[Warszawa] Klub na Smolnej

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

To może warto żebyście wzięli 2 egzemplarze Imperiala - chętnych pewnie będzie sporo. Jeden dla weteranów, drugi dla początkujących :-).

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

Don Simon pisze:Jeden dla weteranów, drugi dla początkujących :-).
Ale dlaczego ty Szymon nie chcesz grać z nami, tylko początkujących masakrować : :twisted:
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Nie wiem czy zaklepane sa juz wszystkie miejsca przy Imperialu (chyba tak) ale sie deklaruje - jakby co to na liste rezerwowa.
To daje do myslenia - 5 na 6 uczestnikow ostatniej rozgrywki ma duza ochote na powtorke.
Chyba ta gra nie jest taka zla jak pisza o niej w komentarzach na Blog Fanatic? :wink:

[Na BF pochwalilem Imperiala ale tak naprawde chcialbym sie teraz przekonac ze jest tak dobra jak sie wydaje i ze moge ja smialo kupowac :) ]

Bede 16:00-16:30 jakby co. [Podaje to do wiadomosci innych osob niz ci wstretni Imperial-isci, ktorzy jak wiadomo musza harowac przy swoich interesach i moga byc dopiero po 17:00 :roll: ]
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5230
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Post autor: raj »

ja tez sie chetnie podlacze do Imperiala. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

wiesz jax, ta gra nie jest zla, jest zepsuta. ja tez jestem przekonany ze by mi sie podobala gdybym na wlasnej skorze nie przekonal sie ze ma dziure. 40 minut analizowania czy jest jakakolwiek szansa ze przestaniesz sie nudzic to wystarczajaco duzo czasu zeby zrozumiec dokladnie jak bardzo pewne rzeczy sa w tej grze spiep... zsolone. mnie swiadomosc ze prawdopodobnie ktos bedzie wychodzil z siebie z nudow podczas gry jest wystarczajacym powodem zeby gry znajomym nie proponowac, nawet jesli wiem ze pozostali beda sie super bawic... to nie jest tak ze oceny (przynajmniej wg opisow) na bgg sa liniowe - ocena 1 nie jest troche gorsza niz 2, ocena 1 moze byc bardzo blisko 10 - 'super gra tylko "broken"' to nie jest 9/10 zamiast 10/10 tylko wlasnie 1...
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

oro pisze:Ja chętnie się do DOOM'a dołącze jesli sa jeszcze miejsca :)
No to wygląda na to, że mamy komplet do Dumki - Oro, Dasilwa, Jacek i ja (no chyba, żeby Jacek nie przyszedł, jeszcze nie wiem na 100% czy będzie). Plan jest taki, że zaczynamy gdzieś po 18tej jak się pojawi Dasilwa. W międzyczasie pewnie zagramy w coś szybkiego. I pytanko do Dasilwy - znasz może zasady, grałeś już? Jeśli tak to byłbyś idealny do roli najeźdzcy :twisted:

PS. Dziękujemy Ci Szymonie Wspaniały za przyniesienie gry (bo przecież obiecałeś).
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

bazik pisze:wiesz jax, ta gra nie jest zla, jest zepsuta.
tak jak kazda gdzie jest mozliwy atak 3 graczy na czwartego, zabranie mu wiekszosci zasobow i pozostawienie kadlubka. Tak jak np Shogun czy GoT. Jak sie uwezma - nic nie wskorasz
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Wlasnie.
Przypomijmy sobie sytuacje pedraka w Shogunie na ostatnim Planszowkonie. Tez zostal prawie od poczatku zmiazdzony i nie mial szans nawet na przedostatnie miejsce. Przez prawie cala gre (a nie 'tylko' 40 minut!) nie mial za duzo do roboty.
Ale nikt nie mowi ze Shogun jest broken...

Po prostu: life is brutal, tak to bywa w grach militarnych.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

jax pisze:Wlasnie.
Przypomijmy sobie sytuacje pedraka w Shogunie na ostatnim Planszowkonie. Tez zostal prawie od poczatku zmiazdzony i nie mial szans nawet na przedostatnie miejsce. Przez prawie cala gre (a nie 'tylko' 40 minut!) nie mial za duzo do roboty.
Ale nikt nie mowi ze Shogun jest broken...

Po prostu: life is brutal, tak to bywa w grach militarnych.
Tak właśnie bywa. Dlatego dużo zależy od graczy. Czy potrafią odpowiednio balansować rozgrwkę, tak aby nikt za bardzo nie osłabł ani się nie wzmocnił. Wtedy robi się naprawdę arcyciekawie.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

szkoda jax ze dyskutujemy w 2och miejscach, ale nie ja zaczynalem :twisted: . nie chce mi sie powtarzac opisu mojej gry, ale wasze argumenty wogole nie sa na temat. w tej grze jesli zle siedzisz (tuz przed austria), i masz kraj ktory sie rusza pozno, mozesz stracic kraj w 2giej-trzeciej kolejce, nie majac wmiedzyczasie ZADNEJ obrony przed tym. [JEDNA GRA, MOGE SIE MYLIC]. a jak stracisz nie masz ZADNYCH szans na powrot do gry, jesli gracze nie postanowia byc mili. a nie wolno ci wstac i zajac sie czyms ciekawszym (myciem szyb? graniem w monopol? cokolwiek.). Nie chodzi mi o to ze grasz slabym krajem bez perspektyw, po prostu prawie godzine nic nie robisz tylko co 20 minut mowisz 'nic nie kupuje, nie stac mnie na przejecie niczego'
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

czy tracisz 20 minut na godzine czy od razu 3 godziny nie ma dla mnie znaczenia (i nie ma znaczenia czy te stracone 3 godziny zaczniemy liczyc od momentu rozpocecia gry czy od pol godziny po rozpoczeciu gry) - i w tym sensie mozemy okreslic sobie kazda gre militarna 'broken'.

A tak w ogole to chyba ci goscie co chca ponowic rozgrywke, bardzo delikatnie mowiac, czegos fundatmentalnego tu nie dostrzegaja, skoro chca powtorzyc rozgrywke? Jak moga nie widziec ze gra jest ewidentnie broken skoro jest tak ewidentnie broken? I dlaczego w ogole chca grac w gre broken? :)
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

bazik pisze: w tej grze jesli zle siedzisz (tuz przed austria), i masz kraj ktory sie rusza pozno, mozesz stracic kraj w 2giej-trzeciej kolejce, nie majac wmiedzyczasie ZADNEJ obrony przed tym.
Temu właśnie mam nadzieję że zasady zaawansowane (czytaj zakup obligacji na początku gry znając usadzenie przy stole i widząc zakupy innych graczy, oraz granie bez karty inwestora, kiedy można kupić tylko obligacje państwa, które właśnie skończyło turę [chyba że jesteś bezpaństwowcem]) mocno ograniczą taki element wpadki na początku gry. Dodatkowo nie ma bonusu 2mln za przekraczanie pola Inwestora, zatem przewaga posiadającego państwo nad bezpaństwowcem także w tym przypadku ulegnie degradacji.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

jax - wykrecasz kota ogonem, odmawiam dalszej zabawy w odpowiadanie na argumenty nie na temat. najgorsze co sie moze stac to ktos jeszcze zacznie potwierdzac co mowie - jego strata nie moja. gdzie uzylem slowa 'ewidentnie' albo synonimu? mi sie zdawalo ze kilka razy sugerowalem nawet ze zeby zobaczyc jak bardzo jest broken musisz 40 minut wpatrywac sie tepo w plansze nie majac NIC do roboty, co sie zdaza maksymalnie jednemu graczowi na rozgrywke...

valmont - przeczytalem reguly tego wariantu, nie wykluczam wcale ze po zagraniu regulami wariantu ocena podskoczylaby mi nawet powyzej 8/10. na tyle na ile umiem sobie gre zasymulowac 'na sucho' wydaja sie eliminowac problemy jakie widze... oczywiscie ciagle mozna sie zalatwic jak ktos uparty, ale nie mozna potem z czystym sumieniem sie skarzyc ze NIC nie dalo sie na to poradzic
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Post autor: _Paulus_ »

jax pisze:czy tracisz 20 minut na godzine czy od razu 3 godziny nie ma dla mnie znaczenia (i nie ma znaczenia czy te stracone 3 godziny zaczniemy liczyc od momentu rozpocecia gry czy od pol godziny po rozpoczeciu gry) - i w tym sensie mozemy okreslic sobie kazda gre militarna 'broken'.
Niektore sa bardziej "broken" niz inne.

Np. Axis&Allies jak grasz Amerykanami to jak dochodzi do Twojej kolejki to juz praktycznie wszystko jest pozamiatane i nie masz zadnego wplywu na gre. Mozesz jedynie podporzadkowac sie strategii wybranej przez przeciwnikow (glownie przez Japonie).

W takim Conquest of the Empire II natomiast nawet jak jestes ostatni to nie jestes skazany na pozarcie.

Bardzo ciekawe sa gry gdzie ruchy wykonywane sa symultanicznie (np. Excalibur). Lub gdy rozkazy wydaje sie jednoczesnie i kolejnosc ich wykonywania czasami sprawia, ze pewna porazke mozna zamienic w zwyciestwo (GoT, Warrior Knignts).

Dla mnie wszystkie gry "militarne" gdzie jeden gracz bezczynnie przyglada sie jak ruchy wykonuja inni i pomiedzy jego kolejnymi rundami mija czesto pol godziny lub wiecej sa "broken".
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

bazik,
ustosunkowuje sie DOKLADNIE do twoich zarzutow
[pomijajac dygresje ze skladem na kolejna rozgrywke]
nie wiem jak moge pisac prosciej, wiec juz nic nie pisze :)

w kazdym razie zobaczymy co tam przyniosa nowe rozgrywki

[polecam tez sasiedni watek o gdanskim Puerto - ostatni wpis ze Szyderca nudzil sie w Mare Nostrum przez godzine bo dwoch go napadlo]
Awatar użytkownika
owiec
Posty: 62
Rejestracja: 03 lip 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: owiec »

ja, jak zwykle przyjde z Trid'em, moze uda sie przetestowac w 4 osoby.
ktos sie pisze na gre logiczno-strategiczna na ok 30 min?
bede ok 17.
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: gigi »

przyjade okolo 16.30
weme ze soba osadnikow :lol:
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Tradycyjnie będę o 17.30, zapewne z Jackiem. Będę miał Jaxowe T&E i możę wezmę jeszcze TuT, bo Gigi ostatnio prosił.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Geko pisze:I pytanko do Dasilwy - znasz może zasady, grałeś już? Jeśli tak to byłbyś idealny do roli najeźdzcy :twisted:
Grałem chyba z 1,5 roku temu :) Nie pamietam za bardzo ale postaram sobie przypomnieć zasady. Zanim się pojawie na Smolnej mam nadzieje, że Marines będą już przygotowani na śmierć :twisted:
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Jestem tutaj nowy, chociaż nie nowy w świecie planszówek, ale może się jutro zjawię, bo chcę nabyć od bazika Tikal i Through the Desert. =)

Mam coś przynieść?

To moja (niekompletna - pisałem o tym wątków o tym jakie planszówki posiadamy) lista:

http://www.boardgamegeek.com/viewcollec ... letter=ALL

bazik twierdził, że ktoś może być zainteresowany Macherami (chociaż wolałbym tej gry specjalnie nie niszczyć, bo idzie na wymianę/sprzedaż) - ostrzegam jednak że same reguły tłumaczy się godzinę, a rozgrywka trwa mniej więcej pięć - szczególnie za pierwszym razem.

Chyba że ktoś się chce przygotować oglądając ten filmik:

http://www.boardgameswithscott.com/?p=40
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

dasilwa pisze:
Geko pisze:I pytanko do Dasilwy - znasz może zasady, grałeś już? Jeśli tak to byłbyś idealny do roli najeźdzcy :twisted:
Grałem chyba z 1,5 roku temu :) Nie pamietam za bardzo ale postaram sobie przypomnieć zasady. Zanim się pojawie na Smolnej mam nadzieje, że Marines będą już przygotowani na śmierć :twisted:
Powiedz tym Twoim piekielnym pomiotom żeby zaczęli pisać testamenty i żegnać się ze swoimi plugawymi rodzinkami :twisted: Marines są właśnie po solidnym treningu psychologicznym i sprawnościowym. Zwarci i gotowi. Przegranej nie przewidują. A, i jeszcze ostatnio była dostawa najnowocześniejszych zabawek. Marines chętnie je przetestują :twisted:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Lim-Dul spotkanie na Smolnej jest w piątki. Jutro pewnie też jakieś będzie, choć nadal nie ma sprecyzowanego miejsca. Pewnie w tym topicu się w końcu ustali http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... &start=165
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

A tak - ale bazik mówił, że w czwartki też się czasami spotykacie i że w tym tygodniu też może coś z tego wyjść. W piątek nie mam czasu, bo mam spotkanie z własną grupą planszówkową. ^^
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Geko dla lepszego klimatu trzymajcie się z daleka od scenariuszy :wink: Oczywiście same zasady są jak najbardziej wskazane :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

dasilwa pisze:Geko dla lepszego klimatu trzymajcie się z daleka od scenariuszy :wink: Oczywiście same zasady są jak najbardziej wskazane :)
Scenariuszy nie oglądam, bo szkoda sobie psuć zabawę. A reguły poczytuję.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
ODPOWIEDZ