(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Macek »

Instrukcję czytałem. Ok, tylko nie w tą niedzielę. Przypomnij się po 24.07 na PW to się jakoś złapiemy
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

szukam chętnego i szybkiego gracza na Cywilizację Sida Meiera na 17.30
Tytus skusisz się ?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Fretko, dasz radę być przed 17:00? Będą Macek i Łukasz, a trzeba im wytłumaczyć zasady WP.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Bede ok 17. Przyniose Commands & Colors: Ancients oraz chyba najzlosliwsza gre, jaka do tej pory spotkalem, czyli Moai. Do obu goraco zachecam, ale moge tez zagrac we Wladcow podziemi lub Agricole.

Tytus, milo, ze sie uaktywniles :D I jeszcze takie piekne, pelne swady opisy :)
Rowniez Vestera by bylo milo po dlugim czasie ujrzec. :D

Staszku, akurat w Szogunie szczescie sie powino usrednic, tylko trzeba w czasie gry pamietac o specyfice dzialania wiezy. Ja do tej gry mam raczej pretensje za pewna statycznosc i nadmiar kingmakingu. Ale oczywiscie, przy mega-ultra pechu...
Ostatnio udalo mi sie wreszcie przegrac w C&C. Przeciwnik mial ekstremalne szczescie. Ale nie mam pretensji do gry, bo na prawdziwej wojnie takie rzeczy tez sie zdarzaja. - Grajac lepiej ma sie wyraznie wieksze szanse, to mi wystarcza.
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Arasq
Posty: 77
Rejestracja: 01 wrz 2009, 14:32
Has thanked: 86 times
Been thanked: 14 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Arasq »

Z chęcią zagram w C&C:A, będę o 17:30.
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sebastianbl1 »

Czesc wszystkim po dlugiej przerwie,

sluchajcie jest do czego dzisiaj jeszcze zasiasc? Poza Agricola ktorej nie trawie.

s.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Jestem, mam gtr i dl
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Dziękuję za miły wieczór!
Najpierw poznałem Zamki Burgundii. Nie zawiodłem się - gra dość szybka, jej niewątpliwą zaletą jest, że w każdej rozgrywce trzeba na nowo określić, jaki silniczek będzie się sprawdzał najlepiej - pewne założenia mogą być stałe, ale sposób realizacji za każdym razem inny. Z drugiej strony, ta gra może sprawiać wrażenie nieco pasjansowej, a interkacja jest niewielka. Gratulacje dla Marco za wyraźne zwycięstwo! Sam stwierdził, że ta gra do niego szepcze :wink:

Potem dwie partie C&C: Ancients. Miło, że Arasquowi się spodobało. Może też dobrze, że nareszcie znalazłem kogoś, kto spuścił mi łomot. :wink: Choć tu zastrzeżenie - pierwsze Twoje zwycięstwo się nie liczy, bo poddałem się po trafieniach na mieczykach! A przy uniku (jaki wykonywałem) takie trafienia się nie liczą! W drugiej partii miałem przez większość czasu przewagę, ale Arasq mistrzowsko wykorzystał swą najlepszą kartę. Poszedłem jeszcze do bardzo mocnej kontry, ale po wielkim pechu się zniechęciłem. Teraz co prawda myślę, że gdybym rozegrał tę kontrę odrobinę bardziej asekuracyjnie, to nawet z pechem bym miał dalej szanse - Na prawym skrzydle Arasquowi została już tylko jedna w pełni silna jednostka, za to sporo słabiutkich do dorżnięcia... cóż, nastepnym razem może szczęście się wyrówna, a ja już nie będę za bardzo ulegał nerwom i presji czasu... Ta gra jest o tyle fascynująca, że bardzo umiejętnie trzeba dozować odwagę - tak za mało, jak i za dużo prowadzi do kłopotów.
Wiadomość specjalnie dla Szturmo - Arasq wygrał cały czas energicznie atakując :)

Pozdrowienia dla współgraczy i ekipy Chwili :)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Dostałem łomot w DL i pałam chęcia zmycia tej plamy na honorze. Tak że chętni mogą łapać mnie na forum i się umawiać. Na Petzy też!

A po tem cztery partie pod rząd GtR, w tym trzy zakończone przez Katakumby przez Kubę...
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

schizofretka pisze:Dostałem łomot w DL i pałam chęcia zmycia tej plamy na honorze. Tak że chętni mogą łapać mnie na forum i się umawiać. Na Petzy też!

A po tem cztery partie pod rząd GtR, w tym trzy zakończone przez Katakumby przez Kubę...
Trzy partie, z czego dwie zakończone katakumbami :)

To był mój pierwszy kontakt z GtR i musze przyznać, że bardzo fajna gra (no, te Katakumby ciut psują frajdę), ale nie wiem, czy nadaje się do rodzinnej zabawy.

Co do DL - bardzo dziękuję wszystkim za partię, mam świadomość, że Macek (który zajął zasłużone drugie miejsce!) i Łukasz dopiero się otrzaskiwali z grą. Dużo złego i dobrego można powiedzieć o tej grze, ale satysfakcja z wygranej jest ogromna, nieporównywalnie większa niż w wielu innych grach, w które grałem.
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Macek »

DL bardzo przyjemnie frustrująca :shock: . Gratulacje dla Kuby. Oczywiście piszę się na rewanż.
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: bart8111 »

W tym samym czasie przy trzecim stoliku toczono cywilizacyjne zmagania. Niestety mimo chęci i rozsądnego skądinąd planu żeby zagrać w mniejszym niż komplet składzie rozgrywki nie udało się dokończyć :( ale gra mi się podobała, trochę może czas oczekiwania na swój ruch był przydługawy (zwłaszcza im bliżej końca) ale z następnymi rozgrywkami myślę, że gra powinna iść sprawniej, po kilku grach pewnie nawet można próbować gry w komplecie. Dzięki za grę i przeprosiny dla osób, które chciały grę poznać (pewnie jeszcze będzie okazja).
Awatar użytkownika
l.a.d
Posty: 191
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: l.a.d »

Wczoraj po raz pierwszy grałem w DL i jeszcze nie wiem czy gra mi się podoba. Posiada klimat, ciekawą mechanikę więc w sumie wszystko czego po grze oczekuję. Więc czemu nie jestem pewien? Ponieważ grałem głównie intuicyjnie i zanim w pełni pojąłem jak co działa to przyszli bohaterowie i zdemolowali moje lochy doszczętnie :wink: . Drugi rok poszedł mi już zdecydowanie lepiej, ale muszę zagrać jeszcze raz (w pełni świadom jak co działa) by na spokojnie oceniać. Więc schizofretko ja się na rewanż piszę. Tak za jakieś 3 tyg do miesiąca zapewne.

Później był GtR - bardzo fajna, przyjemna karcianka. KubaP nas trochę zmiótł budową katakumb (2 gry z rzędu :!: ), ale i tak ocena bardzo pozytywna.

Najbliższą wizytę w Chwili (jeszcze nie wiem czy będzie w najbliższy poniedziałek czy też dopiero 30.07) poświęcam na Zimną Wojnę. Stęskniłem się za tym tytułem, nie grałem już ponad 2 miesiące więc... poszukuję chętnego, który rozegrał już co najmniej 10 partii i gra sprawnie (czyt. w miarę szybko i nie modli się za każdym razem nad kartami :wink: ). Jedyne co będzie mnie wstanie odwieść od ZW to będzie Die Macher (o ile ktoś przyniesie).
Greed, for lack of a better word, is good.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

może tego Die Machera w końcu ktoś przyniesie :)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

[Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Die Macher jest juz u nas dostepny i jesli Staszek bedzie mogl przyjsc w poniedzialek to pewnie bedzie grany
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

właśnie o tym mówiłem :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Ja i l.a.d. się piszemy na Die Machera.
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sebastianbl1 »

Ja tez sie pisze na Die Machera!!!
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

wstępnie mamy już 5 osób-chyba na razie wystarczy :)
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sebastianbl1 »

staszek pisze:wstępnie mamy już 5 osób-chyba na razie wystarczy :)
Mam nadzieje, ze wraz ze mna? :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Czy w poniedziałek ktoś ma ochotę przyjść o 16:00 i pokazać mi Race for the Galaxy? Mam czas do 17:30, potem gram w die Macher. Fretko, jeśli nikt się nie zgłosi, to chętnie poznam coś z Twojej kolekcji, co zmieści się z tłumaczeniem w 1,5h.
Awatar użytkownika
krupnik86
Posty: 54
Rejestracja: 20 cze 2012, 13:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: krupnik86 »

Witam serdecznie wszystkich planszówkowiczów. :) Czy do Chwili można wpaść bez zapowiedzi, czy to w poniedziałki w trakcie trwania Waszych sesji czy w inne dni aby pograć i poznać gry znajdujące się na stanie klubu?
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Wpadaj, nie ma problemu - jeśli będziesz o 17 masz 90% szans na dołączenie do czegoś. Niemniej, zwłaszcza teraz w wakacje, zawsze bezpieczniej umówić się na coś na forum.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

sebastianbl1 pisze:
staszek pisze:wstępnie mamy już 5 osób-chyba na razie wystarczy :)
Mam nadzieje, ze wraz ze mna? :)
Tak jesteś liczony :)
Piątej osoby jednak nie mamy, okazało się także potrzeba chętnego,który już grał- Paweln, Piotrsmu, Jax, Bazyn ?
ODPOWIEDZ