Cyclades: Hades

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4490
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: Cyclades: Hades

Post autor: garg »

Pierzasty pisze:
pan_satyros pisze:
tysma pisze:Ja to robiłem tak, że bralem dwie miseczki nalewałem sobie do jednej wrzątek z czajnika, a do drugiej zimną wodę. Wrzucałem do wrzątku na pare chwil, wyciągałem dużą łyżką stołową brałem w rękę i prostowałem, jak efekt mnie zadowalał maczałem w zimnej wodzie, żeby zahartować:)
Ja aż tak nigdy nie ryzykowałem hehe - nalewam do dużego kubka wrzątku (po brzeg) i trzymając figurkę palcami wkładam ją jedynie tą częścią która jest wygięta na max 4sec, reszta jak wyżej napisałem.
Mięczaki. Polewa się od razu z czajnika, tak jest szybciej :twisted:
Oczywiście trzymając figurkę w ręku :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Cyclades: Hades

Post autor: Pierzasty »

garg pisze:Oczywiście trzymając figurkę w ręku :mrgreen: .
Well, duh, myślałem, że to oczywiste. Całego Descenta tak prostowałem i ani razu się nie poparzyłem.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Cyclades: Hades

Post autor: Zet »

Pierzasty pisze:
garg pisze:Oczywiście trzymając figurkę w ręku :mrgreen: .
Well, duh, myślałem, że to oczywiste. Całego Descenta tak prostowałem i ani razu się nie poparzyłem.
Tylko pamiętajcie, że jak trzymaliście taką figurkę za piętę, to potem może głupio zginąć w walce :D
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Cyclades: Hades

Post autor: Pierzasty »

Zet pisze:
Pierzasty pisze:
garg pisze:Oczywiście trzymając figurkę w ręku :mrgreen: .
Well, duh, myślałem, że to oczywiste. Całego Descenta tak prostowałem i ani razu się nie poparzyłem.
Tylko pamiętajcie, że jak trzymaliście taką figurkę za piętę, to potem może głupio zginąć w walce :D
Achilles nie miał podstawki :)
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Cyclades: Hades

Post autor: Arkadiusz »

Wczoraj użyłem w swojej rozgrywce dwóch modyfikacji z dodatku. Jak już wspomnieliśmy wcześniej do użycia pierwszej nie potrzeba żadnych dodatkowych elementów (wystarczy sama podstawka), natomiast do drugiej potrzeba tak niewiele, że pomyślałem, że o tym wspomnę. Być może osoby, które nie wczytywały się w instrukcję nie zdają sobie z tego sprawy.

Wszystko co jest potrzebne to :

- płytka (z tektury czy papieru) o rozmiarze zbliżonym do płytek 4 bogów

- 1 żeton symbolizujący Nekropolię

- figurki wojowników i statków

Jeśli chodzi o płytkę to podejrzewam, że posiadając skan oryginału można ją wykonać w bardzo estetyczny sposób. Jednak w zależności od umiejętności lub chęci można sobie coś zaimprowizować. Ważne, by na jednej stronie płytki znajdowały się cyfry od 0 do 9 w takiej odległości by figurka kolumny mogła się w czytelny sposób przemieszczać. Natomiast z drugiej musi znajdować się legenda informująca o koszcie dodatkowych figurek wojowników i/lub statków oferowanych przed Hadesa i cena Nekropolii (w zasadzie to nie musi bo to można zapamiętać). I to tyle, zrobiłem sobie to na szybko na papierze przed rozgrywką, tak dla próby i specjalnie mi ten brak estetyki nie przeszkadzał.

Żeton (lub figurkę) Nekropolii można też sobie zaimprowizować biorąc taki element z jakieś innej posiadanej przez siebie gry. Natomiast z wojskiem sprawa jest prosta bo o ile nie gra 5 graczy to można użyć jednego z zestawów. Osobiście liczyłem na to, że wojska nieumarłych otrzymają swój własny, oryginalny design (np. że to będą jakieś szkielety czy zombie a statki będą miały postrzępione żagle itp.) jednak ku mojemu rozczarowaniu użyto po prostu po 1 wzorze z pozostałych. Wygląda mi to bardziej na półśrodek niż przemyślane rozwiązanie więc w tym wypadku estetyka aż tak bardzo nie ucierpi. Proponuję użycie czarnych figurek z zestawu, wg mnie pasują. I to tyle, można grać w pół dodatku za darmo. P
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Cyclades: Hades

Post autor: Arkadiusz »

Mała ilość elementów tego dodatku ma swój niezaprzeczalny atut - wszystko mieści się w pudełku z podstawką. Przynajmniej będę miał więcej miejsca na nowe gry (tak na oko jeszcze ze dwie wejdą). ;) W pierwsze dwie modyfikacje grałem sporo już wcześniej (są bardzo fajne wg mnie), jestem ciekaw jak wypadną bohaterowie, łaski bogów i magiczne przedmioty.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Cyclades: Hades

Post autor: pan_satyros »

STARSCREAM pisze: jestem ciekaw jak wypadną [...] łaski bogów i magiczne przedmioty.
Nie zawiedziesz się - obie modyfikacje mocno wpływają na licytację - teraz wybory nie są już tak oczywiste :D
Awatar użytkownika
avenger05
Posty: 20
Rejestracja: 19 gru 2011, 14:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Cyclades: Hades

Post autor: avenger05 »

Witam,

czy ktoś ma namiary na jakąś drukarnie która wydrukuje profesjonalnie instrukcję do hadesa ?

http://www.rebel.pl/repository/files/in ... des_PL.pdf

Nie chciałbym aby obie instrukcję się różniły ....
M&T
Posty: 137
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:11
Has thanked: 2 times

Re: Cyclades: Hades

Post autor: M&T »

Czy dodatek posiada kolorową polską instrukcję, taką jaka była w 'podstawce' (plus opis nowych elementów)?
W moim egzemplarzu nie znalazłem w ogóle polskiej instrukcji, dlatego pytam.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Cyclades: Hades

Post autor: Furia »

Nie posiada. Ja miałam czarno białe ksero.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cyclades: Hades

Post autor: donmakaron »

Hades nie został wydany w polskiej wersji językowej, u nas dostępne są najczęściej angielskie wersje - stąd brak polskiej instrukcji. Niektóre sklepy dodają do gry czarno-biały wydruk instrukcji, można ją również pobrać chociażby stąd.
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Cyclades: Hades

Post autor: gervaz »

Czy ktoś z Was wie, gdzie można kupić nowy egzemplarz tego dodatku? Ma byc prezentem, wiec w gre wchodzi tylko nówka...
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cyclades: Hades

Post autor: donmakaron »

Polecam zajrzeć tu.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Cyclades: Hades

Post autor: mat_eyo »

gervaz pisze:Czy ktoś z Was wie, gdzie można kupić nowy egzemplarz tego dodatku?
Podbijam pytanie, sprawdzałem na iszopie i nigdzie nie ma :/ może ktoś wie coś o ewentualnym dodruku?
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Cyclades: Hades

Post autor: cohlerc1 »

mat_eyo pisze:
gervaz pisze:Czy ktoś z Was wie, gdzie można kupić nowy egzemplarz tego dodatku?
Podbijam pytanie, sprawdzałem na iszopie i nigdzie nie ma :/ może ktoś wie coś o ewentualnym dodruku?
Jak ostatnio szukałem figurek na ludibay.net to mieli na stanie dodatek do cyklad i nawet była promocja na niego i aż żałuje ze go nie wziołem ;)
ODPOWIEDZ