: chelcho »

ragozd pisze:tak jak polonez to rozwinietey Fiat 125. A Command And Colors to mercedes beczka :) Oczywiscie analogia wlasciwa tylko do zasad i grywalnosci :)
Z wygladem jest na odwrot. Tak wiec zalezy co kto woli :)
Jak napisałem - zagramy to porównasz. Niestety rozpakuje ją dopiero na gwiazdkę, bo to prezent...
Zobacz ranking na boardgamegeek - battlelore pnie się do góry i przeskoczył C&C:A .
misiek
Posty: 44
Rejestracja: 17 maja 2005, 14:26

Post autor: misiek »

wlasnie mialem dzisiaj szczesliwie sobie ja rozpakowac ale debile (sprecyzuje,ze nie zaden polski sprzedawca) przyslali mi zamaist battlelore expansiona do arkham horror :x :(
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Post autor: 5zyderca »

Może komuś się to przyda: spis wszystkich dotychczasowych Lore Cards wraz FAQ:
http://www.battlelore.com/?t=content&sub=lorecards. (podaję za: http://www.battleloremaster.com/forums/ ... c.php?t=97).

Misiek: pewnie jesteś ostro wkurzony, ale minę musiałeś mieć nielichą jak rozdarłeś opakowanie... :)
misiek
Posty: 44
Rejestracja: 17 maja 2005, 14:26

Post autor: misiek »

Misiek: pewnie jesteś ostro wkurzony, ale minę musiałeś mieć nielichą jak rozdarłeś opakowanie...
6, mikolajki, ja w sekrecie przed moja luba, ucieszony jak dziecko, rozdygotane rece, rozrywam paczke a tam dunwich :shock: coz, widocznie nie bylem zbyt grzeczny w tym roku :D
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

ragozd pisze:tak jak polonez to rozwinietey Fiat 125. A Command And Colors to mercedes beczka :) Oczywiscie analogia wlasciwa tylko do zasad i grywalnosci :)
Zakladam, ze grales w C&C i BattleLore albo czytales zasady obydwu. Mozesz pokrotce powiedziec co takiego jest w C&C, czego nie ma w BattleLore, co czyni ten system takim Mercedesem?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AcikCieslik »

System w C&C jest prawie identyczny co BL, tylko w BL bardziej rozwiniety. Nie wiem skad te porownania.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 313 times
Been thanked: 98 times

Post autor: MataDor »

Posiadam M'44 z wszystkimi dodatkami i zastanawiam się teraz nad kupnem BL. Czy ktoś kto ma M'44 grał może też w BL?
Jeśli tak, to proszę o wrażenia jak mają się te 2 gry względem siebie. Pytanie jest proste, czy BL oferuje dużo więcej niż M'44 i czy posiadając go jest sens kupować BLa.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Ja powiem tak, po zakupieniu BattleLore, zastanawiam się nad sprzedaniem Memoir44 :wink:
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AcikCieslik »

Moim zdaniem BL oferuje duzo wiecej niz M`44. System walki i rozkazow jest ciekawszy. Dochodzi nam mag, wojownik, kleryk i "złodziej" ze specialnymi kartami i budynkami, to juz jest spora nowosc. Plus mamy kreatury ktore sa b. fajne. Jesli komus sie podobal MM`44 to musi miec BL. :D
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

MataDor pisze:Posiadam M'44 z wszystkimi dodatkami i zastanawiam się teraz nad kupnem BL. Czy ktoś kto ma M'44 grał może też w BL?
Jeśli tak, to proszę o wrażenia jak mają się te 2 gry względem siebie. Pytanie jest proste, czy BL oferuje dużo więcej niż M'44 i czy posiadając go jest sens kupować BLa.
Najwazniejsza zmiana jest taka, ze jednostki przy walce wrecz natychmiast kontratakuja jezeli maja dodatnie morale. Powoduje to, ze nie jest tak latwo scigac i wykanczac jednostki przeciwnika - tutaj, jezeli jednostka cofnie sie na tyly, to urzadzenie 1-2 jednostkami rajdu aby ja dopasc konczy sie zwykle bardzo smutno :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Krionah »

Dlatego warto mieć pod ręką kilku łuczników/kuszników ;). Gra jest bardzo ciekawa. Ktoś mi kiedyś marudził, że M'44 jest słabe bo często nie mamy odpowiedniego rozkazu aby poruszyć jednostkę, którą chcemy w danym momencie. Teraz gdy mam BL, i wiem, że coś takiego zdarza się bardzo żadko, że ten ktoś chyba niegrał w M'44 (no chyba, że są inne proporcje w rozkazach BL i M'44).
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Post autor: TuReK »

Krionah pisze:Ktoś mi kiedyś marudził, że M'44 jest słabe bo często nie mamy odpowiedniego rozkazu aby poruszyć jednostkę, którą chcemy w danym momencie. Teraz gdy mam BL, i wiem, że coś takiego zdarza się bardzo żadko, że ten ktoś chyba niegrał w M'44 (no chyba, że są inne proporcje w rozkazach BL i M'44).
Mialem taki problem w 2 pierwszych grach w memoir 44, dopoki nie doczytalem na kartach recon ze po zagraniu bierze sie 2 karty i zostawia 1.
ale to byl wieczor i oswietlenie nie za dobre :)
Teraz uwazam ze taka sytuacja to wina slabego planowania gracza.
Moim zdaniem to w miare realistyczny efekt ze po kilku turach dzialan tylko na jednym kierunku brakuje odpowiednich kart i atak traci impet.
Z pustego i Saruman nie naleje
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

TuReK pisze:Teraz uwazam ze taka sytuacja to wina slabego planowania gracza.
Nie do końca bym się z tym zgodził. Dobieranie kart jest losowe i nie wiadomo, jak karty się rozłożą. Hipotetycznie może sie tak zdarzyć, że przez całą swoją rozgrywke dostaniesz tylko kilka kart na jednym z obaszarów, podczas gdy na innym będziesz mieć mnóstwo (wiadomo, że odwrotna sytuacja spotka wtedy przeciwnika). Co i tak nie zmienia faktu, że bardzo lubie tą gre. ;)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5225
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Post autor: raj »

Nie tylko hipotetycznie. :)
ja to przerabialem w praktyce. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Post autor: TuReK »

Dani pisze:
TuReK pisze:Teraz uwazam ze taka sytuacja to wina slabego planowania gracza.
Nie do końca bym się z tym zgodził. Dobieranie kart jest losowe i nie wiadomo, jak karty się rozłożą. Hipotetycznie może sie tak zdarzyć, że przez całą swoją rozgrywke dostaniesz tylko kilka kart na jednym z obaszarów, podczas gdy na innym będziesz mieć mnóstwo (wiadomo, że odwrotna sytuacja spotka wtedy przeciwnika). Co i tak nie zmienia faktu, że bardzo lubie tą gre. ;)
Pewnie ze moze sie zdarzyc taki pech.
Ale ja mialem na mysli sytuację, że ktos narzeka caly czas ze nie dostaje kart takich jakie potrzebuje.
Taka specyfika gry, ze nie da sie zrobic wszystkiego co by sie chcialo.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Krionah »

Dzisiaj rozstawiłem wszystkie figurki Battle Lora na stole i ze zgrozą stwierdziłem, że brakuje mi 12 figurek goblinów! Ilość łuczników, jazdy i czerwonosztandarowych się zgadza, ale brakuje tych z zielonym i niebieskim sztandarem (tzn. mam sztandarowych ale brakuje reszty tworzących oddział). Czy tylko ja mam taki wybrakowany egzemplarz czy ktoś jeszcze ma podobny problem?
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Ja w moim pudełku doliczyłem się 8 goblinów (z banerami) i 24 bez.
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Krionah »

Ja mam tak:
2 sztandarowych jazdy goblinów + 4 jazdy bez sztandaru
1 sztandarowy łuczników goblińskich + 3 goblinów z łukami
1 sztandarowy czerwony goblinów + 3 goblinów typu czerwonego sztandaru
2 zielonych sztandarowych goblinów
2 niebieskich sztandarowych goblinów

Czyli brakuje mi 12 goblinów z mieczami typu zielony/niebieski. Według instrukcji gra posiada figurki potrzebne do rozegrania przygód załączonych do gry. Czyli mam brak. Stax może twoi nadmiarowi powinni być w moim pudełku 8) Muszę się upomnieć o braki.

Przed chwilą zerknąłem na forum Days of Wonders i okazało się, że nie tylko ja mam ten problem. Teraz jwestia tego, czy Rebel pomoże mi uzyskać brakujące figurki czy mam to zrobić sam :?
psycho_l
Posty: 50
Rejestracja: 07 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: psycho_l »

Na forum DOW było info od producentów że możesz się kontaktować i upominać o figurki tylko jeśli brakuje ci ich do rozegrania wszystkich scenariuszy. Wydaje mi się że podpadasz pod to zastrzeżenie.

P.S. mi chyba nic nie brakuje, ale rozegrałem tylko 6 na 10 scenariuszy (ale nie grałem 2 ostatnich, tych najobszerniejszych)
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

Z Rebelem nie ma problemu w tej kwestii. na pewno nie zostawia cie na lodzie
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Post autor: 5zyderca »

Jeśli ktoś nie jest pewien czy ma właściwą liczbę figurek i innych elementów BattleLore, to powinien zajrzeć tutaj:
http://website.lineone.net/~steve_hill/BattleLore.html.
Mylące mogą być dwie pozycje z listy: Goblin Skirmisher i Goblin Swordsman - niby powinno ich być po 6, ale tak naprawdę, to takie same figurki.
Się pochwalę - mam o 3 figurki za dużo.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Post autor: bogas »

Sytuacja z nadmiarowymi Goblinami jest podobno dość typowa, ale żeby dali tylko sztandarowych bez reszty Goblinów :?: :shock:
Ja wczoraj dokładnie przeliczyłem całą zawartość pudła i wszystko się zgadza łącznie z dwójką Goblinów jako bonus :P
A tak na marginesie to ktoś wie do czego służą małe żetony z symbolami dowódcy, wojownika, "złodzieja", maga i kleryka? No i jeszcze te żetony z tym "kocim okiem". Czy to są już elementy pod przyszłe scenariusze? Bo w instrukcji nie doszukałem się na ich temat żadnej informacji.
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Post autor: 5zyderca »

Żetony z postaciami służą do podnoszenia ich poziomu - dosłownie i w przenośni (ile żetonów taki poziom członka Rady Wojennej, a układasz je w stosikach na karcie Rady).
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

5zyderca pisze:Żetony z postaciami służą do podnoszenia ich poziomu - dosłownie i w przenośni (ile żetonów taki poziom członka Rady Wojennej, a układasz je w stosikach na karcie Rady).
Ale to akurat są te duże tokeny :) Te małe pewnie dopiero będą wykorzystane.
ODPOWIEDZ