[Warszawa] Klub na Smolnej

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
kapustka
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2006, 22:36
Lokalizacja: Warszawa, sercem w kraju Oompa-Loompow

Post autor: kapustka »

Na stronie http://kapustka.net opisałem moje wrażenia po pierwszej wizycie na smolnej. Pozdrawiam i do zobaczenia w ten piątek o 19:00.
Awatar użytkownika
owiec
Posty: 62
Rejestracja: 03 lip 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: owiec »

Kapustka, 1 czesc twojej relacji ze smolnej (na blogu) jest dosyc chaotyczna i trudno zrozumiec o co ci chodzi.
Na szczescie w 2 czesci tekstu zdania nabraly sensu i nawet cie zrozumialem :)
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 313 times
Been thanked: 98 times

Post autor: MataDor »

Postaram się wpaść jutro o 19:00 z Shogunem.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
kapustka
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2006, 22:36
Lokalizacja: Warszawa, sercem w kraju Oompa-Loompow

Post autor: kapustka »

dzięki owiec, podczas edycji zgubiło się kilka zdań. poprawiłem
dzięki MataDor ... może przy trzecim spotkaniu z tą grą w końcu uda mi się w nią faktycznie zagrać ?
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Będę jak zwykle ok. 17:15-17:30, chyba, że przeziębienie wróci.

Jak ruszy druga partia Imperial to się piszę.

TuT w sumie już od bardzo dawna chciałem wypróbować.

W Osadników też mogę zagrać.

Sam będę miał ze sobą Fasolki (zamówienie Gigiego, ale ja też już od kilku miesięcy mam ochotę by znowu zagrać) i Machinę II.

Czyli zapowiada się jak zwykle - cały tydzień czekania, a potem brak czasu, by we wszystko zagrać :)
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Post autor: Leo »

Drodzy Koledzy!

Wilgilia klubowa zostaje odwołana. Miała się odbyć za tydzień, ale moja żona kategorycznie zaprotestowała - koniecznie chce mnie mieć w domu w piątek.
W tej sytuacji zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakupy na kilka kolejnych spotkań klubowych.
Przepraszam wszystkich zawiedzionych.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

Janusz z kolega zgłosili się także do Imperiala. Tak więc już na 100% będą prowadzone równolegle 2 rozgrywki, bo już jest 11 chętnych. Ewentualne jedno miejsce jest chyba jeszcze wolne.

Chętni:
Ja
Pancho
Szymon
państwo Browarionowie :>
Jax
Pedrak
Raj
Sztefan
Janusz z kolegą
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

wstrętni Imerialiści :evil:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
robert-wg
Posty: 135
Rejestracja: 13 wrz 2006, 12:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: robert-wg »

Będę ok. 18 z Hannibalem. Na razie zadeklarował się jeden chętny - tsar. Zapraszam kolejnych Scypionów i Hannibalów.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Valmont pisze:Janusz z kolega zgłosili się także do Imperiala. Tak więc już na 100% będą prowadzone równolegle 2 rozgrywki, bo już jest 11 chętnych. Ewentualne jedno miejsce jest chyba jeszcze wolne.

Chętni:
Ja
Pancho
Szymon
państwo Browarionowie :>
Jax
Pedrak
Raj
Sztefan
Janusz z kolegą
Bardzo dobrze. To ja bym proponował na jednym stole powtórzenie składu z zeszłego tygodnia z założeniem, że mamy 1 wolne miejsce zwolnione przez Jacka N.
Kto zagra z zawodowcami? :-) Najlepiej ktoś kto może instrukcje przeczytać to zaczniemy z kopyta :-).

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

robert-wg pisze:Będę ok. 18 z Hannibalem. Na razie zadeklarował się jeden chętny - tsar. Zapraszam kolejnych Scypionów i Hannibalów.
O! Wlasnie mialem pytac o czy Hannibal bedzie.
W takim ukladzie zamiast Imperiala deklaruje sie na Hannibala. Jesli po skonczeniu Hannibala bedzie czas i mozliwosc gry w Imperial (w co watpie :wink: ), to chetnie dolacze.


Ostatnio strasznie wraca mi ochote na typowe strategie, Sciezki, Swiecina, TYW, FitS (nie gralem ale mam ochote) itp. itd. Z najwyzszym trudem powstrzymalem sie tydzien temu zeby nie zagrac w Spadkobiercow AW :wink:
Jednym slowem powrot do korzeni - czas chyba najwyzszy, bo w styczniu rok juz uplynie jak odkrylem eurogry. :)
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

jax pisze: Ostatnio strasznie wraca mi ochote na typowe strategie, Sciezki, Swiecina, TYW, FitS (nie gralem ale mam ochote) itp. itd. Z najwyzszym trudem powstrzymalem sie tydzien temu zeby nie zagrac w Spadkobiercow AW :wink:
Jednym slowem powrot do korzeni - czas chyba najwyzszy, bo w styczniu rok juz uplynie jak odkrylem eurogry. :)
Taaa, a ostatnio trzeba było cię końmi ciągnąć do Here I Stand ;)
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

jax pisze: W takim ukladzie zamiast Imperiala deklaruje sie na Hannibala. Jesli po skonczeniu Hannibala bedzie czas i mozliwosc gry w Imperial (w co watpie :wink: ), to chetnie dolacze.
Po tej zdradzie predzej sie rzuce z 3 pietra na Smolnej nizeli dam ci dotknac mojego Imperiala. Jedyna twoja nadzieja w tym ze Pancho zmieknie i ci pozwoli. :P
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Ja będę raczej tylko do 21, więc będę nalegał, by Imperial rozpoczął się niezwłocznie po przybyciu zainteresowanych.
Jacek zdrajca w związku z tym mamy 2 miejsca wolne ;-)...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Ostry
Posty: 64
Rejestracja: 04 paź 2006, 18:02
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times

Post autor: Ostry »

Widzę, że jest jeszcze wolne miejce do Imperial to ja bardzo chętnie zagram, oczywiście przy stoliku "początkującym" - tak na wszelki wypadek :wink: Nie bardzo uśmiecha mi się nudzenie przez 3 godziny :lol:
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

Ostry pisze:Nie bardzo uśmiecha mi się nudzenie przez 3 godziny :lol:
Weź książkę w takim przypadku. Ja np mam ze sobą na wszelki wypadek :twisted:
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Valmont pisze:
Ostry pisze:Nie bardzo uśmiecha mi się nudzenie przez 3 godziny :lol:
Weź książkę w takim przypadku. Ja np mam ze sobą na wszelki wypadek :twisted:
"Jak nie usnąć, gdy już nie masz szans na zwycięstwo w grze planszowej - poradnik"
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Przecież zawsze można zacząć grać w coś innego na boku, czego najlepszym propagatorem jest Pędrak. Albo inteligentną konwersacją umilać czas innym graczom - ja zawsze robię to ostatnie i jeszcze nikt nie narzekał ;-).

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

Don Simon pisze: Albo inteligentną konwersacją umilać czas innym graczom - ja zawsze robię to ostatnie i jeszcze nikt nie narzekał ;-).
Nie kojarzę faktu inteligentnej konwersacji z twojej strony. A trochę już razem graliśmy :P
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Valmont pisze:
Don Simon pisze: Albo inteligentną konwersacją umilać czas innym graczom - ja zawsze robię to ostatnie i jeszcze nikt nie narzekał ;-).
Nie kojarzę faktu inteligentnej konwersacji z twojej strony. A trochę już razem graliśmy :P
Za to Szymon stwarza atmosferę spokoju i bezpieczeństwa. O jego skromności już nie wspominając :P
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Tak, psychiczny komfort, poduszka wrecz oraz nie wywieranie czasowej presji, bo spieszy sie na spotkanie z luba sa tym co nalezy u niego doceniac. :P
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Post autor: _Paulus_ »

Jeszcze wypije w domu herbatke i bede jechac na Smolna.

Kolo 18:30 dojedzie dwoch znajomych planszowkowcow i jesli moja narzeczona nie bedzie za bardzo zmeczona po calym dniu w pracy i na studiach to obiecala, ze moze tez na chwile wpadnie...

Wiec mozna powiedziec, ze dzisiaj przyprowadze conajmniej trzy nowe osoby, ktore w planszowki graja dosc dlugo :D
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Cieszy mnie, że moje,umówmy się, częstokroś na pierwszy rzut oka ukryte zalety są jednak deceniane i zauważane.
Zawsze twierdziłem, że granie w planszówkę to dla mnie niespieszne, ciche i spokojne spotkanie eleganckich i interesujących ludzi. Stąd też dbam, by każdy mał odpowiednio długi czas do namysłu, a pozostali wspólgracze mogli oczekiwanie umilać sobie interesującą, kulturalną i iskrzącą się dowcipem najwyższych lotów konwersacją.

Szkoda, że nie wszyscy myślą tak samo...

:twisted:

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

A to nie ciebie kamerzysta podczas telewizyjnego reportażu uciszał: "Panie! Dość wulgaryzmów! To pogram emitowany przed 22:00"? :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Pieknie, po prostu pieknie. Ale sie dzisiaj nagram :evil: :evil: Zamiast byc juz dawno na Smolnej kibluje w tej wspanialej, cudownej pracy i jeszcze pokibluje troche :evil: :evil:
ODPOWIEDZ