(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Ja nie mówię o wyznaczniku zwycięstwa,ale mogłoby się doliczać punkty, tak jak było w 2 edycji-czyli 20 za największą ilość,15 za drugie miejsce itd.

Poza tym chciałem zaznaczyć,że poza największą ilością ludzi w partii, miałem też kilka innych najwyższych wyników :)
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Macek »

Czy znalazłoby się miesjce do DM na 20.08?

Do tej pory powinienem byc już po przynajmniej jednej rozgrywce - to tyle w kwestii doświadczenia :D
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Myślę,że tak-ostatnio graliśmy przecież w 4 osoby-a Kuba chyba nie będzie jakoś specjalnie zmartwiony,że nie zagra
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

staszek pisze:Myślę,że tak-ostatnio graliśmy przecież w 4 osoby-a Kuba chyba nie będzie jakoś specjalnie zmartwiony,że nie zagra
Zdecydowanie nie będę zmartwiony, enjoy :)
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sebastianbl1 »

staszek pisze:Ja nie mówię o wyznaczniku zwycięstwa,ale mogłoby się doliczać punkty, tak jak było w 2 edycji-czyli 20 za największą ilość,15 za drugie miejsce itd.

Poza tym chciałem zaznaczyć,że poza największą ilością ludzi w partii, miałem też kilka innych najwyższych wyników :)
chyba najladniejsza fryzure przy stole bo innych "najwyzszych wynikow" nie pamietam

s
Ostatnio zmieniony 02 sie 2012, 16:27 przez sebastianbl1, łącznie zmieniany 1 raz.
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sebastianbl1 »

KubaP pisze:
staszek pisze:Myślę,że tak-ostatnio graliśmy przecież w 4 osoby-a Kuba chyba nie będzie jakoś specjalnie zmartwiony,że nie zagra
Zdecydowanie nie będę zmartwiony, enjoy :)
czyli co? gramy jednak w 4? czemu nie w 5? uwazam ze w 5 przy zasadach takich jak nalezy a nie przerobionym Monopoly ta gra wlasnie w 5 bedzie fajnie dzialac.

Namawiam zebysmy zagrali w 5, szczegolnie i tu apel do Kuby ta gra naprawde zyskuje dla mnie w ocenie porownujac to co wyprawialismy (jak grales) do faktycznych zasad.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

oj Sebastian czytaj ze zrozumieniem-mówiłem Mackowi,żeby zagrał-czyli popieram 5 osób
co do najwyższych wyników-punkty za media chociażby
_Paweł_
Posty: 106
Rejestracja: 02 sie 2011, 19:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: _Paweł_ »

1. Napisz komentarz do Die Machera, tylko muszę zebrać myśli, teraz zajmuje się bardziej przyziemnymi problemami.
2. Czy na 20.08 jest jeszcze miejsce, jeśli tak to proszę o rezerwację - kolor dowolny byle nie czarny.
3. Czy w poniedziałek 06.08 będzie grane Dominant Species,o którym rozmawialiśmy?
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Paweł w ekipie Die Macherowej to Ty rządzisz-więc jak może nie być miejsca dla Ciebie :)
Jak nie znajdę ekipy do czegoś innego to do DS usiądę
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: bart8111 »

sebastianbl1 pisze:A moze ktos by byl chetny na 1830 w poniedzialek w max 4 os?
Gre mam jakby co.

Mam potrzebe wiekszych gier ostatnio.
Ja bym mógł zagrać, choć boję się, że może być ciężko ze skończeniem (no i ze znalezieniem jeszcze dwóch chętnych ;)). Ewentualnie można też w jakąś krótszą 18-tkę albo np. Indonesię.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Jak Sebastian się nauczysz-a tak naprawdę to nie ma wiele zmian w stosunku do 1830-to możemy w 18AL
Chodzi najlepiej właśnie w 3 osoby
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Ja nieśmiało przypominam, że się od dawna zgłaszam do Die Machera... więc np. 20 VIII powinienem może mieć pierwszeństwo przed Mackiem?

Arasq - na poniedziałek będę szykował Karola. Ale koniecznie postaraj się przeczytać instrukcję, bo z tego, co już widzę, to zdecydowanie nie jest gierka w stylu "wezmę trzech i zaszarżuję" :wink: To raczej cierpliwe przeciąganie liny, przy wykorzystaniu różnych sympatycznie brudnych kruczków 8)

Staszku - to niesamowite, ale niektórym politykom zależy jednak też na tym, żeby ich praca przynosiła jakieś pozytywne owoce. To jak z resztą społeczeństwa - wielka część marzy tylko o wzięciu kasy (choćby z oszukaniem szefa) i pryśnięciu na weekend, ale są i tacy, którzy pragną realnych osiągnięć, odchodzą z firm o niskich standardach itp. A z motywacji bardziej przyziemnych - dla bardzo wielu bardziej niż pieniądze liczy się sama władza - poczucie, że od nich dużo zależy, że jak ktoś coś będzie mógł osiągnąć, to dzięki ich decyzji.
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Może i powinieneś mieć pierwszeństwo,ale akurat nie przed Mackiem, ponieważ przed sławną partią(która się zresztą nie odbyła)z Jerrymmagu, osobiście go(Macka) wyrugowałem ze składu.
Co do polityków,to jest racji trochę,że czasem bardziej niż kasa pociąga ich władza,ale w tym kraju,gdzie wszystko załatwia się za pieniądze, władze też się kupuje-więc na jedno wychodzi.
_Paweł_
Posty: 106
Rejestracja: 02 sie 2011, 19:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: _Paweł_ »

Jak znajdzie się więcej chętnych do Die Machera to można po prostu uruchomić dwa stoły :).
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

staszek pisze:ale w tym kraju,gdzie wszystko załatwia się za pieniądze, władze też się kupuje
ta, jasne, Polska jest wyjątkowa :lol: im bardziej zaawansowany kapitalizm, tym bardziej władzę się kupuje (vide USA)

a planszówkowo: mogę się założyć (hmm.. o co?) że partia Nieszczęsnego Karola nie zakończy się w Chwili :mrgreen:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

jax pisze:
staszek pisze:ale w tym kraju,gdzie wszystko załatwia się za pieniądze, władze też się kupuje
ta, jasne, Polska jest wyjątkowa :lol: im bardziej zaawansowany kapitalizm, tym bardziej władzę się kupuje (vide USA)
A co jest złego w tym, że bogaci (a więc zaradni, inteligentni, rozsądni, etc) rządzą kochanymi masami pracującymi?

A planszówkowo - ponawiam apel - czy ktoś nauczy mnie i fretkę RftG?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

KubaP pisze: bogaci (a więc zaradni, inteligentni, rozsądni, etc)
what?! :shock:

[nie kontynuuję żeby nie trzeba było przenosić do offtopic :) ]
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Geko »

jax pisze:
KubaP pisze: bogaci (a więc zaradni, inteligentni, rozsądni, etc)
what?! :shock:
:mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

jax pisze:
KubaP pisze: bogaci (a więc zaradni, inteligentni, rozsądni, etc)
what?! :shock:

[nie kontynuuję żeby nie trzeba było przenosić do offtopic :) ]
A nie? ;
EDIT: pomyliły mi się wątki.

W temacie: jestem chętny na Lyssan, Pupile/Władców oraz rejsa. Tradycyjnie będę miał pewnie Władcę Areny i po raz czwarty nieskutecznie próbował wygrać jako paker.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Safari
Posty: 130
Rejestracja: 11 mar 2006, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Safari »

Hej,
czy wszyscy wybierają się na granie w bieszczady czy też ktoś zamierza się pojawić w poniedziałek?
Będę miedzy 17.00 a 17.30 i zagrałbym w coś ciekawego dającego dużo interakcji między graczami
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
l.a.d
Posty: 191
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: l.a.d »

Schizofretko ja jestem chętny na Lyssan, więc jest nas już 2. Poszukujemy jeszcze jednego, dwóch żeby odpalić?. Jeśli to nie wypali to poznałbym Indonesię. A jeśli oba plany nie wypalą to...
1. z chęcią bym zagrał w Loewenhertz (Vester weźmiesz?)
2. Agricola - mogę przynieść
3. coś w co nie grałem i jest ciekawe :D
Greed, for lack of a better word, is good.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Rozsądni o tyle, że widzą, iż bezczelność w napychaniu sobie kabzy popłaca :lol: Nic w tym złego, o ile nic złego nie ma w złodziejach, czy asteroidach - cóż, taki jest świat. Jak już złodzieje wszystko ukradną, rewolucja znów wszystko wyrówna, którą np. Kuba przeżyje lub nie, mając farta - lub nie... i cóż w tym złego? :mrgreen: Naprawdę się staram nie off-topikować, ale od krótkiej uwagi nie mogłem się powstrzymać. :wink:

Jax, Arasq gra szybko (chyba nawet szybciej ode mnie :shock: ), więc przy zdyscyplinowaniu liczę na pomyślny finisz :) A najbardziej mi żal... nieszczęśliwegoooo, oho, króla Karolaaaa, oho :lol:

To 20 sierpnia jestem np. na tym drugim stole Die Machera, please please please please ?!?!?! :D
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

l.a.d. - ja chętnie zagram w Agricolę, szczególnie, gdyby GrzeLu się pisał - słyszałem, że wymiata. Jeszcze ktoś do kompletu i się przekonam ostatecznie, czy ta gra jest beznadziejna, czy jednak ciekawa.

Ponawiam apel o pojawienie się kogoś, kto o 16:00 wytłumaczyłby mi i fretce RftG.
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vandal »

Fretka, l.a.d - ja bym z chęcią Lyssan sprawdził więc tylko 1 osoby już tylko brak.
Jest gdzieś instrukcja online?
ODPOWIEDZ